Jump to content

Din Niçin Kolayca Yok Olmaz?

Recommended Posts

• İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

islam arkasında 1.5 milyar insan olan kuranı kitabı peygamberi ve tek Allah ı olan bir dindir ve kimsenin islamı yok etmeye gücü yetmez.yok olmaya mahkum olan sadece felsefelerdir.ateizm,deizm,darvinizm gibi felsefeler şuan çok zayıf olmakla beraber ileriki yıllarda tamamen yok olacaklardır.

Sitelerde Paylaş
Aylin hanım biraz inceleme yaparsanız, kuranda haksız yere öldürme var mı yok mu görürsünüz. Lütfen sallarken biraz destekli sallayınız..

İslamın vahşiliğine kanıt isterseniz, buraya dökülecek ayetlerin sonu gelmez..

İster misiniz?

haksız yere öldürün denen ve sizin tabirinizle vahşiliğe kanıt olacak sonu gelmez ayetlerden fazla değil sadece bir tane ayet gösterin de bakalım. vahşilik asıl kim tarafından yapılıyor. ayrıca sallama gibi bir yanlışa düşmem. neden böyle yapacakmışım ki gerçekler tam karşımda dururken.

tarihinde aylin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Aylin hanım biraz inceleme yaparsanız, kuranda haksız yere öldürme var mı yok mu görürsünüz. Lütfen sallarken biraz destekli sallayınız..

İslamın vahşiliğine kanıt isterseniz, buraya dökülecek ayetlerin sonu gelmez..

İster misiniz?

Nicki rasyonel kendi hayalperest forumdaş.

Bir ayet ver yeter.

Sitelerde Paylaş

5.Haram aylar (süre tanınmış dört ay) sıyrılıp-bitince (çıkınca) müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün, onları tutuklayın, kuşatın ve onların bütün geçit yerlerini kesip-tutun. Eğer tevbe edip namaz kılarlarsa ve zekatı verirlerse yollarını açıverin. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir.

Tevbe suresi

Tabii sinsi muho 5. ayetindeki salakligini anlayip hemen ardindan 13. ayeti uydurup hatasini kapatmaya calismistir.

13.Yeminlerini bozan, elçiyi (yurdundan) sürmeye çabalayan ve sizinle ilk defa (savaşa) başlayan bir toplulukla savaşmaz mısınız? Korkuyor musunuz onlardan? Eğer inanıyorsanız, Kendisi'nden korkmanıza Allah daha layıktır.

tarihinde Zebani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5.Haram aylar (süre tanınmış dört ay) sıyrılıp-bitince (çıkınca) müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün, onları tutuklayın, kuşatın ve onların bütün geçit yerlerini kesip-tutun. Eğer tevbe edip namaz kılarlarsa ve zekatı verirlerse yollarını açıverin. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir.

Tevbe suresi

Tabii sinsi muho 5. ayetindeki salakligini anlayip hemen ardindan 13. ayeti uydurup hatasini kapatmaya calismistir.

13.Yeminlerini bozan, elçiyi (yurdundan) sürmeye çabalayan ve sizinle ilk defa (savaşa) başlayan bir toplulukla savaşmaz mısınız? Korkuyor musunuz onlardan? Eğer inanıyorsanız, Kendisi'nden korkmanıza Allah daha layıktır.

bakınız ne güzel yazmışsınız ve araştırma yapmışsınız. savaş durumunda yani bir istisna var ve bu da savaş.

onun dışında tek bir insanın öldürülmesini bütün insanlığın öldürülmesine eşdeğer görmüş bir inançtan bahsediyoruz.

Sitelerde Paylaş

NİSA SURESİ : 89 Onlarla eşitlenesiniz diye kendilerinin küfre saptığı gibi küfre sapmanızı istediler. O halde, Allah yolunda göç edecekleri vakte kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Bir daha da onlardan ne dost edinin ne de yardımcı.

Bu ayette mi savaş ayetiydi. İnsanları sırf kendileri gibi düşünmediği için buldukları yerde kedi köpek öldürür gibi öldüyorlar.

Şu lafa bak ya; "bulduğunuz yerde öldürün" tavuk mu bu yahu, insan öldürmek bu kadar basit mi..

başka ayet ister misiniz?

Sitelerde Paylaş
bakınız ne güzel yazmışsınız ve araştırma yapmışsınız. savaş durumunda yani bir istisna var ve bu da savaş.

onun dışında tek bir insanın öldürülmesini bütün insanlığın öldürülmesine eşdeğer görmüş bir inançtan bahsediyoruz.

Bide savaşı sevimli göstermeye çalışmış.

Sanki din savaşlarını babam çıkardı

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bide savaşı sevimli göstermeye çalışmış.

Sanki din savaşlarını babam çıkardı

kimin çıkardığını ve kimin haçlı seferleri hazırlığına girdiğini benim söylememe gerek yoktur umarım tüm tarih kitapları açık dururken...

Sitelerde Paylaş
kimin çıkardığını ve kimin haçlı seferleri hazırlığına girdiğini benim söylememe gerek yoktur umarım tüm tarih kitapları açık dururken...

yüzlerce örneği forumda olmasına rağmen hakaret eder gibi hani nerde var bi tane yaz deediğin için dünden beri cevap yazmadım konuya

bi kişi değil tüm insanlığı katletmeyi emrediyor dinin herkes hak dine girene kadar onlarla savaşın diyor

dinden çıkanları öldürün diyor

ayrıca siz niçin forumdasınız bu sorumda samimiyim şüphelerinizmi var yoksa ateistleri islamamı çekmeye çalışıyorsunuz yoksa sadece bişeyler öğrenmek içinmi.

ayrıca sizin iyi bir insan olduğunuzu tüm kalbimle inanıyorum ama dininizde problem

siz de benim için bende sizin iyi olduğunuzu biliyorum diyemezsiniz çünkü dininize göre ben ve milyon milyar ateist tüm kaninatı katletmiş kadar kötü ve suçlu dininize göre.

tarihinde EBU CEHİL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
yüzlerce örneği forumda olmasına rağmen hakaret eder gibi hani nerde var bi tane yaz deediğin için dünden beri cevap yazmadım konuya

bi kişi değil tüm insanlığı katletmeyi emrediyor dinin herkes hak dine girene kadar onlarla savaşın diyor

dinden çıkanları öldürün diyor

ayrıca siz niçin forumdasınız bu sorumda samimiyim şüphelerinizmi var yoksa ateistleri islamamı çekmeye çalışıyorsunuz yoksa sadece bişeyler öğrenmek içinmi.

ayrıca sizin iyi bir insan olduğunuzu tüm kalbimle inanıyorum ama dininizde problem

siz de benim için bende sizin iyi olduğunuzu biliyorum diyemezsiniz çünkü dininize göre ben ve milyon milyar ateist tüm kaninatı katletmiş kadar kötü ve suçlu dininize göre.

şüphelerim okuyarak geçiyor ve kalmadı zaten. ateistleri çekme gibi ne bir amacım ne de bir iddiam var. sadece farklı düşünceler karşısındaki sabrımı ve bilgimi ölçüyorum.

bizim için insan önemlidir.

bakınız buradaki ince çizgi çok önemli onlar size saldırırsa sizde savaşın deniyor. yoksa onları gördün hemen öldür affetme falan gibi basit bir şey değil bu.

iyi düşünceleriniz için teşekkür ederim. bende sizin iyi birisi olduğunuzu düşünüyorum neden mi çünkü benim kimseyi inancından ötürü değerlendirme gibi, bir hakkım yok ben sadece insan diye değer veririm diğer konu beni çok aşar.

insan yaratılmaya layık görülmüştür ve bu yüzden her insan değerlidir...

Sitelerde Paylaş

o savaşı ne için yapıyor peki? dini yaymak ve kendi inancını zorla kabul ettirmek için değil mi? bak ne diyor? bulduğun yerde öldür ancak islamı seçerse öldürme diyor. yani aranan şart müslüman olması. müslüman değilse öldüreceksin.

bunu hikmet sahibi dediğiniz bir yaratıcı yazmış olabilir mi? kendine o kadar güvensizmiş ki yolladığı dini insanları katlederek zorla yaymaktan başka çare bulamamış. bakın bugun arabistana müslüman olmayan insan ayak dahi basamıyor. işte bu kadar tahammülsüzlük ve hoşgörüsüzlük var insanlara karşı.

ikincisi de demokratik bir ülkede yaşayıp, demokrasi ve özgürlüklerin her türlü meyvesini bir yandan yerken söyleyin bakalım islamın zararı neymiş demek çok kolay. siz bugun iranda veya suudi arabistanta yaşayan bir kadın olsaydınız, araba dahi kullanmanız yasaklansaydı, istediğiniz gibi yaşayamasaydınız o zaman da aynı şeyleri söyleyebilecekmiydiniz acaba?

Sitelerde Paylaş
Onlar Allah'ın nurunu ağızları ile söndürmek istiyorlar. Oysa Allah, kâfirlerin hoşuna gitmese de, nurunu kesinlikle tamama erdirmekte kararlıdır... (tevbe suresi - 32)

"ALLAH KATINDA DİN İSLAM’DIR. "

Allah'ın kararında siz neye engel olabilirsinizki ..
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...