Jump to content

Recommended Posts

• İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

böyle bir dernek olsa gerçekten güzel olurdu ama şuanın şartlarında türkiye de mümkün değil....

ama belki buradaki üyelerle buluşma falan gerçekleşebilir bi kafede bilemiyorum..

AlchollicA kardesime katiliyorum, önce bi cafede toplanip tanismak lazim, sonra bir takim kararlar verilip örgütlenme olayi olabilir...

Sitelerde Paylaş

Ateist dernek olmaz..ama bakın Blimsel bir dergi ile evrim anlatılır,dinlerin kötülükleri insanların kafasına çakılır.süreç böyle ilerler.ve bizim ülkenin aydınlık gelecegi olan üniversitelerde örgütlenmemiz bu fikirleri, bilimsel dergileri oralara yaymamız daha doğru olur diye düşünüyorum..Herşeye rağmen bu ülkede kahrolsun şeriat diyen yüzbinlerce milyonlarca kalabalık toplanabiliyor..Biz dincilerden korkmuyoruz biz cahillikden korkuyoruz ki ondan dinci zaten çoğu.Ağlarım yanarım bu ülke insanının kurtuluşu dinde aramasına yanarım..ama başı ağrısın doktora koşar.ilacını alır.Hala hurafelere inanır.yazık çok yazık..

Sitelerde Paylaş
Ateist dernek olmaz..ama bakın Blimsel bir dergi ile evrim anlatılır,dinlerin kötülükleri insanların kafasına çakılır.süreç böyle ilerler.ve bizim ülkenin aydınlık gelecegi olan üniversitelerde örgütlenmemiz bu fikirleri, bilimsel dergileri oralara yaymamız daha doğru olur diye düşünüyorum..Herşeye rağmen bu ülkede kahrolsun şeriat diyen yüzbinlerce milyonlarca kalabalık toplanabiliyor..Biz dincilerden korkmuyoruz biz cahillikden korkuyoruz ki ondan dinci zaten çoğu.Ağlarım yanarım bu ülke insanının kurtuluşu dinde aramasına yanarım..ama başı ağrısın doktora koşar.ilacını alır.Hala hurafelere inanır.yazık çok yazık..

nye olmasın ateist dernekte gelenlere sadece allah yoktur denmez ki zaten bilim ve evrim açıklanır ateist bir örgütlenme bir derneğin zamanı gelmiştir bence...

Sitelerde Paylaş
AlchollicA kardesime katiliyorum, önce bi cafede toplanip tanismak lazim, sonra bir takim kararlar verilip örgütlenme olayi olabilir...

Bununla ilgili birkaç unsuru başka bir topicte yazdım..

Aslında bir tane topic açıp, uzun uzun yazacaktım ama.. Şimdilik zor bu..

Benim aklımda olan, buradan "belli" birkaç kişinin toplanması ve ateist bir oluşum başlatması. Biz şuan marjinaliz, yani toplum dışıyız bir anlamda..

Elbette toplumun içinde yer alıyoruz; marjinali bu anlamda kullanmıyorum. Demek istediğim; düşüncemizden ötürü, eğer düşüncemizle varolmak gibi bir seçimimiz varsa, bu noktada toplumun dışındayız.

Bize toplumun arasına karışma, yayılma gücü ve hareketi lazım. Toplumdan kastım, harun25 in derneği gibi derneklerin içine girmek.. Kilit noktalara kadar çıkmak.. Tıpkı onların yaptığı gibi.. Nurcu sohbet ve gruplarda yer almak.. Ama asla gerçek düşünceyi belli etmemek. İçten içe yayılmak. Onların şuan %100 olan saflığını bozmak. Bu %100ün içine kendimizi dahil etmek..

Ne demeye çalıştığımı anlıyor musunuz? Ne kadar işe yarayacak bir plan anlıyor musunuz.. Ama bunun için çok kaliteli ve gizli bir tutum sergilemek, beyin takımına ve kararlarına saygı göstermek gerekir. Üstelik asla açık vermeden..

Öte yandan.. Bir dernek kurulamaz.. Önce vakit gazetesinin haberi oluruz.. Akşam belirli bir saatte ya da gündüz belirli bir saatte, 50-100 belki daha fazla (ülkücü-islamcı-parası,işi ve gücü olmayan ne kadar ipsiz sapsız varsa) insan derneği basmaya gelir. Abartmıyorum. Öldürürler. Harun kardeşim belki sağ duyulu.. Vicdanı var yapmaz.. Çünkü bu durum vicdana dayalı bir durumdur. Bunu açıklaması bile zor ama; ne yazık ki, islamın az da olsa hakim olduğu yerde başka görüşlere müsade edilmez. İslam terörü buna müsade etmez. Geçiniz ateizmi, hristiyanlık inancına sahip olan insanlar bile öldürülüyor.

Ateizmin günahı ise, bir adam öldürmekle ve bütün kainattaki zerrelere küfür etmekle bir tutuluyor. Elbette paranoyak bir inançtır islam. Ve bununla ciddi anlamda savaşmanın tek yolu, takdir ettiğim İsrail gibi savaşmaktan geçer. Girersin, dişe diş, kana kan, çocuğa çocuk haddini bildirirsin. Özgürlük için yapılacak savaş, islamın bağnaz savaşıyla asla bir tutulamaz. Gerçi İsrail'in yaptığı savaşın bu özgürlük konusundan çok kendi çıkarlarıyla alakalı olduğunu bilmeyecek kadar akılsız değilim. Ama düşmanımın düşmanı dostumdur ve ben; hizbullah ve diğer koyu islami örgütlere,ülkelere karşı yapılan her saldırının,çökertmenin yararlı bir şey olduğu görüşündeyim. Tabii bunu yapacak olan asla bizler değiliz; devletlerdir. Her neyse..

Bizim amacımız ve isteğimiz toplumsal bir örgüt kurmak, islamın gerçeklerini anlatmak. Bunu resmi bir dernek vasıtasıyla yapamayız. Kaldı ki, İlhan Arsel'in Kadın ve Şeriat kitabı dahi 15. baskıdan sonra toplatılmıştı. Şimdi tekrar basıldı heralde.. Hatta ve hatta Ünlü Biyoloji Prof. Richard Dawkins'in tamamen bilimsel içerikli kitabı Tanrı Yanılgısı bile suç duyurusuna maruz kaldı.. Sözde hakaret ve yanlış bilgiler içerdiği için. Asıl yasaklanması gereken kitap Kuran iken, tamamen bilimsel bir kitap; sırf kuran ve benzeri gibi terörizm örneklerinin saçmalıklarını çürütüyor diye yasaklanmaya maruz bırakıldı..İnceleme başlatıldı..

Siz hangi ateist dernekten bahsediyorsunuz? Çok zor.. Ama topluluk fikrini bir düşünün:)

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sevgili john kardeşim dediğin şeye katılıyorumm...nurcuların arasına girip sızma fikri güzel... fakat bu çok zor... islmaa ters en ufak bir şey söylediğiniz anda o tarikattan atılıcaksınız.. ve tehditlere maruz kalıcaksıınız çevremde vardır 1-2 tane çnkü... o yzdn bunları bu şeklde aralarına sızarak falan anlatmak çok çok zor...

ben kafede toplanma fikrini bi düşünün derim o iyi olur.. en azındna belli başlı şeyleri konuşuruz..

ama artık toplum tarafından dışlanmamıza tölerans gösteremiyorum acilen bir şeyler yapılmalı..

üzgünüm kafam biraz iyi umarım söylediklerimi anlamışsınızdır..

Sitelerde Paylaş
sevgili john kardeşim dediğin şeye katılıyorumm...nurcuların arasına girip sızma fikri güzel... fakat bu çok zor... islmaa ters en ufak bir şey söylediğiniz anda o tarikattan atılıcaksınız.. ve tehditlere maruz kalıcaksıınız çevremde vardır 1-2 tane çnkü... o yzdn bunları bu şeklde aralarına sızarak falan anlatmak çok çok zor...

ben kafede toplanma fikrini bi düşünün derim o iyi olur.. en azındna belli başlı şeyleri konuşuruz..

ama artık toplum tarafından dışlanmamıza tölerans gösteremiyorum acilen bir şeyler yapılmalı..

üzgünüm kafam biraz iyi umarım söylediklerimi anlamışsınızdır..

Nurcularin arasina Ninja kiyafetleri giyerek sizabiliriz...

Serefe... :lol:

Sitelerde Paylaş
Turk milletinin gelenek gorenek dini degerlerine ters dustugunden dolayi yasalarda izin vermez. Yani kardesim bizi ne yasalar nede millet ister. Ama halk icinde Allaha mallaha inanmiyanlarin cok fazla oldugunuda dusunuyorum.

Aslinda dernegede gerek yok, TKP icindede bu tur etkinlikler yapilabilir.

yorumlarına kopuyom adamım müslümanları iktir edinde gerçekden biz aramızda bi tanışsadık tabi önceden işi sağlama alıp

kumpasa düşmeden kim nedir öğprendikden sonra

Sitelerde Paylaş

Bir de.. Bazı arkadaşlar TKP ve komünist oluşumdan bahsediyor. Öncelikle onlardan ricam, ateizme zarar verdiği gerekçesiyle; komünizm ve ateizm konusunu ayrı ayrı ele almaları. Ben komünizmden nefret eden bir insanım. Ama konu benim nefretim değil; ateizmin komünizm ideali içinde gösterilip, komünizmin ait olduğu yere ateizminde layık görülmesi..

Dolayısıyla ateizm konusu açıldığında; direk olarak komünist muamelesi ön plana çıkarılır, tartışmanın gidişatı ve yönü değiştirilir.

Herzaman söylemişimdir, yine de söylerim: Şeriat = Diktatörlük = Komünizm = v.b.. Bu yönetimlerin, bir kaç kıstas hariç birbirlerinden hiçbir farkı yoktur. Komünizm adı altında ön plana çıkarılan Atatürkçülüğü de hiç anlamam. İşte bu saptırmadır. Ve bana göre, Erbakancı müslümanlar bile bu tip TKP oluşumlarından daha net ve anlaşılabilirdir.

Lütfen.. Komünizm ayrı.. Ateizm apayrı.. Bunu kesinlikle birbirinden ayırın. Görüşünüz bu yönde de olsa, başka yönde de olsa ayırın. Yoksa yapmaya çalıştığınız herşey zarar görecektir.

Sitelerde Paylaş

1. si.. uygulanabilirliği yok. Yıkıldı.

2. si.. Şu an ki dünyanın şartlarında uygulanması mümkün değil. Ne sistem, ne ortak pazar, ne ihracat ve ithalat ihtiyacı, ne dünya piyasası.. Hiçbiri bunu hiçbir şart altında kaldırmaz. Boşa zaman kaybı.

3. sü.. Komünizm ile idare edilen her sistemde halk herzaman zarar görür. Tıpkı şeriat veya diktatörlükte olduğu gibi; bir takım "özgürlük-eşitlik-haklılık" palavralarıyla bu görüş savunulur. Ama alakası yoktur.

4. sü.. Hiç kimse eşit değildir. Bunu kafanıza sokun. Eşit paylaşım diye bir şeyde yoktur. Nişantaşı ile Bağcılar da oturan adamlar arasında da eşitlik olmayacaktır. Eşitliği sağlayamazsınız. Sadece "eşitliği sağlayacağım" iddiasıyla komünizmin üzümünü yersiniz:) Eğer baştaysanız..

Hatta öyle söylemeliyim ki; şu an ki dünya şartlarında şeriat bile komünizmden daha çok uygulanabilirdir. Komünizmi çıkarın kafanızdan. Demokratik sistem.. Ancak Atatürk'ün kurup, Atatürk'ün yürümesini umduğu gibi bir demokrasiden bahsediyorum. Tabii ki eksik bir demokrasi bile şeriat, diktatörlük, komünizm gibi saçmalıklardan daha kabul görecek bir şeydir. Önemli olan demokrasi seviyenizi, dünyanın en gelişmiş ülkelerinin seviyesine taşımaya çalışmanızdır. Bu nedenle söylüyorum; komünizmle falan ilgileniyorsanız, bırakın.

Üstelik bu tip sakat sistemlerin yan etkileri mevcuttur. Radikallerdir ve bir radikallik sona erse dahi; etki-tepki sonucu zıt taraftaki başka bir radikalliği tetikleyebilir.. İstikrar hiçbir zaman sağlanamaz. Üstelik demokrasi olmayan ülkeler, ABD gibi ülkelerin daha fazla oyuncağı haline gelir. Şeriat denen virüsün en çok ABD tarafından desteklenmesinin nedeni de budur. Bu tip baskıcı sistemler hem sizi, hem de halkınızı esaret altında bırakır; bazılarında eğitim durur, bazılarında üretim durur, bazılarında refah seviyesi geriler.. Say say bitmez..

He teori olarak güzel:) Zamanda yolculuk gibi.. Herşey, herkes eşit olsun.. Uçalım, oynayalım.. Barışta olsun, savaş olmasın.. Cennet olsun, huriler, uçan kuşlar.. Hastalık olmasın.. Yeşillik olsun.. Bunlar insanın içini huzurlu tutar..:)

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Harun 25.. sorduğun soruya karşılık cevabımı vereyimde.. Haksız ve de en önemlisi sizin konumunuza düşmeyeyim..

Gerçi bu tartışma uzadıkça uzar ama; çeteler kurup müşrik diye kervanlarına saldırdığınız günden bugüne, tek bir amacınız oldu.. Sistem ne olursa olsun yıkmak; yerine muhammed denen arabın kurallarından oluşan ve allahtan geldiği iddia edilen ve tartışması dahi -mantık kurallarına aykırı olmasına rağmen- düşünülemeyecek şeriat sistemini getirmek..

"Tek bir inanmayan kalmayana kadar savaşınız" sizin ayetinizdir. Bu nedenle.. Amacınız demokrasi sistemini yok etmek ve 50 derece sıcakta pardesü giyen embesil kadınlar yaratmak, modern eğitim sistemini yoketmek ve daha sayamayacağım bir sürü ucube etkinlik ortaya çıkartmak olduğu için.. Kesinlikle.. Durdurulmanız için İsrail gibi bir güç gerekli;) Demokratik yoldan çok fazla 3 kağıt yapıyorsunuz. Demokrasiyi kullanıp amaçlarınıza ulaşıncaya kadar ayıya dayı diyorsunuz.. Bu nedenle sizin saçma sapan mağdur politikanıza üzülüp, gelişip sürü gibi yayılmanıza izin verip sonra da bizi allah adına kesmenizdense.. Demokrasiye el uzattığınız anda onun kesilmesini yeğlerim.. Ki demokrasiye kastı olan kimse, asla affedilemez. Sakın demokrasi ile şeriatın savunulma haklarını karıştırma.

Bu nedenle siz modern dünyanın teröristlerisiniz. Kuranda geçen ayetler nedeniyle.. Ve bu nedenle sahip olduğunuz her el kırılmalı. Gelecek için, çağdaş dünya için.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...