Jump to content

Recommended Posts

of ya ben kendim gibi düşünenlerle komuşmak istitorum

ya bı de ben deli değilim dime??

hangi psikoloğa gitsem hep allah inancın var mı diyolarda??

bi gün

acaip bi sinir krizi geçirmiştim.. gittim psikaytre... allah inancın var mı ? yok.. ama bak şöyle böylebıdıbıdı.... 7 dakika sora çıktım seanstan allah varsada o parayı haram ediyorum :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

of ya ben kendim gibi düşünenlerle komuşmak istitorum

ya bı de ben deli değilim dime??

hangi psikoloğa gitsem hep allah inancın var mı diyolarda??

bir bilsen seni nekadar çok iyi anlıyorum... inan 2 yıldır ben de bu soruyu kendime soruyorum"ben deli değilim değil mi? ben yalnış bir insanmıyım?" bütün bu sorular baskıdan dolayı ortaya çıkıyor bence . herkez gibi düşünmediğin için,herkez gibi davranmadığın için v.s. hı bu arada geçen yıl hayatımda ilk kere psikoloğa gittim daha doğrusu psikiyatra (hipnoz için )ve şansıma çok ileri görüşlü biriydi :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Türkiyeden böyle bir düşünce yapısı içine giren herkes kendini boşlukta hissediyor.Çünkü türkiyede ateizm,deizm,agnostik düşünce korkunulması gereken bir düşünce olarak lanse edilmiş.

Bunda sessiz ateistlerin,hepimiizn payı büyük.Hayat boş olabilir,eninde sonunda ölecekde olabiliriz.Diyojen gibi yaşamaktansa,en azından çocuklarıma daha özgür,hür bir bırakmak için, insanların aydınlatılması gerektiğine inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkede ateist dernek kurmak mümkün olamaz.

Olsa bile her türlü faliyeti engellenir.

Mesela bu ateist dernek amacından hiç alakasız şekilde Tema 'ya bir destekte bulunmaya kalksa buna bile karşı çıkılır.

Bu tür ülkelerde en az hoşgörü gösterilen şeydir ateizm.

Dinciler binbir farklı amaçla dernekelr kurarlar anacak ''islam'' bayrağı altında olduğu için ne yaparlarsa yapsınlar kimse sorgulamaz engel olmaz ama destek olan çok olur.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca böyle bir dernek kurmak amacının tam zıddına hizmet etme tehlikesi gösterir.

Bizim milletimiz bişeyleri ülkü edinmeyi çok sever.

Normal de askere iplemiyen hatta konu oldukça dalga geçen küçük gören sokaktaki adam iki asker şehit oldummu sırf bi taraftanmış gibi görünmek için sırf hayatındaki boşluğu bir ülküyle dolurmak için tersi duruma girer.O zamana kadar vatanla milletle alakası olmayan adam o andan sonra birazcık gaz aldımmı ''şehitler ölmez vatan bölümez'' diye Gösterilere katılır.Her türlü taşkınlığı yapar.Kedi bile neden yaptığını bilmez.

Öbürsü ün gider hırant dinki savunur.

Bi onu savunur bi bunu savunur.

Bunlar sadece misal.bunu gibi bizim ülkemizin başıboş soka insanı çoktur.

Böyle bir dernek kurulduğu anda ne yaptığını neden yaptığını bilmeyen binlerce sokak damı etrafını saracaktır.

Dincilerin basın organları olayı ballandıra ballandıra bartacak, derneği hiç olmayacak iftiralarla kirletecek, yediden yetmişe ne sorgulamdan bi haber yaşayan insansı zombileri etkiyip derneği binbir şeytani kılfa sokacaktır.

Bunu sonucunda tabiki din daha da güçlenmiş olacak.insanalr sırf saçma salak gazlanma duygularına kapıldıkları için daha bir dinde beraberlik dine sahip çıkma ülküsü yayılacak.

Şu haliyle dün zaten kendi kedine yozlaşıyor ki bu zaten en sağlam yoldur.

Böyle dernek türü olaylar, durmak üzere olan kalbe elektro şok vermek olur.

Sitelerde Paylaş

evet şuan bile insanları saflarımıza çekmek için savaşımız sürüyor ama bu psikolojik savaş.ateist grupların içine sızıp belirlediğimiz hedeflleri vuruyoruz<pskolojik anlamda>.üniversitede çok ciddi yapılanmamız var.her fakültede dernek üyelerimizden var ve her tipten adamımız var uzun saçlısı top sakallısı vs çünkü her ortama her grupa ayak uyduracak birileri lazım.bu savaşımız sürecek. islamiyette çeteleşme zorbalık vs bunlar yoktur arkadaşım.ayrıca hiç bi kadına zorla 50 derece sıcakta manto giydirmiyoruz herkesin kendi tercihi.israil konusu zaten bellidir.israil bi düşmandır.bak john.benim bi prensibim vardır ki şu felsefe hayatımda çok önemli.düşmanımın düşmanı dostum değildir.düşmanımın bile haksızca öldürülmesine zulme uğramasına sevinmem.düşmanımla kozum varsa ben paylaşırım.israil denen çapulcu sürüsünü dağıtma kolay amerikayla ters düştüğü anda israilin başına üşüşürler merak etme sen.

Sitelerde Paylaş
evet şuan bile insanları saflarımıza çekmek için savaşımız sürüyor ama bu psikolojik savaş.ateist grupların içine sızıp belirlediğimiz hedeflleri vuruyoruz<pskolojik anlamda>.üniversitede çok ciddi yapılanmamız var.her fakültede dernek üyelerimizden var ve her tipten adamımız var uzun saçlısı top sakallısı vs çünkü her ortama her grupa ayak uyduracak birileri lazım.bu savaşımız sürecek. islamiyette çeteleşme zorbalık vs bunlar yoktur arkadaşım.ayrıca hiç bi kadına zorla 50 derece sıcakta manto giydirmiyoruz herkesin kendi tercihi.israil konusu zaten bellidir.israil bi düşmandır.bak john.benim bi prensibim vardır ki şu felsefe hayatımda çok önemli.düşmanımın düşmanı dostum değildir.düşmanımın bile haksızca öldürülmesine zulme uğramasına sevinmem.düşmanımla kozum varsa ben paylaşırım.israil denen çapulcu sürüsünü dağıtma kolay amerikayla ters düştüğü anda israilin başına üşüşürler merak etme sen.

Yapılanmanızın farkındayım. Bilhassa özgür ve laik Türkiye Cumhuriyeti'ni Filistin benzeri bir ülkeye çevirmeye çalıştığınızın farkındayım. Bunu Amerika desteği ile gerçekleştirdiğinizi; bu durumun Türkiye'nin yararına değil sadece zararına olduğunu ve istenilen noktaya kendi elinizle çekildiğinizi görememenizi islam inancınıza veriyorum. Gözleriniz kör olmuş.. Yapılanın bakalım. Bir laf var: Sular yükseldiğinde balıklar karıncaları yer. Sular çekildiğinde ise karıncalar balıkları.. Her şeyin zamanı var. Sen sadece doğana uyuyorsun.

Öte yandan.. İsrail'i şuan için sadece manevi olarak destekliyorum. Ve asıl hareket Filistin ile sınırlı kalmayacak. Bu konuda İsrail'in samimiyetine güveniyorum. Benim derdim Arabistan, Pakistan ve en önemlisi İran'a; zamanı geldiğinde ABD nin desteği ile de girilmesi.. Bu konuda herkes üzerine düşeni yapacaktır. Sahip olduğunuz coğrafya berbat, insanınız 5 para etmez olsada.. Dünya da varolmanız hoş bir şey değil. Bana göre tabii..

Sitelerde Paylaş
israil denen çapulcu sürüsünü dağıtma kolay amerikayla ters düştüğü anda israilin başına üşüşürler merak etme sen.

Kac tane israilli, kac tane amerikali tanidin Harun? Kaciyla oturup muhabbet ettin, arkadaslik ettin?

Benim muhattap oldugum musluman, hiristiyan, yahudi, uzakdogulu'lar ile hemen hemen her zaman iyi iliskiler kurarim, sevgilerini kazanirim. Tanigidim ermeni, yunan, kurt, nereden olurlarsa olsunlar insanlarla hep iyi gecinirim, onlarin kafasinda bir onyargi olsa bile icten davranarak aninda o on yargiyi kirarim.

Simdi, seni senin inandigin seylere inanan ve kotuluk yapan baskalarinin hareketleriyle seni yargilasalar hosuna gidermi? Muslumanlar dusmandir! diyerek seni de arada ayni torbaya koysalar.. ki yapanlar var. Hosuna gidiyormu senin bu.

Karsilikli boyle bir dusmanlik ancak insanin kendisine zarar verir, kendi kendine sinirlendiginle kendine eziyet ettiginle kalirsin. Hic utopik dusunmeden bencilce bak olaya, hangisi senin icin daha karli, cok dusman mi, az dusman mi?

Sirf dunyanin baska bir yerinde baska bir kulturde dogdu diye birine dusman olunurmu?

Hani bu mantigin icindeki Tanri sevgisi? Iman, inanc?

Sitelerde Paylaş
amerikayla ters düştüğü anda israilin başına üşüşürler merak etme sen.

O kadar arap devleti ayni anda ustune saldirdi israilin, hemde iki kere, ikisinde de hem yenildiler hem ustune ustluk toprak kaybettiler, amerika olaya girmedi bile. Neden boyle oldu sence?

Sitelerde Paylaş
O kadar arap devleti ayni anda ustune saldirdi israilin, hemde iki kere, ikisinde de hem yenildiler hem ustune ustluk toprak kaybettiler, amerika olaya girmedi bile. Neden boyle oldu sence?

Ermenistan'da o kadar Türki Cumhuriyetten Karabağı kopardı.

Sitelerde Paylaş

Dogru ama konuyla alakasini tam kavrayamadim.

Turki Cumhuriyetlerin birbiriyle olan ortak noktalari ve cografi yakinliklari Arap devletlerininki gibi degil ki.. Kazakistan, Turkmenistan, Ozbekistan sanki birlesip savasa mi girdi?

Girselerdi de yenilirlerdi zaten.

Ben turkcu degilim bu arada bir yanlis anlama olabilir. Turkum, o kadar.

Sitelerde Paylaş

arkadaş anarşizmin anlamını nerden buldun bılmıyorum ama anarşizm uygulama adıyla devlet ve toplum baskısını yok sayarak ıcınde bulundugu duzenı degıstırmektır kı ben boyle bılıyorum boylede yaparım ateıstler dernek kursa katılmam ama dusuncelerını savunmaları ıcın herseyı yapabılırım dusunce ozgurlugu oldukca gercek dusunce zamanı gelınce uste cıkar zaten sız kurarsanız sızden sonrakılerede ornek olacaktır tabı bu ulkede bu ıktıdar oldukca o zor hemen bı baskın yaparlar ama fıkırler hıcbırseyden zarar gormez buna emın olun

Sitelerde Paylaş
Dernek sonuçta ama öyle ama böyle bir maddi çıkar için kurulur.Neden Ataistler böyle bir dernek kursunki?

neden ?dernek bir hayır kurumu mu? bilemiyorum belki ben yalnış anladım "dernek" kelimesinin anlamını. baktım da her tarafta farklı farklı hatta bazen komik dernekler var her yöreye göre hatta köylere göre,yabancı vatandaşlara göre ,hobbilere göre ne biliyim... ben sanıyordum ki "dernek" bir mekan nerde ortak nokta ya da noktalar insanlar toplanıyor,kaynaşıyor,paylaşıyor,yardımlaşıyor v.s. yani ben öyle bir yer kasttetim ateistlerin toplanması için.ilaki adı "dernek" ya da "ateistlerin derneği" olması şart değil,klüp de olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...