Jump to content

Bu pozisyon ofsayt mı? Yoksa evrim mi?

Recommended Posts

Körler ülkesinde tek gözlüyü kral yaparlarmış, seninki de o misal.

Kötünün iyisini bulmuşsun kaçırma derim...

Ya ben de senden badana olmaz desem doğru bir söylem olmaz.Neden geleneksel islam öğretilerinin savunucularını görmek istiyorsun karşında.Neden cübbeli beyinlerle ve nurcu dümbeleklerle konuşayım devamlı.Kireç gibi değişik görüşlere açık ol bence.

Kireç tabi diğer körlere nazaran daha iyi görüyor.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sen ortalama 80 yıllık bir hayatta g.tünün rahatı için kendini sorumluluktan kurtarıyorsun. bizde g.tü tamamen kurtarmak için çalışıyoruz. aradaki fark bu :)

günde beş kere (bu çoğu müslüman tarafından 3 e indirilebiliyor). beş kere yat kalk gibi rutin işler mi daha zor

yok sa kuranın 100 katı büyüklüğünde ki kitabı defalarca deliresiye kadar anlamaya çalışarak bilgili olmak mı zor ( not: rakamı:100 ü belkide az verdim)

Sitelerde Paylaş

ne Kuran tefsiri okuyan ne Peygamberin Tüm Sünnetlerini bilen Ateist bulmak imkansızdır

Aslında böyle birisi vardı. Ne yazık ki adamın daha fazlasını yazmasına engel olmak için öldürdüler. Turan Dursun'dan bahsediyorum.

Bir de ateist birisi neden kuran tefsiri ve sünnetleri üzerinde çalışma yapsın ki? Saçma zaten.

Mesela bu sabah okuduğum sünnetlerden bir-ikisini yazayım. Kitap elimde değil hatırladığımı yazıyorum.

Peygamberimizden erkeklere 100 öğüt gibi bir ismi vardı kitabın.

-Yüzüstü yatmak günahmış.

-Ayakta su içmek günahmış, şeytanla su içer gibi olurmuşuz.

-Birisi aksırırsa "yerhamukellah" diyecekmişiz, bir daha aksırırsa yine "yerhamukellah" diyecekmişiz. Üçüncü kere aksırırsa "sen hasta oldun galiba" diyecekmişiz. bunları yapmazsak günaha girermişiz. (ciddiyim şaka değil burası) bir de link vereyim tam olsun: http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1482

-Kadın giyinirken yardım edecekmişiz. (nasıl yani?)

bu söylenenler sünnet oluyor şimdi ve ben onları sorgusuz sualsiz kabul edeceğim ve hayatımda uygulayacağım öyle mi?

tarihinde deregezen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
deregezen Gönderildi Bugün, 10:23

(AhmetBaha @ Oct 6 2009, 12:06) *

ne Kuran tefsiri okuyan ne Peygamberin Tüm Sünnetlerini bilen Ateist bulmak imkansızdır

...

Mesela bu sabah okuduğum sünnetlerden bir-ikisini yazayım. Kitap elimde değil hatırladığımı yazıyorum.

-Birisi aksırırsa "yerhamukellah" diyecekmişiz, bir daha aksırırsa yine "yerhamukellah" diyecekmişiz. Üçüncü kere aksırırsa "sen hasta oldun galiba" diyecekmişiz. bunları yapmazsak günaha girermişiz. (ciddiyim şaka değil burası) bir de link vereyim tam olsun: http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1482

bu söylenenler sünnet oluyor şimdi ve ben onları sorgusuz sualsiz kabul edeceğim ve hayatımda uygulayacağım öyle mi?

Arkadaşım uydurarark bir yere varamazsın

sünneti yapmamak günah değildir bu bir

2.si Peygamber sav. bir gün ashapla oturuken bir gürültü işitilmiş

Peygamber beligane demiş 70 yıldır cehenneme yuvarlanan taş şimdi cehennemin dibine düştü.

Biraz sonra haber gelmiş ki muannid bir müşrik 70 yaşında ölmüştür.

Peygamber bu olayı belagatle haber verirken birkısım adam ne yapmış

diyanet kiatbnından alıntı:

sual:Cehennem nerededir?

cevap:70 yıl derinde dir.

senin okuduğun o hadis kitabı da bu diyanet kitabı gibi muteber değildir

Risalei nur oku kendine gel.İmzamdan indir.

Sitelerde Paylaş
Bilgehan söylediğinde haklı olabilir lakin aynı savın 10 belki 100 katı dinsizler için geçerlidir

bunu neden görmezden gelirsiniz?

Kuranı kerim ve Peygamber sav. hakkındaki bilginiz yalan yanlış tahrif edilmiş bir iki cımbızlama ayet mealine dayanır

Peygamber deyince hep evliliklerini örnek gösterirsiniz hakikatte

hal böyleyken inkar edersiniz dini iddialerın yerine gerçekliği isbatlanmamış bir safsata (kanun olmadığına göre)

evrim teorisini koyar sonrada ağlayıp sızlanırsınız "Allah büyük bir delil verseydi de bizde inansaydık"

sadece gülü-yorum size

keh keh keh

bu forumda ne kadar ateist varsa,en cahili bile,kuranın tefsirini okumuştur.Ama sana hiç tefsir okumayan birsürü müslüman gösterebilirim.Gerçi seninde okuduğuna inanmıyorum.Sünnet dediğin varlığı bile kesin olmayan birinin,yaptığı eylemler mi oluyor? Bak yukarı,kargalar sana gülüyor...

Sitelerde Paylaş
...

2.si Peygamber sav. bir gün ashapla oturuken bir gürültü işitilmiş

Peygamber beligane demiş 70 yıldır cehenneme yuvarlanan taş şimdi cehennemin dibine düştü.

Biraz sonra haber gelmiş ki muannid bir müşrik 70 yaşında ölmüştür.

Peygamber bu olayı belagatle haber verirken birkısım adam ne yapmış

diyanet kiatbnından alıntı:

sual:Cehennem nerededir?

cevap:70 yıl derinde dir.

senin okuduğun o hadis kitabı da bu diyanet kitabı gibi muteber değildir

YİNE İŞİNE GELENE CEVAP VERİP İŞİNE GELMEYENİ GÖRMEZDEN GELİOSUN AHMET BABA.... BENM BİÇOK ARKADAŞIM VAR KURAN OKUMAYIP BANA OKUDUNMU DİEN EN AZINDAN BAŞLADIM OKUMAYA DÜNDEN BERİ OKUORUM VE DEVAMLI AYNI ŞEYLERİ OKUORUM YAPMASSANIZ YANICAKSINIZ YAPARSANIZ SÖNÜCEKSİNİZ BİZ YAPMADIK MI ONLAR BÖLE DEDİLER BAŞKA BİŞEY YOK....

Sitelerde Paylaş

Yatarken yüzü koyun yatılmamalıdır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bu yatış şeklini yasaklamıştır. Peygamber Efendimiz, mescidde bu şekilde yatan birisini uyandırmış ve "Bu şekilde yatmak Allah'ın sevmediği bir yatış şeklidir" buyurmuştur. (Ebû Dâvud, Edeb:95) http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage....qna&id=2815

Diğer okuduğum sünnetler için de kaynaklar kolaylıkla bulunabilir.

Allah benim yatak üzerindeki konumum ile neden ilgileniyor, veya sol elimle yemek yememi neden istemiyor bir türlü aklım almıyor. En iyi tahminim şu: Kenen Evren sendromu. Allah uzun ömür versin "Netekim Paşa" üstüne vazife olan olmayan her konuda kendi fikirlerini söyler ve insanların o şekilde davranmasını isterdi. Muhammed ibni Abdullah da benzer şekilde davranıyor gibi geliyor bana.

Risale-i nur 18-19 yaşlarımdayken birkaç sayfa okumuştum. Bana çok garip gelmişti. Dinin asıl kaynağı varken onun özü olduğu iddia edilen bir kitabı okumak biraz vakit kaybı değil mi? Ama bir daha deneyebilirim. Sorun olmaz herhalde.

Eleştirirsem kızmaca yok ama :)

Sitelerde Paylaş
deregezen Gönderildi Bugün, 14:34

Risale-i nur 18-19 yaşlarımdayken birkaç sayfa okumuştum. Bana çok garip gelmişti. Dinin asıl kaynağı varken onun özü olduğu iddia edilen bir kitabı okumak biraz vakit kaybı değil mi? Ama bir daha deneyebilirim. Sorun olmaz herhalde.

Eleştirirsem kızmaca yok ama smile.gif

Yok arkadaşım kızmaca yok eleştrilere sonuna kadar açığız

herzaman dediğim gibi hodri meydan

Risale-i Nurun cevap veremeyeceği dini sual yoktur.

Hemen bir tane ekleyim mesela:

--------

deregezen Gönderildi Bugün, 14:34

Allah benim yatak üzerindeki konumum ile neden ilgileniyor, veya sol elimle yemek yememi neden istemiyor bir türlü aklım almıyor.

Cevap uzun ama en önemlisi şudur en küçük bir sünneti seniyyeye uymak ve tatbik etmek

bu basit hareketlerden akla dini emirler ve şeriati islamiye geliyor

sünneti seniyye günlük hayatta yapmaya alışageldiğimiz hareketlerde Allahı ve Peygamberini bize hatırlatır

ondan Cenabı Hakkın Rızası akla gelir daha dikkatli ve mustakim bir hayat müslümanlara kazandırıyor.

---------

SetH666 Gönderildi Bugün, 13:27

YİNE İŞİNE GELENE CEVAP VERİP İŞİNE GELMEYENİ GÖRMEZDEN GELİOSUN AHMET BABA.... BENM BİÇOK ARKADAŞIM VAR KURAN OKUMAYIP BANA OKUDUNMU DİEN EN AZINDAN BAŞLADIM OKUMAYA DÜNDEN BERİ OKUORUM VE DEVAMLI AYNI ŞEYLERİ OKUORUM YAPMASSANIZ YANICAKSINIZ YAPARSANIZ SÖNÜCEKSİNİZ BİZ YAPMADIK MI ONLAR BÖLE DEDİLER BAŞKA BİŞEY YOK....

Bak yeni üye seth Kuranı Kerimin meali kendisi değildir bir çokları mealle dinden çıkar çünkü hikmetini bilmez ilşir bu nasıl oluyordersen bak burada uzun uzun izah ettim:

Ateistlerin 1.Hatası:Kuran Mealiyle Dinden Çıkma

http://www.bizimwebsite.com/forum/showthread.php?tid=50

Ateistlerin 3.Hatası:Kuran ı Kerimi güya Tarafsız Gözle Değerlendirme.

http://www.bizimwebsite.com/forum/showthread.php?tid=49

sana da tavsiyem okuyacaksan Kuranı Azimüşşanın hakiki tefsiri Risalei Nuru okuman

imzamda var 20mb al oku kafana yatmayanı gel burda herkesin önünde tartışmaya hazırım

daima hodri meydan

--------

highone Gönderildi Bugün, 13:20

bu forumda ne kadar ateist varsa,en cahili bile,kuranın tefsirini okumuştur.Ama sana hiç tefsir okumayan birsürü müslüman gösterebilirim.Gerçi seninde okuduğuna inanmıyorum.Sünnet dediğin varlığı bile kesin olmayan birinin,yaptığı eylemler mi oluyor? Bak yukarı,kargalar sana gülüyor..

Daha sen kuran mealiyle tercümesini ayırdedmiyorsun senin dediğin tercümedir Kuran değil

en kısa tefsir 12cilttir nerde ateistler onu okuyacak komiksin

he he he

Sitelerde Paylaş
Allah benim yatak üzerindeki konumum ile neden ilgileniyor, veya sol elimle yemek yememi neden istemiyor bir türlü aklım almıyor.

Cevap uzun ama en önemlisi şudur en küçük bir sünneti seniyyeye uymak ve tatbik etmek

Ben de merak ettim nedenmiş acaba?

Sitelerde Paylaş
Daha sen kuran mealiyle tercümesini ayırdedmiyorsun senin dediğin tercümedir Kuran değil

en kısa tefsir 12cilttir nerde ateistler onu okuyacak komiksin

he he he

Tercüme=çeviri(dolayısı ile türkçesi)

meal=anlam(dolayısı ile türkçesi)

Sen,kuranın ne yazdıklarına güvenmiyorsunda,3-5 nurcunun yorumuna mı güveniyorsun.Bu seni otomatik olarak inkarcı etmez mi? Bundan 50 yıl sonra bir grup çıksa,biz gülcüyüz,islamda her soruya cevap veririz deseler,onlara mı inanacaksın.Benim için farketmez ha nurcu ha gülcü,ikiside uydurma olur.Kuranı kanıt olarak gösteriyorsanız,hodri meydan.Yok kurana güvenemiyor başka kitaplar uyduruyorsanız,sizin uydurmalarınızla uğraşamayız.

Sitelerde Paylaş
Konu evrimi bilmeden yorum yapmaktır... Konuya dönseniz diyorum?

Nurcu arkadaş sizi sevdiği konulara çekiyor... Evrim neymiş bir sorun kendisine, tanımlayabilecek mi bakalım...

Bence evrimi biliyor arkadaş,kuran evrilmiş "rezaleti nur" olmuş.

Sn Ahmet BAHA

Evrim nedir? Saadece senden duymak istiyorum.Bilmiyorsan bilmiyorum de.

Sitelerde Paylaş
1 aydır Evrimin ne olduğunu öğrenmeye çalışıyorum.

Ama sandığım kadar basit değilmiş.

Fakat bir şikayetim var.Tarafsız bir kaynak bulamıyorum.

İşte bu büyük bir problem.Ofsaytı öğrenmek kadar basit değil

Berkeley'in sitesine git... Bu arada bu cumartesi sunum var, ona gel... :)

Sitelerde Paylaş
Berkeley kim?

Sunum nerede?

Berkeley felsefeci olan adam Berkeley değil, üniversite olan :)

http://evolution.berkeley.edu/

http://evrimianlamak.org/e/Ana_Sayfa

Sunum inspeak'te, başlık var o konuda.

Sitelerde Paylaş
günde beş kere (bu çoğu müslüman tarafından 3 e indirilebiliyor). beş kere yat kalk gibi rutin işler mi daha zor

yok sa kuranın 100 katı büyüklüğünde ki kitabı defalarca deliresiye kadar anlamaya çalışarak bilgili olmak mı zor ( not: rakamı:100 ü belkide az verdim)

Doğru bir konuya değinmişsin ve çok haklısın..Ne kadar zor değilmi deliresiye kadar uğraşıp anlayamamak:) Olur Olur üzme bir kaç bin defa daha oku gerçi asla okumamışsındır ama neyse..Bazılarının jeton köşelidir kimi bir defada anlar kimi anlayamaz aradaki fark sende açık şekilde görünüyor..

Sitelerde Paylaş
Tarafsız bir kaynak bulamıyorum.

Tarafsız kaynak derken?

Bilimsel araştırmanın tarafı olduğu fikrinden sıyrılmanız gerek önce.

Bilim insanları önceden karar verip evrim araştırması yapmadı.

Araştırmalar sonucunda evrim olgu olarak tespit edildi.

Bilimsel metodun işleyişini sindirmelisiniz.

Bunun için de bilime tarafsız bakmaya başlamalısınız.

Çünkü bilim taraf tutmaz, taraf olamaz, bilim yöntemdir.

"Umarım tarafsız kaynak bulursunuz" demeye gerek yok.

Çünkü asıl umduğum gerçek bilimsel kaynakların tarafsız olduğunu farketmenizdir.

Sitelerde Paylaş
Tarafsız kaynak derken?

Bilimsel araştırmanın tarafı olduğu fikrinden sıyrılmanız gerek önce.

Bilim insanları önceden karar verip evrim araştırması yapmadı.

Araştırmalar sonucunda evrim olgu olarak tespit edildi.

Bilimsel metodun işleyişini sindirmelisiniz.

Bunun için de bilime tarafsız bakmaya başlamalısınız.

Çünkü bilim taraf tutmaz, taraf olamaz, bilim yöntemdir.

"Umarım tarafsız kaynak bulursunuz" demeye gerek yok.

Çünkü asıl umduğum gerçek bilimsel kaynakların tarafsız olduğunu farketmenizdir.

oldcode kardeş bilimin taraf yada tarafsızlığından bahsedilemez belki ama bilimsel araştırmaların tarafsızlığından elbetteki bahsedilebilir....örneğin şu çok anlatılan canlıların birbirinden türemesi meselesi tamamı ile bir görüştür....bu konu ile ilgili nasıl bir araştıma yapılırsa yapılsın...kaç tane bilmem ne kemiği bulunursa bulunsun...bunların hiçbiri iddia edilen canlıların birbirinden türediği veya türemediğinin ispatı olamaz........

zaten böyle bir ispata da gerekte yoktur.....insanlar herzaman gerçeği göremezler bazen görmek istedikleri onlara gerçekten daha yakındır......mesela gece karanlığında çöp kutusunu kedi, köpek vs... canlı olarak görmek gibi.....

tarihinde noway tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...