Jump to content

Evrimi bize zorla yutturmaya kalkmayın.

Recommended Posts

Dinler, sadece bilim ve buna bağlı olarak evrim karşısında çökmemiştir; aynı zamanda tarih ve mantık karşısında da çökmüştür. Dİnlerin hala yaşıyor gibi görünmelerinin altında, inanırlarının bilgisizlikten ötürü inanca sarılmaları ve dini kullanarak insanları hala koyun sürüsü gibi yöneten çıkar grupları yatar.

Tutun ki, evrim teorisi tamamen yanlışlandı, en ufak önermesine kadar çöktü (ki olay tam tersi yönde gidiyor). Ve buna bakarak dendi ki, "Evren, akıllı tasarımın sonucudur". Bu akıllı tasarıcının Allah olduğunu nasıl ispat edeceksiniz? Doğru tanrıya iman ettiğinizi nerden biliyorsunuz? Klasik bir şekilde kitaplardan ve peygamberlerden bahsedilecek, şıracının şahidi bozacı örnekler gösterilecek. Tarih, dinlerinizin nasıl kotarılıp pazarlandığını, gerçeklerle hiçbir ilgisi olmadığını net bir şekilde ortaya koydu.

Tarihten ve bilimden birhaber bir insan bile Kuran'ı açıp okusa, birbiriyle çelişen çokça şey bulur Kuran'da. Kuran'ı Kurandan başka destekleyecek başka bir kaynak yok, Kuran'dan da müslümanların haberi yok. Geçinip gidiyorlar böylece. İşte yüzyıllarca Batı dünyasıyla İslam dünyası arasında açılmaya başlayan bilimsel gelişmişliğin en güzel örneklerinden biri. Yüzyıllarca ota boka "şeytan işi, günah, haram" diyerek uzak durdunuz, kiliseyi kiliseye tıkan Batı tur üstüne tur bindirdi. Her geçen gün ilerleyen ve kanıtları sunulan evrim teorisine, hiçbir bilimsel kanıtınız olmadan "Olur mu lan öyle şey?" diyerek es geçiyorsunuz, bir tur daha bindiriyorlar sayenizde.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bir modadır gidiyor bu forumda. Ateist arkadaşlar bize evrim teorisini zorla kabul ettirmek için adeta ağız birliği yapmışlar kabul etmeyenleri de cahillikle, geri kalmışlıkla, ilime karşı gelmekle suçluyor hatta işi dalga geçmeye kadar götürüyorlar.

Güya evrim öyle kesin bir kanıt olmuş ki bütün dünyanın önde gelen üniversitelerindeki bilimadamları bu teoriyi kabul etmiş ve sınıflarında kesin bir bilim dalıymış gibi anlatılmaya başlanmış. Ateistler tarafından uygulanan bu baskı rejimi malesef bazı müslüman arkadaşların da kafasını etkilemiş ve onlar da evet evrim vardır bu evrim Allah'ın çalışma prensibidir demeye kadar işi götürmüşlerdir.

Oysaki olay ateistlerin söylediği gibi:"Siz susun bakayım profoserlerden daha mı iyi biliyorsunuz da evrim yoktur diyorsunuz." değildir. Çünkü birazdan vereceğim linkte görüleceği gibi ateist arkadaşların bize bütün proflar ateisttir yalanını belgeleyeceğim.

Evrim Teorisi Yetersizdir diyen 400 Bilim Adamının isimleri, ünvanları ve görevli bulundukları üniversitelerin isimleri:

http://www.discovery.org/scripts/viewDB/fi...load&id=660

İşte arkadaşlar olay hiç de ateistlerin anlattığı gibi değilmiş di mi? Onlar bize diyorlardı ya susun bakayım siz proflardan daha mı iyi biliyorsunuz ben de onlara aynen iade ediyorum siz susun bakayım bu listedeki 400 bilim adamından daha mı iyi biliyorsunuz :acute:

bilim adamları henüz evrim teorisi diye bir şey yumurtlamadan çok daha önce vardı ateizm. önce bunu anlayın.

Sitelerde Paylaş

ne şimdiki yök zihniyetinin evrimcileri görevden alması evrim teorisini geçersiz kılar nede bir zamanlar inançlıların inançlarından ötürü ünv lerden atılması evrim teorisini kanunlaştırır çünkü yök akademik bir birim değil siyaset meydanıdır sadece

fikirlerinizi ispatlamak veya birilerinin fikrini çürütmek için orayı adres göstermeniz yanlış

"YANILMIŞIM TANRI VARDIR" diyor adam yapılan eleştirilerde yok adama amarika bunu yazdırmış yok petrol fiyatları falan deniyor .yarın birileri darvinizim veya ateizim adına yazılanların Dünyayı tanrısızlaştırmak isteyenlerin zorla yazdırılmış ispatlanamamış teorileri dir derse ki diyorlar o zaman ne cevap vereceksiniz

yoksa tanrısız bir dünyanın kendilerine rant oluşturacak bir sektörler zinciri bundan nemalanabilecek bir yarasalar birliği veya birlikleri yokmu diyeceksiniz bence var her türlü fikirsel akımdan nemalanabilecek bir yarasa zihniyeti mutlaka vardır

şimdi ben bunları neden yazma gereği duydum

karşı fikirleri

hakaret ederek

cüpüş-conventin hitap şekli

Anlama özürlümüsün sen-kenzo hitap şekli

karalayarak hakaretlerle dalga geçerek bir yere varamayız

bu foruma birşeyler öğrenmeye gelen iyi niyatli insanlar var bir sürü

benim bu foruma katılma nedeninde aynı birşeyler öğrenmek farklı sesleri dinlemek ama bu farklı sesler güzel bir melodi oluşturacağına gürültü oluşturuyor

Sitelerde Paylaş
ne şimdiki yök zihniyetinin evrimcileri görevden alması evrim teorisini geçersiz kılar nede bir zamanlar inançlıların inançlarından ötürü ünv lerden atılması evrim teorisini kanunlaştırır çünkü yök akademik bir birim değil siyaset meydanıdır sadece

fikirlerinizi ispatlamak veya birilerinin fikrini çürütmek için orayı adres göstermeniz yanlış

"YANILMIŞIM TANRI VARDIR" diyor adam yapılan eleştirilerde yok adama amarika bunu yazdırmış yok petrol fiyatları falan deniyor .yarın birileri darvinizim veya ateizim adına yazılanların Dünyayı tanrısızlaştırmak isteyenlerin zorla yazdırılmış ispatlanamamış teorileri dir derse ki diyorlar o zaman ne cevap vereceksiniz

yoksa tanrısız bir dünyanın kendilerine rant oluşturacak bir sektörler zinciri bundan nemalanabilecek bir yarasalar birliği veya birlikleri yokmu diyeceksiniz bence var her türlü fikirsel akımdan nemalanabilecek bir yarasa zihniyeti mutlaka vardır

şimdi ben bunları neden yazma gereği duydum

karşı fikirleri

hakaret ederek

cüpüş-conventin hitap şekli

Anlama özürlümüsün sen-kenzo hitap şekli

karalayarak hakaretlerle dalga geçerek bir yere varamayız

bu foruma birşeyler öğrenmeye gelen iyi niyatli insanlar var bir sürü

benim bu foruma katılma nedeninde aynı birşeyler öğrenmek farklı sesleri dinlemek ama bu farklı sesler güzel bir melodi oluşturacağına gürültü oluşturuyor

güzel bir melodiyi 10 kez 100 kez 1000 kez dinlersen bir süre sonra baymaya başlar rahatsızlık duymaya başlarsın.

aynı şekilde burada ben yaklaşık 1 yıldır diğer arkadaşlar yıllardır birşeyler anlatmaya çalışıyoruz ama

hala cübbeli gibiler çıkıp saçma sapan isimleden saçma sapan alıntılara dayanarak laf ebeliği yapınca işte biz de rahatsızlık duymaya başlıyoruz. senin kulağına gelen gürültünün sebebi budur.

daha da kısaltacak olursak; bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların yarattığı bir gürültü kirliliğidir. birşeyler öğrenmeye gelen arkadaşlara yardımcı ol cübbeli. kapa çeneni.

Sitelerde Paylaş

Cübbeli yanlış yoldasın.Bak sana hiçbir artniyet gözetmeden öğüt veriyorum.Ben müslümanken biliyordum evrimin gerçek olduğunu,beni geç vatikan kabul etti evrimi.Evrim pratikte tanrı kavramıyla çelişmez,bunu ateist olarak söylüyorum.Evrim yok çünkü Allah yarattı demek yerçekimi yok taşı yere Allah düşürüyor demekten farksızdır.Harun Yahya ve benzeri birkaç kendini bilmez sahtekarın yolundan gitme,gel söz dinle.Onların her sözü yalan,her sözü palavra.Sırf inançlarına uygun olduğunu düşündüğün için bu adamlara destek verme.Müslüman da olsan cehalete ve şarlatanlığa karşı tavrını koy.Koy ki biz de ateistler olarak müslümanların fikirlerine saygı duymaya başlayalım.Yoksa buraya harun yahya yazısı yapıştıran birinin fikirleri bizim gözümüzde harun yahyanınkilerden daha değerli değildir.

Sitelerde Paylaş

Evrim birilerine zorla yutturulacak dolma mıdır?

Cevap açık yüreklilikle "hayır"dır. Bilimin kimseye yutturulmaya ihtiyacı yoktur. İsteyen kişi bilimi öğrenir, becerebilen kişi geliştirir. Uzak durandan da hayır gelmez.

Mesela kuantum fiziğini pek iyi anladığım söylenemez. Bir sürü parçacıklar filan var. Arada dalga gibi, arada bir parçacık gibi davranıyorlar. Birbirine yakın iki yarığa gönderilen elektron "her ikisinden birden aynı anda geçiyor". Aklımın almadığı bir şey. Ama durduk yerde bu kuantum fiziğini bize zorla dayatıyorlar yutturuyorlar demiyorum. İçimden şöyle bir şey geçiyor: Bu konuda ciddi çalışan kişiler var. Kafası iyi çalışan ve ömürlerini bu işe vermiş kişiler. Elbette bunu benden daha iyi biliyorlardır. Bir elektron aynı anda iki yarıktan geçiyor diyorlarsa bunu kabul ederim, uzmanlık diye bir şey var. Adamlar atom bombası yapmışlar. Sen istediğin kadar parçacık filan yok de.

Yine benzer şekilde İstanbul Boğazına köprü yapılıyor. Yuh! Genişliği 1 km olan bir yere nasıl köprü yapılabilir ki? Çöker lan o! Ama inşaat mühendisliği diye bir bilim var. O bilim sayesinde bu köprü gerçekleştirilebiliyor. Kimse de çıkıp buraya köprü olmaz demiyor, diyemiyor.

Biyoloji de bir bilimdir sonuçta. 1859 yılında Darwin türlerin kökeninin nereden geldiğine dair bir kitap yazıyor. Her alanda olduğu gibi konu ile ilgili bilim insanları tartışıyor. Ve 5-10 yıl içinde biyoloji bilimi tarafından dünyada mevcut canlı türlerinin evrim yolu ile oluştuğu anlaşılıyor ve biyoloji ile ilgilenen bilim insanları tarafından kabul ediliyor.

Velvele burada kopuyor. Başta dinci hristiyanlar olmak üzere çeşitli dinci topluluklar evrim teorisine karşı çıkıyorlar. Neden? Çok iyi biyoloji bilip türlerin oluşumu hakkında alternatif bir teori ileri sürdükleri için mi? Hayır. Evrim teorisi dogmatik kitaplarına uymadığı için mi? Evet!

Evrim teorisi, yerçekimi teorisi kadar gerçek ve geçerlidir. İleriki zamanlarda fizikte gravitonlarla veya birleşik alan teorisi ile (atıyorum bunları) ile ilgili bir gelişme olursa yerçekimi teorisinin bir kısmı değişebilir. Ama genel hatlarıyla yerçekimi teorisi bakidir. Evrim teorisi için de yapılan araştırmalar sonucu çeşitli değişiklikler olması kaçınılmaz. 1953 yılında DNA molekülü keşfedildi. Bu sayede evrimin nasıl işlediği daha iyi açıklanabildi. Yeni araştırmalar sonucu evrimin işleyişinin ayrıntıları her gün daha iyi anlaşılıyor. Ama evrim teorisinin ana hatları bellidir ve Darwin zamanından beridir değişmemiştir. Türdeki bireyler arasındaki ufak farklar olması, bu farkların nesilden nesile geçmesi, doğal seçilim ile şartlara uygun olanın hayatta kalması ve neslini sürdürmesi.

Peki bu dinci tayfasının velvelesinin sesi neden bu kadar yüksek? Neden organik kimyaya veya elektronik devre teorisine karışmıyorlar da biyolojiye, biyolojinin de evrim biyolojisi bölümüne takmış durumdalar? Cevap bence basit. Darwinden önce bilim insanlarının hemen hepsi "dindar" kişilerdi. Mesela Newton, Galileo gibi... Hayat hikayeleri okunduğunda kilise ve din insanları ile olan ilişkileri, tanrı hakkında görüşleri bunu gösteriyor. Evrim teorisi ile kutsal kitaplardaki yalanlar ortaya çıktı. Darwin'den sonra bilim adamlarının hemen hepsi dinden uzak kişiler haline geldiler. Bilim insanlarının dinden uzaklaşması yavaş yavaş diğer insanları da etkiliyor. Mesela en dindar toplumlardan biri olan ABD'de bile bir dine inanmayanların oranı %16'yı buluyor. İngiltere gibi ülkelerde bu oran çok daha yüksek.

Bilim, insanların din denen dogmadan kurtulabilmeleri için yegane dayanak haline gelmiştir. Dincilerin velvelesinden uzak durup bilimin ipine sarılınız.

Sitelerde Paylaş
Cübbeli yanlış yoldasın.Bak sana hiçbir artniyet gözetmeden öğüt veriyorum.Ben müslümanken biliyordum evrimin gerçek olduğunu,beni geç vatikan kabul etti evrimi.Evrim pratikte tanrı kavramıyla çelişmez,bunu ateist olarak söylüyorum.Evrim yok çünkü Allah yarattı demek yerçekimi yok taşı yere Allah düşürüyor demekten farksızdır.Harun Yahya ve benzeri birkaç kendini bilmez sahtekarın yolundan gitme,gel söz dinle.Onların her sözü yalan,her sözü palavra.Sırf inançlarına uygun olduğunu düşündüğün için bu adamlara destek verme.Müslüman da olsan cehalete ve şarlatanlığa karşı tavrını koy.Koy ki biz de ateistler olarak müslümanların fikirlerine saygı duymaya başlayalım.Yoksa buraya harun yahya yazısı yapıştıran birinin fikirleri bizim gözümüzde harun yahyanınkilerden daha değerli değildir.

Sonuna kadar katılıyorum.Müslümanlar evrim yok dedikçe,inançlı olupta, evrime inanan insanlarıda dinden soğutuyorlar.Ne yaptıklarının farkında değiller.Evrim,tanrının türleşmeyi artırmak için oluşturduğu bir sistem falan deseler,kabul edilebilir,yada fikre saygı duyulur.Evrimi göz göre göre inkar zır cahilliğin göstergesi.

Sitelerde Paylaş
yalan bilgi vermiyorum.adam sadece doktora yapmış.çekmiş gitmiş.bilimle alaksı yok.hristonun teki.ben sana trol kapısı gibi dobzhansky' nin linkini vereyim:

http://en.wikipedia.org/wiki/Theodosius_Dobzhansky

hepsinin neslini kurutur.

Bre cahil senin o taptığın "DARWİN" Denen maymunun Biyoloji İle ilgili Hiç Bir Alakası Yok !!!

Sitelerde Paylaş

Cübbelinin Müslüman olarak evrime inanma şansı yok,çünkü o birey değil.

Mahmut Hocası kızar.

Sitelerde Paylaş
Bre cahil senin o taptığın "DARWİN" Denen maymunun Biyoloji İle ilgili Hiç Bir Alakası Yok !!!

Ne talihsiz bir laf... Ne yazık ki ülkemizde çoğunluğun görüşü bu yönde, seviyesi de ancak bu kadar...

EsSamed; Darwin din eğitimi almış, din adamı ve doğabilimci sıfatı ile bir geziye çıkmış, 1831-1836 yılları arasında dünyanın pekçok yerini gezmiş, örnekler toplamış. Bu yolculuktan önce evrim teorisi felan yok aklında... Sonradan bulgular ışığında evrim fark ediyor ve mekanizmasını açıklamaya çalışıyor.

Darwin evrim teorisini açıklamakta uzun yıllar tereddüt etmiş, zira kendisininde bağlı olduğu dini inançlara aykırı bulmuş. Darwin kendi kendisine karşı da çok savaş vermiş.

Ama daha sonra hem bulguları artmış hem de benzer bir gezi ile Pasifik-Asya adalarında bulunan Wallace'dan kendi teorisine benzer bir fikir gelince teorisini kitaplaştırıp yayınlamaya karar vermiş.

Darwin zengin bir ailenin çocuğu, din adamı olarak yetiştirilmiş, nazik, utangaç, sakin bir beyefendi. Sanıldığı gibi "şu dini bir yok edeyim" diye fikir aramıyor. Doğayı incelip sonuçlara varıyor.

Darwin'e hakaret etmeyin, önce bir tanımaya, anlamaya çalışın. Adamın tüm hayatı, tüm çalışmaları incelemenize açıktır.

Yazının buraya kadarı öneridir. Bundan sonrası uyarıdır.

Biribirinize karşı, saygıdeğer bilimadamlarına karşı bir kere daha hakaret ederseniz, iletiniz silinecek, siz de ceza alacaksınız.

Bilgehan

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...