Jump to content

Evrimi bize zorla yutturmaya kalkmayın.

Recommended Posts

• İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bir an özgün ve haklı bir itiraz sanmıştım.

Haklı itiraz maskesine bürünmüş hristiyan yaratılışçısı propagandasıymış.

Propogandayla itiraz yapamazsınız. Sahtekar herifler.

Evrim var diyince bilim, yoktur diyince hristiyan propagandası oluyor. Ne ilginç :lol:

Sitelerde Paylaş

Bula bula 400 tane çakma ve kimisi şişirme akademisyen bulunca, akademisyenlerden ümidi kesti; işi britanyalılara bağladı.

Bu baskı rejimini bırak, zorla kimseye birşey kabul ettiremezsin.

Dünya küreseldir, aksini söyleyenler cücük beyinlidir demekte baskı mıdır?

Sitelerde Paylaş

Bilim evrim vardır veya evrim yoktur demez bir inanç gibi onu pompalamaz.Bilim canlıların oluşumu gelişimi ve değişimini ifade etmek için evrim teorisi üzerinden araştırmalarına devam etmektedir.Doğal seleksiyon reddedilemez bir olgu olmakla beraber evrimden tüm cevapları beklememeliyiz.Evrim buna cevap veremedi evrim yoktur diye sonuca gidilmemeli.Günümüzde cevap verilemeyen olgulara zamanla cevaplar verilecektir.

Big bang'i teori olarak kabul ediyorsunuz bir diğer bilimsel teoriye neden soğuk bakıyorsunuz?İşinize geleni alıp işinize geleni görmezden gelmek ne kadar doğru?

Bilimin söylemlerini kullanmak bir baskı ve dayatma değildir.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu baskı rejimini bırak, zorla kimseye birşey kabul ettiremezsin.

Başlığını üste çıkartmaya çalışan sayın dinci.

Bu sana buradaki son cevabım. Bundan sonra istediğin kadar suçla ve yalanla beni.

1 ) Discovery institute discovery channel ile ilgili değildir.

2 ) Discovery institute denen enstitü hristiyan yaratılışçı propagandası için yapılmıştır.

3 ) Evrim yerine adem havva yoluyla yaratılışa inanırlar.

4 ) Aynı zamanda politik yönden ABD'nin aşırı sağcı kesimini temsil ederler.

4.a ) Amerika'nın dünya hakimiyetini savunurlar.

4.b ) İsrailin çevre arap ülkelerine üstünlüğünü savunurlar.

Başka nelere inanırlar biliyor musun?

5 ) Dünya'nın 4400 sene yaşında olduğuna inanırlar.

6 ) Tüm evrenin 4.400 sene + 7 gün yaşında olduğuna inanırlar.

Savunduğunuz işte bu adamlar.

Ve bu inançlarını cahil kesime yaymak için kilise'nin verdiği tüm olanakları kullanırlar. Amerika'da vergi alınmayan bu kadar büyük bir kilise kurumu ne kadar para toplayabilir haberin var mı? HY'nın yaratılışçı propagandası kitabını cep harçlığı verir gibi on defa bastırtabilirler. Ülkemize girdiklerinde hazır olalım diye beynimizi öldürmekle meşguller. Nurcu bağlantıları da var. Kullanılıyorsunuz.

Neyse sen MSN konuşmalarına devam et.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir modadır gidiyor bu forumda. Ateist arkadaşlar bize evrim teorisini zorla kabul ettirmek için adeta ağız birliği yapmışlar kabul etmeyenleri de cahillikle, geri kalmışlıkla, ilime karşı gelmekle suçluyor hatta işi dalga geçmeye kadar götürüyorlar.

Güya evrim öyle kesin bir kanıt olmuş ki bütün dünyanın önde gelen üniversitelerindeki bilimadamları bu teoriyi kabul etmiş ve sınıflarında kesin bir bilim dalıymış gibi anlatılmaya başlanmış. Ateistler tarafından uygulanan bu baskı rejimi malesef bazı müslüman arkadaşların da kafasını etkilemiş ve onlar da evet evrim vardır bu evrim Allah'ın çalışma prensibidir demeye kadar işi götürmüşlerdir.

Oysaki olay ateistlerin söylediği gibi:"Siz susun bakayım profoserlerden daha mı iyi biliyorsunuz da evrim yoktur diyorsunuz." değildir. Çünkü birazdan vereceğim linkte görüleceği gibi ateist arkadaşların bize bütün proflar ateisttir yalanını belgeleyeceğim.

Evrim Teorisi Yetersizdir diyen 400 Bilim Adamının isimleri, ünvanları ve görevli bulundukları üniversitelerin isimleri:

http://www.discovery.org/scripts/viewDB/fi...load&id=660

İşte arkadaşlar olay hiç de ateistlerin anlattığı gibi değilmiş di mi? Onlar bize diyorlardı ya susun bakayım siz proflardan daha mı iyi biliyorsunuz ben de onlara aynen iade ediyorum siz susun bakayım bu listedeki 400 bilim adamından daha mı iyi biliyorsunuz :acute:

Listenin başlığına bir kere daha bakalım. Sevgili BilgehanBengi'nin Türkçe çevirisi ile birlikte başlığı aşağıya yapıştırıyorum.

A scientific dissent

We are skeptical of claims for the ability of random mutation and natural selection to account for the complexity of life. Careful examination of the evidence for Darwinian theory should be encouraged.

Türkçesi; Biz rastalantısal mutasyonlar ve doğal seçimin kompleks yaşam formları oluşturduğu iddaları hakkında septik bir tavra sahibiz. Darwinyen teoriyi destekleyen delilerin dikkatle incelenmesi desteklenmelidir.

Bu ifadeyi masaya yatıralım neştere vuralım ve inceleyelim.

Burada random mutation deyimi geçiyor. Bu Darwin'e ait bir terim değil. Darwin mutasyonlardan ve genlerden bihaberdi.

Darwin evrimden bahsetmemişti. Kitabının ilk baskısında evrim (evolution) kelimesi ile de karşılaşmazsınız. Onun yerine descent with modificatıon tümcesi ile karşılaşırsınız. Değişerek inen..

Bu durumda bu iki cümle ne ifade ediyor?Onlardan ne anlıyoruz?

Evrimin yalnız rastlantısal mutasyonlara bağlı olmadığını burada ben yıllardır tartışıyorum. Bu konuda ilk iletimi sanırım 2002'de asmıştım.

Bu başlığa imza atanlara göre rastgele mutasyonlar ve doğal seleksiyon yaşamın karmaşıklığı için yeterli değil.

Bunu zaten biliyoruz. Bu yeni bir buluş değil. Bunu Darwin'in bir iddiası olduğunu söylemek ise kelimenin tam anlamı ile bir aptallık. Darwin'in sanki mutasyondan haberi varmış gibi bir izlenim uyandırıyor bu iddialar.

Bu başlık olsa olsa neodarwinizm'e yönelik bir iddia olabilir. Hiç bir bilim adamı yaşamın karmaşıklığını sadece rastgele mutasyonlara atfetmez.

Bu tür yayınlar evrimin ne olduğunu bilmeyen zavallılar tarafından evrim düşmanı yayın sanılıyor ve heyecanla yayınlanıyor.

Cübbeli ahmağı. Bu yayın evrim olmamıştır demiyor. Evrim yalnız rastgele mutasyonlar ve doğal seçilimle olmaz diyor.

Biz de öyle diyoruz. Bilim de öyle diyor zaten.

Anladın mı?

Sitelerde Paylaş

Evrim rasgele

molokül olusması , rasgele organel olusması , rasgele hücre olusması rasgele organ olusması rasgele canlı oluşması demekse bunu

OLASILIK olarak yazmaya ne dersiniz.

1 DNA molokülünün rasgele olusması için...

1/ 1.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000 bukadar bir olasılık gerekli.

Bu olasılığı 3.000.000.000 canlı türü olduğuna göre hayvan hücre bitki vs ....

Olasılık hesabınına göre birlikte olasılığın hesabi için olasılıklar carpılır.

1/3.000.000.000

bütün canlılığın olusması icin gerekli olasılık

1/3.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.00

0.000

kabaca bir hesaba göre evrimle canlıların oluşma hesabı bu.

Simdi gelelim sadete....

Bu Rakam sürüsüne inanmak ahmaklık değilde nedir ?

Böyle olasılık mı olur.

Piyangoda bile olasılı 1/200.000.000 falan.... bitürlü tutmuyor.

Heleki bukadar mükemmel bir canlının olusması daha doğrusu cok cesitli değişik değisik

ŞAHESER niteliğinde mükemmel hemde hiç bir kusuru olmadan en mükemmel canlının oluşması rasgele ise

Akıl almaz bir cılgınlıktır

HANGİ MANTIKLA EVRİME İNANIYORSUNUZ ( Hangi mantıkla Allaha inanınyorsunuz sorusunun karsıtı)

bakın Allahın eserine iyi bakın

Babanız Darvin bu Mahluku hiç sevmez.

10048014_11a.jpg

Şu eserin kusursuz tasarlamadı da nedir.

% 100 Allah eseridir.

Sitelerde Paylaş
Şu eserin kusursuz tasarlamadı da nedir.

ıtri

sen galiba hiç tavus görmemişsin. leş gibi bir sesi vardır. yanında durulmaz.

Evrim rasgele

molokül olusması , rasgele organel olusması , rasgele hücre olusması rasgele organ olusması rasgele canlı oluşması demekse bunu

başlangıçta rasgele sonra rasgelelik yok.

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir de şu mesele var. Dünyada evrimi kabul etmeyen bilimadamı baskı yüzünden veya terfi edememek gibi sorunlar yüzünden düşüncesini saklamak durumunda kalıyor.

kardeş kusura bakma ama sen hakikatten süzme safsın. şu lafına bak ya. dünyadaki para tezgahı din sayesinde dönüyor diyoruz sen kalkmış adam düşüncesini sölemekten çekiniyor din hakkında diyorsun. kafan mı güzel? sen foruma yazmadan önce içiomusun?

Sitelerde Paylaş

elinde bir kova boya olsun....

karsında da milyonlarca Resim kağıdı olsun.

Sadece boyayı sıcratarak 1 seferde milyonlarca şaheser cıkmasının olasılığına mi inanırsın.

Yoksa bunu bir ressamın cizdiğine mi... ? hani nerde akldı sizin mantık kurmanız. ???????????????????

Aptal yakıştırması yap bana cahil de..... Cevap veremeyince bunlar bilim düşmanı de...

Küfürlerine gülüyorum. Cünki cevabın yok

Seviyeni düsürmen asıl senin Ahmak olduğunu gösterir.

Ben küfür etmiyorum sadece hakaretine cevaben kısasa kısas diyorum.

Asıl Aptal sensin.

tarihinde Itri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Bu Rakam sürüsüne inanmak ahmaklık değilde nedir ?

Evet, zaten bizde inanmıyoruz.

O yüzden evrim teorisi denen bir şey var, bunun bir tesadüf değil, belli bir yöne kanalize edilmiş gelişim süreci olduğunu izah etmek için.

Ama senin hesap güzel bir şeyi gösteriyor. O bahsettiğnin DNA molekülünün mevut olduğu sayı, bahsettiğin o sayıdan daha büyük. Her hücrende bir DNA molekülü var, ve sen trilyonlarca hücreye sahipsin. Ve dahaıs her canlıda da var. Bu durumda, istatistik olarak o DNA molekülünün tesadüfen oluşma ihtimali kesin olarak birden büyük çıkacaktır senin hesabına göre. Yani en az birden çok fazla sayıda DNA molekülü tesadüfen ortaya çıkmaktadır, senin hesap bunu gösteriyor.

Evrim teorisi ise, bunların öyle tesadüfen ortaya çıkmayacağını gösteriyor bize..

Sana bir şey soralım. Eline bir kalem, ataş filan al. Bırak şimdi. Gidebileceği bir sürü yön varken, nasıl oluyorda, yere doğru düşüyor? ama soru bu değil. Soru, taşın sen bırakınca nasıl bir şey yapacağı, hareket mi edecek, düşecek mi, uçacak mı, yok mu olacak, yerinde mi kalacak vs. neyse, tesadüf hesabına mı tabidir? İşte soru bu, bir cevap versende görsek.

Sitelerde Paylaş

Sadece boyayı sıcratarak 1 seferde milyonlarca şaheser cıkmasının olasılığına mi inanırsın.

Yoksa bunu bir ressamın cizdiğine mi... ? hani nerde akldı sizin mantık kurmanız. ???????????????????

Aptal yakıştırması yap bana cahil de..... Cevap veremeyince bunlar bilim düşmanı de...

Asıl Aptal sensin.

Itri Itri..

Kimin ahmak olduğu meydanda..

Sen gülmene ve batının kıçını yalamaya devam et..

Batı size ancak kıçını yalatır.

Evrim konusundaki görüşlerini sizlerle paylaşmaz..

Evrimi reddederek batı kıçını yalayarak temizliyorsunuz siz.

Adamlar sizlerle nasıl alay ediyorlar bilseniz.

Anlayabilseniz..

Sizin adınıza biz utanıyoruz.

Sizde utanma da yok..

Zavallılar.. Gafiller.

Sitelerde Paylaş

Asıl Aptal sensin.

fırçayı bir savuruşta milyonlarca şaheser çıkma ihtimali, senin kesirlerle toplama yapmayı bilmeyen allahının dünyayı yaratma ihtimalinden daha fazladır.

Sitelerde Paylaş

Peki cübbeli, evrim yanlış uydurma diyelim, o halde biyoloji bilimine en azından bilimsel mantığa uygun olarak, canlıların nasıl ortaya çıkıp nasıl çeşitlendiğini açıklayan bir teori sunmalısın.. evrime karşı çıkanlar onun yerine hangi bilimsel açıklamayı koyuyorlar acaba?? bu adamların herhangi bir bilimsel açıklaması var mı?? evrim yoktur allah yarattı demekten başka açıklaması var mı bu evrim karşıtlarının?? yoksa neden çene çalıyorlar??

evrimin yanlış olduğunu kanıtlayacak bilim adamına Nobel verirler ve o adam da göğsünü gere gere alır o ödülü..

senin saydığın bilim adamlarının ağababası olan Behe bile common descent tartışılmaz bir gerçektir diye kabul etmek zorunda kalıyor.. sizin bilimsel açıklamanız ne acaba?? hadi buyrun hep birlikte görelim...

tarihinde Faramir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Itri

hezeyanları bırak. artık herşey bitiyor.teslim ol. bak aşağıda hücre anlatılıyor. yeni bulgular. yeni yöntemler. çok yakında yeni canlılar.senin allahına ihtiyaç artık yok. sen ona naş de.

http://www.h33t.com/torrents.php?search=bb...ch&fonly=on

Sitelerde Paylaş

Peki cübbeli, evrim yanlış uydurma diyelim, o halde biyoloji bilimine en azından bilimsel mantığa uygun olarak, canlıların nasıl ortaya çıkıp nasıl çeşitlendiğini açıklayan bir teori sunmalısın.. evrime karşı çıkanlar onun yerine hangi bilimsel açıklamayı koyuyorlar acaba??

Bir kum tanesinin sırrını çözmeyi başarsaydık. Bütün dünyanın sırrını öğrenmiş olurduk. (Einstein)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...