Jump to content

MÜSLÜMANLARA ATILAN BİR İFTİRA :"KIVIRTMAK"....

Recommended Posts

Evet tam bu satırları yazdığım sırada forumda yine bu konuyla ilgili 2 konu da açılmış durumda bunlara girmeyeğim

Esas sıkıntı Atreistlerin Müslümanları bazı konularda hoşlarına gitmeyen cevabı aldıkları zaman "kıvırtmakla" itham etmeleridir.

Yani örneklersek mesela:

konu Cenabı Hakkın insanların veya çocukların hastalanması ölmesine izin vermesi

ateist şunu der: " bak kaçtane çocuk hastlıktan acı çeker dünyada nekadar zülme uğramış insan vardır

sizin Tanrınız (haşa Allahınız cc.) böyle bir şeye izin veriyorsa şöyle zalimdir böyle kötüdür" dindar şöyle cevap verir

"bak Cenabı Hakkın Kerim (ikram eden) ismi aç olanları istediği gibi Şafii ismi şerifi de hasta olanları ve hastalığı ister"

ateistin cevabı: "kıvırtma müslo" oluyor çoğu zaman.

Örnekelr çoğaltılabilri değişik konulara yayılabilir bir örnek daha

Ateistler Kuranda Peygamberin evliliklerine izin verilen bir ayeti getirirler derlerki

"haşa bak Peygamber kendine eş bulmak için ne uydurmuş bu ayeti yazmış"(sümme haşa) der hakaret eder ona dindarlar

Peygamber sav. ın 40yaşına kadar yani cinsel aktif dönem tek eşle yaşadığını, bu ayet nazil olduktan sonra başka evlilik yapmadığını ve

hatta bu ayetten 2 ayet sonra da Peygamberin evliliklerine sınır geldiği söylenince yine aynı tepki "kıvırtma müslo" oluyor.

Bu konu ve bu "kıvırtmak" kavramı kafamı kuracalarken ve neden böyle anlaşıldığını yada

bizde mi bir hata var iyi anlatamıyoruz gibi bir özeleştri içine girmişken bana şöyle bir fikir geldi:

Bizim bir arkadışımız var adı Ali ve onu çocukluğundan beri bilir tanırız.

Çok iyi bir insandır güzel ahlaklı dürüst bir insandır, canını malını emanet edebileceğin biridir.

Bu fikrimiz yıllar içinde yerleşmiş onu yakından tanımışız görmüşüz ve bir kanaate varmışız.

Sonra tanımadığımız aliyle bir iş yapan bir adam geliyor ve bize diyorki :

"Bu ali varya nekadar düzenbazdır üçkağatçıdır bak beni nasıl dolandırdı?" İlk tepkimiz ne olur?

Burada bu durumda ya olayı ya aliyi tevil edeceğiz çünkü biliyoruz ki Ali böyle birşey yapmaz Aliye güvenimiz tamdır.

"Ya benim tanıdığı ali mükemmel bir insandır seni dolandırmış olamaz sen yanlış anlaşmışsın" ya da

"sen haksızsın ki Ali sana böyle yapmış" Ali eğer böyle yaptıysa sana, bir hikmeti vardır Ali kötü bir insan değildir" der hükmü koyarız .

İşte bütün mesele bu bakış açısından kaynaklanıyor.

Ateistlerin bazı günlük veya genel konulardaki bakış açısı bize 180derece zıt geliyor nasıl gelmesin?

Bir çocuğun açlığından dem vurarak Yaratıcıyı zalim olarak suçlayan ateiste

tüm dünyada Annelerin yavrularına şefkati muhabbeti Rahmanır Rahimin merhametinin bir damlası olduğunu bildiğimiz

Cenabı Hakka atılan bu iftiraya nasıl evet diyebiliriz.

Aynı şekilde öldüğünde bir hasır kilim bir hurma lifinden yatak miras bırakan ve yaşadığı dönemde dini kurallara ençok kendisi uyan ve

ibadetin en zorunu ve meşakketlisini yine kendi yapan Peygambere atılan dünyevi menfaat iftirasını nasıl kabullenebilriz?

tabiiki hepsini reddeceğiz çünkü biz onu her yönüyle tanıyoruz ateist sadece evliliği ve dünyevi haliyle tanır

Biz Cenabı Hakkı 99 Esmai İlahisiyle biliyoruz ateist sadece bir iki olayı örnek gösterip küfre girer diğer

Allaha ait 1001 esma dan sıfat ve şuunatından haberi yoktur (bu mazeret olmaz)

Cenabı Hakkı suçlar ve biz cevap verince de bilgisi olmadığı için "kıvırtma müslo" der geçer.

Halbuki tam bilse Kuranı Azimüşşanın tefsirini okusa siyeri nebevi yerine Risaleti Nebeviyi okusa oda

bu kadar "kıvırtma müslo" diyemiyecektir.

Özetle:

Biz Cenabı Hakkı ve Peygamberi ve onun üstün vasıflarını biliyoruz yani bizim güvenimiz tamdır.

Eğer akla mantığa aykırı bir durum varsa bununda hikmetleri vardır.Aranırsa bulunur ki ben çok aradım ve çokda buldum.

Bu hikmetleri bilmeyen anlamayan ve Cenabı Hakkı bilmeyen inanmayan inanmak istemeyen

bir atesit spesifik bir olaya dayanarak "kıvırtma müslo" dememeli "ben böyle biliyorum" demeli.

Bilmediğine bilmeyerek hüküm vermemeli.Doğru hakikat ve adaletli olanda budur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben en çok bu başlığı açan çocuğun imzasına kopuyorum...

Ateizm yıkılmış yerle bir olmuş...

Sabahtan bu yana üzerimde ağırlık hissediyorum...

Soruyorum kendi kendime neden ağrıyor diye...

Tam bu sırada imzadaki yazıyı okudum...

Meğer ateizm çökmüş... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Güneşe üflemeye devam edin bakalım...

Sitelerde Paylaş

müslümanların senini gibi her konuya atlayanlarının çoğu kıvırtırlar. bazı zekiler vardır başlığa bakarlar anlarlar işin altından çıkacak sonucu kıvırtıyor dedirtmemek için kendilerine hiç bulaşmazlar başlığa.

örneğin kuranda matematik hatası şeklinde aratırsan forumda kankalarının 1000 mesajlık kıvırtmalar zincirini okuyabilirsin. kıvıran müslüman nasıl oluyor görürsün.

kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş

Müslümanların süper güçleri konusunda başlık açacak derecede bilgili olan sen bayşapka, ne diye bunlardan temel mantık beklersin?

Sitelerde Paylaş
Müslümanların süper güçleri konusunda başlık açacak derecede bilgili olan sen bayşapka, ne diye bunlardan temel mantık beklersin?

Ben ateistforuma giren dincilerin arayış içinde olduklarını düşünüyorum. Gelmeye devam ediyorlarsa arayışları da devam ediyordur. Gül kokulu islami forumları ve ney müzikleri onlar için yeterli değildir.

Buraya gelip ne oldum, ne olacağım sorularını sorarlar. Ne olduklarını o tip başlıklarda, ne olacaklarını da bu tip başlıklarda söylüyorum :)

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

valla foruma bi ara evrazor die biri takılıyordu. kendisiyle yaptığım 1-2 tartışmada kıvırım kıvırım kıvırıyordu. bir ara para takasım geldi dansözü de geçti çünkü. (özellikle kıvıran müslümanları görmek isteyenler kurandaki matematik hatası adlı başlığı inceleyebilirler)

buyrun size anlık kıvran müslüman

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...mp;#entry492782

başlıkta cevabı kalmayan cübbeli sıkışınca sürekli alıntı yapmakta.

tarihinde eflatun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
valla foruma bi ara evrazor die biri takılıyordu. kendisiyle yaptığım 1-2 tartışmada kıvırım kıvırım kıvırıyordu. bir ara para takasım geldi dansözü de geçti çünkü. (özellikle kıvıran müslümanları görmek isteyenler kurandaki matematik hatası adlı başlığı inceleyebilirler)

buyrun size anlık kıvran müslüman

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...mp;#entry492782

başlıkta cevabı kalmayan cübbeli sıkışınca sürekli alıntı yapmakta.

"Ne saçmalıyon sen be? Ne sordun ki cevaplamadım. Göstersene.. " dediğim zaman arkana bakmadan kaçtın :lol:

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım konu müslümanlar için esasında "kıvırtma" diye bir kavramın

olmadığını olamayacağını imkansız olduğunu vurgulamak için yazılmış isbatda edilmiş

yani biri müslümanım deyip sizin dinsizane sorularınıza beklmediğiniz cevabı veriyorsa bu kıvırtmak değil

müslümanlığın muktezasıdır yani MÜSLÜMAN İÇİN KIVIRTMA DİYE BİŞEY YOKTUR

tevil tefsir ve izah vardır bazıları hala aynı teraneyi dillendiriyor

yazılan mevzulara itiraz etmiyor ama kıvırtmadan bahsediyor

nerenizle okuyorsunuz yazıları anlamadım

Yok madem anlama kabiliyetin elvermiyor veya cevap verecek kapasiten yok

hiç bulaşma değilmi oda yok o da yok.

bayşapka Gönderildi Bugün, 14:59

Herşey göreli değildir. Temel mantıkta anlaşmamız gerekli.

Evet zaten bu konu ve bir iki ortak mevzu olmasa bu forum da olmazdı

Sitelerde Paylaş

Sn AhmetBaha

Burası takva gösteri merkezi değil. Kendi fikriniz dışındaki hiçbirşeye değer verilmiyor burada. İnternet var. Ansiklopediler var. Siz ateiste öğretmen olamazsınız. Çoğu kendi dininizde sizi uzun mesafe geçer. Bir sorguya verilebilecek tek cevabın kendi mezhebinizin yazıtlarını tekrar etmek olduğunu düşünüyorsanız yanlış yerdesiniz.

Sitelerde Paylaş

bilakis..ve hatta tam tersi.

bilmediğine bilen gibi yanaşıp sonra da gerçekleri görünce ama aslında onun altında şu anlamlar vardır demektir kıvırtmak. ve bunu yapanlar sadece ve sadece müslümanlardır.

istersen hemen örnek vereyim

soru: adamın biri üvey oğlunun karısını yatağa atarsa ne yaparsın?

bu soruyu sorduğum çoğu müslümanın ilk yanıtı adamın çükünü kesip ağzına sokmak yada kazığa oturtmak gibi şeyler oluyor.

oysa cevabı aldıktan hemen sonra '' ama peygamberiniz de bunu yaptı'' karşılığını alan müslüman kardeşlerimiz önce itiraz sonra da gerçeği kendi gözleriyle kaynaklardan öğrenince ''orada şu anlamlar vardır''a başlıyor.

ulan adam basbayağı kızı yatağa atmış hararetli hararetli sevişmiş işte daha ne kıvırıyorsunuz diyoruz. diyoruz ama nafile tabi. çünkü kıvırmak müslümanlarda görülmeyen hasletlerdendir onlara göre.

tarihinde terk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ahmetbahanın demek istediği şeyi anladığımı sanıyorum...

mesela bayşapkanın çok iyi tanıdığı değerli bulduğu biri var...

bu zat hayatıyla davranışlarıyla iyi ve erdemli birisi olduğunu ona göstermiş...

daha doğrusu bu kanaati o kendi gözlemiyle edinmiş...

şimdi başka birisi kalkıp diyor ki o zat şurda şöyle dedi burada böyle yaptı yaramaz düzenbazın tekidir...

bayşapka buna itiraz ederek kendi kanaati doğrultusunda fikirler beyan ediyor ve o değerli bulduğu zatı ve yaptıklarını savunuyor...

ithamda bulunan kişi de bayşapkayı dar düşünmek kıvırtmak gibi sıfatlarla yaftalıyor...

işte buna benzer bir durum var burada...

peygamberleri kitabları kötü bir düzenbazlık ürünü olarak görenler peygamberleri savunanları aymazlıkla suçluyor...

peygamberler hakkında iyi kanaat sahibi olanlar da bu ithamları nasıl yapabiliyorlar diye düşünüyor...

yani peygamberleri iyi birer insan olarak gören ve onların insanları iyiliğe çağırdığını gören bizler ...

onları birer düzenbaz sahtekar olarak görenlerin söylediklerini onlara yakıştıramıyor ve itiraz ediyoruz...

yanlış anlamış olabilirsiniz eksik yada yanlı bakıyorsunuz diyerek onları savunmaya çalışıyoruz...

yani kendi kanaatimizin doğru olduğunu ve diğerlerinin kanaatlerinin yanlış olduğunu isbat etmeye çalışıyoruz...

bunu yaparken de değişik argümanlar geliştiriyoruz...

bu argümanların diğerleri tarafından algılanışı kıvırtma şeklinde oluyor...

Sitelerde Paylaş

Asıl kıvıran hatta kıvırmaktan k.çı yırtılan ateistler olur

o kadar mantık ve akıl dışıdır ki yaptıkları herhangi bir bilim dalını öğrenmenize gerek yoktur

2gr beyni olan anlar mesela basit sorular ve karmaşık yanıtları ve kıvırtmaları izleyin:

arkadaşım arılar yumurtadan çıkar 5km uçup geri dönüp yuvasını nasıl bulur?

içgüdüdür bu

8)

arkadaşım yırtıcı hayvanlarda bile yavrularına karşı şefkat merhamet nereden gelmektedir?

içgüdüdür bu

8)

arkadaşım karınca kolonisi nasıl böyle kusursuz mükemmel çalışır?

içgüdüdür bu

8)

arkadaşım cansız atomlar nasıl canlı organizmaları yapar?

uzun uzuuun uzuuuuuun yıllar olunca olur

8)

arkadaşım görmeyen zerre gözü nasıl yapar?

evrim olunca olur

8)

arkadaşım işitmeyen atom kulağı nasıl dizayn ediyor?

uzun uzuuun uzuuuuuun yıllar olunca bide üstün evrim zımbırtısı olunca olur

8)

düşüncesiz aminoasit beyni nasıl tasarladı bak dahi bilimadamalrı çözemedi hala?

8)

ne yani siz şimdi cevap mı verdiniz vermiş oldunuz

biz hiç olmazsa yazılı bir kaynaktan Kuranil Mucizül Beyandan veya Sahih hadislerden cevap veririz.

Hayatınız yalan üstüne kurulu be

Sitelerde Paylaş
Asıl kıvıran hatta kıvırmaktan k.çı yırtılan ateistler olur

o kadar mantık ve akıl dışıdır ki yaptıkları herhangi bir bilim dalını öğrenmenize gerek yoktur

2gr beyni olan anlar mesela basit sorular ve karmaşık yanıtları ve kıvırtmaları izleyin:

arkadaşım arılar yumurtadan çıkar 5km uçup geri dönüp yuvasını nasıl bulur?

içgüdüdür bu

8)

arkadaşım yırtıcı hayvanlarda bile yavrularına karşı şefkat merhamet nereden gelmektedir?

içgüdüdür bu

8)

arkadaşım karınca kolonisi nasıl böyle kusursuz mükemmel çalışır?

içgüdüdür bu

8)

arkadaşım cansız atomlar nasıl canlı organizmaları yapar?

8)

arkadaşım görmeyen zerre gözü nasıl yapar?

evrim olunca olur

8)

arkadaşım işitmeyen atom kulağı nasıl dizayn ediyor?

uzun uzuuun uzuuuuuun yıllar olunca bide üstün evrim zımbırtısı olunca olur

8)

düşüncesiz aminoasit beyni nasıl tasarladı bak dahi bilimadamalrı çözemedi hala?

8)

ne yani siz şimdi cevap mı verdiniz vermiş oldunuz

biz hiç olmazsa yazılı bir kaynaktan Kuranil Mucizül Beyandan veya Sahih hadislerden cevap veririz.

Hayatınız yalan üstüne kurulu be

Hepsini Allah işi demek kıvırtmanın daniskası oluyor işte.

Deprem neden olur Allah yaptı,

Neden ölüyoruz Allah yaptı,

Neden yaratıldık Allah yaptı,

Biz işin aslını bulmak derdindeyiz kıvırmıyoruz Allah yaptı diyerek:)

Sitelerde Paylaş

Sn AhmetBaha

Öncelikle

Kuran, hadis vs. Bunları evrensel doğruluk standardı olarak sunamazsınız. Çok basit bir sebebi var. Dünya bunları standart edinmedi. Bunun da basit sebepleri var. Dünyaya uygun standartlar değil bunlar.

İkincisi bunları standart edinenler bile sayıca çok fazla değil. Onların da uygulamadaki başarıları tartışılır.

Fakat onlar da dahil tüm dünya bilimi standart edindi. Sayısı beşyüzbini aşan her topluluk bilime muhtaçtır. İcada muhtaçtır. İnsanlar rasyonel açıklamalara, anlaşılabilir bir hayata açtır.

Sizin evrimdir, uzun zamandır diye üstünde durmak istemediğiniz soruların cevapları çok daha uzun, ayrıntılı ve doyurucu. Belki buralarda bu açıklamalara, yani rasyonel düşünceye önem verenler tarafından defalarca tekrarlanmıştır. Siz ise saygısızca insanlığın şu ana kadar geliştirebildiği tek doğruluk standardına kıvırtma diyorsunuz.

Din savunacağım diye ne hale geldiğinize bir bakın lütfen.

Saygılar

Sitelerde Paylaş

Önce Kıvırmak nedir öğrenmek için AhmetBahanın açtığı konuları incelemek yeterli.

Bu konuyu açman o kadar iyi olmuşki sizlerin ne kadar kıvırmacı olduğunu biz bu kadar güzel ispatlayamazdık.

Bu çok basit linki inceleyin kıvırma nasıl olurmuş herkez görsün öğrensin.

http://forum.ateizm2.org/index.php?act=Sea...ult_type=topics

Ayrıca bu yazıda bile kıvırmacının kendisi olduğu Ateistlerin iftira falan atladığını anlamak çok kolay sabırla okuyunuz ve kıvırma sanatı nasıl olurmuş görünüz.

Evet tam bu satırları yazdığım sırada forumda yine bu konuyla ilgili 2 konu da açılmış durumda bunlara girmeyeğim

Esas sıkıntı Atreistlerin Müslümanları bazı konularda hoşlarına gitmeyen cevabı aldıkları zaman "kıvırtmakla" itham etmeleridir.

Yani örneklersek mesela:

konu Cenabı Hakkın insanların veya çocukların hastalanması ölmesine izin vermesi

ateist şunu der: " bak kaçtane çocuk hastlıktan acı çeker dünyada nekadar zülme uğramış insan vardır

sizin Tanrınız (haşa Allahınız cc.) böyle bir şeye izin veriyorsa şöyle zalimdir böyle kötüdür" dindar şöyle cevap verir

"bak Cenabı Hakkın Kerim (ikram eden) ismi aç olanları istediği gibi Şafii ismi şerifi de hasta olanları ve hastalığı ister"

ateistin cevabı: "kıvırtma müslo" oluyor çoğu zaman.

:lol: nurcu kıvırmadığını söylerken kıvırma örnekleri vermiş.

Yav bunların gerçektende beyni ölü :lol:

Ateistler iftiracı derken kendi kendinin iftiracı olduğunu tartışılmaz dehşet verici kesin ve net bir biçimde ispatlamış.

Yabi bunu biz istesek yapmadın :lol:

Örnekelr çoğaltılabilri değişik konulara yayılabilir bir örnek daha

Ateistler Kuranda Peygamberin evliliklerine izin verilen bir ayeti getirirler derlerki

"haşa bak Peygamber kendine eş bulmak için ne uydurmuş bu ayeti yazmış"(sümme haşa) der hakaret eder ona dindarlar

Peygamber sav. ın 40yaşına kadar yani cinsel aktif dönem tek eşle yaşadığını, bu ayet nazil olduktan sonra başka evlilik yapmadığını ve

hatta bu ayetten 2 ayet sonra da Peygamberin evliliklerine sınır geldiği söylenince yine aynı tepki "kıvırtma müslo" oluyor.

Al işte bir tane daha yav sen bunları müslümanları küçük düşürmek için falanmı yapıyorsun?

Hemen ispatlayalım ayete bakın:

AZHAP : 50. Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

51. Onlardan dilediğini geriye bırakır, dilediğini de yanına alırsın. Boşadığın hanımlarından arzu ettiğini tekrar yanına almanda, senin üzerine bir günah yoktur. Böyle yapman onların mutlu olmalarına, üzülmemelerine ve hepsinin, senin verdiklerine razı olmalarına daha uygundur. Allah, kalplerinizde olanı bilir. Allah hakkıyle bilendir, halîmdir.

52. Bundan sonra artık başka kadınlarla evlenmen, elinin altında bulunan cariyeler hariç, güzellikleri hoşuna gitse bile, bunların yerine başka hanımlar alman sana helâl değildir. Allah her şeyi gözetler.

İşte cehaletin tartışılmaz belgesi.

Adam muhammede karılar verildi ama iki ayet sonra kısıtlandı diyor utanmadan.

Ayette anası kız kardeşi hariç zaten herkezi helal ediliyor başka kim kaldı en cahil.

Annesi kız kardeşinidemi alsaydı ey cahil?

Kaldiki o ayette elinin altında bulunan cariyeler hariç diyor.

Bir kıvırma daha muhammed hatice ile evlendiğinde hatice çok ama çok zevgin bir kadındı.

Muhammed 25 hatice 40 yaşındaydı. Zengin hatice ölene kadar muhammede hiç onun bununla evlen diye bir ayet gelmedi.

Kadınlar maldırlar kadınları gövün gibi ayetlerde nedense hep hatice öldükten sonra geldi.

İşte senin yalancı veya cahil olduğunun kesin tartışılmaz dehşet verici net bir şekide ispatı hemde senin konunda.

İki ayet sonra kısıtlama varmış.

Ben ben sana herşeyi vereyim sonrada bundan başka bir şey isteme dediğimde bu kısıtlamamı oluyor?

Çüüüşşş...

Bu arada gelini ileolan evliğikonusuna hiç girmemişsin çünki ona girince kıvırmaların ritmiinanılmaz boyutlara ulaşıyor.

Bu konu ve bu "kıvırtmak" kavramı kafamı kuracalarken ve neden böyle anlaşıldığını yada

bizde mi bir hata var iyi anlatamıyoruz gibi bir özeleştri içine girmişken bana şöyle bir fikir geldi:

Bizim bir arkadışımız var adı Ali ve onu çocukluğundan beri bilir tanırız.

Çok iyi bir insandır güzel ahlaklı dürüst bir insandır, canını malını emanet edebileceğin biridir.

Bu fikrimiz yıllar içinde yerleşmiş onu yakından tanımışız görmüşüz ve bir kanaate varmışız.

Sonra tanımadığımız aliyle bir iş yapan bir adam geliyor ve bize diyorki :

"Bu ali varya nekadar düzenbazdır üçkağatçıdır bak beni nasıl dolandırdı?" İlk tepkimiz ne olur?

Burada bu durumda ya olayı ya aliyi tevil edeceğiz çünkü biliyoruz ki Ali böyle birşey yapmaz Aliye güvenimiz tamdır.

"Ya benim tanıdığı ali mükemmel bir insandır seni dolandırmış olamaz sen yanlış anlaşmışsın" ya da

"sen haksızsın ki Ali sana böyle yapmış" Ali eğer böyle yaptıysa sana, bir hikmeti vardır Ali kötü bir insan değildir" der hükmü koyarız .

İşte bütün mesele bu bakış açısından kaynaklanıyor.

Çünki hiç kafanız çalışmıyor hiç.

Geçenlerde komşusunun altınlarını çalan komşusu ve çocuğunu öldüren kişide çevresinde çok iyi bir insan olarak tanınıyordu.

18 aylık bebeğe tecavüz eden pisliklerden bir taneside çevresinde çok temiz bir insan olarak tanınıyordu.

Sen nerede yaşıyorsun ey saf insan. Hiç bir insana iyi veya kötüdür diye kesin bir hüküm koyamazsın.

Çünki insanlar değişirler. Senin o ana kadar görmediğin bilmediğin pek çok huyu vardır.

Üstelik bu günümüzde 5 yaşında çocuklar bile bilirler ama nurcular bilemezler çünki kesin olarak görüldüğü gibi beyinleri ölüdür.

Ateistlerin bazı günlük veya genel konulardaki bakış açısı bize 180derece zıt geliyor nasıl gelmesin?

Nasıl gelmesin Ateistler düşünüyor senin beyni ölü tabiyki ters gelecek.

Zaten bunlarıda sen anla diye yazmıyorum forumu okuyanlar görsünler bu nurcuların ne kadar zavallı olduğunu.

Bir çocuğun açlığından dem vurarak Yaratıcıyı zalim olarak suçlayan ateiste

tüm dünyada Annelerin yavrularına şefkati muhabbeti Rahmanır Rahimin merhametinin bir damlası olduğunu bildiğimiz

Cenabı Hakka atılan bu iftiraya nasıl evet diyebiliriz.

Diyemezsiniz çünki hiç mi hiç düşünmüyorsunuz.

Eskiden tanrıları için çocuklarını kurban edenler annler değilmidi?

Kızını gidip geneleve satan anneler yokmu?

Bir dişi arslan yeni erkeği geldiğinde o erkeğin yavrularını öldürmesini izlemiyormu?

Bunu daha önce açtığın konularda yüzüne yüzüne vurduk kıvıramadın bile.

O yüzden senin konularının linkini verdimki insanlar görsünler cehaeltini.

Aynı şekilde öldüğünde bir hasır kilim bir hurma lifinden yatak miras bırakan

Bunlar bırakın bizi inandıkları tapındıkları allahı bile yalancı çıkartıyorlar.

Duha (8) Seni ihtiyaç içinde bulup da zengin etmedi mi?

Adam fakirdi diyor tapındığı kşitap zengindi diyor. Bu adama cahil demek gerçektebnde cahile hakaret olur.

Ayrıca bakını: Evinde 2-3 ay aş için ateş yanmadığı; bu evde su ve hurmadan başka yiyecek bulunmadığı yolunda patetik hadisler nakledilmiştir. Bu hadislerin Buhari'de yer alma konusu başka bir tartışma konusudur, çok da uzun sürer.

Başka hakikatlere bakalım-bırakalım tenakuz olarak kalsın-:

*Çok zengin bir kadın olan Hatice'den miras kalanlar

*Ebubekir'in sağladığı mallar

*Medinelilerin sağladığı mallar

*Düşünülemeyecek kadar çok ganimetler: Medine yakınlarındaki Hurmalıklar; Hayber Hurmalıkları; Fedek Hurmalıkları bkz:( Sahih-i Buhari tecrid: 1288 nolu hadis ve Kamil Mirasın açıklamaları)

*Humus (savaş ganimetinin beşte bir payı)

*Ayetnip (Bazı savaş ganimetlerin tümü. Örnek: Nadiroğullarından Fedek Halkından elde edilen ganimet böyle olmuştur. F.Razi: 29/284; Kurtubi 18/19 )

*Ayetnip hakkında nüzul olan HAŞR SURESİ 6.AYET:6 - Allah'ın, onlardan peygamberine verdiği ganimetlere gelince siz onun üzerine ne at, ne de deve sürmediniz. Fakat Allah peygamberini, dilediği kimselerin üzerine salar. Allah her şeye kadirdir.

Haşr Suresi 6. ayetin Tefsiri: Elde edilmesinde zorluk olmayan ganimete de fey' adı verilmiştir. Şer'an da fey', kâfirlerin mallarından müslümanlara dönen ganimet ve haraç gibi gelirler demektir. Denilmiştir ki ganimet, harb esnasında kâfirlerden üstünlük ve galibiyyetle alınan şeylerdir. Hükmü, Enfâl Sûresi'nde geçen "Bilin ki, ganimet olarak aldığınız herhangi bir şeyin beşte biri Allah'a, Resulüne..." (Enfâl, 8/41) âyeti gereğince beşte birdir. Fey' ise harp bittikten ve feth edilen yer Dar-ı İslâm olduktan sonra onlardan alınan mallardır. Hükmü, beşe bölünmeksizin hepsi müslümanların menfaatlarına uygun olan yönlere sarf edilir." âyette geçen zamirinden maksat, yurtlarından sürülen kâfirler, yani Benî Nadir'dir. Onlardan Resulullah (s.a.v)'a ganimet olarak verilenler de, bırakmış oldukları taşınır ve taşınmaz malların ganimet olmak üzere Resulullah'ın eline verilmesi ve tasarrufuna geçirilmesi demektir.

SÜNNETE BAKALIM: Nadir Oğulları'nın malları, elde edilmesinde fazla zorluk çekilmeyen ganimet kabilinden bir fey' olarak kalmıştı. Sahâbîler bunun, Bedir'de olduğu gibi Enfâl Sûresi'de bulunan âyetlerin hükmü gereğince beşe bölünerek kalanın taksim edileceğini sanmışlardı. İşte bu âyetle bunun bilhassa Resulullah'a aid bir fey' olduğu beyan edilerek buyuruluyor ki, Allah'ın yurtlarından çıkarmakla perişan ettiği o kâfirlerden fey' olarak Resulü'ne iâde buyurduğu mala gelince siz ona ne at oynattınız ne de deve.

HADİSE BAKALIM TEKRAR: Buharî, Müslim Tirmizî, Nesaî ve diğer kaynaklarda rivayet edildiğine göre, Hz.Ömer demiştir ki, "Nadir Oğulları'nın malları, Allah Teâlâ'nın, Resulü'ne ganimet olarak verdiği, elde edilmesi hususunda müslümanların ne at ne de deve sürmediği ganimet malı idi ve Resulullah'a mahsustu. Hz.Peyamber bu maldan ehlinin bir senelik nafakasını ayırdı, kalanını silah ve hayvanat ile Allah yolunda hazırlanmak için sarfetti. Nadir Oğulları'na karşı yapılan kıtal da ehemmiyetsizdir." (sÜNNET VE hADİS DIŞINDA yukarıdaki Ayet tefsiri Elmalılı Hamdi Yazırdan alıntılandı)

* "De ki, ganimetler Allah ve Peygambere aittir. (Enfal, 8/1),

* Muhammedin şahsi zengiliğinin DİĞER işaretleri: 60'tan fazla kölesi, 20 cariyesi; Karılarından Ayşe'nin bir andını bozması üzerine KENDİSİNE AİT OLANLARDAN 40 köle birden AZAD etmesi (Buhari; tecrid hadis no: 699 ve devamına dair kamil Miras'ın İzahı)

* Veda Haccı öncesinde kendi hazinesinden 100 deve kuban kestiren, hatta bir kısmını da kendi kesen; bir kısmını da damadı Ali'ye kestirEBİLECEK bir dünyalığa

sahip olması (Buhari ve Müslim'de Kitabu'l-hac'ca bkz).

* Rukye: Nefes etme ve okuma sonucu Teda vi ettiği-yani E't-Tıbbün-nebevi'yi uyguladığı vakalarla doludur Kütub-u Sitte. Her defasında Rukye adı altında ücret aldığın: koyun sürüleri, kurutulmuş, yoğurt, et artık 'Şifa bulan'ın gönlünden ne koparsa, gücü ne kadarsa ÜCRET almıştır Muhammed (s.a.v). Uhruc duası ile (''Uhruc adevullah, ene resullullah!'') diyerek Cin çıkaran da bu Muhammed Mustafa'dır.

* El-Müellefetül Kulüb ve ganimetlerin büyüklüğüne örnek:

Hevazin-Huneyn savaşında ganimet olarak elde edilenler Buhari'nin e's-Sahih'inde sayılıp dökülür: 6 bin kadın; 24 bin deve; 40 bin davar; 4 bin okiyye gümüş. Taberi ve Ceziri'ye göre düpedüz RÜŞVET VEREREK kabilenin ileri gelenlerinin Kalplerine İslama Isındıran (Yaşar Nuri terminolojisi ile) da bu Zat. EbuSüfyan'dan-Hars oğlu Ala'ya kadar 15 kişilik putataparlara İslama gelsinler diye 100'ER (YÜZ'ER) deve verende O. Kurana El-Müellefetül Kulüb diye de girmiş bu olay.

Sahihi Buhari'de ve İbni İshak'da Cabir b. Abdullah rivayetine göre şunları okuyoruz:

''Benden evvel hiç kimseye (diğer nebilere) verilmedik beş şey, hep birden bana verilmiştir:

1-) Düşmanın kalbine korku salmak

2-) Yeryüzü bana namazgah kılındı

3-) Cihad yolu ile bana ganimet helal edildi (''Ganaim bana helal edildi'' Halbuki benden evvelki Nebilere helal değildi)

4-) Bana Şafaahat verildi

5-) Bütün kavimlerin peygamberi sayılmak (''Benden evvel her nebi hassaten kendi kavmine ba's olunurken; ben umum-ı nasa ba's olundum'') Buhari c.II s. 223

* Enfal suresi: 1 - Sana ganimetlerin bölüştürülmesini soruyorlar. De ki, ganimetlerin taksimi Allah'a ve Resulüne aittir. Onun için siz gerçekten mümin kimseler iseniz Allah'tan korkun da biribirinizle aranızı düzeltin. Allah'a ve Resulü'ne itaat edin. (Elmalılı Meali)

* De ki; enfâl (ganimet), Allah ve Resulünündür. Yani enfâl hakkında hüküm vermek Allah'a ve Resul'e mahsustur. Bunda kimsenin oyu ve onayı yoktur. Allah nasıl emrederse Resul de onu öylece tebliğ ve icra eder (Elmalılı Tefsiri)

* Enfal suresi: 41- Şunu da biliniz ki, ganimet olarak aldığınız her hangi bir şeyden beşte biri mutlaka Allah içindir. O da peygambere ve ona yakınlığı olanlara, yetimlere, miskinlere ve yolda kalmışlara aittir. Eğer siz Allah'a iman etmiş, hak ile batılın ayrıldığı o gün, iki ordunun karşı karşıya geldiği o (Bedir) günü kulumuza indirdiğimiz âyetlere iman getirmiş iseniz bunu böyle biliniz. Ve biliniz ki, Allah, herşeye kâdirdir. (Elmalılı Meali)

Kendi payından 1/5'den fakir fukara & garip gurebayı doyurmakla mükellef iken Seyyid-i Kainat genellikle bunları kendisine ve aile efradına sarfederdi:

Örnek 1-) Hayber fetinden sonra hayber arazisinden çıkan bütün meyve, hububat cinsi ürünlerin önemli bir kısmını (Öksüz, yoksul, fakir ve gariplere d e ğ i l) Hane-i saadetine -kadınlarına kullanımlık- için göndertmiştir. Buhari: e's-Sahihlerden Abdullah İbn Ömer rivayetidir C VII Hadis no: 1052

Örnek 2-) Beni Nazır yahudilerindenele geçirdiği malları kendi ailesinin geçimine ayırmıştır. Sahih-i Buhari Cilt VII. S 332.

* Cihad etmeden (at sürmeden) ele geçirilen ganimetleri HİÇ PAYLAŞMAZDI:

Haşr suresi: 6 - Allah'ın, onlardan peygamberine verdiği ganimetlere gelince siz onun üzerine ne at, ne de deve sürmediniz. Fakat Allah peygamberini, dilediği kimselerin üzerine salar. Allah her şeye kadirdir. (Meali)

Haşr 6:. Buharî, Müslim Tirmizî, Nesaî ve diğer kaynaklarda rivayet edildiğine göre, Hz.Ömer demiştir ki, "Nadir Oğulları'nın malları, Allah Teâlâ'nın, Resulü'ne ganimet olarak verdiği, elde edilmesi hususunda müslümanların ne at ne de deve sürmediği ganimet malı idi ve Resulullah'a mahsustu. Hz.Peyamber bu maldan ehlinin bir senelik nafakasını ayırdı, kalanını silah ve hayvanat ile Allah yolunda hazırlanmak için sarfetti." (Alusi Tefsiri)

* Savaşa katılmış olan k a d ı n l a r a ganimetten (Ganaim) pay ayrılmaz (!). Bu konuda kadınlara hak tanınmamıştır. Buna karşılık savaşa katılan a t l a r a hak tanınmıştır.

Örnek: Abdullah İbn-i Ömerden rivayetine göre Muhammed ganimet alınan mallardan her bir süvariye bir ''sehm'' (pay); ve süvarinin sahip bulunduğu ''AT'' için ise 2 ''sehm'' (pay) ayrılmasını öngörmüştür; böylece süvarilere 3 pay üzere ''nasib'' kılınmalarını sağlamıştır. Sahih-i Buhari Hadis no: 1635. C: X.

* Bu ganimet konusu çok hassas bir mevzuudur: Bu ''Ganimet Siyaseti'' İslama taraftar ve saha kazandırmak açısından son derece yararlı olmuştur. Muhammed taraftarları Çete saldırıları, baskın, Mukatele ve Kıyımda meşruiyet ve ç ı k a r görerek kılıç sallamışlardır.

* Ganimet derken tam olarak ne kastediliyor ve bu savaş ve Kıyımlar sonunda üleştirilen nedir. Bakalım neymiş:

* Köle (Kadın ve çocuklar)

* Cariye

* Hurmalıklar, verimli-verimsiz bütün topraklar

* Deve, at, koyun, kuzu ve her türlü davar

* Gümüş - altın - gibi tüm mücevheratlar

* Ele geçirilen silahlar

* ''Hicri 3. yılda Muhayrık adındaki Sahabisi Muhammede vasiyet yoluyla 7 (y e d i ) Hurma bahçesi bağışlar'' (Muhammed Hamidullah; İslam peyga

mberi) Bunları beyt-ül Mal'e (devlet bütçesine katıp fakir fukara-garip gurebayı doyuracak yerde, Kullanımı hane-i saadetine devretmiştir. Kadınları ve ev ahalisi ve kendisi bundan sebeplenmiştir.

* Mealen bu yazılanlara Hilafen rivayet edilmiş Hadislerden Örnekler:

1-) ''Peygamber öldüğünde, zırhı, bir yahudi'de 30 dirhem karşılığında rehin imiş'' Sahih-i Buhari

2-) ''Biz peygamber karılarının evinde 2-3 ay bazen geçerdi de evde ateş yanmaz, sıcak aş pişmez idi. '' E's-Sahihlerde Hz Ayşe'den rivayet edeilir.

3-) ''İki kara nesne ile yaşıyorduk: Hurma ve su. Peygamberin Medineli komşuları vardı bunların sağılan koyunları vardı. Sağdıkları koyun sütünden Nebiiye armağan gönderirlerdi. Peygamber bize de içirirdi.

(Buhariden yine Hz Aişe rivayet eder).

Bunları okuyan, işitenler ağlarlar camilerde. Veda Haccında 100 deve kişisel servetinden kestiren; Bayramlarda 2şer koç kestiren bir Nebii nerede ise yarı aç-yarı tok yaşar ve karnına ''açlıktan taş basarmış''...

* E's-Sahihlerden (Buhari hadislerinden) son çarpıcı bir örnek:

''Adamın biri peygambere gelip istekte, yardım talebinde bulunuyor. Peygamberde o kişiye ''iki dağın'' arasını dolduracak kadar çok koyun verdi.'

Bu bonkörlüğün sebebi: 'ganaim'. Haydan gelen (mal-mülk); Huy'a gider

tabiiki hepsini reddeceğiz çünkü biz onu her yönüyle tanıyoruz ateist sadece evliliği ve dünyevi haliyle tanır

Biz Cenabı Hakkı 99 Esmai İlahisiyle biliyoruz ateist sadece bir iki olayı örnek gösterip küfre girer diğer

Allaha ait 1001 esma dan sıfat ve şuunatından haberi yoktur (bu mazeret olmaz)

Cenabı Hakkı suçlar ve biz cevap verince de bilgisi olmadığı için "kıvırtma müslo" der geçer.

Bak nurcu yukarıda senin ne olduğun öğlesine kesin ve tartışılmaz biçimde ispatlandıki, yani gerçektende senin yerinde olmak istemezdim.

Halbuki tam bilse Kuranı Azimüşşanın tefsirini okusa siyeri nebevi yerine Risaleti Nebeviyi okusa oda

bu kadar "kıvırtma müslo" diyemiyecektir.

:lol: Sizi zaten bu hallere getiren bunlar.

Risale okuyanın hali yukarıda ibretlik.

Özetle:

Biz Cenabı Hakkı ve Peygamberi ve onun üstün vasıflarını biliyoruz yani bizim güvenimiz tamdır.

Eğer akla mantığa aykırı bir durum varsa bununda hikmetleri vardır.Aranırsa bulunur ki ben çok aradım ve çokda buldum.

Bu hikmetleri bilmeyen anlamayan ve Cenabı Hakkı bilmeyen inanmayan inanmak istemeyen

bir atesit spesifik bir olaya dayanarak "kıvırtma müslo" dememeli "ben böyle biliyorum" demeli.

Bakın burada bize söz bırakmadan kendisi zaten kıvırdığını itiraf etmiş.

Kafasına ters gelen bir şey varsa vardır bir hikmeti diyormuş. :lol:

Düşünün bu adam Ateizmi yerle bir ettiğini söylüyor, gülermizin ağlarmısın yoksa üzülürmüsün şu insan daha doğrusu nurcuların haline.

Sitelerde Paylaş

"Eğer akla mantığa aykırı bir durum varsa bununda hikmetleri vardır."

He he heh :)

Salak saçma şeyler olabilir. Hatta ahlaksızca - vahşice şeyler de olabilir. Ama bunların bile mutlaka bir hikmeti vardır. Biz bilmiyor olabiliriz ama kesin vardır :)

Dünyadaki bütün anneler diyebileceğimiz ezici bir çoğunluga göre kendi çocukları en ahlaklıdır. Dünyada ahlaksız bir sürü insan olduguna göre ve bunların da birer tane annesi olduguna göre , bazı anneler yanılmaktadır.

Veyahut şöyle anlatalım ; Ahlaksızlık yaptıgı sabit olan ve hepimiz tarafından da kabul edilen 10 adet vatandaş bulalaım. Mutlaka bu ahlaksız vatandaşlar içinde , " onu tanırım böyle şey yapmaz" diyenler olacaktır.

Kıosaca diyorum ki ; o güvenilir deyip çok güvendiğin Ali var ya ; ahlaksızın teki !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...