Jump to content

Recommended Posts

2012 de dünyanın sonu mu geliyormuş? Uzaylılar gelip Neferkamin'i alıp gidecek mi?
2012 sayın ahknehatondan kurtuluş yılımız mı oluyor şimdi.. İnsanlık için büyük bir adım... Kahrını birazda başımıza bela eden uzaylılar çeksin :) tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2012 konusunda kıvırtmalar çoktan başladı yalnız, 2012 tarihi 100 yıl kayabilir gibisinden bir açıklaması oldu topu UFO'ya kaçan güzel kardeşimizin.

Sitelerde Paylaş

Bu konunun ciddiye alınacak tarafı yok,

Bu konu uzaylılara inanmayı gerektiren bir konu yani bu konunun içinde dinlerin sunduğu metafizik varlıklar gibi olup olmadığı belirsiz varlıklar var.

Bir de hiçbir uzay ajansının gündemine girmemiş gözlemleyemediği Marduk adlı bir gezegenden söz edilmekte,ne NASA ne ESA ne ROSKOSMOS ne de diğer ulusal ve uluslararası uzay ajansları tarafından gözlemlenememiş gezegeni bizim akheneton iman gücüyle görmüştür.

Bu sapma sapkınlığa inanan arkadaşımızın her türlü komplo teorisine sazan vari atlayışı kendisini gerçek dünyadan koparmıştır.

Evet bize önce kendisi uzaylıları ve marduk'u ispatlamasını bekliyoruz.

Bu başlık ateistcafe ve tavan arasına alınarak tüm katılımcıların soruları yahut akhenetona olacak uyarılarıyla devam edebilir.Bu sapkın inançtan kurtarmamız gerek bu arkadaşı.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
Bu konunun ciddiye alınacak tarafı yok,

Bu konu uzaylılara inanmayı gerektiren bir konu yani bu konunun içinde dinlerin sunduğu metafizik varlıklar gibi olup olmadığı belirsiz varlıklar var.

Bir de hiçbir uzay ajansının gündemine girmemiş gözlemleyemediği Marduk adlı bir gezegenden söz edilmekte,ne NASA ne ESA ne ROSKOSMOS ne de diğer ulusal ve uluslararası uzay ajansları tarafından gözlemlenememiş gezegeni bizim akheneton iman gücüyle görmüştür.

Bu sapma sapkınlığa inanan arkadaşımızın her türlü komplo teorisine sazan vari atlayışı kendisini gerçek dünyadan koparmıştır.

Evet bize önce kendisi uzaylıları ve marduk'u ispatlamasını bekliyoruz.

Bu başlık ateistcafe ve tavan arasına alınarak tüm katılımcıların soruları yahut akhenetona olacak uyarılarıyla devam edebilir.Bu sapkın inançtan kurtarmamız gerek bu arkadaşı.

Selamlar.

Bu yazı banaysa , ilk yazıdada belirttiğim gibi Hodri meydan çağırısıdır. Hodri haricinde kimseye bir şey ispat gibi derdimde yoktur.

Sitelerde Paylaş
Bu yazı banaysa , ilk yazıdada belirttiğim gibi Hodri meydan çağırısıdır. Hodri haricinde kimseye bir şey ispat gibi derdimde yoktur.

Hodri Meydan'da yarım bıraktığın konuları da gördük. Yazdığın saçmalıklar lime lime edildiği, paçavraya çevrildiği halde hiöçbir şey olmamış gibi utanmadan ortada dolanan bir yüzsüzsün sen. Senin Hodri Meydan'a alıp ilkel egona hizmet etmeyeceğiz. Avucunu yalarsın. Sen oranın kapısından içeri bakacak düzeye sahip değilsin.

Kimseye bir şey anlatmak gibi bir derdin yoksa da kapı orada.. Forum da bir provokatörden kurtulmuş olur!

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Hodri Meydan'da yarım bıraktığın konuları da gördük. Yazdığın saçmalıklar lime lime edildiği, paçavraya çevrildiği halde hiöçbir şey olmamış gibi utanmadan ortada dolanan bir yüzsüzsün sen. Senin Hodri Meydan'a alıp ilkel egona hizmet etmeyeceğiz. Avucunu yalarsın. Sen oranın kapısından içeri bakacak düzeye sahip değilsin.

Kimseye bir şey anlatmak gibi bir derdin yoksa da kapı orada.. Forum da bir provokatörden kurtulmuş olur!

Kendi yazdıklarına kendin inanıyormusun acaba.

Bak Tanrı kavramı hala cevap bekliyor, istersen sen dahil ol konuya. Nasılsa konuyu soğutmak iççin beni banladınız değilmi. !!! Kimin oranın içerisine veya dışarısına bakacak düzeyde olduğunu demogojilerinle değil, bilginle görelim. Demogoji yapmaktan bıkmadınmı. !!! Tek satırda bilgini görelim.

tarihinde Neferkare Neby tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kendi yazdıklarına kendin inanıyormusun acaba.

Bak Tanrı kavramı hala cevap bekliyor, istersen sen dahil ol konuya. Nasılsa konuyu soğutmak iççin beni banladınız değilmi. !!! Kimin oranın içerisine veya dışarısına bakacak düzeyde olduğunu demogojilerinle değil, bilginle görelim. Demogoji yapmaktan bıkmadınmı. !!! Tek satırda bilgini görelim.

Tabi tabi.. Çok paniğe kapıldığımız için seni attık. Sağdan soldan okuduğu kerameti kendinden menkul salozların kitaplarını yaz yaz getir, sonra bilgiymiş..

Hiç boşuna gargara yapma, hodri meydan filan, rüyanda artık..

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Hiç boşuna gargara yapma, hodri meydan filan, rüyanda artık..

Korkunun ecele faydası olmayacak. Ateizminde din olduğu mevcut araştırma kitapları çıktıkça Türkiye tarafından öğrenilecektir.

Ben yazınca bir çok teorinin sorgulanmasından bu kadar korkmayınız.

Sitelerde Paylaş
Bir de anlam bozukluğu içermeyen cümleler kurabilse..

Dil bölümüde açmalısınız, fakat önce okuyucuya 1990 tarihine kadar hayatın tek gerçeği olarak savunduğunuz evrim teorisinin çökmesiyle yerine bir makalenin alındığını anlatmalısınız. Forum sizden Türkçe dersleri veya demagogluk değil bigi bekler.

Sitelerde Paylaş
Dil bölümüde açmalısınız, fakat önce okuyucuya 1990 tarihine kadar hayatın tek gerçeği olarak savunduğunuz evrim teorisinin çökmesiyle yerine bir makalenin alındığını anlatmalısınız. Forum sizden Türkçe dersleri veya demagogluk değil bigi bekler.

Bir de evrim kuramının ne olup ne olmadığını bilse..

Sitelerde Paylaş
Bunu yazmanızı bekliyordum zaten. :) Bu kuramın değiştiğini niye sakladınız bugüne kadar. :)

Ne değişmiş, kim kimden ne saklamış?

Kuramın değiştiği saklanmış.. Kendisiyle çelişen bir saçmalık. Kuram açıktır, değişince de açıktan değişir. Ayrıca ortada senin zannettiğin gibi kuramın ne olduğuna karar veren bir heyet yok. Kuramın değişik yönleri açık ortamda tartışılır, zamanla yanlışlığı anlaşılan kısımlar elenip, doğruluğu üzerinde mutabık kalınan kısımlar da giderek ağırlık kazanır. Senin bunlardan haberinin olmaması kendi sorunun.

Ayrıca sana orada elli kere söylendi. Kalın kafan almıyor tabi. Evrim kuramı insan türü özelinde, insanın nasıl ilk kez ortaya çıktığını açıklar. İnsanlığın dünyaya yayılması, artık evrim kuramının konusu değildir. İnsan topluluklarının ne zaman nereden nereye göç ettikleri, yapılan yeni araştırmalarla sürekli güncellenir. Bilimin doğası budur. Bilim senin deneyle, gözlemle, araştırmayla alakası olmayan işkembeden sallanmış fantazilerinle alakası olmadığı için, ilkel amipsi beyninle bilimin zamanla olgunlaştırdığı konuları "aaa, bak böyle diyorlardı, şimdi böyle olmuş" gibi görebilirsin. Ama o senin kendi içsel sorunun.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Ayrıca sana orada elli kere söylendi. Kalın kafan almıyor tabi.

?

Evrim kuramı insan türü özelinde, insanın nasıl ilk kez ortaya çıktığını açıklar. İnsanlığın dünyaya yayılması, artık evrim kuramının konusu değildir.

Kimin konusu ?

Hadi havva teorisine göre ırkların oluşumunu bir tane bilim adamı açıklasın. !!!!

İki tane demiyorum, bir tane. !!

İnsan topluluklarının ne zaman nereden nereye göç ettikleri, yapılan yeni araştırmalarla sürekli güncellenir. Bilimin doğası budur. Bilim senin deneyle, gözlemle, araştırmayla alakası olmayan işkembeden sallanmış fantazilerinle alakası olmadığı için, ilkel amipsi beyninle bilimin zamanla olgunlaştırdığı konuları "aaa, bak böyle diyorlardı, şimdi böyle olmuş" gibi görebilirsin. Ama o senin kendi içsel sorunun.

Nerde evrimsel süreklilik !!!

Sapiensin soyca akrabasının olup ATASININ olmasığını ben değil, konunun yegane uzamanları söylerken sizin bilimi dinselleştirmenizdeki amaç nedir. ?

Dobzhansky 'demi işkembeden sallayıp yazdı. !!!

Bugünün insanının kas ve iskelet sitemine bakarak teori yazmak olsa olsa CSİ Miami dizinde olur.

Sitelerde Paylaş
?

Aç tartışmayı tekrar, Anibal kaç defa söylemiş kendin say..

Kimin konusu ?

O kırmızıladığın artık sözcüğü, önceki cümledeki anlatımı sonraki cümleye bağlıyor.. İnsanın ortaya çıkmasından sonrası anlamında. Yoksa senin zannettiğin gibi eskiden evrim kuramının konusuydu, bundan böyle değil anlamında değil.

Hadi havva teorisine göre ırkların oluşumunu bir tane bilim adamı açıklasın. !!!!

İki tane demiyorum, bir tane. !!

İşte sabit fikirliliğine bir örnek. Neymiş Havva teorisi? Anibal sana defalarca söylemedi mi, öyle bir şey yok diye. Kendi kafandan bir terim üretyorsun, sonra sağda solda kullanıyorsun. Ortodoksin gibi. Ha bu arada nooldu bu sözcüğe? Artık kullanmaz oldun?

Nerde evrimsel süreklilik !!!

Sapiensin soyca akrabasının olup ATASININ olmasığını ben değil, konunun yegane uzamanları söylerken sizin bilimi dinselleştirmenizdeki amaç nedir. ?

Dobzhansky 'demi işkembeden sallayıp yazdı. !!!

Bugünün insanının kas ve iskelet sitemine bakarak teori yazmak olsa olsa CSİ Miami dizinde olur.

Ne diyorsun? Türkçe konuştuğuna emin misin? Konunun yegane uzmanları ne demek? Bir şeyin hem yegane hem de çoğul olması Akhenatonca mı? Soyca akrabasının olup atasının olmaması ne demek?

Sitelerde Paylaş
O kırmızıladıüğın artık sözcüğü, önceki cümledeki anlatımı sonraki cümleye bağlıyor.. İnsanın ortaya çıkmasından sonrası anlamında. Yoksa senin zannettiğin gibi eskiden evrim kuramının konusuydu, bundan böyle değil anlamında değil.

Bakınız o başlıkta net üzerindeki bir çok evrim sitesine ait link var. mesleği paleontoloji olan vatandaşın linkini bile attım. Bu noktadan sonra kişiselleştirmenin bir anlamı olacağını sanmıyorum. Forum içerisinde Sayın hacı ile anibalın teorileri bile farklı.

İşte sabit fikirliliğine bir örnek. Neymiş Havva teorisi? Anibal sana defalarca söylemedi mi, öyle bir şey yok diye. Kendi kafandan bir terim üretyorsun, sonra sağda solda kullanıyorsun. Ortodoksin gibi. Ha bu arada nooldu bu sözcüğe? Artık kullanmaz oldun?

Niye Havva Teorisi güzel bir isim değilmi. Beyaz önlüklü rahipler söyleyince dahamı kozmetik oluyor.

Mitokondriyal DNA ve İnsanın evrimi başlıklı makale için ben bu sıfatlandırmayı kullanıyorum. Bilim dünyasında zaten Eski ahite gönderme olsun diye Mitokondriyal Havva denmiyormu.

Ne diyorsun? Türkçe konuştuğuna emin misin? Konunun yegane uzmanları ne demek? Bir şeyin hem yegane hem de çoğul olması Akhenatonca mı? Soyca akrabasının olup atasının olmaması ne demek?

Ne demek istediğimi sizde bende gayet iyi biliyoruz.

Soyca akraba ve Ata'nın ne demek olduğunu Dobzhansky 'den başlıkta yazmıştım. Sonra aniibal Prof. gelsin burda yazsın gibi bir cevap yazmıştı. :)

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Tabi bir ırkçıya, insan türünde, kastettiği anlamda ırk diye bir şeyin olmadığını anlatmak da mümkün değil. Orası apayrı.

Bilim teknik sizi yalanlar.

Irklarla ilgili bir makale var.

Haa pardon oda AKP 'ye geçti değilmi.

Siz mevcut anladığınız anlamda açıklayın veya açıklayan bir makale verin, varsa tabi.

Sitelerde Paylaş
Bakınız o başlıkta net üzerindeki bir çok evrim sitesine ait link var. mesleği paleontoloji olan vatandaşın linkini bile attım. Bu noktadan sonra kişiselleştirmenin bir anlamı olacağını sanmıyorum. Forum içerisinde Sayın hacı ile anibalın teorileri bile farklı.

E ne olmuş? Bir konunun ayrıntılarında farklı görüşler olmasının neresi tuhaf? Bilimin doğası bu. Kalın kafan almıyor tabi.. Bilim bir yerlerden vahiyle gelmiyor. İnsanlar gecelerini gündüzlerine katıp araştırıyorlar, didik didik ediyorlar. Doğal olarak farklı bakış açıları, farklı bulgular ve alternatif açıklamalar ortaya çıkıyor. Sonra bunlar masaya yatırılıyor, teker teker sınanıyor, hangisi en doğru gözüküyorsa üzerinde uzlaşılıyor. Tabi kafayı kendi fantezilerine takmış bir dogmatik için bunu anlamak çok zor. O mutlak kesinlik peşinde ve bu kesinliğe sadece kendisinin sahip olduğu savında.

Niye Havva Teorisi güzel bir isim değilmi. Beyaz önlüklü rahipler söyleyince dahamı kozmetik oluyor.

Mitokondriyal DNA ve İnsanın evrimi başlıklı makale için ben bu sıfatlandırmayı kullanıyorum. Bilim dünyasında zaten Eski ahite gönderme olsun diye Mitokondriyal Havva denmiyormu.

Evet, ne var bunda? Havva öyle olmaz, olsa olsa böyle olur deniyor. Sen tabi kafanda binlerce Yahudi kumkumasıyla dolu olduğu için hemen tıkır tıkır çalışıyor.. "Vaay, Havva ha, Havva nerede geçer, Tevrat'ta.. Tevrat kimin kitabı, Yahudilerin.. Bak işte biz dememiş miydik, bunların hepsi Yahudi komplosu."

Anibal onlarca kere söyledi.. Bir kere de ben tekrarlayayım. Bakalım kalın kafa derinden içeri bu sefer intikal edecek mi? Dünyadaki insan topluluklarından binlerce mtDNA örneği alınıyor. mtDNA'nın her kuşakta ortalama ne sayıda mutasyon geçireceği belli. Bunlar birbirleriyle karşılaştırılıyor ve her bir temel tipin mutasyonlar yolu ile ne zaman ortaya çıkmış olabileceği hesaplanıyor. Bütün hesaplamalar da bütün insanlığın genomundaki farklı mtDNA' ların yüz küsür bin yıl önce tek bir örnek mtDNA'da buluşabileceğini gösteriyor. Buluştuğunu da değil, buluşabileceğini. Tüm bu süreç de, değişik tiplerde mtDNA'nın dünya üzerinde nerelerde ortaya çıkıp, nasıl yayıldığını aydınlatıyor. Aynı analiz, Y kromozomuna da yapılıyor ve farklı tipteki Y kromozomlarının nerede, ne zaman, hangi sırayla ortaya çıktığı hesaplanıyor. Bu ikisinin birleşimi de, insan göçleri hakkında bize fikir veriyor..

Doğal olarak, eldeki örnek sayısı çoğaldıkça, eskiden ulaşılamayan topluluklardan daha çok sayıda örnekler alınıp bunlar daha iyi ve ayrıntılı olarak analiz edildikçe, ortaya çıkan tablo giderek netleşiyor, istatistiksel olarak ortaya çıkmış olan hatalar ayıklanıyor, bu da durumu daha çok aydınlatıyor.

Senin ırk dediğin varyasyonlar ise, sadece mtDNA ve/veya Y kromozomundakiler değil, aynı zamanda diğer kromozomlardaki genlerin mutasyonla değişmelerinden kaynaklanan farklılıklar..

Şimdi söyle bakalım.. Bunun neresine itiraz ediyorsun? KArşı çıktığın şey ne? Eveleyip gevelemeden.. Yok Dobzhansky bunu demiş, vay Şeytanın Tarihinde bu yazar diye tavşanın suyunun suyunu bağlam dışı getirip buralarda ötme. Varsa bir düşüncen, eleştirin.. Buyur söyle. Ama bir takım salakların kitabında Dobzhansky bunu söylemiş, bu da bu anlama gelir diye adamın çarpıtmasını getirip rezil olma. Dobzhansky nerede ne demiş, ne anlamda söylemiş, bağlamıyla getir.. Başkasının yaptığı yorumla değil. Ondan sonra konuşalım.

Ne demek istediğimi sizde bende gayet iyi biliyoruz.

Soyca akraba ve Ata'nın ne demek olduğunu Dobzhansky 'den başlıkta yazmıştım. Sonra aniibal Prof. gelsin burda yazsın gibi bir cevap yazmıştı. :)

Orada hiçbir şey yazmadın.. Geri zekalı birinin yaptığı yorumu ima ederek söyledin. Zaten bütün yaptığın da bu. Ağzını açıp adam gibi konuşmuyorsun, mırıldanıyorsun, söyleniyorsun, imalı dolambaçlı konuşuyorsun. Çünkü açık konuşsan, hiçbir şey bilmeyen tıntının teki olduğun ortaya çıkacak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...