Jump to content

Bilim Kadınları..

Recommended Posts

Bizim kadınlarımıza laf atmanın gereği yok sevgili Secret_Lady.

Nik'inden anlaşıldığına göre sen de bizim kadınlarımıza dahilsin.

İbraam Tatlıses misali

Oksford vardı da okumadınız mı?. :lol:

Sevgiler.

Öncelikle sizin kadınlarınız kim?

Ayrıca verdiğin örnek zekice olmuş aynaya baktıgında o smile daki gibi yaparsın.

İki metre bezle ugrasanların insanlıga ne faydası oluyor ?

Sitelerde Paylaş

Bizim kadınlarımız sizlersiniz.

Şimdi Nazım Hikmetin.

Kadınlarımız şiiri geldi aklıma. Ama nerden bulsam da buraya yapıştırsam.

Anamız, bacımız, yari miz.

Türkan Saylan'lar

Bahriye Üçok'lar

Behice Boran lar

Muazzez Hilmiye ler.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Türkan Saylan'lar

Bahriye Üçok'lar

Behice Boran lar

Muazzez Hilmiye ler.

Sevgiler.

İyi ki sizin kadınlarınızdan değilim.

Biri ergenekoncu diğerleri de yaşasa ergenekoncu olması olası kadınlar. (Ne de olsa 70'in solcuları şimdinin ergenekoncuları)

Secret'a diyecek laf yok zaten.

10 numara 5 yıldız süper çağdaş ultra aydın bilime gönül vermiş tam bir cumhuriyet kadını.

Bi çay koyun da içelim?

tarihinde Mac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İyi ki sizin kadınlarınızdan değilim.

Biri ergenekoncu diğerleri de yaşasa ergenekoncu olması olası kadınlar. (Ne de olsa 70'in solcuları şimdinin ergenekoncuları)

Secret'a diyecek laf yok zaten.

10 numara 5 yıldız süper çağdaş ultra aydın bilime gönül vermiş tam bir cumhuriyet kadını.

Bi çay koyun da içelim?

Ergenekon nedir?

Ergenekoncu ne yapar?

Türkan Saylan'a Ergenekoncu diyenler bunu kanıtlayabildiler mi?

Ergenekon'un ne olduğuna dair kesinleşmiş ne vardır?

Evet, madem bir iddianız var altnı doldurmak da size düşüyor.

Sitelerde Paylaş
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4758690,00.html

Bilim adına çalışan kadınlar sistemi yenip insanlık için çaba sarfetmişlerdir.

Bilim ve insanlık için ugrasan bu kadınlarla bizdeki iki metre bez için ugrasan kadınları bir tutmak mümkün mü?

Bir tutmak mümkün değil.Zaten yaşamlarından elde ettikleri sonuçlar ve kazanımlar bir olmadıklarını gösteriyor.Ne ekerse onu biçerler:)

Sitelerde Paylaş
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4758690,00.html

Bilim adına çalışan kadınlar sistemi yenip insanlık için çaba sarfetmişlerdir.

Bilim ve insanlık için ugrasan bu kadınlarla bizdeki iki metre bez için ugrasan kadınları bir tutmak mümkün mü?

Bilim kadınlarıyla bezcilerin ne ilgisi var? Onları kim kıyaslıyor? Bizim kadınlarımız onlardan mı ibaret?

Madem biz iki metre bezle uğraşmayan çağdaş, aydın, bilimsel bilgiyi her şeyden üstün tutan kadınlarız, kendimizi kıyaslayalım o bilim kadınlarıyla... Hem bunu neden yapacaksak?

İki metre bez için uğraşan kadınları haksız bir rekabetin içine sokmakla birinci, bilimle dini bir araya getirmekle de ikinci büyük hatayı yapmışsınız.

Bu tür hatalı kıyaslamaları, yanlış çıkarımları genellikle dinciler ve ırkçılar yapar.

Sitelerde Paylaş

Sn. Çıplak Leydi;

Sizin gibi insanlara yakıştımı şimdi bu sözleriniz.. ?

Neticede hepimiz o 1-2 metrelik beze sarılmıyacakmıyız son noktada...?

İnsanların inançları yada hayat tarzları ile alay etmek nasıl bir bilimsellik içeriyor..?

İnsanlar çıplanınca benim bildiğim bilim yapılmaz, başka şeyler yapılır; acaba sizin bilimden kastınız nedir..?

Sen bilim yada bilim sandığın şeyi yapacaktın da; Hangi tesettürlü bayan seni bu bilimsellikten alıkoydu acaba... ?

Sitelerde Paylaş
Bilim kadınlarıyla bezcilerin ne ilgisi var? Onları kim kıyaslıyor? Bizim kadınlarımız onlardan mı ibaret?

Madem biz iki metre bezle uğraşmayan çağdaş, aydın, bilimsel bilgiyi her şeyden üstün tutan kadınlarız, kendimizi kıyaslayalım o bilim kadınlarıyla... Hem bunu neden yapacaksak?

İki metre bez için uğraşan kadınları haksız bir rekabetin içine sokmakla birinci, bilimle dini bir araya getirmekle de ikinci büyük hatayı yapmışsınız.

Bu tür hatalı kıyaslamaları, yanlış çıkarımları genellikle dinciler ve ırkçılar yapar.

Asıl haksızlıgı onlar kendilerine yapıyor.Davalarını kazansalar ne degişcek..Başkalarının ideolojilerine hizmet etmiş olcaklar.

Kadınların üzerinden fikir yürüten zavallı bir zihniyete hizmet etmeyi hangi aklı basında kadın ister ki?.

Ayrıca ödül alanlardan E.Blackburn yaptıgı çalışmalar nedeniyle dönemin basbakanı bush tarafından ihraç edilmişti..Ama yılmadı ve sonucunu aldı..

Bu kadının kısıtlayıcı politikaya ragmen gösterdigi azmi örnek alınabilir diye yazdım. Ama yazıyı okumadan ve anlamadan cevap yazılmış yine..

İki metre bez için ugrasanlar bebeklerden başlıyorlar, onlara haksızlık etmek mi güldürmeyin..Haksızlıga ugramışlarmıs vah vah çok üzüldüm yazıkk..

İki metre bez için kaç kadın heba oldu önemli degil yeterki beze zarar gelmesin canım, hem bilim kadını neymiş onla karsılaştırılmak neymiş yazık haksızlık

olur susalım iki metre bezle kaplı dünyada yaşayalım gitsin..

Haksızlık varsa ortada buna maruz kalan taraf belli siz doğru tarafı şaşırmıssınız..

Dip not:

Irkçılıgın nedemek oldugunu maruz kalandan daha iyi kimse bilemez.Bazı kelimeleri kime söyledigimize yada ima ettiğimize bakalım.

Dinciliğe gelince ben dinci olursam sizde camide vaaz verirsiniz..İmkansiz mi yoksa, demek ki imkansızı düşünmüşsünüz.

Sitelerde Paylaş
Ergenekon nedir?

Ergenekoncu ne yapar?

Türkan Saylan'a Ergenekoncu diyenler bunu kanıtlayabildiler mi?

Ergenekon'un ne olduğuna dair kesinleşmiş ne vardır?

Evet, madem bir iddianız var altnı doldurmak da size düşüyor.

Yooo niye bana düşsün?

Ben gayet ciddiyetsiz boş konuşan bir üyeyim, kimse benden söylediğimin altını doldurmamı beklemez, beklese ne olcak kim takar, ben takmam :)

Sitelerde Paylaş
Asıl haksızlıgı onlar kendilerine yapıyor.Davalarını kazansalar ne degişcek..Başkalarının ideolojilerine hizmet etmiş olcaklar.

Birşey değişmese ne olucak?

Birşey değişmesin.

Sırf davalarını kazandıklarında rahatsız olacak bikaç sözde aydının rahatsızlığı bile dava için mücadeleye değer.

(Secret bak ben kolay tavsiyede bulunmam, şimdi sen hani böyle bilim kadınları çığırtkanlığı yapıp aklınca türbanlı kadınları eziyon ya, heh işte sen öyle yapınca benim bulunduğum yerden ve muhtemelen herkesin bulunduğu yerden hiç aydın, çağdaş, bilimsever filan gözükmüyon, saftirik görünüyosun. yapma bence yine de sen bilin tabii)

Sitelerde Paylaş
Bizim kadınlarımız sizlersiniz.

Şimdi Nazım Hikmetin.

Kadınlarımız şiiri geldi aklıma. Ama nerden bulsam da buraya yapıştırsam.

Türkan Saylan'lar

Bahriye Üçok'lar

Behice Boran lar

Muazzez Hilmiye ler.

Sevgiler.

allahın .oklu evine göndereceğine çocukları sanata bilime yakınlaştırdı fena mı ? kuyruk acın mı var ?

ergenekoncuymuş :) ergenekoncuysa bu yaptıklarının üstünü örtemessin.

Sitelerde Paylaş

Baş örtülü olan bir bayan, bilim adamı olamaz mı?

Olur. Ama senin gibi ön yargılı insanlar, ön yargılarınızdan kurtulamayıp, gene bu kadını eleştirmeye ve dalga geçmeye devam edersiniz.

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Baş örtülü olan bir bayan, bilim adamı olamaz mı?

Baş örtülü bir kadın bilim insanı olamaz, ancak bilimsel çalışmalar yapıp, keşifte bulunabilir.

Bilimin en temel ilkelerini, yaşamında ve görüşlerinde uygulayamayan birinin bilimselliği falan olmaz.

Sitelerde Paylaş
Baş örtülü bir kadın bilim insanı olamaz, ancak bilimsel çalışmalar yapıp, keşifte bulunabilir.

Bilimin en temel ilkelerini, yaşamında ve görüşlerinde uygulayamayan birinin bilimselliği falan olmaz.

Bilim kariyeri veya iş hayatı ile dini-özel hayatı arasında makul bir denge kurabiliyorsa neden olmasın?

Din ve bilim arasında köprü kurmaya çalışan ve saçmalayan insanlar var, onlardan bahsetmiyorum. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Vahşi,

Alıntıladığın iletim ile, yazdıklarının ilişkisini kuramadım.

Sevgiler.

hocam bi altınızdakini alıntılayacaktım alıntılayıp çıktım hemen göremedim ne alıntıladığıma.

yazım Mac adlı üyeyedir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...