Jump to content

Vatanı Satmak

Recommended Posts

Pante bu akşam içi mukaddes vatan duygularıyla dopdolu, şanlı bayrağa sarılmış gözyaşları döküyor. Ulu Önder Rabbimizin heykeli önünde Nazım şiirleriyle vatana övgüler düzüyor. Ahhh. Bu ne hissiyat, bu ne derin duygular yarabbi!! Keşke şu an Anıtkabir'de olabilsek, bu mukaddes duygu yoğunlunu orda fevkine getirebilirdik. Bizim için tarih her zaman 11 Kasım 1938'dir. Kuvayı Milliye'yi kurup bu vatanı memeye satan Altan gibi şerefsizleri istiklal mahkemelerinde asmak lazım. Oylar Osman Pamukoğluna!!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 346
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Vatan dediğin nedir ki? Diğer insanlarla giriştiğin bir çeşit güvenlik anlaşmasından daha "kutsal" bir manası olmamalı. Hani biz kutsallıklara karşıydık? Niye bu vatan için ölmek lazım? Eğer ki savaşmazsak düşman bizi öldürecekse ve kendi hayatımız için kendimizi tehlikeye atıyorsak bu mantıklı. Ama bu asıl amacı unutup da "vatan" denilen ne idüğü belirsiz şeye köle olduysak, bu çok sağlıklı bir durum değil.

Heralde insanlar bir ara baktılar ki herkesi savaşa cesaretlendirmek zor. Ama insanlar da savaşa hazır olmazsa düşman tarafından tüm toplumun yokedilmesi tehlikesi var. O zaman en iyisi "vatanı" insanların zihninde kutsallaştıralım. O zaman insanlar savaştan kaçmasın, daha istekli olsun vesair.

Senin yaşadığın evin sana ne ifade ediyor,bir toplum içinde vatan onu ifade ediyor.Evininde kölesi olma vatanın da olma elbette ama değerini de bil.

Yazıya ! "dangalak bir yazı" demiştim onu bile silmişler,kuranda da tekrar var beğeniyormusun bu tekrarı yazdım onu da silmişler.Ne büyük hakaretler etmişim (!)

tarihinde Tanri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi aşağıdaki videoyu izledikten sonra, eminim ki Kürtçülük kuyruğuna takılmış olan ve yurtseverliği reddeden sözde sosyalistlerimiz, Nazım Hikmet'i bile milliyetçi, Kemalist, faşist olarak göreceklerdir.

Sapkınlığın sınırı yok. :)

İzleyin ve kimmiş vatan hainleri görün:

http://www.youtube.com/user/devimsel

Sitelerde Paylaş

Vatan Millet Sakarya!!! Uzak Asyadan dörtnala gelip bu Akdenize kısrak başı gibi topraklar bizim!!! Aslında gelen az bir güruh Anadolu'da zaten varolan atalarımız 12 milyon insanı büyük ölçüde Türkleştirdi, biz Uzak Asyadan gelmedik ama olsun!!! Yine de dörtnala, kılıcımız kanla kaplı, orman gibi kardeşçesine komunizmi de kursak ne güzel olur!! Türk-komunist sentezi. Küba gibi kendimize karizma sakallı bir adam bulsak da 50 yıl bunayana kadar tepemizde otursa, bize süper sağlık sistemi kursa. Ahhh!! NE güzel bir hissiyat bu! Uzak Asyadan kısrak başı, ormanda kardeşçesine!

Sitelerde Paylaş

Yazıya liberal olduklarını söyleyen arkadaşlar karşı çıkmış, ama başlığın sahibinin aklı fikri sosyalistlerde... "Kürt kuyrukçuluğu, sözde sosyalistler" diye bir türkü tutturmuş sözde demokratımız...

Sitelerde Paylaş

Hala vatan tanımı bekliyorum büyük vatanseverlerimizden.

Sitelerde Paylaş

ahmet altanı kesinlikle sevmiyorum.. aldatmak ve devamındaki kurşun yarası gibi adlı kitaplarından sonra iyiden iyiye soğuduğum bi şahsiyet.. ne diye okudum diye hala çok pişmanım :( ki yıllar öncesinde bir röportajında "ben kadınların diz kapağının arkasındaki çift çizgiyi çok etkileyici bulurum" demiş midir demiştir. adam sapık bizde buna edebiyatçı diyoruz.

Sitelerde Paylaş
İyi de Pante, ben Ahmet Altan'ın yazılarıyla Nazım Hikmet'in şiirleri arasında bir çelişki görebilmiş değilim..

Generallerin sözüyle ölüme gitmeyi reddetmek, vatanı sevmemek mi oluyormuş?!

Ben de ilk sayfada şu soruyu sordum:

Vatan nedir vatansever arkadaşlardan biri bize tanımını yapsın bakalım. Vatan Türkiye sınırları dahilinde kalan tüm topraklar mı? İnsanlar mı? Bu insanlar için düşünce özgürlüğü, demokrasi falan istemek onlara mı ihanet? Toprak parçasına mı ihanet?

Cevap yok elbette...

Sitelerde Paylaş

BİLANÇO

Şimdi leke, asıl renk,

Kargaya kaldı ahenk,

Eşediler kandile,

Açtılar güneşe cenk.

Kaldırıldı perdeler,

Avret yerinden kepenk.

Pazarlarda satılık,

Vicdanlar hevenk hevenk.

Bir nesil türettiler,

Yamyam sürüsüne denk.

Oh, ne tatlı şey derler,

Necaset yese firenk.

Bunlara vit, bit zehiri;

Ne ip, ne top, ne tüfek!

Leşlerine yakışan,

Köpek tersinden çelenk.

Pezevenklik mi desem;

Azdır, der,bizim mihenk.

Ama, kız satan değil,

Vatan satan pezevenk!...

N.F.K

Sitelerde Paylaş
Dörtnala gelip Uzak Asya'dan

Akdenize bir kısrak başı gibi uzanan

bu memleket bizim.

"O kadar bahtiyarım ki! Ben bütün hayatımı, idealimi, aşkımı bu muazzam şehre borçluyum. BEN SOVYETLER[/b] BİRLİĞİNİN ÇOCUĞUYUM. Bugün memleketimin halkı Amerikan Emperyalistlerinin elinde esirdir. Türk Halkı Amerikan üniforması giydirilerek Kore'ye kaatil olmaya gönderilmektedir.

.....

Stalin benim için çok mühimdir. Gözümün ışığı, fikirlerimin kaynağıdır. BENİ STALİN YARATTI.. Her şeyimi ona borçluyum..

Sitelerde Paylaş
"O kadar bahtiyarım ki! Ben bütün hayatımı, idealimi, aşkımı bu muazzam şehre borçluyum. BEN SOVYETLER[/b] BİRLİĞİNİN ÇOCUĞUYUM. Bugün memleketimin halkı Amerikan Emperyalistlerinin elinde esirdir. Türk Halkı Amerikan üniforması giydirilerek Kore'ye kaatil olmaya gönderilmektedir.

.....

Stalin benim için çok mühimdir. Gözümün ışığı, fikirlerimin kaynağıdır. BENİ STALİN YARATTI.. Her şeyimi ona borçluyum..

Ben yazacaktım bunları be.Olmuyor ama

Nazıma göre Türkiye SSCB ye katılsa idi Stalin'in diktoryal yönetimini kabül etseydi heral özgür olacaktı.Anlayacağımız özgürlük ve bağımsızlıkta göreceli bir kavram.

Sitelerde Paylaş
Ben yazacaktım bunları be.Olmuyor ama

Nazıma göre Türkiye SSCB ye katılsa idi Stalin'in diktoryal yönetimini kabül etseydi heral özgür olacaktı.Anlayacağımız özgürlük ve bağımsızlıkta göreceli bir kavram.

Sende bu yahudi yoldaşın Türk Tugayına yazmış olduğu ;

"Teslim ol Mehmet"

şiirini yaz. :lol:

Sitelerde Paylaş
Sende bu yahudi yoldaşın Türk Tugayına yazmış olduğu ;

"Teslim ol Mehmet"

şiirini yaz. :lol:

Söylecek bir çift sözün varsa,

Pante teslim ol!

Yitirmedinse insanlığını,

Çoluk çocuk naaşıyla dolu

Bir çukurda teslim ol!

Biz Türkler Yiğitizdir,

Yiğitliğin zerresi kaldıysa sende

Teslim ol!...

Teslim ol ananın başı için

Teslim ol.Türk halkı adına

Pante kardeşim,

Kardeşlerine Teslim ol!..

tarihinde marcos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Pante teslim ol!

Bir çukurda teslim ol!

Biz Türkler Yiğitizdir,

Teslim ol!...

Pante kardeşim,

Diğeride Türk düşmanı necip fazıldan yazmış , al birini vur ötekine.

Sitelerde Paylaş

Pante teslim ol!

Bir çukurda teslim ol!

Biz Türkler Yiğitizdir,

Teslim ol!...

Pante kardeşim,

Her satırına imzamı atarım.. Nefis yazmış!

Sitelerde Paylaş

Bir ülkenin yüzde yüz bağımsız olması imkansızdır.Bizim solcu ve sağcı yurtseverlerimiz bunu bir türlü anlamadılar.Herkes kafasına göre bağımsız Türkiye imajı çiziyor.

Sitelerde Paylaş

Sen de ne olduğuna karar ver! Amerikan çıkarları için Türk çocuklarının Kore'de sapır sapır ölmelerine karşı çıkmak mı Türk düşmanlığı oluyormuş, behey insan düşmanı?!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...