Jump to content

Vatanı Satmak

Recommended Posts

• İleti 346
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Maşallah ne kadar çok fuhuş sevenimiz varmış :):) Hak ihlaline bakın. Bir insanın bdeninin para karşılığı satın alınmasına karşıyız diye hak ihlali yapmış olduk. Allah bilir, fuhuş mafyasına yönlik yaptırımları da hak ihlalleri kapsamına sokuyorsunuzdur. Siz ne kadar özgürlükçüymüşsünüz yahu... Her zaman derim. Özgürlüğün en hızlı geliştiği alan cinsel alandır. Neden acaba ?

Saygılarımla

Ben ne diyorum sizler ne anlıyorsunuz. Fuhuş mafyasını savunmuş oluverdim bir çırpıda :)

Sağırlar diyaloğundan öteye gitmiyor bu durum.

Yok canım, bu zaman kaybından başka birşey değil.

Körsünüz kör!

Saygılar,

Sitelerde Paylaş
Bir arkadaş uyardı da abisi imzanıza baktım..

Bu ne menem şey abi :)

Zizek'in film kritikleri yaptığı bir belgesel var, orada söylüyor bunu :)

Filmlerin arzuyu inşa edici bir rolü olduğu doğrudur, fakat mekanizma bu kadar basit işlemez. Söylemeye çalıştığım şey bu.

Ben somut hayattan bir örnek daha vereyim.. Meşhur bir dizi vardı. İsmi neydi... Şimdi gfooglden bulurumda neyse. Şu 300 bin dolara bir sefer mi neydi. O diyaloğu hatırlıyorsunuzdur. Adana'da birn ilköğretim okulunda, bir çocuk kız arkadaşına aynı teklif yapmıştı. (Dizinmin adı hala dilimin ucunda) Siz sinemanın tv nin gücçünü bu kadar hafifsemeyin. Bir reklam repliğinin halkın konuşmasında etkin olduğu bir yerde, reklam çekimlerinde tüketiciyi etkilemek için ciddi tartışmaların yapıldığı bir alanda, en önemlisi bunların bir propaganda silahı olarak kullanılıdğı bir dünaya bunu küçümsemeyin bence..

Ama bak hep çocuklardan örnek veriyoruz, farkında mısın? Tartıştığımız şey, yetişkinlere ilişkin birşey. Ben şahsen, aklında tecavüz etmek olmayan ve bir tecavüz filmiyle birlikte 'hayatı değişen' tek bir tecavüzcü hikayesi bilmiyorum, var mıdır böyle birşey?

Sizde somut hayattan bir örnek verdiniz. Bu kızların gözünde fahişeliği cazip kıldıran neydi. Bu kızların, bu insanların önüne 24 saat, manken görünümlü fahişeleri (Bazılarını tenzih ederim tabiki) koyarsanız, onların yaşamlarını özendirirseniz nasıl bir gençlik bekliyorsunuz... Yine benim dediğime geldiniz.. Tv gibi güçlü bir silah görmedim ben dünyada.... Bu ülke insanlarının değişiminde Dallas'ın yeri apayrıdır.. Basit bir dizi değildi...

İşte bu seninkisi tahakkümün mantığı, sosyalist olduğun için sana daha çok kızıyorum, başkaları görmese de olur ama, senin görmen lazım :)

Senin bu kızlara ilişkin çözümlemen rasyonel ve nesnel; fakat bu kızların arzuları daima dışarıdan yönlendirilen, manipüle edilen, içeri zorla yerleştirilen irrasyonel arzular oluyor.

İslamcılar da 'kadını poşetlemeyi' benzer bir mantıkla savunuyor, bilmem farkında mısın? Haşa, kadın suçlu değildir, türlü oyunlarla onlar baştan çıkarılır, biz erkekler de tam bu yüzden onları 'korumak' durumundayız :)

Bu mantık sola yakışır bir mantık değil.

Sitelerde Paylaş
Bunu yapan tanıdıklarım oldu (fiili olarak. :lol: ) , genelde maddi doygunluğa ulaşmış tipler ve her önüne gelenle değil istediği kişiyle para için yatan tipler.

Evet, virgülden sonra yapmış olduğun tespite katılıyorum, benim de tanıdığım bayanlar böyle bayanlardı :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi küfür etmemiş mi oldunuz :)

Yine olayı istediğiniz şekilde bağladınız ya sizi kutlamak lazım...

Ne yani. Özel televizyonlar kapansın taraftarı değil misin?

Senin arzu ettiğin sistemde devlet dışında bir sektör yok ki. Öyle değil mi? Haliyle Özel Tv, radyo gazete olacak hali de yok.

Zaten TVyi çok güçlü bir silah ve toplum mühendisliğinde çok faydalı bir alet olarak görmüyor musun? Arzu ettiğin insanlara tek kanaldan bütün gün propaganda yayınlamak, insanları "eğitmek" değil mi?

Sitelerde Paylaş

Biricik dostum

1- Bu çocuklar hiç mi büyümeyecek :)

2- Hırsızlık çetesi, polat alemdar tipleri büyüklere dair örnekti.

3- Çocuklarda model alma olgusu var. Bu yaşamın her anında değişik boyutlarda etkisini gösterir. Tmel İçgüdü filminden sonra buna benzer vaka olmuşmudur mesela bu ülkede. Veya başka ülklerde ? Filmlerin dizilerin günlük hayata etkisine dair örnekleri çıoğaltabiliriz cidden. Bu örnekler arttıkça ilk söylediğimin doğru olduğu belki daha iyi anlaşılır. Ben ortada masum bir insan var tv seyretti ertesi gün bir sapık olarak karşımıza çıkıyor demedim. BU çağda, tv nin gücünü cidden anlamak lazım. Kültür emperyalizmini gözardı etümemek lazım.

4- İslam aynı değil. Erkek kendinin ne mal oldouğunu bilir başka erkeklerinde öyle mal olduğu düşüncesiyle koruşorum ayağına yatıyor..

5- Özgür görüneceğiz, demokrat olacağız diye fuhuşu bu kadar da şirin göstermeyin. Özgürlüğün demokratliğin ölçütlri arasında "Fuhuş özgürlüğü" yok dert etmeyin :) Cinsel özgürlük ayrı fuhuş ayrı artık şu ayrıma vararak yanıt verin laaaaaaaaaaa :)

6- Severim sizi :)

Sitelerde Paylaş

17 sayfa olmuş ve nasıl geldiyse konu fuhuşa gelmiş başlık nerede bu konu nerede...

Ama madem konu buraya geldi buna da iki çızık çizdiriverelim.

Tvlerde yayınlanan diziler, toplumdan mı örnek alıp da onu yayınlıyor ya da toplumda böyle bir şeyler yokken tvler mi bunu kakalıyor elbetteki ilki. Dünyada hiç bir özel tv kanalı toplumu tarafından tutmayacağı bir yayını yayına sokmaz. Toplumda var olanı topluma yansıtır ayna gibi.

Bu yayınlar var diye fuhuş artmaz fuhuş var ki bunlar yayınlanır.

He burada şu detayı görmek lazım mafya dizileri, fuhuş dizileri yayınlanmasın denilmez ama o dizileri iyi bir şeymiş gibi göstermelerine hep beraber karşı çıkıyoruz.

Bir mafyanın iyi olması şeytanın iyi olması kadar saçma, abes. Hayatımızda kaç tane mafyayı tanıyoruz da örnek alınabilecek.

Sitelerde Paylaş
Tvlerde yayınlanan diziler, toplumdan mı örnek alıp da onu yayınlıyor ya da toplumda böyle bir şeyler yokken tvler mi bunu kakalıyor elbetteki ilki. Dünyada hiç bir özel tv kanalı toplumu tarafından tutmayacağı bir yayını yayına sokmaz. Toplumda var olanı topluma yansıtır ayna gibi.

Bu yayınlar var diye fuhuş artmaz fuhuş var ki bunlar yayınlanır.

He burada şu detayı görmek lazım mafya dizileri, fuhuş dizileri yayınlanmasın denilmez ama o dizileri iyi bir şeymiş gibi göstermelerine hep beraber karşı çıkıyoruz.

Bir mafyanın iyi olması şeytanın iyi olması kadar saçma, abes. Hayatımızda kaç tane mafyayı tanıyoruz da örnek alınabilecek.

Eminmisiniz... Tv yi küçümseyin bakalım....

Ayrıca örnek alan tahmin edemeyecğiniz kadar genç var.. Örnek alacak o kadar insan var ki mafyanın içindeler.

Sitelerde Paylaş
Abi o resimdeki kötü muamlemeyi ben anlamadım.... Jop neredeydi, biber gazi neredeydi, polis kurşunuyla ölen nerdeydi...

Abisi, 20 doların yanında sağlanan hakları merak ettiniz mi hiç... Tek parti diktası derken neyi kast ettiniz... Küba Anayasası'nın nasıl hazırlandığını biliyormusunuz. Böyle hazırlanan bir anayasayı en demokrat bildiğiniz bir ülkede gösterin bakalım neymiş tek parti diktası. Bizde çok parnti var da ne oluyor. Başımız göğe mi erdi.

Ayrıca o rapor tartışıldı mı bilmiyorum. Sonuçta o rapor orada duruyor. Sonuçta ABD uzak ara geride duruyor. Diyeceksiniz, Küba'da şu kadar çocuk cezaevinde, diyeceksiniz küba da şu kadar insan polis tarafından asker tarafından öldürüldü, diyeceksiniz küba'da şu kadar faili meçhul cinayet olmuş, diyeceksiniz Küba'da ırkçılık yapılıyor, buna bağlı olarak diyceksinizki ırkçılıktan dolayı çocuklar anadillerinde eğitim hakkı görmüyor vs vs. Bunları diyeceksiniz ardından kanıtlayacaksınız ki iddialarınızda ciddi olduğunuzu anlayalım dostum...

Ama bunları derken, gözlerimizi kapatacağız ülkemizde yapılanları ve ABD'nin dünya halklarına reva gördüklerini hatırlayacağız...

Evet baya iyi muamele var resimde, kocalarını muhalif diye hapse atan rejimi protesto eden kadınları "ABDye çalışmak" ile suçlayıp yerlerde sürüklüyorlar, gayet iyi muamele...

Küba ve insan hakları konusunda gelsin o zaman:

http://www.hrw.org/legacy/reports/1999/cub....htm#P348_12349

http://newsfromrussia.com/world/2005/11/16/67822.html

http://www.cubanet.org/CNews/y03/nov03/10e8.htm

http://www.directorio.org/mediacoverage/no...hp?note_id=1546

ırkçılık hakkında: http://www.miamiherald.com/multimedia/news...art4/index.html

eşcinsellerin durumu hakkında: http://www.pinktriangle.org.uk/glh/213/cuba.html

http://www.latinamericanstudies.org/human-rights/un-vote.htm Konu hakkında BM ne diyor bu linkte okunabilir.

http://www.amnesty.org/en/library/info/AMR25/003/2001

http://www.reuters.com/article/worldNews/i...331960920070423

http://www.amnesty.org/en/library/info/AMR25/001/2006

http://eprints.ccsu.edu/archive/00000279/03/KobayashiFT.pdf

vs. örnekler arttırılabilir.

O raporda bir sürü rezil durumdaki Afrika ülkesi hem ABDnin hem de Küba nın üstünde, o raporun ne olduğunu bilmeden anlamadan konuşmayın bence sevgili hallaç.

Konu Küba bu arada, ABD ya da Türkiye'de ne olduğu alakasız, iki yanlış bir doğru yapmaz.

tarihinde A$tur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evet baya iyi muamele var resimde, kocalarını muhalif diye hapse atan rejimi protesto eden kadınları "ABDye çalışmak" ile suçlayıp yerlerde sürüklüyorlar, gayet iyi muamele...
Abi ciddi misin bu yazdığında. Cop yok, biber gazı yok, kol kafa kırma yok, ölen bir kişi yok ve siz muameleye bakın diyorsunuz..

Cidden haklısınız da bakılması gereken sizin yaptığınız muamele olsa gerek...

Neyse çıkmam lazım hepinize iyi akşamlar kavgasız tartışmalar

Sitelerde Paylaş
Ben liboşluğu, nonoşluk gibi hakaret anlamında kullanmıyorum ki Astur.

Bak, liboşlukla iftihar edenler var:

http://www.tumgazeteler.com/?a=1567209

Ayrıca, tdk'da da kötü bir tanımı yok:

Liboş

Başlık altında konuyu işlerken sorulmuş sorulara, şahsa hitaben değil, konuyu işlerken yanıt verdim.

Örneğin Deicide'ın da sorusu vardı, konu içinde yanıtladım. Soruları ciddiye almadığımdan değil, konunun daha işlenmeden didişmeye dönmesini istemediğimden öyle yaptım. Üstelik bunu da belirttim:

Senin havada kalmış gibi görünen tek sorun var ki, o da ortaya sorulmuş, bana değil Astur.

Vatanın tanımını sormuşsun. Ben de sonraki mesajlarımın birinde vatanın elbette taş-toprak olmadığını, vatanla kastedilenin, üzerinde birlikte yaşayan yurttaşlar olduğunu belirtmiştim.

Eğer bu soruda hala eksiklik görüyorsan kendimce yanıtlayayım.

Vatan, üzerinde aynı ya da benzer kültürü paylaşan insanların güvenle yaşamak istedikleri ve ortak yuva gibi gördükleri alandır. Bu alanda barış ve dostluk içinde yaşamak için biraraya gelmiş insanlara da yurttaş denir. Bu alana zorla ya da aldatma ile, soygun, sömürü, işgal vb. maksatlarla girilmesi haneye tecavüz gibidir ve yurttaşların güvenliğini ve geleceklerini tehlikeye sokacağından savunulması gerekir. Bu savunma da, yurtseverliğin ve yurtseverlerin olmasıyla mümkündür.

Kötü tanımı yok dediğin şu mu?

Liberal ekonomiyi ve liberal siyaseti savunurken çabucak zengin olmayı amaçlayan ve bu yolda hiçbir değer yargısını kabul etmeyen, her şeyi mübah gören kimse.

Vatan tanımını yapmışsın, eyvallah. Şimdi sana soruyorum, Ahmet Altan ülkesinde düşünce ve ifade özgürlüğünü savunduğu yazı ile vatanı nasıl satmış oluyor? Yurttaş dediğin insanlara nasıl zarar veriyor?

Cevaplanmayan mesaj dediğim de şu:

http://forum.ateizm2.org/index.php?s=&...st&p=495321

Sitelerde Paylaş
Eminmisiniz... Tv yi küçümseyin bakalım....

Ayrıca örnek alan tahmin edemeyecğiniz kadar genç var.. Örnek alacak o kadar insan var ki mafyanın içindeler.

Eminim. Yazdıklarım açıktır toplumda var ki bunlar yayınlanıyor.

Yayınlanan dizilerin örnek alınması ise tamamen yayın politikasının çıkarcılığındandır. Demin yazdığımı tekrarlıyorum bu dizilerde anlatılan olaylar gerçektir ama gerçeğin yalın haliyle yansıtılmaması sorundur. Mafya bu ülkenin gerçeğidir ama diizlerin mafyayı iyi göstermeye çalışması onu halka izlettirebilme amacından gelir yoksa olduğu gibi salt haliyle mafya dizisi yayınlansaydı kimse mafya karakterlerini örnek falan almazdı demek istediğimi anlıyorsun umarım.

Çünkü örnek alınması model rol sunulan şeylerden gelir. Yayınladığınız diziyi model rol diye sunmazsanız hiç bir çocuk örnek alamaz onu çünkü çocuklara göre onlar gerçek haliyle yansıtılırsa bir kaka adamd olur çıkarlar ufacık zihinlerinde.

Seninle ayrıştığımız nokta sen dizilerin yayınlanmamasından yanasın ben yayınlanabilir ama madem bir ülkenin gerçeğini anlatıyorsunuz olduğu gibi aktarın da herkes neyin ne olduğunu bilsinler diyorum. Ama o da kanal yayıncılarının işlerine gelmez bir mafya lideri tüm gerçekliğiyle anlatılsaydı Polat karakteri çocuk kahramanı haline gelebilir miydi bir düşün bakalım :)

Sitelerde Paylaş
Vatan tanımını yapmışsın, eyvallah. Şimdi sana soruyorum, Ahmet Altan ülkesinde düşünce ve ifade özgürlüğünü savunduğu yazı ile vatanı nasıl satmış oluyor? Yurttaş dediğin insanlara nasıl zarar veriyor?

Ahmet Altan istese de vatanı satamaz.

Vatanı satmak o kadar kolay mı?

Vatanı satmaya kalkan, kendini satıyordur ancak.

Düşünce ve ifade özgürlüğünü savunmak, vatan karşıtlığı ile dile getirilemez.

Düşünce ve ifade özgürlüğünün olmamasının nedeni vatan değildir.

Özgürlük ve demokrasinin olduğu ülkeler de, ora halkının vatanıdır.

Vatan karşıtlığı propagandası, yurttaşları yurt sevgisinden ve savunmasından uzaklaştırır.

Ulus bilincini azaltır, karşısındaki güçlü olan alternatife yöneltir insanları.

Ülkemizde de, ulus bilincinin karşısında güçlü olan alternatif ümmetçiliktir.

Türkiye hala gericiliği aşamamıştır ve demokrasiyi tehdit eden en önemli tehlike teokrasidir.

O nedenle yurtseverlik karşıtlığı, teokrasiye yarar.

Teokrasi ise özgürlüklerin yokolması demektir.

Yani, düşünce ve ifade özgürlüğü maksadıyla yapılan yurtseverlik karşıtlığı, tam tersine düşünce ve ifade özgürlüklerini yokedici bir zihniyete hizmet eder.

Önceki soruna gelirsek:

Toplum-halk dediğin bireylerin toplamı değil mi? En küçük azınlık olan bireyi ve birey haklarını savunan bir insan toplumu(bir kesimini de değil, tamamını) ve haklarını da savunmuş olmaz mı?

Hayır. Bireycilikle, toplumculuğu birbiriyle özdeşleştiremeyiz. Bireycilikte, bütün bireyler eşit görülmez.

Bireyin toplumsal sorumluluklarına karşı çıkılır. Bireyin başarısı ve özgürlüğü, toplumun çıkarlarına ters olsa da bireyden yana tavır alınır. Bireycilik ve toplumculuk başlıbaşına bir konu, o yüzden uzatıp da tartışmayı bu yöne çekmek istemiyorum.

Adamın yazısından tanrıyı ve generalleri neden çıkarıyoruz? Adam o yazıyı tanrılar ve generallerle yazmamış mı? Ben senin yazdığın yazıların kafama göre belli kısımlarını kessem, sonra istediğim anlamı çıkarsam bu ahlaksızlık olmaz mı?!

Yazısından tanrıyı ve generalleri çıkarmamın nedeni; vatanı satmaya hayal ettiği tanrının değil, mevcut tanrı inancının ve generallerin sebep olduğunu ortaya koymasıdır.

Yazısındaki bu 2 faktör olmasa, demek ki vatanı satma gereği duymayacak.

Ben de diyorum ki; vatanı satmakla o 2 faktörden kurtulunamaz.

Öyleyse o 2 faktörle mücadele etmek gerekir ki, bu da daha fazla demokrasi mücadelesidir.

Demokratik ülkeler, vatanlarını satarak demokratikleşmediler. Demokrasi için mücadele ettiler, bedel ödediler. Biz de o yoldan gideceğiz.

Sitelerde Paylaş

Liboş lafı küfür olarak sayılsın artık ve yasaklansın. Ben çok rahatsızım o laftan.

Heh heh, bizim ÖZGÜRLÜKÇÜ Ludwig'e bak hele sen; liboş lafı küfür sayılsın ve yasaklansınmış .

Niye kardeşim, niye ?

Liberalizmi sınırsız özgürlük sayıp hiçbir DEĞER tanımayan ve ''buna kim karar veriyor, şuna kim karar veriyor'' sorularıyla ÖNCE her türlü kavram ve değerlerin içini boşaltıp SONRA DA o kavram ve değerlerin içini sadece ve sadece kerameti kendinden menkul kendi şahsi egoist, ilkel, içgüdüsel hedonist (*) düşünceleriyle dolduranlara ne diyeceğiz peki; tabii ki liboş diyeceğiz, o kadar .

Yurtseverlik lafından bile gocunup insanlara derhal ''faşist'' , ''ırkçı'' etiketi yapıştırarak belaltı girişen en başta sen ve senin gibilerinin yaptığı nedir peki; iltifat mı ?

Hem sen benim veya Pante'nin keyfinin kahyası mısın Ludwig ?!

Bu ülkede liboş yok mu diyorsun yani ?

Bal gibi de var .

Okumadın mı sen sevgili Pante'nin verdiği linkteki yapılan tarifi :

- Liboş : Liberal ekonomiyi ve liberal siyaseti savunurken çabucak zengin olmayı amaçlayan ve bu yolda hiçbir değer yargısını kabul etmeyen, her şeyi mübah gören kimse.

Altan familyasından tut da Mehmet Barlas'a varıncaya kadar ülkemizdeki BAZI liberallere tam da cuk diye oturuyor bu tabir, sen böyle birisi değilsen ne diye bu kadar gocunuyorsun ki ?

Yoksa sen de mi Mehmet Barlas gibi zengin olmak uğruna ZAMANINDA ihaleler konusunda hükümetlerle işadamları arasında yüzde karşılığı mekik dokuyup herşeyi mübah görenlerdensin ?!

Sana göre liboş kelimesi hakaret olabilir, bana göre ise sadece tarif .

Hem bu sözcüğün hakaret olduğuna kim karar veriyor; sen mi ?

Sen nesin peki; kavram otoritesi mi ?

( Sizlerin argümanlarından yararlanıp onları tekrar size karşı kullanmak pek zevkli oluyor valla ! )

Neyse de, site yönetimi, lütfen uyumayın; liberallere liboş diyen pis faşist, ırkçı, moron, malak Pante'ye derhal AYAR çekin veya olmadı siteden atın !

Not : Üstteki cümlem ironik olup oradaki koyulaştırdığım yerlerdeki aşağılama amaçlı hakaretemiz kelimelerin hepsi de zamanında sevgili Pante'ye ve daha nicelerine cömertçe ve pervasızca sarfedilmiştir .

Basit bir liboş lafından dolayı kuyruğuna basılmış kedi gibi hop oturup hop kalkanlar neredeydi o sıralar ?

Ne kadar da nazikmişsiniz ya, burnunuzdan tek kıl aldırmak istemiyorsunuz, ama başkalarının saçını ta kökünden yolmaya kalkışıyorsunuz .

Umarım bundan sonra ''empati'' yapmayı öğrenir de sizin gibi düşünmeyenlere pervasızca hakaretler yağdırıp etiketleme huyundan vazgeçersiniz .

Yaşasın sınırsız özgürlük, yaşasın Gapitalizm; öyle mi ?

İyi o halde; yaşasın liboşlara liboş deme özgürlüğü !

* Hedonizm nedir :

Hazcılık veya Hedonizm, Kirene Okulu'nun, yani Sokrates'in öğrencisi Aristippos'un (M.Ö. 435-355) öğretisidir. Hazzın mutlak anlamda iyi olduğunu, insan eylemlerinin nihai anlamda haz sağlayacak bir biçimde planlanması gerektiğini, sürekli haz verene yönelmenin en uygun davranış biçimi olduğunu savunan felsefi görüş.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Hedonizm

Sitelerde Paylaş

Hoş değil. Bir insanın kendine takmadığı bir ismi ona takmak kabalıktır hatta ayılıktır. Bu şartlar altında o kişiyle nasıl uygarca oturup tartışacaksın burda? Önce bir karşılıklı saygı arkaplanı olması gerekmez mi

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...