Jump to content

Evrim Sunumları Serisi #1 - Tür Kavramı

Recommended Posts

İlgi uyandıran bir sunum oldu, katılım oldukca faylaydı. Uygun zamanlarda özellikle evrim hakkında farklı konuları merkeze alan sunumların devam etmesi özellikle ateist arkadaşlar açısından faydalı olacaktır. Keşke anibal'de katılabilse. Ben kendi adıma oldukca faydalandım.

Teşekkürler Bilgehan.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

biyolojideki temel bilgilerimizde bile eksikliklerimiz çok..

bir çok boşluk, soru işaretleri aydınlandı dün..

devamı gelsin ve daha çok kişiye bu sunumların ulaşması için diğer forumlarada duyurulsun..

artı..

yaratılışçılardan da bu tarz kaliteli sunumlar beklemekteyiz..

soru cevap kısmında benim bir sorum yanıtlanmadı..

ya da bana sıra gelmedi ben sonlara doğru ayrıldım..

tekrar sorayım bilgehana..

10 nolu slaytta cassini ve septendecula arasındaki benzerlikle, insan ve şempanze arasındaki benzerliği kıyaslayabilir misin..

teşekkürler bilgehan..

Sitelerde Paylaş

10 nolu slaytta cassini ve septendecula arasındaki benzerlikle, insan ve şempanze arasındaki benzerliği kıyaslayabilir misin..

teşekkürler bilgehan..

goddar, senin orda nick neydi?

benim de ikinci sorumu sormadı dehri.

yüzmeye çalışan kutup ayıları balinaya dönüştüyse balinalar neden bal yemiyorlar?

birinci sorum karşısında bilgehanın düştüğü durumu görmüş bulunan dehri

benzer durumun oluşmaması için ikinci sorumu ciddi olalım diye geçiştirdi. :D

Sitelerde Paylaş

Academia yöneticileri için uygunsa ben de yakında sunumlarıma başlamayı planladığımı belirtmek istiyorum :)

Sitelerde Paylaş

İyi o zaman, "Siyasi ve Ekonomik Sistemler" konusunda bir sunum yapayım ben de, gelecek haftasonu olabilir, ben de slayt falan hazırlayayım arada :)

Sitelerde Paylaş

Zaten gavur evrimciler bilemedikleri soru görünce kaçışırlar.

Cevabı ben vereyim güzel kardeşim, Evrim olsaydı zaten balinalar bal yerdi. Maymun diye bir şey de olmaz idi.

Maymunlar evrimleşmemiş, balinalar da bal yemiyor. İşte evrimcilerin düştüğü hazin durum.

Allah ol dedi oluverdi, bu artık herkesçe bilinen bir pey, peygamberler de ispatı...

Sinek yapabilir misin?

Ya da ağaç?

Yapamazsın, demek ki Allah var :p

Öyle,

yersenizz :)

Sitelerde Paylaş
Sen eksik kalma aman..

O zaman bu sunumun belli bir odasıda olmasın :)

:)

Astur abim sunum yapsın, ben de katılacağım.

Onun sunumundan çok etkilenip kapitalist olacağım,

Sonra sizin odayı satın alıp hep kendim sunum yapacağım.

Bu olcak sonunda.

(Karun dostumda bi sürü para var, niyetimi söyledim sorun değil istersen inspeak'e satın alırız dedi)

tarihinde Mac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Nerde yapıcan astur, izleyip gülmek isterim. :D

Inspeak'te. Gel dinle, belki adam gibi bir şeyler öğrenirsin. Tabi buradaki gibi hıyar hıyar davranırsan yönetici olarak görevimi yaparım.

:)

Astur abim sunum yapsın, ben de katılacağım.

Onun sunumundan çok etkilenip kapitalist olacağım,

Sonra sizin odayı satın alıp hep kendim sunum yapacağım.

Bu olcak sonunda.

(Karun dostumda bi sürü para var, niyetimi söyledim sorun değil istersen inspeak'e satın alırız dedi)

İşte bu. Mac kardeşim ben odada yönetimi ele geçirdim sayılır, dün akşam şifreyi kaptım, ben varken seni kolay kolay odadan atamazlar. sakdjalks

Sitelerde Paylaş

Sevgili Mutteddd, dün geceki sorduğun soru çok zekiceydi. Dikkat edersen soruyu hemen

geçiştirdiler. Bir soru ile evrim teorisini sarstın. Hatta ikinci sorunu da sorabilseydin belki

şimdi, evrim teorisi diye bir şey kalmayacaktı. Tek başına H.Y dan daha iyi iş çıkardın.

Çok güldürdün beni Murteddd.....

Sitelerde Paylaş
biyolojideki temel bilgilerimizde bile eksikliklerimiz çok..

bir çok boşluk, soru işaretleri aydınlandı dün..

devamı gelsin ve daha çok kişiye bu sunumların ulaşması için diğer forumlarada duyurulsun..

artı..

yaratılışçılardan da bu tarz kaliteli sunumlar beklemekteyiz..

teşekkürler bilgehan..

Sevgili godDAR;

Dün sunum ve sonrası toplam 8 saat konuştum.

Konu ile ilgili, ilgisiz, anlamlı, anlamsız onlarca soru geldi. Senin sorun bana ulaşmadı; ne var ki ulaşmış olsa bile net bir yanıt veremezdim.

Magicicada türlerinin birbirlerinden genetik olarak ne kadar farklı olduklarını bilmiyorum. Pan ve Homo genusu hakkında bilgimiz var ama bunu Magicicada türleri arasındaki farkla karşılaştıramam.

Ama söyleyebileğimiz birşey var; Pan paniscus ve Pan troglodytes ile Homo sapiens aynı ortak atadan gelmektedirler. Magicicada türleri de ortak atadan gelmektedirler. Magicicada türlerinin ortak atası ne zaman yaşamıştır tespit ermek güç. Zira bunların yaşayan türleri bile birbirlerine çok benzer ve kolayca karışırılabilir. (Pan ve Homo genusunun karakteristiklerini takip etmek daha kolay.) Böcekler daha hızlı türleşiyorlar. Zira üreme hızları bizden binlerce kat hızlı. Sunumda bahsettiğim yelpaze durumunu, yumuşak geçişli gradyan durumunu böceklerde görmek daha kolay.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...