Jump to content

Radyoaktif pil yapıldı (gene emperyalistler tarafından)

Recommended Posts

-

Evet Dehri bilimde, ekonomide vb. sadece uzmanların dediği olur bunu anla artık. Herkes kendi uzmanlık alanında konuşmalıdır neden anlamıyorsun hala. Pasteur kimyacıdır örneğin, ne işi var onun aşı ile, mikroplarla değil mi, bu nasıl bir salaklıktır değil mi? Darwin papazdır ama evrim teorisi filan yazmıştır, görüyor musun saçmalığı, Mendel de öyle...İşte bu yüzden herkes uzman olduğu konu ve alanda çalışmalıdır. Bill Gates mesela ne eğitimi almıştır, kendisi üniversite bile mezunu değildir, bilgisayar mühendisi de değildir, ama işe bak sen. Uzman olduğu, eğitim gördüğü alanda çalışmalı herkes tabii. Uzmanlık nasıl ölçülüyor peki, kim ölçüyor uzmanlığı? Diploma ve eğitim mi? Tabii hep öyledir. Diploma önemli bu yüzden, Edison, Ford, Bill Gates, Darwin, Mendel, Pasteur vb. iyi bak. Anladın değil mi şimdi? Anla artık. Uzman olmak çok çok çok çok çok çok çok çok çok önemli...

Goldwin, uzmanlığın sadece formal eğitimle gelecek bir şey olduğunu kim söyledi?

O saydığın isimlerin hepsi başarılı oldukları alanda yıllarca emek vermediler mi?

Senin hayatın safsata.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 106
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Goldwin, uzmanlığın sadece formal eğitimle gelecek bir şey olduğunu kim söyledi?

O saydığın isimlerin hepsi başarılı oldukları alanda yıllarca emek vermediler mi?

Senin hayatın safsata.

Saf sata diyene bak.

Bak soruyorum:

Uzmanlık nasıl ölçülüyor peki, kim ölçüyor uzmanlığı

Uzmanlığın ölçüsü ne, kim nasıl ölçecek uzmanlığı? Bir konuda uzun süre çalışmak mı uzman olmak? Ne demek istiyorsun?

Üstelik burada bence mesele 'uzman' olmak değil, doğruları bilmek ve konuşmak. Şimdi uzmanlar her zaman en doğrusunu mu söyler diyorsun? Bunu mu savunuyorsun? Uzman olmayanlar da her zaman yanılır mı diyorsun? Uzman olmayanlar kendi hayatları hakkında karar veremezler mi?

Sanki elinde ölçüm aleti var, her şeyi ölçüyorsun, biliyorsun da gelip burada millete akıl veriyorsun.

Ne diyorsun? Ölçütün ne? Başarılı olduysa uzmandılar mı? Bu mu ölçütün? Ya o zaman için çalışmalarını değerlendirecek kişiler yanıldıysa ne olacak? O kişi uzman değil mi diyeceğiz? Elinde Tanrısal bir ölçüt mi var senin de gelip burada ahkam kesiyorsun? Mendel'in çalışmaları yıllarca göz ardı edildi, yani bunu yapan sadece SSCB değil. Yani Mendel'in yaşadığı zamana gitseydik, belki Mendel senin ölçütlerine göre salağın teki bir papaz olacaktı, ya da bilmediği konularda konuşan bir salak, çünkü o zaman için büyük başarısı yoktu.

At first Mendel's work was rejected, and it was not widely accepted until after he died. At that time most biologists held the idea of blending inheritance, and Charles Darwin's efforts to explain inheritance through a theory of pangenesis were unsuccessful. Mendel's ideas were rediscovered in the early twentieth century, and in the 1930s and 1940s the modern synthesis combined Mendelian genetics with Darwin's theory of natural selection.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gregor_Mendel

Başka bir başlıkta beni Platoncu olmakla filan suçluyorsun, burada bunun alasını sen yapıyorsun. Neyi savunduğun belli değil...

Daha önce ne yazmışsın:

Daha önce okumuştum, boş ıvır zıvır o makale. Robert Nozick gidip fizik konusunda ahkam kesmeye kalksa ona da aynısı olur, herkes uzman olduğu alanda kalmalı bence.

Einstein belki siyasi konularda da ilgiliydi, nereden biliyorsun ilgili ve bilgisi olmadığını? Sen uzman mısın yoksa? Sana mı güveneceğiz öyle mi? Ben Einstein'in yazdıklarını okudum, ve o konuda sana katılmıyorum bence sallayan sensin. Sanki her konuda otorite gibi konuşuyorsun. Üstelik sanki her konuda uzmanlar aynı konuda düşünüyor da bunu sadece yüce Astur biliyor o çok akıllı diğerleri salak, beyinsiz filan öyle mi?

Neyse hadi git işine bana cevap yazma, seninle muhatap olmak istemiyorum.

tarihinde Goldwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Uzmanlığın ölçüsü ne, kim nasıl ölçecek uzmanlığı? Bir konuda uzun süre çalışmak mı uzman olmak? Ne demek istiyorsun?

Üstelik burada bence mesele 'uzman' olmak değil, doğruları bilmek ve konuşmak. Şimdi uzmanlar her zaman en doğrusunu mu söyler diyorsun? Bunu mu savunuyorsun? Uzman olmayanlar da her zaman yanılır mı diyorsun? Uzman olmayanlar kendi hayatları hakkında karar veremezler mi?

Sanki elinde ölçüm aleti var, her şeyi ölçüyorsun, biliyorsun da gelip burada millete akıl veriyorsun.

Bir alanda uzun süre çalışmak elbette o konuda yetkinliği de beraberinde de getirir. Yoksa ben Noam Chomsky veya Johan Norberg ekonomi mezunu değiller diye ekonomi konusundaki görüşleri değersizdir demiyorum, zira ikisi de ilintili sosyal bilimler ile ilgilenen ve de bu konular hakkında araştırmam yapıp yazan eden kimseler.

Mesele doğruları konuşmak diyorsun, ona da katılıyorum, Einstein kesinlikle doğruları konuşmuyor o makalesinde.

Yoksa uzman olanlar her zaman haklıdır ya da haksızdır diye bir şey söylemek mümkün değil.

Senin elinde ne var da gelip millete akıl veriyorsun? Tipe bak. Ben doğru olduğuna inandığım görüşleri nedenleri ile birlikte başkaları ile paylaşıyorum. Sen ne yapıyorsun?

Ne diyorsun? Ölçütün ne? Başarılı olduysa uzmandılar mı? Bu mu ölçütün? Ya o zaman için çalışmalarını değerlendirecek kişiler yanıldıysa ne olacak? O kişi uzman değil mi diyeceğiz? Elinde Tanrısal bir ölçüt mi var senin de gelip burada ahkam kesiyorsun? Mendel'in çalışmaları yıllarca göz ardı edildi, yani bunu yapan sadece SSCB değil. Yani Mendel'in yaşadığı zamana gitseydik, belki Mendel senin ölçütlerine göre salağın teki bir papaz olacaktı, ya da bilmediği konularda konuşan bir salak, çünkü o zaman için büyük başarısı yoktu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gregor_Mendel

Başarılı olan insanların hepsi alanlarında uzman ve yetkindiler elbette. Darwin evrim teorisi noktasına rahip eğitimi ile değil yıllarca yaptığı araştırmalar ile, seyahatler ile geldi. Henry Ford da yenilikler getirmeden önce yıllarda o alanda çalıştı.

Bir araştırmanın gözardı edilmesi ile yasaklanması iki ayrı şeydir bu arada, daha bu ikisi arasındaki farkı bilmiyorsun.

Başka bir başlıkta beni Platoncu olmakla filan suçluyorsun, burada bunun alasını sen yapıyorsun. Neyi savunduğun belli değil...

Neyi savunduğu benim kadar açık az insan vardır, her konudaki görüşümü çekinmeden dillendiren bir insanım. Din, ekonomi, siyaset, ahlak vs. alanlardaki görüşlerimin tamamı forum arşivinde mevcut.

Esas senin neyi savunduğun belli değil, Ayn Rand romanlarındaki kötü karakterler gibisin, amaçsız, ilkesiz, kendini neye karşı olduğu üzerinden tanımlayan bir insan.

Einstein belki siyasi konularda da ilgiliydi, nereden biliyorsun ilgili ve bilgisi olmadığını? Sen uzman mısın yoksa? Sana mı güveneceğiz öyle mi? Ben Einstein'in yazdıklarını okudum, ve o konuda sana katılmıyorum bence sallayan sensin. Sanki her konuda otorite gibi konuşuyorsun. Üstelik sanki her konuda uzmanlar aynı konuda düşünüyor da bunu sadece yüce Astur biliyor o çok akıllı diğerleri salak, beyinsiz filan öyle mi?

Neyse hadi git işine bana cevap yazma, seninle muhatap olmak istemiyorum.

Einstein siyasi konularda ilgili olabilir, ama yazdıklarına bakarak ahkam kestiği konulara hakim olmadığını görüyorum. Tabi olayın yazıyı yazdığı dönemle de alakası var, o dönem entellektüelleri arasında popüler görüşler adamın yazdıkları, bugün bizim bildiklerimizi bilse hayatta bugün aynı görüşleri savunmazdı diye düşünüyorum.

Bu arada stediğine güven, ve lütfen bana güvenme, adım ve görüşlerim senin tarzın insanlarla birlikte anılsın istemem.

Diğerleri salak ve beyinsiz mi bilmem ama bazı vakalarda, mesela senin vakanda, kimin salak/beyinsiz olup olmadığını biliyorum.

Sitelerde Paylaş
Askeri amaçlı, merkezsiz network olmuş sana kocaamaaan WAN...

Askerler demişler ki, oyuncak ettiniz ülen, alın sizin olsun arada bi tur biz de bineriz demişler...

Network sivil olunca adı da DARPAnet olmamış gari... Önce ARPANET demişlerimiş, sonra Internet demişler, iyice sivil olmuş.

Bu internet bir yerin vurulması ile kesilmezmiş, bir noktadan başka bir noktaya yüzlerce değişik rota olabilirmiş... Çok datlı bişiymiş... Dadından yinmezmiş...

Bilgehan olayı özetlemiş.

İnternet, "root" yani merkezi olmayan, bir çok network topolojisi ile iç içe girmiş merkezsiz bir yapıdır. Bugün, internet(www) için pratikte merkez diyebileceğimiz tek kuruluş vardır, o da domainleri kayıt altına alan amerikan merkezli bir kurumdur. Ancak bu domain kayıt merkezi devreden çıksa bile internetin değil, kullanmakta olduğumuz domain eşleşmeleri "çöker", fakat kısa bir sürede yeni bir registrar "node" omurgası ile internet yoluna devam eder. Normal kullanıcılar DHCP altyapısı nedeniyle yapılan bu omurga değişikliğini farketmez bile.

Sitelerde Paylaş
Mesele doğruları konuşmak diyorsun, ona da katılıyorum, Einstein kesinlikle doğruları konuşmuyor o makalesinde.

Nereden biliyorsun kesin olarak haklı olmadığını bana onun yanıtı lazım. Onu da göremedim, sadece kendini anlatıp durmuşsun.

Neyi savunduğu benim kadar açık az insan vardır, her konudaki görüşümü çekinmeden dillendiren bir insanım

Öyle olduğunu hiç sanmıyorum. Kendini övüp duruyorsun sadece. Birde bu konudan şikayet edersin.

Senin elinde ne var da gelip millete akıl veriyorsun? Tipe bak. Ben doğru olduğuna inandığım görüşleri nedenleri ile birlikte başkaları ile paylaşıyorum. Sen ne yapıyorsun?

Paylaş ya da paylaşma bana ne ? Ne yapalım şimdi? Böyle yaptığın için doğruları mı söylediğini düşüneceğim, işe bak ha ha ha ha...Bence bu da konu ile alakasız, benim ne yaptığım da seni ilgilendirmez. Ben de kişisel fikrimi ve düşüncemi söylüyorum, ister anla, ister anlama.

Bir araştırmanın gözardı edilmesi ile yasaklanması iki ayrı şeydir bu arada, daha bu ikisi arasındaki farkı bilmiyorsun.

Bilmediğimi kim söyledi, alakasız yazıyorsun, laf olsun diye. Neyse...

Esas senin neyi savunduğun belli değil, Ayn Rand romanlarındaki kötü karakterler gibisin, amaçsız, ilkesiz, kendini neye karşı olduğu üzerinden tanımlayan bir insan.

Konu burada Goldwin değil, ama Goldwin senin kabusun olmuş anlaşılan ha ha ha ha ha..."Kötü karakterli Goldwin" gerçekten güldüm işe bak...

Bu arada stediğine güven, ve lütfen bana güvenme, adım ve görüşlerim senin tarzın insanlarla birlikte anılsın istemem.

Konu ile alakasız. Sana karşı ön yargım olmasın istiyorum, ama bu şekilde olaylara yaklaştığın için kafamda ister istemez ön yargı oluşuyor. O yüzden bu düzlemde seninle tartışmak istemiyorum, vaktim az. Gerçi bu da kişisel bir yanıt, yazdığın için yanıt verdim.

Diğerleri salak ve beyinsiz mi bilmem ama bazı vakalarda, mesela senin vakanda, kimin salak/beyinsiz olup olmadığını biliyorum.

İyi o zaman biraz zekanı geliştirmeye çalış, örneğin ceviz filan ye, öyle gel karşıma. Yoksa sana yanıt yok artık.

Gerçi bu tür yazılara beynimin milyarda birini kullanmam da yeterli yanıt vermek için ama mesele yanıt vermek değil sadece...

tarihinde Goldwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ivır zıvır konuşma Goldwin, veritabanında işgal ettiğin yere yazık.

Einstein'ın haklı olmadığını insanlığın 20. yüzyıldaki tecrübelerine dayanarak söylüyorum. Bu konuları bu forumda bin kere işlememiş olsam itirazına hak verebilirdim ama işledim, arama tuşunu kullan.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Goldwin

Şimdi sen bu kinayeli yazın ile uzmanlığın hiç hiç hiç hiç önemli olmadığını mı anlatmak istiyorsun.

Bir bilim kurulundan, üniversiteden verilmiş diplomanın hiç hiç hiç kıymeti harbiyesinin olmadığını mı anlatmak istiyorsun.

İstatistiksel verilere dayalı değerlendirmelerde. Binde bir sapmalar istatistik verilere gölge düşürmez. Gölge düşürür de gölgesi binde bir olur. Bindebir değerindeki gölgelere bakarak yukarıdaki sonucu çıkarırsan çıkardığın sonucun değeri de binde bir olur.

Bu başlıkta kapitalistlerle hiç ilgisi olmayan (istatistik olarak) buluş gibi şeyleri kapitalist sisteme ve kapitalistlere bağlama gibi bir yaklaşım başgösterdi. Başgösterdi değil bu başlığı açan arkadaşın amacının bu olduğu başlığın isimlendirilmesinden belli.

Doğal olarak bunu böyle olmadığını dilimiz döndüğünce anlattık. Ama gel gör ki. Hemen benim babam senin babanı döver, tencere dibin kara seninki benden kara gibi ucuz bir tartışmaya dönüştü. Hangi iletiden sonra dönüştüğünü de sen bul.

Sevgiler.

Sayın Doktor;

Ben uzman olmak önemsiz filan demedim. Teknoloji ve bilgi birikimi geliştikçe, uzmanlığın, diplomanın vb. önemi giderek artacaktır diye düşünüyorum üstelik.

Ama bu uzman olanların Tanrı olduğu ve her zaman doğruyu söyledikleri veya bildikleri anlamına filan gelmez. Buna istersen binde bir yanılma payı de, istersen milyarda bir, istersen trilyonda bir, fark etmez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...