Jump to content

Bu Neden Günah Peki?

Recommended Posts

Allah, size, çocuklarınız(ın alacağı miras) hakkında, erkeğe iki dişinin payı kadarını emreder.

100bin miras var.

3 erkek, 2 kız çocuk var. Bölüştür bakem matematiğini görelim.

Hocam herşeyi bildiğimi iddia eden ben değilim, matematiğimin kötü olduğunu ispat etsen ne olacakki?

Benim matematiğim zayıf belki ama Kuranı yazan kişininde matematiği zayıf olacakmişki demekki avliye diye bir yöntem geliştirmiş matematiği daha iyi olan Ömer Hazretleri.

Yok öyle değilse avliyenin çıkış amacı nedir?

Siz önce bunu izah edin bi, sonra alırız fasulyeleri deneriz tek tek gerekirse :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

diyorsun ama ısrarla hata var hata var diye idda ediyorsun.

Artık Allah’ın (şanına uymayan) benzetmeler yapmaya kalkmayın. Çünkü Allah bilir, siz bilmezsiniz.

Ben hatırlarsanız "Kuranda matematik hatası var" diyorlar ve avliye nin çıkışını göstererek bu iddialarınıda ispat etmiş oluyor dedim.

Bu konuya siz Cübbeli Hoca olarak açıklama getiremez iken benden nasıl bir konuşma bekliyordunuz acaba? :cray:

Allah bilir de niçin Hazreti Ömer o bilmez ben bilirim diye ortaya atılıyor öyleyse? Kaynak isteme mecaz ha :D

Sitelerde Paylaş
Ben hatırlarsanız "Kuranda matematik hatası var" diyorlar ve avliye nin çıkışını göstererek bu iddialarınıda ispat etmiş oluyor dedim.

Bu konuya siz Cübbeli Hoca olarak açıklama getiremez iken benden nasıl bir konuşma bekliyordunuz acaba? :cray:

Allah bilir de niçin Hazreti Ömer o bilmez ben bilirim diye ortaya atılıyor öyleyse? Kaynak isteme mecaz ha :D

Kuran anayasa kitabıdır. Hakimler ordaki hükümleri izleyerekten önlerindeki davaları hallederler.

Sitelerde Paylaş
Bilindiği gibi islamda sadece allaha değil Muhammed'e de iman edilmesi gerektiği vurgulanır. Pek çok ayette, ''allaha ve elçisine boyun eğin'' dendiği gibi kelime-i şehadette de hem allahın varlığına ve birliğine hem de Muhammed'in onun elçisi olduğuna iman edilir. Kelime-i şehadetin bir kısmını, örneğin Muhammed'in elçilik kısmını reddederseniz kafir ve cehennemlik olursunuz. Yani allaha inanmak yetmiyor.

Peki ama niye?

İslama göre Muhammed sadece bir elçi değil midir?

Onun görevi allahın sözünü duyurmaktan ibaret değil midir?

Kendisinin de herkes gibi bir kul ve insan olduğu söylenmiyor mu?

Zaten elçi ne demek? Hükümdarın yanında elçinin lafı mı olur?

Hükümdarı tanıdıktan sonra elçisini umursamadık diye neden cezalandırılıyoruz?

Herşeyi yaratan bir tek tanrıya inanan biri neden sırf Muhammed'in elçiliğine inanmadığı için cezalandırılıyor?

Saçmalık...

Bu durum, Muhammed'in kendine boyun eğdirme takıntısının apaçık bir göstergesidir.

Muhammed'in karakter yapısı, narsistlik, egoistlik, seks düşkünlüğü, hakimiyet takıntılığı v.b.'nin yanı sıra aşağılık kompleksini de barındırıyor olmalı ki insanların cennete gidebilmesi için kendini allahla aynı yere koymuş.

İmanlı biri bu konuyu açıklasın...

neden kafayı hz.muhammede taktınki.adam apaçık elçi olduğunu söylüyor.inanmıyorsan o senin suçun.ama inanırsanda benim gibi onun allahın elçisi olduğuna şehadet getireceksin.

ben şehadet ederim allah birdir ve hz.muhammed onun kulu ve elçisidir.burada bana iman edin demiyor.

müslüman olacak bir kişi bu kelimeyi şehadeti getirmeden müslüman olamaz.

ama sırf senin egon yüzünden hz.muhammed ilah olacak hali yok.ve iddia ettiği de yok.

ayrıca şeytanı inkar da kafirliğe girer.imanı rette, namazı ibadeti, haccı,zekatı, kaderi ,hayrı ve şerrin allahtan olduğunu rette kafirliktir.

sana açıklayım: incilde , tevratta ,zeburda ,--------- davutta, musada, isada bu ehli kitap dinlerin hepside kuranı ve islamı müjdelemişlerdir.o ehli kitap sahibi peygamberler islama ve peygamberimizin şeriatına göre hüküm sürmüş ve yaşamışlardır.

senin anlayacağın herşey islam, kuranı ve peygamberi müjdelemek için hazırlanmıştır.

ama sen cahil herif okuduğundan biraz anlasaydın böyle ileri geri konuşmaz ve yazmazdın.ama cahil olmak zorbir iştir.ama sen buna gayet güzel bir örneksin.

insan zekaya sahip bir canlıdır.ama kimisinde noksan , kimisinde ise hiç yoktur.benden sana tavsiyev islam sizin evrim saçmalığına benzemiyor.iskelet ve hayvan resimlerinden oluşmamıştır.

Sitelerde Paylaş
müslüman olacak bir kişi bu kelimeyi şehadeti getirmeden müslüman olamaz.

Harika bir tespit, muhteşem bir cevap, işte gerçek bir mucize.

Çok haklısın Müslüman olmak için kelimeyi şehadet getirmek gerekir, yani yalancı olmak gerekir.

Sen nasıl muhammedin allahın elçisi olduğuna şahitlik edersin, şahitlik ne demek biliyormusun?

Sen resmen yalancısın görmediğin bir adamın elçi olduğuna görmüş gibi şahitlik ediyorsun, yani yalan söylüyorsun seninde söylediğin gibi müslümanlığın birinci şartı yalancı olmaktır.

Ama BİR ŞEYE YOK DEMEK ONUN VARLIĞINA EN BÜYÜK DELİLDİR. diyen birisinden daha güzel açıklamalarda bekliyoruz.

Böyle söyleyen birisine evrim varmı diye sorduk ama tık yok.

Sitelerde Paylaş

"Bilindiği gibi islamda sadece allaha değil Muhammed'e de iman edilmesi gerektiği vurgulanır. Pek çok ayette, ''allaha ve elçisine boyun eğin'' dendiği gibi kelime-i şehadette de hem allahın varlığına ve birliğine hem de Muhammed'in onun elçisi olduğuna iman edilir. Kelime-i şehadetin bir kısmını, örneğin Muhammed'in elçilik kısmını reddederseniz kafir ve cehennemlik olursunuz. Yani allaha inanmak yetmiyor.

Peki ama niye?

İslama göre Muhammed sadece bir elçi değil midir?

Onun görevi allahın sözünü duyurmaktan ibaret değil midir?

Kendisinin de herkes gibi bir kul ve insan olduğu söylenmiyor mu?

Zaten elçi ne demek? Hükümdarın yanında elçinin lafı mı olur?

Hükümdarı tanıdıktan sonra elçisini umursamadık diye neden cezalandırılıyoruz?"

Öncelikle güzel bir soru ve şunu hatırlatmakta fayda var, herkes istediğine inanabilir bu konuda kimse kimseye baskı yapamaz sonuçta her koyun kendi bacağından ...değil mi? Peygamberler bile (ASM) dini anlatmış sonra çekilmişlerdir. Yani dinimizin özünde baskı yoktur hatta bir insanı baskıyla imana getirmeye çalışsanız iman etmeden ettim derse bu insan münafık olur ki bu ilkinden daha beter bir durumdur.Bu anlamda bazı insanlar cahilliklerinden ve hassasiyetlerinden dolayı diğer arkadaşlara hakaret etmiş olabilir bunu umursamayın bu tarz sityelerde de inanan insanları incitici şeyler yazılıyor bunu biliyoruz . Aslında en iyisi demokrat olarak karşımızdaki insanı kendi konumunda kabul edelim ve inancına saygılı olalım. ben hindunun yanında ineğe kem söz etmem, belli ki inanıyor saçma mı evet saçma tanrı kesilip yenebilir mi? ama inanıyor, saygı duyarım.)

http://www.kuranvebilim.com/html2/makalele...b_bilgileri.htm

tarihinde deicide tarafından düzenlendi
Taşıma suyla değirmen dönmeyeceği gibi, sağdan soldan kopyala yapıştırlarla da tartışma olmaz. Forumu boğmayınız. Gerekirse link veriniz.
Sitelerde Paylaş
Israrcı tutumunun, dikine gidişinin biran evvel bitmesi için bugün seherde dua edeceğim İnşaAllah.

Hocam bu sorunun cevabına gerçekten çok ihtiyacım var.

Benim için dua ettinizmi?

Ettiyseniz ne zaman saat kaçta ettiniz?

Vallahi makara kakara yoktur sorumda, çok ciddi soruyorum.

Sitelerde Paylaş

barışarock hocam,

aslında burada eşitsizlik görüntüsünde adalet var. mesela 10 liraya ihtiyaç duyan biriyle 5 liraya ihtiyaç duyan birine 20 lirayı 10 ar 10 ar paylaştırsam eşit olur mu ? olur peki ihtiyaç karşılama anlamında tutarlı ve isabetli olur mu ? olmaz. Şöyle diyelim;

Kadının mirastan erkek kardeşine göre yarım pay alması gizli bir adalettir.

Çünkü:

Erkek kardeş 2 pay alır ve mirastan 1 pay alan kadınla evlenir yine 3 eder. Kadın da aynı şekilde mirastan 2 pay almış erkekle evleneceği için yine 3 pay eder.

Ailede ekonomik işler erkeklerin sorumluluğundadır. Erkek hanımının ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüdür.(evlenirken mehir verilmesi, evlendikten sonra hanımına, çocuklarına bakması ve boşanmalarda nafaka yükümlülüğü erkeğe aittir.)(mehir başlık parası değildir. Kadının kendisine herhangi bir olumsuz duruma karşı güvence olması için erkeğin vermek zorunda olduğu paradır.) Bu mehir zaten kadının miras aldığı paya eklenince ve erkeğin aldığı paydan düşülünce eşitlik yine ortaya çıkar. Ticaret gibi sermaye gerektiren işler ise erkeklerin görevidir. Erkek aile reisi olduğu için anne babasının bakımını üstlenmesi de kadına göre daha uygundur. Kadın ise ekonomik olarak bakmakla yükümlü olduğu kişiler bulunmadığı gibi kendi ihtiyaçları kocasının sorumluluğu altındadır.

Bir misal vermek gerekirse; İki kişi var, birinin kendisi ile birlikte birkaç kişiye daha bakması gerekiyor. Diğeri ise kendi ihtiyaçlarını bile kendisinin karşılaması gerekmiyor başkası bunu karşılamak zorunda. Bu iki kişiye 3 lirayı 1,5 – 1,5 paylaştırmak yerine birinciye 2 diğerine 1 vererek paylaştırmak hem daha makul hem de daha adaletlidir. Ayrıca erkeğin barış zamanı dahil olmak üzere 1,5-2 sene askerlik görevi vardır. Bu zaman zarfında herhangi bir ticari faaliyette bulunamaz.

Bu adaletin bu tarzda tecelli etmesindeki bir hikmet de, evlenecek olan kadının mal bakımından erkekten üstün olmasının doğurabileceği sakıncalardır. Erkeğin fıtratı icabı karısının malını yemesi kendisine ağır gelir ve bu, aradaki hiyerarşiye zıt düşer (istisnalar hariç). Erkeğin reisliğini zedeleyebilir. Bu yüzden birçok erkek mal bakımından kendisinden üstün olan kadınla evlenme taraftarı değildir. Fakat hiçbir kadına kocasının malını yemesi ağır gelmez.

Sitelerde Paylaş

Çok haklısın Müslüman olmak için kelimeyi şehadet getirmek gerekir, yani yalancı olmak gerekir.

Sen nasıl muhammedin allahın elçisi olduğuna şahitlik edersin, şahitlik ne demek biliyormusun?

Sen resmen yalancısın görmediğin bir adamın elçi olduğuna görmüş gibi şahitlik ediyorsun, yani yalan söylüyorsun seninde söylediğin gibi müslümanlığın birinci şartı yalancı olmaktır.

Ama BİR ŞEYE YOK DEMEK ONUN VARLIĞINA EN BÜYÜK DELİLDİR. diyen birisinden daha güzel açıklamalarda bekliyoruz.

xislam bu kadar yobaz laflar senden nasıl çıkar........ sen alim ulema adamsın.....kitaplar okumuş yalamış yutmuşsun......biz insanlar sadece gördüklerimize mi şahitlik ediyoruz....sen milyonlarca yıl önce yaşadığını iddia ettiğin bir sürü canlıyı nerde gördün....senin rüyalarına mı geldi....üçbeş tane kemiğe bakarak bilgisayar destekli yalanlar uydurarak o kemiklere istediğiniz........ hoşunuza giden bedenler tasarladınız.......sonra gelmiş müslümanların şehadetinin yalanlığından bahsediyorsun......

sadece insanların inançlarına karşı olduğun için yazılar yazma.....seni alim sananlar bu zanlarına devam etsinler......

Sitelerde Paylaş

peki evrimi mi şahit tutsaydık.yoksa doğa anayımı yada ne bileyim biyoloji kitabınımı.yok karar verdim maymun kafasını şahit tutarım.ya boş ver ya koskoca galapagos adası var oda yetmezse bizim botanikçi vardı ya hani ismi neydi ha hatırladım darwin bir de onun süper bir kitabı var onu da zebuna indirmiş diye duydum.baksen ne kadar kanıt olduğu halde halen daha evrimci , halen daha allahsız olamadılar yav.

sadece ben şehadet ederimki evrim gerçektir ve onun tek tanığı ve delili darwin ve kutsal kitabıdır.

herhalde şu an sizlerden biri oldum herhalde.

Sitelerde Paylaş

Allah'ın yanında Muhammed'in de zikredilmesinin amacı büyük ihtimalle Allah'ın refere edilmesi ihtiyacından dolayıdır,çünkü genel kavram olarak zaten herkes Allah'a inanıyordu,putataparlar da Allah'a inanıyordu,Hristiyanlar da,Müseylime gibi peygamberlik iddiasında olanların taraftarlarıda.

Ancak aslında her birinin inandığı veya Allah derken ifade ettiği bir diğerinden farklı idi,işte bu kargaşayı gidermek için Muhammed'e inanalar,en baştan 'Muhammed'in Allah'ı' terimi ile bu ayrımı yapmışlardır.

Her zaman belirttiğim A God ve The God ayrımının ifadesidir.

Allah A God'dır ,onu refere yaparak sunmak için mutlaka referans noktası gerekir,bu İslamiyet için Muhammed'dir.Kuran'ın Allah'ı da kullanılmıştır ama Kuran daha sonra yazıldığından ve İslam'ın bir bölümü de Kuran harici Peygamber sünnetine dayandığından,Muhammed'in referans noktası olması daha uygundur,böylelikle A god,The God haline dönüşür ve Allah derken ne kastedildiği açık hale gelir.

Hristiyanlıkta referans noktası ise İsa'nın Allah'ın oğlu olması ve teslistir.

Sitelerde Paylaş

Ben Amerika'yı da hiç görmedim. Öyleyse Amerika yoktur.

Sitelerde Paylaş
Ben Amerika'yı da hiç görmedim. Öyleyse Amerika yoktur.

Amerikanın varlığı iddiası sınamaya açık bir iddiadır. Amerika'yı görmenin yolu açıktır.

Adresi bellidir, atlarsın uçağa gider görüsün, kendi kendini Amerikanın varlığı konusunda ikna edersin. (mikrodalga fırın olayındaki gibi bileti benden bekleme...)

Amerika'nın tarifi bellidir, adresi bellidir; Amerika tüm doğal olgular gibi gözleme açıktır.

Ama senin Allah'ın ne tarifi var, ne adresi... Ne de bir sınama yöntemi...

Bu yüzden Allah/Amerika analojisi yanlıştır.

Sitelerde Paylaş

Amerikanın varlığı iddiası sınamaya açık bir iddiadır. Amerika'yı görmenin yolu açıktır.

Adresi bellidir, atlarsın uçağa gider görüsün, kendi kendini Amerikanın varlığı konusunda ikna edersin.

Allah'ın varlığı iddiası sınamaya açık bir iddiadır. Allah'ı görmenin yolu açıktır.

Adresi bellidir, atlarsın arabaya gidersen eczaneye fare zehiri alıp içersin, kendi kendini Allah'ın varlığı konusunda ikna edersin. (zehrin parasını ben seve seve veririm.)

Sitelerde Paylaş

Adresi bellidir, atlarsın uçağa gider görüsün, kendi kendini Amerikanın varlığı konusunda ikna edersin.

Allah'ın varlığı iddiası sınamaya açık bir iddiadır. Allah'ı görmenin yolu açıktır.

Adresi bellidir, atlarsın arabaya gidersen eczaneye fare zehiri alıp içersin, kendi kendini Allah'ın varlığı konusunda ikna edersin. (zehrin parasını ben seve seve veririm.)

Yani illa beni öldürecen...

Oysa ki ben seni öldürmeden Amerika'nın varlığını ispatlıyorum.

Allah diye bişey yok diyememenin karın ağrısından kıvranıyorsun...

Not: Alıntı yapmayı bi belle cübbeli...

Sitelerde Paylaş

Yani illa beni öldürecen...

Oysa ki ben seni öldürmeden Amerika'nın varlığını ispatlıyorum.

Allah diye bişey yok diyememenin karın ağrısından kıvranıyorsun...

Nasıl olsa her nefis ölümü tadacaktır. Eni sonu Allah'ın huzuruna çıkarılacaksın. Ben seni ikaz ettim. Yolu gösterdim. İster iman et istersen küfret. Senin üzerine bekçi değilim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...