Jump to content

Bu Neden Günah Peki?

Recommended Posts

Adresi bellidir, atlarsın arabaya gidersen eczaneye fare zehiri alıp içersin, kendi kendini Allah'ın varlığı konusunda ikna edersin. (zehrin parasını ben seve seve veririm.)

Yani illa beni öldürecen...

Oysa ki ben seni öldürmeden Amerika'nın varlığını ispatlıyorum.

Allah diye bişey yok diyememenin karın ağrısından kıvranıyorsun...

Not: Alıntı yapmayı bi belle cübbeli...

bilgehanbengi arkadaş sen öldürmeden Amerika'nın varlığını ispatlıyorum diyorsun....ancak o kelime sadece bir örnekti....örneklere takılarak asıl konudan kendinizi sıyırıyorsunuz....

bak sana başka bir örnek vereyim .......evrimde milyon yada milyarlarca yıl önce yaşadığı iddia edilen herhangi bir canlıyı bana gösterebilirmisin......(bilgisayar destekli uydurmalar hariç)........veya varlığını ispat edebilirmisin (ispat denen olguyada aslında neden ihtiyaç duyulur bu da ayrı bir mesele)........

Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adresi bellidir, atlarsın arabaya gidersen eczaneye fare zehiri alıp içersin, kendi kendini Allah'ın varlığı konusunda ikna edersin. (zehrin parasını ben seve seve veririm.)

Yani illa beni öldürecen...

Oysa ki ben seni öldürmeden Amerika'nın varlığını ispatlıyorum.

Allah diye bişey yok diyememenin karın ağrısından kıvranıyorsun...

Not: Alıntı yapmayı bi belle cübbeli...

öldürmeye ne gerek var.ölüm sizin için yokuluştur.ama yaşamanız gerekirki allahın varlığı ve kudretini hissedesiniz diye.ölüm bize yakışır.bizler sınavımızı bitirip ölmak için varız.ölüm bizim için bir kurtuluştur, yok oluş değil.

senin aklın fikrin olduğu halde göremiyorsan ,hissedemiyorsan, ,inanmıyorsan yaratıcıyı değil kendini suçla.hatayı yaratıcıda değil kendi aklın ve fikrinde ara.

sen taptığın made gibi herşeyin alenen ortada mı olmasını istiyorsun.bu dünyada bu kainatta insan oğlunun bilmediği ne gizli sırlar var.aklın ve fikrin sır erdiremediği, bilmediği ve çözemediği nice gizler.

bilimin, teknolojinin, insan zekasının dahi algılayamadığı, bilemediği ve çözemeyeceği gizler ve sırlar.

allah yok diyememenin karın ağrısından kıvrandığımızı söylüyorsun peki sen bana allah vardır niye diyemiyorsun.

senin gözünün gördüğü beyninin idrak ettiği, elle tutulan maddelere esir düşmüssün.

burada esas güç ,esas bilgi görülmediği halde, delillerle ben varım deyen bir yaratıcıya inanmaktır.zaten gerçek hakikatte buradadır.

allah o kadar delil gönderdiği halde, okadar ipucu verdiği halde ona inanmamak gözle görülen, elle tutulan amerikanın varlığına inanmamakla eşdeğerdir..

Sitelerde Paylaş
Allah bütün kainatı yaratmadan once Hz Muhammed (s.a.v) 'ın nurunu yarattı zaten butun kainatı onun ıcın yarattı

...

...

Hadis-i şeriflerde de buyuruluyor ki:

(Âdem aleyhisselam Cennetten çıkarılınca, ya Rabbi, Muhammed aleyhisselamın hürmetine beni affet diye dua etti. Allahü teâlâ ise, [ne cevap vereceğini bildiği halde, cevabını diğer insanların duyması için] “Ya Âdem, onu henüz yaratmadım. Nereden bildin?” buyurdu. Âdem aleyhisselam da, “Arşta, la ilahe illallah, Muhammedün Resulullah yazılı olduğunu gördüm. Anladım ki, şerefli isminin yanına, ancak en çok sevdiğinin, en şerefli olanın ismini layık görürsün” dedi. Allahü teâlâ buyurdu ki: “Ya Âdem doğru söyledin. O bana insanların en sevgilisidir. Onun hürmetine dua ettiğin için seni affettim. Eğer Muhammed aleyhisselam olmasaydı, seni yaratmazdım.”) [Taberani]

İşte siz de böyle deli saçmalarına inanan ve böyle gittikçe de cehalet ve gerilikten kurtulamayacak insanlarsınız.

Bir de putatapanları, kendi elleriyle yaptıkları putlara taparlar diye küçümsersiniz.. Sizin Allah'ınızın onlardan ne farkı var?

Sitelerde Paylaş
İşte siz de böyle deli saçmalarına inanan ve böyle gittikçe de cehalet ve gerilikten kurtulamayacak insanlarsınız.

Bir de putatapanları, kendi elleriyle yaptıkları putlara taparlar diye küçümsersiniz.. Sizin Allah'ınızın onlardan ne farkı var?

Bilim adamlarının yeryüzündeki tüm canlı türlerini listeleme çalışmalarının altıncı yılında türlerin sayısı 1 milyonu geçti.

Araştırmacıların yayımladığı raporda, bugüne kadar listelenen türlerin sayısının 1 milyon 9’a ulaştığı belirtildi.

Tüm dünyadan 3 bin biyologun yer aldığı projenin 2011’de tamamlanması ve türlerin sayısının 1,75 milyona ulaşması bekleniyor.

Listede hayvanlardan bitkilere, küften mikroorganizmalara kadar bilinen her canlı organizma türü bulunacak.

Bre ahmak sen bu kadar canlı türünün kendi kendine olduğuna inanacak kadar cahilsin de biz bunları yaratanın Allaaaaah olduğuna inanınca mı cahil oluyoruz?

Sitelerde Paylaş
Bre ahmak sen bu kadar canlı türünün kendi kendine olduğuna inanacak kadar cahilsin de biz bunları yaratanın Allaaaaah olduğuna inanınca mı cahil oluyoruz?

Bu kadar canlı türünü yaratan Allah'ın en önce Muhammed'i yaratıp ona tapmasına inandığınız için..

Sitelerde Paylaş

Bu canlıları ve evreni yaratan bir Tanrının "kendi kendine" olabileceğine inanmak konusunda bir sıkıntın var mı peki?

Sitelerde Paylaş
Allah El-Evvel'dir.

Bu düşünceni neye dayandıryorsun? Allah'ın el-evvel olduğu bilgisi nereden geliyor?

Biz evrim mekanizmasının nasıl işlediği konusunda epey bilgiye sahibiz; fosil, DNA falan derken canlıların zaman içinde nasıl değişimler geçirdiklerini gayet iyi biliyoruz. Ortada ilahi bir müdahale olmadığı açık.

Sitelerde Paylaş
Bu düşünceni neye dayandıryorsun? Allah'ın el-evvel olduğu bilgisi nereden geliyor?

Biz evrim mekanizmasının nasıl işlediği konusunda epey bilgiye sahibiz; fosil, DNA falan derken canlıların zaman içinde nasıl değişimler geçirdiklerini gayet iyi biliyoruz. Ortada ilahi bir müdahale olmadığı açık.

Bizi de bilgilendirseniz şu kesin bilginizin kaynağını?

Sitelerde Paylaş

İŞTE ARAMIZDAKİ FARK TA BU.SEN MADDEYLE YARATICIYI BİRBİRİNE KARIŞTIRIYORSUN.

sen ve puta tapanlar maddeye, biz ise ilahi bir güce inanıyoruz.

sence hangisi gerçek hangisi sahte.

insanların kendi elleriyle yaptıkları madelere tapmasımı, yoksa ilahi bir güce bir yaratana tapmakmı.

Sitelerde Paylaş
Bizi de bilgilendirseniz şu kesin bilginizin kaynağını?

Mantık. Deney. Gözlem.

Sitelerde Paylaş
kimin deneyi, kimin gözlemi, kimin mantığı? İsim ve çalışmalarını bana bildirir misin?

Mantık evrensel, kullanmasını bilen herkesin.

Deney ve gözlemlere örnek arıyorsan buyur:

http://www.talkorigins.org/

Trol olsan da başkaları da yararlanır diye sorularını cevaplıyorum.

Sitelerde Paylaş
Bilim adamlarının yeryüzündeki tüm canlı türlerini listeleme çalışmalarının altıncı yılında türlerin sayısı 1 milyonu geçti.

Araştırmacıların yayımladığı raporda, bugüne kadar listelenen türlerin sayısının 1 milyon 9’a ulaştığı belirtildi.

Tüm dünyadan 3 bin biyologun yer aldığı projenin 2011’de tamamlanması ve türlerin sayısının 1,75 milyona ulaşması bekleniyor.

Listede hayvanlardan bitkilere, küften mikroorganizmalara kadar bilinen her canlı organizma türü bulunacak.

4.5 milyar yılda o kadar canlı az bile güçlü olanın ii üreyenin ayakta kaldığının kanıtıdır bu....

Sitelerde Paylaş
Mantık. Deney. Gözlem.

aklın ,ilmin, bilimin, fikrin , mantığın yetersiz kaldığı bilim üstü ,ilim üstü, akıl üstü , mantık üstü bir şeyin nesini deneyeceksiniz.nesini gözleyeceksiniz ve nesi hakıında mantık yürüteceksiniz.

saçmanın daniskasını yazdın be birader.

bu maddemi , elle tutulurmuki, gözle görülürmiki mantık yürütüp deney ve gözlem yapacaksın.

sen ilahiyat ilmini biyolojiyle karıştırıyorsun.

ilahi güçle madde bir değildir.

Sitelerde Paylaş
İŞTE ARAMIZDAKİ FARK TA BU.SEN MADDEYLE YARATICIYI BİRBİRİNE KARIŞTIRIYORSUN.

sen ve puta tapanlar maddeye, biz ise ilahi bir güce inanıyoruz.

sence hangisi gerçek hangisi sahte.

insanların kendi elleriyle yaptıkları madelere tapmasımı, yoksa ilahi bir güce bir yaratana tapmakmı.

Herhangi bir yaratıcıya inanmanız ayrı bir şey, bu yaratıcının Muhamme'i yaratıp, ondan sonra "o olmasaydı başka hiçbir şeyi yaratmazdım" gibi aptalca bir davranış içinde olabileceğine inanmanız ayrı bir şey.. Birincisini de onaylamıyorum ama ikincisi, üzerine bir de tüy dikmek oluyor.

Komik! Uydurma olduğu o kadar belli ki. Boyası akıyor. Ama gözleriniz iman perdesiyle kapalı olduğu için farkedemiyorsunuz..

Sitelerde Paylaş
aklın ,ilmin, bilimin, fikrin , mantığın yetersiz kaldığı bilim üstü ,ilim üstü, akıl üstü , mantık üstü bir şeyin nesini deneyeceksiniz.nesini gözleyeceksiniz ve nesi hakıında mantık yürüteceksiniz.

..

..

... mantık yürütüp ...

Hani dininiz akıl ve mantık diniydi? Karar verin önce.. Ne dini bu? Akıl ve mantık mı, yoksa körükörüne iman mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...