Jump to content

Metal müzik dinlemenin anlamsızlığı

Recommended Posts

• İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hazreti adem gözleri badem..(2)

allah diye döner aşk meydanında..

hu diye döner aşk meydanında..

hazreti ömer belinde kemer..(2)

hazreti ..

..

..

böyle gider..bütün peygamberler sayılır tek tek..45 dakika falan sürer..

metal dinlemeyin siz gidin bu ilahileri okuyun..

allah'a daha şirin görünmek için ezan dinleyin..

arap müziği eşliğinde kıvırın..

müslümana bunlar yakışır..

Sitelerde Paylaş
Adamın tipini eleştirmiyorum. Kendini böyle boyayarak, soytarılaşmasını eleştiriyorum.

Diğer türlü, insanların fiziksel görünüşleri ile, dalga geçmem. Çünkü, adamlık tiple olmuyor.

:good:

genel olarak konuyu okudum ve birkaç arkadaşın bir kaçç yazısına cevap vermek isterim.

manson bir de o boyama için saatlerce de ayna karşısında duruyor.

sonra da;ben hiçbişi sallamam ayaklarına yatıyor...

hadi len paris hiltondan fazla ayna karşısında kalmışsın.artis..

evet böyle moktan tipler vardır.

özentiler de vardır ki araştırma bu tipler arasında yapılmış.

ama has adamların hepsi metal müziğin köklerinin blues ve jazz a dayalı olduğunu bilir.dolayısı ile müzikten anlayan has adamlar metal dinledikleri halde erkan oğur konserine de gider,laço tayfada dinler, broklyn funk ta dinler,

ben kendimi bildim bileli rock ve metal dinledim ama üniversitedeki has müzik adamlarını tanıyınca gerçek müizğin ne olduğunu anladım,

mesela kabaca rock müzik (bir anlamda metalde diyebilirsiniz ama fark vardır tabi) icra etmesi en kolay müzik tir.

bir ritm gitar jın jın yapar.sonra diğeri melodi bile olamayan bir şey çalar ,davul 4-4 lüktür.karizmatik zannedilen bir işe yaramayan bir vokal bul.al sana kabaca rock müzik.

"iyi" bir pop müzik sözkonusu rock müzikten çok daha komplekstir. ve icra etmesi daha zordur.

ben ilokulda def laperd ,black sabbath vs dinlerdim ..bayağı sıkıymışım yaşa göre demi .ben bunları dinlerken küçük emrahlar dinlenirdi ...neyse .sonra iron maiden(ki eleştirecek yanları olmakla beraber mükemmeldirler),sonra metalica(eleştirecek yanları bence maiden a göre daha azdır ama genelde popüler olmakla pek fazla sallanmazlar metal camiasında..ama gerçekten iyi adamlardır.)

sonra 7-8 tane daha grup dinledim. pek fazla grup bilmişliğim yoktur yani...neyse lisede sepultra fırtınası eserdi ve albümlerini aldım...acaba dedim neyini anlamıyorum ben grubun ...osuruk gibi ..demekki büyümem gerek daaa.

sonra büyüdüm ve gerçekten de sonra baktım ki gerçekten de osuruk gibi bir müzikmiş.

o ne ya ööle...

ben artık hiç dayanamıyorum sesli müziğe ama ille hızlı ve sert müzik istiyorsanız 90 larım megadeth ını dinleyin..

yada dream theater dinleyin ki müziğin daha bir üst noktası yoktur.

Sitelerde Paylaş
bir ritm gitar jın jın yapar.sonra diğeri melodi bile olamayan bir şey çalar ,davul 4-4 lüktür.karizmatik zannedilen bir işe yaramayan bir vokal bul.al sana kabaca rock müzik.

Vay canına!..

Derhal Pink Floyd, Led Zeppelin, Jimi Hendrix gibi şeyleri dinlemeyi bırakıyorum...

"Gerçek müzik" neyse, ben de onu dinlemeye başlayacağım...

Sitelerde Paylaş
Vay canına!..

Derhal Pink Floyd, Led Zeppelin, Jimi Hendrix gibi şeyleri dinlemeyi bırakıyorum...

"Gerçek müzik" neyse, ben de onu dinlemeye başlayacağım...

mesela bu gruplar efendi gibi müziğini yapar.bir rocker yaşlandıkça bunları dinlemeyi seçer ..doğru, yaşlandıkça bulunuyoır demekki...

ben de mesela bunları dinlerim..

ben kaba bir rocktan bahsettim.

"gerçek müzik" mi demişim.muhaaaaa.

pardon aslında iyi müzik demek istemiştim...

bildiğiniz gibi iyi müzik vardır ,kötü müzik vardır.başka bişi yoktur.

birde şunu artık kabul edelim ,bu gibi baba adamlar aslında çok üst düzey müzik yapmazlar..

sadece çağından çok öte müzik yaparlar.yapmışlardır. (ki bu hiçde küçümsenecek bişi değildir)

tarihinde kolonya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
mesela bu gruplar efendi gibi müziğini yapar.bir rocker yaşlandıkça bunları dinlemeyi seçer ..doğru, yaşlandıkça bulunuyoır demekki...

ben de mesela bunları dinlerim..

ben kaba bir rocktan bahsettim.

birde şunu artık kabul edelim ,bu gibi baba adamlar aslında çok üst düzey müzik yapmazlar..

sadece çağından çok öte müzik yaparlar.yapmışlardır. (ki bu hiçde küçümsenecek bişi değildir)

:) (Bir vay canına daha!..)

Sitelerde Paylaş
hazreti adem gözleri badem..(2)

hazreti ömer belinde kemer..(2)

hazreti ..

..böyle gider..bütün peygamberler sayılır tek tek..45 dakika falan sürer..

metal dinlemeyin siz gidin bu ilahileri okuyun..

allah'a daha şirin görünmek için ezan dinleyin..

arap müziği eşliğinde kıvırın..

müslümana bunlar yakışır..

Ne yani?

Metal sevmeyen ateistler, gidip ilahi yada ezanmı dinliyorlar?

sanki herkes, metal müziği sevmek zorunda

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:) (Bir vay canına daha!..)

işte ben de üniv e kadar hep böyle dedim ,

nedenleri ile anlat dediler bana,bir bok bilmediğimi anlamıştım işte o zaman

mesela herkes beatles a tapar ,dinleyelim bakalım müziklerini ne gibi bir üst düzeylik varmış?

anlat sıkıyorsa..

çok da sıradan bir müzik ama çağından çok ötede ..onları asıl özel kılan budur.

bu dediğimde kötü birşey değildir.niye alınıyorsun? ama burada yanlış olan bu kadar yıl algılamadaki yanlışlıktır.,

üst düzey bir müzik se konu ;buradaki esas oğlan ;dream theaterdir.

tarihinde kolonya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bari sen kanma bu saçmalıklara... ergenlik ve gençliğinin ilk yıllarını az çok o çevrede geçirmiş biri olarak söyleyeyim burada anlatılan genç modelinin, metalci denilen insanlarla alakası yok.

Ergen olsun olmasın metalciler banka önlerinde kös-kös oturmaz... dışarıda nerede otururlar, ara sokağın birinin sokak lambasının altında elinde bira veya şarap şişesi ile. Yıkık dökük terkedilmiş eski bir binada.

Metalcinin McDonalds, Starbucks denen tikky ve emo mekanlarında ne işi olacak? Orada iki dakika dayanamaz terkederler. Yadırgar, yadırganırlar.

Metalciler saçlarını kör makas ile kestirip, yana yapıştırmazlar! Doğru düzgün siyah dışında bir renk bile giyinmezler.

Burada anlatılan ergen modeli emodur. Emoların metalcilerle alakası yoktur.

Yahu neyine kanayım o saçmalıkların. Metalcinin oralarda işine? Küçümserler o tip mekanları onlar.

Detaylar önemli değil zaten. Benim eleştirdiğim ve kızdığım nokta, genel hoşgörüsüzlük. Onlar genç.

Yani dediği gibi olsa bile o biçimde eleştirmeye, yermeye hakkı yok.

Ayrıca metalciler kadar emoları da aynı zihniyete karşı savunurum. Onları anlamak ve analitik bakmak ayrı, ahlaksızlar, bilmem neler deyip kesip atmak ayrı.

Sitelerde Paylaş

işte ben de üniv e kadar hep böyle dedim ,

nedenleri ile anlat dediler bana,bir bok bilmediğimi anlamıştım işte o zaman

mesela herkes beatles a tapar ,dinleyelim bakalım müziklerini ne gibi bir üst düzeylik varmış?

anlat sıkıyorsa..

çok da sıradan bir müzik ama çağından çok ötede ..onları asıl özel kılan budur.

bu dediğimde kötü birşey değildir.niye alınıyorsun? ama burada yanlış olan bu kadar yıl algılamadaki yanlışlıktır.,

üst düzey bir müzik se konu ;buradaki esas oğlan ;dream theaterdir.

:D Buna da Burhan Altıntopvari bir "Vayy anassssınııı yaaaaa!.."

Sitelerde Paylaş
:D Buna da Burhan Altıntopvari bir "Vayy anassssınııı yaaaaa!.."

şimdi muhakkak bişiler anlatacaksın ,müzik bilgini dökeceksin ortaya,

yada sussacaksın ve biz seni bi bok biliyormuş zannedeceğiz.

içinden bir ses ikincisinin olcağını söylüyor.çünkü bi bok bildiğini zannetmiyorum.

Sitelerde Paylaş
şimdi muhakkak bişiler anlatacaksın ,müzik bilgini dökeceksin ortaya,

yada sussacaksın ve biz seni bi bok biliyormuş zannedeceğiz.

içinden bir ses ikincisinin olcağını söylüyor.çünkü bi bok bildiğini zannetmiyorum.

Efendi hazretleri, siz müzikte son noktayı belirledikten sonra, bizim müzik hakkında "bi bok biliyormuş" gibi kelam etmemiz ne mümkün!

Haşa!!!

Sen böyle kendi kendine kavga et, ben ne karışacağım? İzlemek daha iyi...

:D

Sitelerde Paylaş
Metal dururken o Jazz-ırtı dinlenir mi be? :)

Verdiğin linki de tıkladım. ''Dübab dübab dübab...'' bu ne be?

Kafam mikildi valla.

Git efendi gibi Sepultura falan dinle, kendine gel.

Deligannı olun olm. :D

Şimdi sana çok sağlam bir parça gönderiyorum.

Sepultura'nın en sevdiğim şarkısıdır.

Gerçi bu konser versiyonu, kasetten dinlemek çok daha iyi ama olsun.

http://www.videocure.com/video/141399.html,

Evladım sen o şarkının manasını çözememişsin :)

Sepultura'yı hiç sevmem, yolladığın şarkıyı da sevmedim. Metal dinlediğimde de, metalci arkadaşların genelde küfrettiği metal şarkıcılarını/gruplarını dinliyorum: System of A Down gibi -buna pek laf etmezler-, Korn gibi, Marilyn Manson gibi -buna blackçiler baya uyuz-, Linkin Park gibi.

Bak Punk da severim baya, sana senin de seveceğini umduğum iki şarkı yollayayım, Dead Kennedys adlı anarşik gruptan :)

'California Uber Alles'

'Kill The Poor'

İkinci şarkıyı, özellikle Astur'uma da armağan etmek istiyorum :D

Sitelerde Paylaş
'Kill The Poor'

İkinci şarkıyı, özellikle Astur'uma da armağan etmek istiyorum :D

Müziği beğendim diyemeyeceğim ama anafikir güzel :p

Sitelerde Paylaş

Eskiden metal müziği kotu oldugum zamanlarda dinlerdim moralim bozuk oldugu zamanlarda.

Sonradan rammstein'a sardım hosuma gitti devam ediyorum :)

Ayrıca metal slow parcalar bir mükemmel..

Metal müzikte bir şey keşfettim yanlışsa soyleyin ama insanın kendisini güçlü hissetmesini saglıyor.

Sitelerde Paylaş

bugün otobüsle işe giderken bir hadise cereyan etti,

saat sabahın körü, zaten sevmediğim öğretmenlik mesleğini icra etmek için meslek lisesi dediğimiz izbe yere gidiyorum, uykum var, sevgilimi özledim, hayatın mikici faktörleri toplanmış başımda...

o ara kalabalık olan otobüsün arkalarından bir gürültü öne doğru seribir şekilde geliyordu.

Kimse ne olduğunu anlayamadı.

İnsanlar panik halindeydi.

Bu ne bu ne diye birbirlerine manasız şekilde bakıp kendilerini rahatlatacak bir cevap arıyor gibiydiler.

Zaten geçen günlerdeki tespitimden dolayı bu high-volume ,low-quality müzik türünü (yani metal müzik) hemen tanımıştım.

METAL MÜZİK BU! diye seslendim kalabalığa doğru.

İnsanlar şok içindeydi...

Bir müzik bu kadar mı can sıkardı, bu kadar mı karamsar olurdu...

Otobüste vatandaşlar seslerini yükseltmeye devam ettiler, fakat metal müziğin bed sesini bastıramadılar.

Bu işkence daha nekadar devam edebilirdi, bir i-phone nun sesini bu kadar açarak dinlemeye ne hacet vardı?

Neden adam gibi edebiyle insanları rahatsız etmeden dinleyemiyorlardı ki?

Çünkü bu müziğin ana teması ASİLİK.

Bunlar anca isyandan anlar dedik.

Vatandaşlarla el ele verip oybirliğiyle metalci gençlere kapıyı gösterdik.

o anda bir tesipit yapmıştım,

Türk halkı metale karşı...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...