Jump to content

21.yüzyılda hala ingilizce bilmeyen insanlar!

Recommended Posts

yahoo'nun chat odalarında geziyordum.

Canım sıkılmış ve sohbet edecek birilerini arıyordum.

Bir odaya girdim.

nickim'den bayan mı erkek mi olduğum belli olmadığından türk abazanlar hemen başıma üşüştü.

bende renk vermedim ve sohbeti ilerletmeyi hedefledim. Bayan olduğumu düşünmesini sağladım.

Amacım "bir bayanın kamerayı açma ihtimali için ingilizceyi nekadar katledebilecekti" yi tespit etmekti.

upper intermadiate ingilizce seviyem olmasına rağmen kurduğu cümleleri anlayamıyordum.

sıkılıp kapattım.

sonra diğeri diğeri ve öbürü.

Hepsi birbirinin aynıydı.

Filipinliler bile ingilizce konuşabilirken türklerin bunu yapamaması beni üzmüştü.

birde ingilizce bilmeyen üniversite mezunları var.

bunların affı yok.

İngilizce dünya dilidir.

ingilizceyi bilmemek ise gevezelerin dünyasında sağır ve dilsiz yaşama mücadelesidir.

kızmayın bana,

yarın birgün turistin biri karşına geçip" how can i go to the sultanahmet?" diye sorarsa ssinnerr i o zaman anlayacaksın.

heleki o soruyu soran turist benim gibi tespit amaçlı analiz girişimleri yapıyorsa şu an "americanatheists.com" da türkler ingilizce bilmiyor diye başlık açmıştır.

işin özü dünyayı anlamak ise, bir ana için evladı ne ise, bir ateist için evrim ne ise, bir obur için hamburger ne ise, herneyse...

bu konuda yapmış olduğum tespit,

---ingilizce bilmeyen insanlar dünyaya adapte olamazlar.

---ingilizce bilmeyen üniversite mezunları da iş hayatında başarılı olamayıp kıytırık bir işe girecektir.

saygılar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kızmayın bana,

yarın birgün turistin biri karşına geçip" how can i go to the sultanahmet?" diye sorarsa ssinnerr i o zaman anlayacaksın.

heleki o soruyu soran turist benim gibi tespit amaçlı analiz girişimleri yapıyorsa şu an "americanatheists.com" da türkler ingilizce bilmiyor diye başlık açmıştır.

Sen şimdi yabancı bir ülkeye gitsen oranın dilini bilmediğin için utanç duyacaksın,

Ama onlar buraya geldiğinde duymuyor...

Sitelerde Paylaş

hala pre-intermediate'i geçemedim (daha önce kursa gittiğimde o düzeye gelmiştim, okulda da iş ingilizcesi düzeyi denilen yerdeydim pratiksizlikten unuttum. şimdiki kursumda bu kurdan kaldım) fakat bundan cidden gocunmuyorum.. :) almanca kursunda da sıkıldım ve bıraktım kurun bitmesine 48 saat kala.. donduruyorum dedim geri dönmedim. öğrenemedim diye gene gocunmuyorum.. onlar benim dilimi öğrensinler <_<

edit: okul ne kadar yeterlidir o apayrı tartışma konusu tabi de boşverelim :)

tarihinde Cigdem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sımdı unı mezunuyum ıngılızce bılmıyorum ve gene unı okuyorum ve gene ıngılızceye gerek duyulacak bır bolum degıl eeee ben ne edeyım ıngılızce bana uzak yaww

kurtce ıle ıdare edın ıste

Sitelerde Paylaş
Yapma be! İngilizce bilmemek, üstelik üniversite bitirip ingilizce bilmemek, senin için çok ayıp; dünyaya adapte olamamak ve hatta en büyük kazmalık demek...

Valla bana göre böyle düşünenler kazmadır.. Yani sen kazmasın... Yok yok, baltasın... Hatta baltalı ilah Zagor'sun...

Katılıyorum,

bu arkadaş muhtemelen Türkiye dışına çıkmamış-çıktığında anlayacak dünya dilinin İngilizce olmadığını.

İspanya'ya gitsin bakalım, İngilizce mi konuşması gerekecek yabancı dil olarak Fransızca mı?

İngilizce, Türkiye gibi üçüncü dünya ülkelerine dayatılan bir "Dünya dili" safsatasıdır.

Bir de üniversite okumuş galiba; ben lisans okurken de bu tip kazmalarla karşılaşmıştım.

Sitelerde Paylaş
---ingilizce bilmeyen insanlar dünyaya adapte olamazlar.

---ingilizce bilmeyen üniversite mezunları da iş hayatında başarılı olamayıp kıytırık bir işe girecektir.

saygılar...

İngilizce bilinmez , ezberlenir. İngilizceyi dil yapan çeviri yapıldığı dillerin kalitesidir. İngiliz ve amerikalılar bile ingilizceyi ezberleyerek öğrenir. Çünkü dil değildir. İngilizce biliyorum edalarıyla bir çok kopil çıkar piyasaya yaptıkları tek şey güncel konuşma kalıplarını ezberlemekten öteye geçmez.

Sitelerde Paylaş

Ben bu arkadaşın upper seviyede İngilizce bildiğini hiç sanmıyorum. The sultanahmet diyorsa İngilizcesi şöyle olmalı:

yada şöyle:

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İngiltere'de çöpçüler bilem ingilizce biliyor utanın :lol:

İngiltere ve amerikada vatandaşlar için kelime okuma yazma yarışmaları vardır. Malum 4 dilin kırması garip bir şey olunca ezber yapmadan öğrenilmez, heleki bizde biliyorum diye ortaya çıkanlara oldukça gülerim, bir kelimenin edatmı , bağlaçmı yoksa sıfatmı olduğunu anında anlar bu arkadaşlar.

Sitelerde Paylaş

İngilizce dünya dilidir, değil diyenler saçmalıyorlar.

Sitelerde Paylaş
İngilizce dünya dilidir, değil diyenler saçmalıyorlar.

Bence saçmalamaktan ziyade bir kıskançlık söz konusu... Bu arkadaşlar sağcı/müslman olmayı bırakmışlar ama Türkçü olmayı bırakamamışlar

Sitelerde Paylaş
Bence saçmalamaktan ziyade bir kıskançlık söz konusu... Bu arkadaşlar sağcı/müslman olmayı bırakmışlar ama Türkçü olmayı bırakamamışlar

İngilizce uyduruk, emperyalizmin dikte ettiği 4 dilden kırma ne olduğu belli olmayan konuşma dilidir. Bunun kıskançlıkla uzaktan yakından alakasıda bulunmaz.

Soru şu ?

Eğitimini almamış İngilizce bilen ingiliz veya amerikalı varmı.

Sitelerde Paylaş
İngilizce uyduruk, emperyalizmin dikte ettiği 4 dilden kırma ne olduğu belli olmayan konuşma dilidir. Bunun kıskançlıkla uzaktan yakından alakasıda bulunmaz.

Soru şu ?

Eğitimini almamış İngilizce bilen ingiliz veya amerikalı varmı.

Seni Marduk'a havale ediyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...