Jump to content

Boş iddiaların ayırdedilmesi, Negatif Kanıt

Recommended Posts

>>> ulan cakmadigin nasil belli mevzudan,iki ustune gidince cozuluveiyon) potense potense, git kumda oyna dicem ama,yengecleri rahatsiz edersin.

Oryantal marifetini sergilemen için, sana iyi bir pavyon bulabilirim, orada daha faydalı olur.

Karşımıza geçip böyle kalça kıvırıp bel bükmekle tahrik edip, ondan sonra alamayıp feveran ediyorsunuz birde. Eğer bu lafınıza cevabı alamayacaksanız, kalın gelecekse, etmeyin o zaman.

darilmaca yok hemen,amanda aman suna da bakin nasil darilmis=))

bak olum,sana tavsiyem fizik yasalari uzerine kitabini okuman,oku,adam ol,oyle gel. bana hak vereceksin,hakaret olsun diye soylemiom,kitapda ciddi argument var,termodinamik uzerine,fizik yasalari uzerine,otorite kitaptir,kizlarin hava olsun diye okudugu populer fizik kitabi degildir..hadi bebegim.

Fizik kanunları elde edilmez, onlar hep vardır, madde var oldukça ki, madde de hep vardı zaten. Onlar var olduğu için madde ile birlikte, madde bugün bildiğin madde oldu, sen ne sanıyordun?

fizik kanunlari modellenir,formule edilir,elde etmekten kasit bu,onlari biz yaratmiyoz tabi bu kadrar tomruk olma=)) sen esas konuya gel,fizik kanunlari degisiyormu degismiyormu,baslangic kosullarindaki kanunlarla simdikiler aynimi degilmi,bunu soyle,cevabin yumurtladgin tum sacmaliklari cokertecek,kendi kendine=)

hadi gorelim ekistirapolasyonunu

Sitelerde Paylaş
  • İleti 653
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adminler iyi bakın. Anibalin damarına nasıl dokunuyor aşağılık alcapone. Sonra anibal küfür etti diye adamı suçlamayın. Yani görün bakın alcapone'in yazış biçimine. Nasıl tahrik etmeye çalışıyor.

Söylediği de hiç bir şey yok. Sözde avukatlığa soyunmuş yukarıda öyle diyordu.

Anibal sana sesleniyorum. Boşuna çabalıyorsun! Bence sende devam etme. Aklı olan önceki mesajlarda neler söylediğimizi dikkatlice okur ve anlar. Burada sadece inat var ve olay karşıdakinin ne söylediğini anlarsam gururumu kaybederim saçmalığına indirgendi. Devam etmemeni öneririm.

Sitelerde Paylaş

>>> big bang maddesiz gerceklesmez diyerek,madde sonsuz gecmisten beri vardir diye hukumde bulunmak,bilimdisidir

Bu da zıravalamanın başka türlüsü.

Madde sonsuz geçmişten beri filan vardır diyen yok, hep var olan bir şeyin, ne zamandan beri var olduğunun ölçüsü yoktur. Zaman cetvelinin 0 noktasını yerleştirebileceğin bir yeri yoksa, o cetvelle onu ölçemezsin.

hah sole hizaya gel.madde sonsuzdan beri vardir demeyeceksin bundan sonra,yoksa cumaya gonderirim seni=)bu arada hatirlatma,madde hep vardi demek,yaratilmadi demektir,aklinda bulunsun.

Eğer big bangın gerçekleşmesi için, maddenin orada hazır olmasından başka bir yol gösteremiyorsan, gidip öyle "ama maddesiz de olabilir" demek nasıl bir bilimselliktir?

guzel,cok guzel. bak yavas yavas kafan basiyor,o da bilimsel degildir iste,basindan beri demek istedigim seyi daha yeni anladin.

o konuda soylenecek tum seyler bilimdisidir,insan gozlemini asan transcendent bir olgudan soz ediyorsak bilimden cikacaz,baska yolu yok,o tarafa yonelik ruyalari,hulyalari bilim diyede yutturmayacaz.

olay budur

Madde olmadan big bangın gerçekleimesini yolu nedir? En az bir erkekle yatmadan, sen sibiryada iken karın ve kızının gebe kalması nasıl olacak?

onu bunu bilmem,sampiyon cimbom=)

Sitelerde Paylaş

Adminler iyi bakın. Anibalin damarına nasıl dokunuyor aşağılık alcapone. Sonra anibal küfür etti diye adamı suçlamayın. Yani görün bakın alcapone'in yazış biçimine. Nasıl tahrik etmeye çalışıyor.

Söylediği de hiç bir şey yok. Sözde avukatlığa soyunmuş yukarıda öyle diyordu.

Anibal sana sesleniyorum. Boşuna çabalıyorsun! Bence sende devam etme. Aklı olan önceki mesajlarda neler söylediğimizi dikkatlice okur ve anlar. Burada sadece inat var ve olay karşıdakinin ne söylediğini anlarsam gururumu kaybederim saçmalığına indirgendi. Devam etmemeni öneririm.

tahrik falan yok,ne anibal kufrediyor ne ben,guzel guzel sinirlenmeden tartisiyoz,sana giren cikan nedir?

senin damarina degilde,baska tarafina fena basmisim demekki,adam iki saattir zirvaliyor ve senin gorememen dogal=) niye?cunku anibal hic olmazsa biyolog,az bucuk cakiyor,okumuslugu var,sen nesin?siradan bi forum soytarisi.,eski deha hayrani=)

dragon cok cirkef biri, dehayi cileden cikarmasina sasirmiyom,adama bak,iki kere ustune gittik diye anibal'in tum gecmisini benim uzerimden aklayacak akli sira.iyiki senin gibi akilsiz,cahil ve kibirlilierin sayisi az,iyi ki deha,deicide ve mantik gibilerinin sayisi fazla.

anibal bile pis agriza ragmen mert takiliyor,senin gibi fisfisleme,kisneme yapmiyor,len sen ne assalik bi tosbaaymissin dragon, mert ol mert=)) erkeksen,degilsin gibime gelior,karimsi tavirlar sezinliyom,sezin kiz adi bu arada

tarihinde alcapone tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> sen esas konuya gel,fizik kanunlari degisiyormu degismiyormu,baslangic kosullarindaki kanunlarla simdikiler aynimi degilmi,bunu soyle,cevabin yumurtladgin tum sacmaliklari cokertecek,kendi kendine

Fizik kanunları değişmez. Başlangıç veya son olması hiç bir şeyi değiştirmez, fizik kanunları, big bang önceside, bugünde, kainat madde dışı başka bir forma dönüşünce -eğer olursa- gene aynı gene sabit kalacaktır.

Sorun senin o kanunları yanlış biliyor yada bilmiyor olmandır, hepsi bu. Newton yerçekimi kanunu koyduktan sonra, Merkür, sırrımız keşfedildi diyerek izafiyet kanunlarını icat edivermedi. Newton sağken de izafiyet teorisi geçerliydi. Sorun, onun bunu görmemiş olması, Einstein'a nasip olması.

Bugün geçerli olan fizik kanunları aynen madde gibi ezelidir, ebedidir. Sorun onları bilmiyor olman. Bakıyorsun, bu kainat bu kadar hızlı genişleyemez diyorsun, kara enerji diyorsun bunun "bilinmeyen" sebebine. ama kainatta var olduğundan emin olduğun o bilinemeyen fenomen, senin hiç bir fizik formülünde parametre olarak yer almıyor.

>>> onu bunu bilmem,sampiyon cimbom

Cimbom şampiyon olur, eminim yada en azından isterim. Ama bu yazdığın, açıkca cimbom forması gibi olduğunun itirafı oluyor zannımca.

Onu bunu bilmez, maddesiz bir big bang nasıl olacak bir kelime edemez. Bunun hiç bir yolunun olmadığını bilir, ama nedense, "madde olmadan bir bang olamaz, o halde madde big abngtan öncede vardı" demeyi bilimdışı olarak ilan eder.

Evet, size sorduğumuz ve sizin oryantalden gay kulübü üyeliğine kadar her şeyliğe girmenize sebep olan soru bu, gayet basit, gayet kolay.

Big bang oldu diyorsun. Evet, bend ediyorum onu. Eğer bin bangtan önce madde yoksa, big bang nasıl olurda gerçekleşebilir?

Bana fizk kitabı vs. diyeceğine, kendin biraz lise fizik dersi kitabı okuda, seninki gibi bir cevabın ancak kendi mor rengini ayan etmeye yaradığını olsun öğren. Orada sepktrumdan bahsedilir, şu anki mor renginin dalgaboyunu filan bulursun bu arada..

Sitelerde Paylaş

Tamam, perinin yaratan sıfatı yok, o konuda da anlaştık.

Bayşapka,

Sen bana bu konuda hodri meydan çektin ama ben de sana UMC yaratıcı değil demiştim oysa,bu alcapone büyücümüdür ki o söyleyince transa geçip kabul ettin??

Sitelerde Paylaş

>>> sen esas konuya gel,fizik kanunlari degisiyormu degismiyormu,baslangic kosullarindaki kanunlarla simdikiler aynimi degilmi,bunu soyle,cevabin yumurtladgin tum sacmaliklari cokertecek,kendi kendine

Fizik kanunları değişmez. Başlangıç veya son olması hiç bir şeyi değiştirmez, fizik kanunları, big bang önceside, bugünde, kainat madde dışı başka bir forma dönüşünce -eğer olursa- gene aynı gene sabit kalacaktır.

Sorun senin o kanunları yanlış biliyor yada bilmiyor olmandır, hepsi bu. Newton yerçekimi kanunu koyduktan sonra, Merkür, sırrımız keşfedildi diyerek izafiyet kanunlarını icat edivermedi. Newton sağken de izafiyet teorisi geçerliydi. Sorun, onun bunu görmemiş olması, Einstein'a nasip olması.

bak sen hep konuyu kaciriyon,fizik kanunlari degisiyor,baska forma donusuyor,kendin soyluyorsun usutukmusun nesin=)).birak onu,planck zamanindaki fizik yasalariyla simdikilerin ayni olmadigini sende biliyon,gurur yapma kabul et=)

>>> onu bunu bilmem,sampiyon cimbom

Cimbom şampiyon olur, eminim yada en azından isterim. Ama bu yazdığın, açıkca cimbom forması gibi olduğunun itirafı oluyor zannımca.

Onu bunu bilmez, maddesiz bir big bang nasıl olacak bir kelime edemez. Bunun hiç bir yolunun olmadığını bilir, ama nedense, "madde olmadan bir bang olamaz, o halde madde big abngtan öncede vardı" demeyi bilimdışı olarak ilan eder.

Evet, size sorduğumuz ve sizin oryantalden gay kulübü üyeliğine kadar her şeyliğe girmenize sebep olan soru bu, gayet basit, gayet kolay.

Big bang oldu diyorsun. Evet, bend ediyorum onu. Eğer bin bangtan önce madde yoksa, big bang nasıl olurda gerçekleşebilir?

kac defa dedim,bilmiyorum diye,kimse bilmiyor,sen bunu bildigini idda ediyon,madde hep vardi diyerek

bende diyomki,bu bilgi metafiziktir,bilimsel degildir,felsefidir,kabuldur. bilimsel degeri yoktur.

Bana fizk kitabı vs. diyeceğine, kendin biraz lise fizik dersi kitabı okuda, seninki gibi bir cevabın ancak kendi mor rengini ayan etmeye yaradığını olsun öğren. Orada sepktrumdan bahsedilir, şu anki mor renginin dalgaboyunu filan bulursun bu arada..

seninkini aksamdan beri 400 nm boyunda=)

bak son kez soyluyom iyi dinle, dragon odunu da dinlesin, termodinamik kanunlarini evrensel yapan biziz,oyle farzediyoz,niye dersen,isimize oyle geldiginden derim,ben bile demem,feynman der. o yuzden git oku kitabi diyom.

bugecelik bu kadar ders yeter sana,asinda hedefimde dragon vardi baktim curuk yumurta cikti

Sitelerde Paylaş

anibal gerçekten baydı artık,ben şahsen okumuyorum,alcapone işi biliyor eğer burada teistler yağ çıkarıyor diye düşünen varsa o teistleri bana gönderin evet evrim ,üstad ,deha bu konuda iyidir,yukarda link verdim pozitif ateizm tartışmasında herhangibirisi felsefe parçalarken kendisine bekaa sıfatından çift daldım nasıl kaçacağını şaşırdı.

alcapone Feynman'a değinmiş ben de onun bir cümlesini hatırlatayım 'gerçekler sade ve yalındır ve eninde sonunda ortaya çıkmak gibi bir huyları vardır'

Bu başlıkta ego yarıştırıldığını düşünenler de haksız değil,ne yani dört tane dümbelek bana burada haksız yere düz gidecek,zırvalayıp duracaklar sonra da haklı çıkıp madalya mı alacaklar??

Buna sessiz kalan yönetimi de protesto ediyorum bu da çok açık,benimle ilgili şahsi değerlendirmeleri de men ediyorum buna kimse mezun değildir.

Kesin olan benim ve bu forumun yollarının ayrıldığıdır,teistlerin eline koz vereceğim korkusu ile doğruları yazmıyor olmak benim tarzım değildir,eline koz geçtiğini düşünen teist de gelir benden alır boyunun ölçüsünü.

Ateizmin ne olup ne olamdığı konusunda da herkes kendi yorumunu kendisine saklasın,kesin olan bir şey var, ispatı ile gösterdim ki ben bu forumun kuruluşunda da aynı şeyleri söylüyordum,sonradan bana olan bir şey yok.

Yönetim bu konuda karar versin ve beni ihraç mı eder üyeliğimi mi siler her ne ise bundan kelli böyle abuklukların içinde olmak istemiyorum,salt cevap hakkı doğduğu ve ilkeller kaçırdık vs sanmasın diye buradayım.

Üyeliğimin silinmesini tekrar rica ediyorum.

Sitelerde Paylaş

>>> planck zamanindaki fizik yasalariyla simdikilerin ayni olmadigini sende biliyon

Al işte bir martaval daha..

Plank zamanı fizik yasaları ile şimdikiler %100 aynıydı. Ki o yüzden zaten, plank zamanında bu böyle oldu diyebiliyorsun.

Senin anlamadığın şey ise şu: Ortada su yokken (bkz: plank zamanından 1 sn sonra) suyun kaynama noktası için bir fizik kanunu elbette olmayacaktır. Ama ne zaman ki su ortaya çıktı, bu fizik kuralı da ortaya çıkacaktır.

Plank zamanında madde üzerien etkili olan tüm fizik yasaları bugün hala mevcut, hemde aynı şekliyle. O yüzden, kara deliğe düşen maddenin akıbeti hakkında bir şeyler söylüyorlar mesela..

>>> kac defa dedim,bilmiyorum diye,kimse bilmiyor,sen bunu bildigini idda ediyon,madde hep vardi diyerek bende diyomki,bu bilgi metaiziktir,bilimsel degildir,felsefidir,kabuldur. bilimsel degeri yoktur.

Tamam, karın ve kızının sen sibiryada iken bir takım erkeklerle yatmış olduğu bilgiside mi metafiziktir, felsefidir, bilimsel değeri olmayan bir şeydir?

Sitelerde Paylaş

>>> planck zamanindaki fizik yasalariyla simdikilerin ayni olmadigini sende biliyon

Plank zamanı fizik yasaları ile şimdikiler %100 aynıydı. Ki o yüzden zaten, plank zamanında bu böyle oldu diyebiliyorsun.

Senin anlamadığın şey ise şu: Ortada su yokken (bkz: plank zamanından 1 sn sonra) suyun kaynama noktası için bir fizik kanunu elbette olmayacaktır. Ama ne zaman ki su ortaya çıktı, bu fizik kuralı da ortaya çıkacaktır.

Plank zamanında madde üzerien etkili olan tüm fizik yasaları bugün hala mevcut, hemde aynı şekliyle. O yüzden, kara deliğe düşen maddenin akıbeti hakkında bir şeyler söylüyorlar mesela..

afferim bole kabullen tassami ye,ama kafasiz oldugun icin kurallar plack zamaninda ve simdi ayni sekliyle duruyor diye tornistan yapiyon farkinda olmadan,biliyom niye bole davrandigini=))

Tamam, karın ve kızının sen sibiryada iken bir takım erkeklerle yatmış olduğu bilgiside mi metafiziktir, felsefidir, bilimsel değeri olmayan bir şeydir?

yok sen gene karistirdin=))

simdi annen sen askere gittiginde babani aldatti diyelim,babanin o sirada nerede oldugunun onemi yok

annenin aldattigi bilgisi metafizik degil olgusaldir,

eylem gecmiste kalmis olsa bile deneye ve gozleme tabi tutmak prensip olarak olanakli oldugundan metafizik bir durum yoktur bilime gore.

kapiss?

annene selamlar=)

Sitelerde Paylaş

yahu dehacim

iki tane odun icin degmezdi ama sen bilirsin,dragon gibi muridin vardi bir zamanlar,ne kotu gunlermis,adama bak, dini konulari kucumsuyor utanmadan=) dindari fizikle soke edemezsin,donduremezsin, dinle soke edersin. ticari dusunmuyorlar=) bu cocuklarin kafasi calismiyor diyordumda bana inanmiyordun.dragon bir murid,murid iradesini teslim eden,deicide ye sorsan seyhim demez.akil adamdir vesselam,saygi duyariz.ben deicide olsam,dragona dergahin tuvaletini bile temizletmezdim.beceremez,yapamaz cunku.

ben yatayim bari,iyi geceler ustad..

tarihinde alcapone tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yahu dehacim

iki tane odun icin degmezdi ama sen bilirsin,dragon gibi muridin vardi bir zamanlar,ne kotu gunlermis,adama bak, dini konulari kucumsuyor utanmadan=) dindari fizikle soke edemezsin,donduremezsin, dinle soke edersin. ticari dusunmuyorlar=) bu cocuklarin kafasi calismiyor diyordumda bana inanmiyordun.dragon bir murid,murid iradesini teslim eden,deicide ye sorsan seyhim demez.akil adamdir vesselam,saygi duyariz.ben deicide olsam,dragona dergahin tuvaletini bile temizletmezdim.beceremez,yapamaz cunku.

Gerçekten trollük görevini iyi yapıyorsun Karunumsu :) Anladın sen onu :)

Sitelerde Paylaş

Bu başlığı kapatıyorum. 34 sayfadır devam eden sidik yarışları şimdiye kadar kimseyi bir yere ulaştırmadığı gibi, bundan sonra da ulaştırması mümkün değildir.

Deha üyeliğinin silinmesini istemiş. Üyeliği silinmeyecektir. Kendisi yönetimce değer verilen özel bir üyedir. Bu olayların üzerinden yeterince vakit geçtikten sonra tekrar dönüp yazmasi ümit edilmektedir.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...