Jump to content

Boş iddiaların ayırdedilmesi, Negatif Kanıt

Recommended Posts

Dragon xxx bunun burada bir cezası olmaması çok acı,bence şemsiyenle yağmurluğunu köprünün korkuluklarına as ve gerekeni yap.

Deha ateist ''There is no god'' der. ''There is probably no god'' ve ''There is probably a god'' agnostik bir ifadedir. Sadece bir tanesi söylendiğinde agnostiğin eğilimi dile getirilmiş olur.

İştee böyle,der ama ispatlayamaz,demek bedava 'ben napolyonum ' da dersin,zaten o durumdasın.

Ateizmin tanımını da yaptın herhalde ateizmi bilenler de sana cevap verir,ben böyle zırıltılarla uğraşamam dahi.

Richarda Dawkins'in her sözüne katılıyor muyum? Hayır. Almost certainly gibi bir sözüne ancak senin gibi **** lar bir anlam verebilir. Gerizekalı mısın sen? Hemen hemen kesin diye bir tabi olur mu? Ya kesindir ya da değil. Sen az hamile birini gördün mü şapşal.

yesinler örneğini az hamile nin karşılığı az tanrı dır,ya da pilav üstü tanrı,

There is probably no god'un eşleniği,She is probably not pregnant'tır ve bu da doğrudur,harbiden seni bu kafayla bir işte çalıştıran varsa git elini öp eteğini öp.

Senin araştırmanı gördük. Fizik konusunda entropi konusunu öyle bir çözmüşsünki artık kimse söyleyecek söz bulamıyor.

Entropi konusuna itiraz eden çıkmadı ki????

İstersen git oku,ezeli kainat'a itiraz ederim diye çıkıp evreni döngüsel yapmaya kalktılar.

Tekrar ediyorum. Adamların niyeti belli. Reklam yasası. Yoksa kendileri de biliyorlar '' GOD'' kelimesinin içi boştur.

haaa sen bunu reklam kampanyası sanıyorsun,şimdi anladım bunlar God satıyor, ondan reklam yasalarına uyuyorlar yoksa Rekabet kurulu ceza yazar,bak şimdi oldu.

Ariane Sherine has said, ‘There’s another reason I’m keen on the “probably”:

****** bu ne demek,bunun başka bir nedeni daha varmış o da tanrı'nın var olmadığının ispatının mümkün olamamasıymış,işine gelen yerleri alıp gelmeyen yerleri yok sayma.

Bir şeyin ihtimalinden bahsetmek için ilk önce o şey hakkında bilgi sahibi olman gerekir. Örneğin başka bir gezegen de hayat olma ihtimalinden bahsetmek için hem hayatı biliyor olman hem başka gezegenlerin varlığını biliyor olman gerekir. Senin matematiğin m sinden anlamadığını biliyorum. 3 rakamlı sayıları kafasında çarparmış. Geç bunları kompleksli mahluk. Adam gibi öğren olasılık teorilerini.

Niye yalan söyliyeyeyim ki sana ******,az bile söylüyorum o doğru ama ordaki fonksiyonu örnek teşkil etmek????

Üç basamaklı çarpabilmek ile matematiğin ilgisini de kuramadım????

Ben onları beş yaşında da çarpıyordum,anladın mı alakasızlığını????

O öğretilen bir şey olsa herkes yapardı deel mi???

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Hakaret yok!
Sitelerde Paylaş
  • İleti 653
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Düzeltme: ısı değil ortalama sıcaklık demeliydim.

Madem bir ileti daha açtık, sorularımızı tekrar edelim.

1) Evrenin geometrisi nedir? Evrenin geometrisinden size ne?

2) Boşluk enerjisi (karanlık enerji) nedir?

3) Evrenin toplam enerjisi nedir?

4) Heisenberg belirsizlik ilkesi nedir? Neyi açıklar?

5) (Evren modellerini süpermodel sanan arkadaşa) Evren modelleri yukarıdaki ortak soruları açıklamaya çalışmıyor mu? Kozmoloji diye bir bilim dalı var, takip ettiniz mi hiç?

6) Bilimden başka doğruluk standardı var mıdır?

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Isı bitmez.. Isı zamanla azalmak bir yana, başka türden enerjinin ısıya dönüşmesi ile artar. Evrende zamanla düşen şey ise sıcaklık. Isı ile sıcaklık ayrı kavramlardır. Daha bunları birbirinden ayırmayı bilmeyen birinin de buralarda gelip yorum yapması abestir.

Orada yaptığı saçmalık daha da büyük. Sıcaklık tükenecek, bitecek veya çoğalacak bir şey değil; bir nicelik değil çünkü. Sıcaklık, bir ortalamadır, bir derecedir. Çoğalıp azalan bir şey, bir varlık, enerji vs değildir. Sonsuz sıcaklığın bitmeden bugüne ulaşması vs söz konusu değildir. Böyle kahve ağzıyla bu konular tartışılmaz, böyle ilkel yaklaşımla da bu konular anlaşılmaz.

Sıcaklık azalmayan bir şeymidir,adamın ne kastettiği çok açık ortada,evrenin soğuduğundan bahsediyor,ısının sıcak'tan soğuğa aktığını söylemek istiyor.'Soğumuş olması gerekirdi ama hala biraz sıcaklık var' diyor ben çok iyi anlıyorum bunu.

Isı ve sıcaklığı rasgele kullanıyor. Neyin ne olduğunu bilseydi, ilk cümlesinde "bütün ısı bitmiş tükenmiş soğumuş olması gerekirdi" gibi saçmalamazdı. Isı bitmez. Bir tencere kaynar suyu odanın ortasına bıraktığında tencere içindeki ısının dışarı kaçmasından dolayı tencerenin soğuduğunu öne sürebilirsin, (bunda da ısı bitmiyor, odaya yayılıyor) ama kapalı bir sistemde ısı azalmaz.

Evet bir yerde ters kullanmış ama diğer yerlerde doğru kullanmış,üç doğru bir yanlışı götürür,sadede gelelim adam ifade etmek istediğini yanlış ifade etmiş olabilir bunu kendi de düzeltiyor zaten ama ne demek istediği çok açık,işimize geldiği zaman bu hataları görmüyoruz,işimize geldiği zaman görüyormuyuz.

Burada benim söylediklerimi eleştiriyorsun ve diğer yazanlar da açık açık yüzlerce yanlış varken hiç birini çıkıp eleştirmiyorsun diğer yazanların hepsi doğru,bilimsel ve literatüre uygun mu yazıyor?????

Burada sence bir taraflılık yok mu???

Kireç'ten başka hata yapan yok mu,bayşapka ne diyor,dragon,anibal ne diyor görmüyormusun???

Biz körmüyüz burada adamın iki satırını da atlıyorsun,ne söylesem muhalefet etmeye çalışıyorsun,neden????

Sitelerde Paylaş

şu saatten sonra kimsenin iletilerindeki hakaretleri ayıklamakla uğraşmayacağım.

en basit hakarette isterseniz bir sayfa yazı döktürmüş olun, koca iletinizi tümden sileceğim.

herkes ona göre yazsın.

Sitelerde Paylaş

Dragon xxx bunun burada bir cezası olmaması çok acı,bence şemsiyenle yağmurluğunu köprünün korkuluklarına as ve gerekeni yap.

:) Sadece gülüyorum. Benim senin gibi *****ların yaşamasına izin veriyorum. Senin kompleksli bir gaddar değilim. Yahu site orada duruyor. Ben bunun sebebinin reklam yürütmeliği olduğunu söylüyorum. Asıl sebebi de bu. Bakma sen onlar senin kadar kafasız değiller. Bu genele bir mesaj verilirken uygulanan bir taktik. Ne diyorum? Ben bile böyle bir şey yapsam orada ''There is probably no god'' derdim.

İştee böyle,der ama ispatlayamaz,demek bedava 'ben napolyonum ' da dersin,zaten o durumdasın.

Ateizmin tanımını da yaptın herhalde ateizmi bilenler de sana cevap verir,ben böyle zırıltılarla uğraşamam dahi.

Hayır tam aksine burada ''Tanrı yoktur.'' demek '' Ben napolyon değilim'' demektir. Ama senin durumunda ki zavallılar '' Benim napolyon olma ihtimalim var'' derler.

yesinler örneğini az hamile nin karşılığı az tanrı dır,ya da pilav üstü tanrı,

There is probably no god'un eşleniği,She is probably not pregnant'tır ve bu da doğrudur,harbiden seni bu kafayla bir işte çalıştıran varsa git elini öp eteğini öp..

Almost certainly kelimesini çevirdim orada ''hemen hemen kesin''. Hemen sen nedense diğer cümleye geçmissin. Ben orada There is probably no god sözünü eleştirmedim ***** mısın sen? xxx ben orada almost certainly kelimesini eleştiriyorum. Böylelikle ya kesindir ya da değildir diyorum. Bunun hemen hemeni olmaz diyorum. Sen hemen hemen (burada az kelimesini uygun buldum) hamile bir kadın diye bir şey duydun mu? Kadın ya hamiledir ya değil. Daha ne okuduğunu bile anlamayan deha nasıl deha olur? :) Senin işin bile olduğuna şüphelerim var bu arada...

Entropi konusuna itiraz eden çıkmadı ki????

İstersen git oku,ezeli kainat'a itiraz ederim diye çıkıp evreni döngüsel yapmaya kalktılar..

İyi okurum bir daha. Bugün vaktim var okumak için.

haaa sen bunu reklam kampanyası sanıyorsun,şimdi anladım bunlar God satıyor, ondan reklam yasalarına uyuyorlar yoksa Rekabet kurulu ceza yazar,bak şimdi oldu...

As with the famous Carlsberg ads (‘probably the best lager in the world’), ‘probably’ helps to ensure that our ads will not breach any advertising codes Committee of Advertising Practice advised the campaign that “the inclusion of the word ‘probably’ makes it less likely to cause offence, and therefore be in breach of the Advertising Code.”

İbibik bu ne demek,bunun başka bir nedeni daha varmış o da tanrı'nın var olmadığının ispatının mümkün olamamasıymış,işine gelen yerleri alıp gelmeyen yerleri yok sayma....

Bir nedeni daha olabilir. Ama ben ona katılmadığımı, Richard Dawkins'i senin gibi her sözünü doğru kabul etmiyorum. İtiraz buna zaten anlamıyor musun?

Yok saydığımdan değil sana asıl niyeti göstermek için o açıklamanın Reklam yürütmeliği kısmını astım.

Saf olmamak lazım. Tanrı yoktur keyfinize bakın dememelerinin altında yatan en önemli sebep reklam yürütmeliği.

Niye yalan söyliyeyeyim ki sana ibibik,az bile söylüyorum o doğru ama ordaki fonksiyonu örnek teşkil etmek????

Üç basamaklı çarpabilmek ile matematiğin ilgisini de kuramadım????

Ben onları beş yaşında da çarpıyordum,anladın mı alakasızlığını????

O öğretilen bir şey olsa herkes yapardı deel mi???

Olasılık teorilerinden bi habersin. Gelmiş yukarıda bir yerlerde matematiksel işlemleri zihnimden yapabiliyorum diye komplekslerini kusuyorsun. Yapabildiğine de inanmıyorum gerçi de konu bu değil. Neymiş bak bir daha oku;

Bir şeyin ihtimalinden bahsetmek için ilk önce o şey hakkında bilgi sahibi olman gerekir. Örneğin başka bir gezegen de hayat olma ihtimalinden bahsetmek için hem hayatı biliyor olman hem başka gezegenlerin varlığını biliyor olman gerekir. Senin matematiğin m sinden anlamadığını biliyorum.

Neden Tanrı diye bir ihtimalden bahsedemeyeceğini anlarsın belki.

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Hakaret nedeniyle editlediğim son iletidir!
Sitelerde Paylaş
Ben kireci severim, çıkarımı da eğer evrenin hep soğuduğunu varsayarsak mantıklı.

Fakat evrenin sonsuz sıcaklıkta başlayıp hep soğumaya gittiğini gösteren bir delil yok.

Aksine delil çok. Evren dönüşüm içinde. Durumdan duruma geçiyor.

Bu sebeple boşluk enerjisine herhangi bir başlangıç atfedemiyoruz.

Şu an soğuyan, yoğunluğu azalan bir durumda.

Buyrun bu da bayşapka !!

Düzeltme: ısı değil ortalama sıcaklık demeliydim.

Düzeltmene gerek yok bayşapka,eğer ki bana karşı yazıyorsan sabaha kadar saçmalayabilirsin,bunu kimse görmez ve düzeltmez,eğer benim söylediğime uygun bir şey yazarsan alırsın cevabını.

Gerçekten çok yazık,burada bir milyon tane anti bilimsel ve saçma sapan önerme yazıldı ve hepsine seyirci kalınıldı ve desteklendi,bu kafayla alırsınız tezkere devam edin.

Sitelerde Paylaş

Murtedd,

Dragonun iletisine bir göz at,hem sahtekarlık yapıp hem sadece küfür etmek nasıl oluyor,keza Anibal defalarca ifşa ettim terbiyesizliğini ama maalesef besbelli korunuyor,kimlerin koruduğu da çok açık,ben de doğal olarak basarım kalayı.

Sitelerde Paylaş

Buyrun bu da bayşapka !!

Düzeltmene gerek yok bayşapka,eğer ki bana karşı yazıyorsan sabaha kadar saçmalayabilirsin,bunu kimse görmez ve düzeltmez,eğer benim söylediğime uygun bir şey yazarsan alırsın cevabını.

Gerçekten çok yazık,burada bir milyon tane anti bilimsel ve saçma sapan önerme yazıldı ve hepsine seyirci kalınıldı ve desteklendi,bu kafayla alırsınız tezkere devam edin.

Yeter be.

Ben kireci severim, çıkarımı da eğer evrenin hep soğuduğunu varsayarsak mantıklı.

Fakat evrenin sonsuz sıcaklıkta başlayıp hep soğumaya gittiğini gösteren bir delil yok.

Bunun altına imzamı da atarım, üstüne para da koyarım. Kaybeden ödesin, anlaştık mı? Bunun bilimselliğini yalanlıyorsan, yani evrenin durumdan duruma geçmediğini, sonsuz sıcaklıktan soğumaya başladığını söylüyorsan sorgulanması gereken tek kişi burada sensin.

Mikrop gibi onun bunun iletisinin altına ??? gibi işaretlerle etmekten başka birşey yaptığın yok. Kireçle güzelce bildiğimi paylaşırım, o da karşılığını verir. Sen ne araya giriyorsun?

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

deicide uyarısında haklıdır...

ama fazla vurmasın...

üst düzey bir tartışma olduğunun farkındayım...

öğretici ve düşündürücü...

arada bir atlayıp kahve ağzıyla da olsa düşündüklerimi paylaşmak isterim...

zaten zor cesaret etmiştim...

ama bir kere yüzüm alıştı artık..

girerim arada...

Sitelerde Paylaş

Murtedd,

Dragonun iletisine bir göz at,hem sahtekarlık yapıp hem sadece küfür etmek nasıl oluyor,keza Anibal defalarca ifşa ettim terbiyesizliğini ama maalesef besbelli korunuyor,kimlerin koruduğu da çok açık,ben de doğal olarak basarım kalayı.

anibal konusunda haklısın, onun söylediklerine dengiyle karşılık vermemen de çok iyi birşey.

ama misal bayşapkaya gereğinden fazla yükleniyorsun.

hani kim ne kadar haklı meslesinde değilim ben şuan.

üsluplarınız hiç de hoş değil.

bu durumda uzun iletilerinizde hakaret etmemeniz lehinize olacaktır.

çünkü yarım saat yazdıktan sonra letinizin silinmesi sizin açınızdan son derece sinir bozucu olacaktır.

Sitelerde Paylaş
Mikrop gibi onun bunun iletisinin altına ??? gibi işaretlerle etmekten başka birşey yaptığın yok. Kireçle güzelce bildiğimi paylaşırım, o da karşılığını verir. Sen ne araya giriyorsun?

Haklısın meydan sizindir,söyleyebileceğim hiç bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Sıcaklık azalmayan bir şeymidir,adamın ne kastettiği çok açık ortada,evrenin soğuduğundan bahsediyor,ısının sıcak'tan soğuğa aktığını söylemek istiyor.'Soğumuş olması gerekirdi ama hala biraz sıcaklık var' diyor ben çok iyi anlıyorum bunu.

Evrenin soğumasının ısının sıcaktan soğuğa akması ile alakası yok. Isı sıcaktan soğuğa akınca, potansiyel enerji kinetik enerjiye dönüştükçe ısı artar. Hacmi sabit kapalı bir ortamda tam tersine sıcaklık düşmez, yükselir. Evrenin sıcaklığının giderek düşmesi, ısının sıcaktan soğuğa akması dolayısıyla değil, genişlemesi dolayısıyladır. Eğer evren genişlemeseydi, hidrojendeki kimyasal bağ enerjisi yıldızlarda hidrojenin helyuma dönüşmesi sonucu ısıya dönüşecek ve sonuçta evrenin sıcaklığı yükselecekti. Ama evren genişliyor. Bu da evreni dolduran ışınımın dalga boyunun düşmesi, birim hacme düşen ortalama kinetik enerjinin düşmesi demektir. Ortalama kinetik enerji de zaten sıcaklığın tanımıdır.

Evet bir yerde ters kullanmış ama diğer yerlerde doğru kullanmış,üç doğru bir yanlışı götürür,sadede gelelim adam ifade etmek istediğini yanlış ifade etmiş olabilir bunu kendi de düzeltiyor zaten ama ne demek istediği çok açık,işimize geldiği zaman bu hataları görmüyoruz,işimize geldiği zaman görüyormuyuz.

Burada benim söylediklerimi eleştiriyorsun ve diğer yazanlar da açık açık yüzlerce yanlış varken hiç birini çıkıp eleştirmiyorsun diğer yazanların hepsi doğru,bilimsel ve literatüre uygun mu yazıyor?????

Bak bu konudaki ilk mesajlarımda anlattım, hem de bir kaç defa. Büzülüp tekrar genişleyen bir evren modelinde efendim sıcaklık neden hep azalıyor sorusunun anlamsız olduğunu anlattım. Isı nedir, sıcaklık nedir bilseydi, evren çökerken sıcaklığının da yükseleceğini anlardı. Sanki bunları hiç söylememişiz gibi hala aynı şeyler papağan gibi tekrarlanıyor. Çünkü kireç, fizik bilmiyor, okuduğunu da anlamıyor. Gelmiş buralarda, beşinci göbek kulaktan duyduğunu satmaya çalışıyor. Kimse kusura bakmasın ama tahammül etmek zorunda değilim.

Burada sence bir taraflılık yok mu???

Kireç'ten başka hata yapan yok mu,bayşapka ne diyor,dragon,anibal ne diyor görmüyormusun???

Biz körmüyüz burada adamın iki satırını da atlıyorsun,ne söylesem muhalefet etmeye çalışıyorsun,neden????

Ne iki satırı.. Söyledik işte o iki satır öbürlerinden de beter. Çürük yumurtadan bir kaşık alıp ne olduğunu anlamışız. Hepsini mi yutacağız?

Bayşapka, Dragon, Anibal yanlış şeyler söylemiyor. Detay olarak farklı düşündüklerim var ama vahim hatalar yapmıyorlar.

Sitelerde Paylaş
anibal konusunda haklısın, onun söylediklerine dengiyle karşılık vermemen de çok iyi birşey.

ama misal bayşapkaya gereğinden fazla yükleniyorsun.

hani kim ne kadar haklı meslesinde değilim ben şuan.

üsluplarınız hiç de hoş değil.

bu durumda uzun iletilerinizde hakaret etmemeniz lehinize olacaktır.

çünkü yarım saat yazdıktan sonra letinizin silinmesi sizin açınızdan son derece sinir bozucu olacaktır.

Haklı olsam ne olur haksız olsam ne olur adam bana onlarca ileti de yapmadığı hakareti bırakmadı,bay şapkanın da topiğin başlarında yazdıklarına bakabilirsin,neyse son cevapları vereyim ve saat 17.00 itibarı ile üyeliğimin silinmesini rica ediyorum.

Sitelerde Paylaş

deicide uyarısında haklıdır...

ama fazla vurmasın...

üst düzey bir tartışma olduğunun farkındayım...

öğretici ve düşündürücü...

arada bir atlayıp kahve ağzıyla da olsa düşündüklerimi paylaşmak isterim...

zaten zor cesaret etmiştim...

ama bir kere yüzüm alıştı artık..

girerim arada...

Bak işte bunu dedin ya.. Gözümün yağını ye artık..

Seni kırmak için, kişiliğine yönelik olarak söylemiyorum. Sen iyi ve olgun birisin. Tartışmanın sıcaklığında söylenen bazı sert sözleri kişisel olarak almayacak kadar.

Sitelerde Paylaş

Deha bu başlıkta başkalarının arkasına saklanmaktan (bkz forum dışından russell, dawkins, hawking, forum içinden kirec, astur), ve bu yolla kendine ait bir aklı fikri olmadığını göstermekten başka birşey yapmamıştır.

Birisi kendiyle bir konuda uzaktan benzerlik gösterdi mi hemen iletilerini arka arkaya yapıştırıp saçma sapan iddiasını unutturmaya çalışmıştır.

Saçma sapan iddiası yanlışlanamayan bir iddianın boş iddia olmadığıdır.

Arkasına saklandığı kişilerden ne russell (celestial teapot), ne dawkins, ne hawking, bir kişi bile bu iddianın boş olmadığını söylememiş, aksine boş olduğunu defalarca tekrar etmiş kişilerdir. Özellikle hawking evrenin oluşumuna dair söyledikleri alıntılanmazsa tamamen tanrısız bir evren oluşumu modeli üzerinde durmuş, dawkins de celestial teapot argümanını karşı tarafın "bilinmez ulaşılmaz tanrı" argümanına karşı bizzat kullanmıştır.

Herhangi bir tanrı'nın varılğına olasılık vermeleri bunun boş iddia olmadığını söylemeleri değil. Tekrar tekrar tam aksini söylediler. Bunu gözardı etmek şerefsizlik olur.

Sitelerde Paylaş

Haklı olsam ne olur haksız olsam ne olur adam bana onlarca ileti de yapmadığı hakareti bırakmadı,bay şapkanın da topiğin başlarında yazdıklarına bakabilirsin,neyse son cevapları vereyim ve saat 17.00 itibarı ile üyeliğimin silinmesini rica ediyorum.

Tanrı kelimesinin boşluğunu ve insanlığa verdiği zararı anladığında geri dönmeni dilerim. Böyle deliliklere açık kapı bırakma insanlık bunu haketmiyor.

Sitelerde Paylaş

Dragon, lütfen sen de biraz sakin ol.. Biraz frene basmak lazım.

Bu arada biraz hamile diye bir şey olmaz tabi. Ama bizim birinin hamileliği hakkındaki bilgimiz hemen hemen kesin olabilir. Belki, herhalde, muhtemelen, kesinlikle.. derken olgunun kendisinden değil, olguya ilişkin bilgimizden söz ediyoruzdur.. Muhtemelen.

Sitelerde Paylaş

Herhangi bir tanrı'nın varılğına olasılık vermeleri bunun boş iddia olmadığını söylemeleri değil. Tekrar tekrar tam aksini söylediler. Bunu gözardı etmek şerefsizlik olur.

Öyle demesek de, aymazlık, anlayışsızlık, vs desek.. En azından karşı tarafın bunu kasıtlı yaptığından emin değilsek.

Sitelerde Paylaş

Başta yazdıklarım arasından deha'nın bilimsel bir hata bulması ve modların da kabul etmesi koşuluyla kullanıcı ismimin bayaptal olarak değiştirilmesini talep ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Dragon, lütfen sen de biraz sakin ol.. Biraz frene basmak lazım.

Bu arada biraz hamile diye bir şey olmaz tabi. Ama bizim birinin hamileliği hakkındaki bilgimiz hemen hemen kesin olabilir. Belki, herhalde, muhtemelen, kesinlikle.. derken olgunun kendisinden değil, olguya ilişkin bilgimizden söz ediyoruzdur.. Muhtemelen.

Tamam özür dilerim.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...