Jump to content

Böyle imtihan mı olur ?

Recommended Posts

İşte o zaman biz onu uslu bir oğul ile müjdeledik.

Babasıyla beraber yürüyüp gezecek çağa erişince: Yavrucuğum! Rüyada seni boğazladığımı görüyorum; bir düşün, ne dersin? dedi. O da cevaben: Babacığım! Emrolunduğun şeyi yap. İnşallah beni sabredenlerden bulursun, dedi.

Her ikisi de teslim olup, onu alnı üzerine yatırınca:

Biz ona: " Ey İbrahim!" diye seslendik.

Rüyayı gerçekleştirdin.Biz iyileri böyle mükâfatlandırırız.

Bu, gerçekten, çok açık bir imtihandır.

Biz, oğluna bedel ona büyük bir kurban verdik.

Geriden gelecekler arasında ona (iyi birnam) bıraktık:

İbrahim'e selam! dedik.

Biz iyileri böyle mükâfatlandırırız.

Çünkü o, bizim mümin kullarımızdandır.

++++++

Tanrı peygamberi İbrahim'i oğlunu boğazından kesmesi ile imtihan ediyor.İbrahim ben böyle bir vahşeti yapamam diyemiyor ?

Hani akıl mantık diniydi islam ?

Bu ayetlerden ne sonuç çıkarmalıyız müslüman kardeşlerim ?

Benzer bir rüyayı biz de görürsek,bıçağı satırı alıp işe mi koyulmalıyız ?

Rüyamızda gördüğümüz her zıkkımı yapmalı mıyız ?

tarihinde Tanri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Selamun Aleykum arkadaşlar.

Allah u Teala nın isteği üzerine elbette ki insan oğlunu kurban eder. Allah'ın hikmetinden sual olunmaz. Bizim zayıf aklımızla şer gibi gördüğümüz bu durum çok hayırlı olabilir. Bunu ancak Allah bilir.

Biz buna tıp dilinde "paranoid şizofreni" diyoruz, bence evlatlarının kellerini uçurmadan önce bir tıp merkezinden yardım al. Mazallah rüyanda falan vahiy teblig edilir nema lazım.

Sitelerde Paylaş

>>> Allah u Teala nın isteği üzerine elbette ki insan oğlunu kurban eder. Allah'ın hikmetinden sual olunmaz.

İnsandan evladını kurban etmesini isteyen allahın ben anasını, avradını, eşeği suya salıp.. Anladın sen onu:...

Ama ben bir türlü sizin böyle rezil, aşşağılık ve zalim bir şerefsize tapmaktaki ısrarınızı anlayamadım. Üç beş tomurcuk memeli huri ile sübyan sapıklığı yapmak uğruna bunları yapacak kadar şerefsizin teki olduğunuzu sanmıyorum..

Sitelerde Paylaş

Allah u Teala nın isteği üzerine elbette ki insan oğlunu kurban eder. Allah'ın hikmetinden sual olunmaz. Bizim zayıf aklımızla şer gibi gördüğümüz bu durum çok hayırlı olabilir. Bunu ancak Allah bilir.

Zaten hep diyodum bakın kendileride kabul ediyor,zayıf akıllı olup sorgulama yapamayan beyinler doğruyu yanlıştan nasıl ayıracakta dinlerin uydurma olduğunu kavrayacak.

Sitelerde Paylaş

Tanrı peygamberi İbrahim'i oğlunu boğazından kesmesi ile imtihan ediyor.İbrahim ben böyle bir vahşeti yapamam diyemiyor ?

Hani akıl mantık diniydi islam ?

Bu ayetlerden ne sonuç çıkarmalıyız müslüman kardeşlerim ?

çok güzel bir konu açmışsın arkadaşım. Hep derim bu forumda İslam vahiy dinidir. İslam teslim olmaktır. Aklına güvenen cehennemi boylar.

Allah'ım beni azdıracak akıldan sana sığınırım.

tarihinde cubbelii tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Tokat gibi cevap olmuş. Hem ateistlere hem tatlı sü Müslümanlarına.

Ama sanırım bu tokat değil, kendi topuğunuza sıkılan domuz kurşunu olmuş..

Müslüman prof.sayısı, müslüman olamyan prof. sayınısın kırkta biri bile değildir.

Sitelerde Paylaş

ibrahim peygamber bir çok yanlış çıkarımlar yorumlar yapmış ama allah ona doğru yolu göstermiş...

yıldızları ayı güneşi tanrı zannetmiş sonra doğruyu bulmuş...

gördüğü rüyayı yanlış yorumlamış allah onun böyle bir hata yapmasını engellemiş...

Sitelerde Paylaş

Bu olay günümüzde cinayetle sonuçlansa(oğlunu rüyasına göre boğazlayan baba) cinnet vakası olarak geçer.Bu olayı bizlere aksettirilmesinden ne gibi sonuç çıkarabiliriz?

1-Din afyondur mantık dışı şeyler yaptırabilir?

2-Oğul sevgisi Allah'ın sistemi ve davasının önüne geçmemeli?

3-Cinnet geçiren peygamberse Allah torpil geçer?

4-Belli bir yaştan sonra evlatlarınızın kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayıp onlardan ayrılmalıyız.

Sitelerde Paylaş

Sayfalarca geyik yapmışsınız.

Diyelim siz "iyi" bir tanrıya inanan müslümanlarsınız.Hani Allah iyi ya,merhametli ya.

Böyle bir rüya gördünüz.

Bu rüya sizce Allah'tan mı olurdu şeytandan mı ?

Bu kıssadan ne öğüt çıkaracaz ?

Gördüğümüz her rüyanın allahtan olduğunu mu ?

Gerekirse çoluk çocuğumuzu kesmemiz gerektiğini mi ?

Allah'ın bir deli olduğunu mu ?

Sitelerde Paylaş
Sayfalarca geyik yapmışsınız.

Haklısınız tam 68 adet alakasız ileti sildim.

Açtığınız konuda böylesi geyiklerin olmasını önlemek sizinde elinde alakasız iletileri gördüğünüzde bunları bize raporlayın.

Sitelerde Paylaş

Ne biliyorsun sana bunu diyenin "Allah" denilen bir süper canlı olduğunu?... En büyük ihtimal şizofrenik hezeyanlardır...

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Adamın karıyı cami imamı BECERİYORMUŞ.

Adamın genç oğlu, babama habar veriyimde amamın üstünde imamı ŞEY etsin.

Oğlan habar verir,ama baba oğluna derki,oğlum El-İlah çoh böyüktür onun hesebini görür.

Çocuk birincide habar vrir olmaz.

Beşincide habar verir,babada yine aynı terene.

Çocuk bakıyorki hoca hergün anasının bacahlarını ukarı kaldırıp duruyor.

Bir gün Hoca keyifli bir şekilde yine minareye çıhıp EZEN ohurken,garıya işeret veriyor,ahşam gelip bacahlarını uharı galdıracam deye.

Hoca hem ezen ohuyup hemide ataşlı garıya hazır ol gelecem deye göz kırparken.

Oğlanda merdüven basamahlarına fasulyaları döker.

İmam KAMAYI GINA SOHACAĞINI düşünerek önüne bahmadan merdüvan basamahlarına basınca imamın ayağı kayak,minerenin basamahlarından aşağı hızla kayar.İMAMİN başı merdüven basamahlarına vura vura parçalanır ve nalları diker.

Baba oğlandan önce ımamın GEBERDİGİNİ duyar ve oğluna derki,Oğlum hoca merdivanlardan kayıp ölmüş.

Ben sana demedimmi onun El-İlah belesini verir .

Oğlanda derki,ben basamahlara fasulya dökmeyipde senin gibi işi Ellaha pırahsaydım,.

İmam senin karıyı, benim anamı çoh daha SİKERDİ.

Şincik ,bu putperestler, Kureyş putunun tapanları , işlerini hep Allaha bırakmalarını isterler insanlardan.

Bunlar aslında enşahane putperestlerdir.

Belkime gerçek putperestler bunların pek çoğunda dahada ahlaklıdırlarda.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...