Jump to content

Recommended Posts

Şiir okuyor diye, kadını hemde gece yatağında memede bebesi varken kalleşçe öldürmek mi lazım?

len anibal burda o kadar saf var ki,sen arada 'Milas'ta kore gazisini Muhammed öldürdü' desen onu da yutarlar

bu kadına da çok acıdım yaw beş tane bebe var hatta biri memede(beş tane az onbeş yapalım daha dramatik olsun,memedekiler de üç olsun ikisi emsin biri sıra beklesin)masum masum şiir okuyor bebelerin bezlerini yıkarken,kadın gece gece öldürülür mü be,hem de ramazan gecesi,sok kılıcı kadına olcak iş mi be

kaynaaaakkkkk

Sitelerde Paylaş
  • İleti 163
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

>>> o hikayeye dair kanıtın varsa ortaya koy,yoksa 'abiler ayıp ettim yalan yazdım yannış yazdım özrümü kabul edin' de

Eğer bunu koyarsam, dangalağın biri olduğunu kabul edecek misin?

Yada dilersen, önce bir kendin araştır, hecil olma şurada..

Senin muhammedin yaşadığını gösteren kaynaklarına denk, aslen aynı kaynaklarla bunu göstereceğimizi söyledik di mi?

Sitelerde Paylaş
Eğer bunu koyarsam, dangalağın biri olduğunu kabul edecek misin?

Yada dilersen, önce bir kendin araştır, hecil olma şurada..

Senin muhammedin yaşadığını gösteren kaynaklarına denk, aslen aynı kaynaklarla bunu göstereceğimizi söyledik di mi?

masallar lafonten den diye bi şarkı çıkmış duydun mu?

orda dev yazınca dev ispatlanmış olmuyor sen hele bir kaynağını de ,

biz bakalım o kaynak sahici mi doğru mu güvenilir mi??

sen böyle her gördüğünü doğru kabul mu edersin,o zaman kurana neden inanmıın?

kaynaaaaaakkkkkkk?

Sitelerde Paylaş

Ne postalıyorsunzu ki adamı, şurada oynayacaktık, kedi fare babında..

Demiş yaaa, kaynak, kaynak.. Şimdi bu "tamam lan, hanimiş kaynak.." diyerek ne güzel basmıştı faka.

Bugünkü siyerlerin hemen hemen tamamının kaynağı, Vakıdi ve onun katibi olan Ibn Sa'd el-Bagdadi'ye dayanır. Sad, tabakat'ının ilk ve ikinci ciltlerinde bu yazdıklarımızı güzelce aynen yazmaktadır ki bizde ondan copy & paste ettik zaten.

Hani tekmelemeseniz ne güzel dangalak olduğunu kabul edecekti.

Sitelerde Paylaş
Bugünkü siyerlerin hemen hemen tamamının kaynağı, Vakıdi ve onun katibi olan Ibn Sa'd el-Bagdadi'ye dayanır. Sad, tabakat'ının ilk ve ikinci ciltlerinde bu yazdıklarımızı güzelce aynen yazmaktadır ki bizde ondan copy & paste ettik zaten.

Hani tekmelemeseniz ne güzel dangalak olduğunu kabul edecekti.

anibal,

adam burdayken ötemiyordun gidince aslan kesildin kehh keehhh

sen şimdi kaynağı açıklamış oldun yani rivayet diyorsun,

peki bu sad in tabakati nerdedir nasıl ulaşırız?

Sitelerde Paylaş
Sad, tabakat'ının ilk ve ikinci ciltlerinde bu yazdıklarımızı güzelce aynen yazmaktadır ki bizde ondan copy & paste ettik zaten.

1.sad dediğin adam bu kitabı Muhammedin ölümünden 200 sene sonra yazmıştır.

2.Muhammed böyle bir vahşet yapsa bunu herkes bilir ve kulaktan kulağa birbirine anlatır mı?

3.Sad'ın kaynağı sözlü rivayettir,hiçbir şekilde delile dayanmaz

4.Müslümanlar kendi içlerinde hadisleri uyduruk ve sahih olarak ayırmışlardır,yani müslümanlar bile her hadis doğrudur diye kabul etmez,hele bazısı hiçbirini kabul etmez

5.sad'ın bunu yazmış olması bu olayın gerçek olduğu manasına mı gelir?

6.200 sene öncesi için her yazılana inanırmısın?

şu sadden copy paste ettiğin yerin linkini bir ver de bizde bakalım.

Sitelerde Paylaş

>>> 1.sad dediğin adam bu kitabı Muhammedin ölümünden 200 sene sonra yazmıştır.

Olabilir, ama muhammed diye birinin yaşadığını da yazan ilk adam odur. Muhammedin hayatı konusunda kesin olarak tek bir kaynak vardır: Tabakat, yani sad.

Eğer onu kabul etmiyorsan, bize ne halt etmeye muhammed denen bir zibidinin yaşadığını iddia ediyorsun?

>>> şu sadden copy paste ettiğin yerin linkini bir ver de bizde bakalım.

Git al kendine bir tane tabakat, 8 cilt, otur oku, işimiz mi yok...

Sitelerde Paylaş

anibal,

adam burdayken ötemiyordun gidince aslan kesildin kehh keehhh

sen şimdi kaynağı açıklamış oldun yani rivayet diyorsun,

peki bu sad in tabakati nerdedir nasıl ulaşırız?

Kendiniz uydurup kendiniz inanmasanız olmaz sanki. Mastrübasyonun ayyuka çıkmış hali işte..

Sitelerde Paylaş
Olabilir, ama muhammed diye birinin yaşadığını da yazan ilk adam odur. Muhammedin hayatı konusunda kesin olarak tek bir kaynak vardır: Tabakat, yani sad.

Eğer onu kabul etmiyorsan, bize ne halt etmeye muhammed denen bir zibidinin yaşadığını iddia ediyorsun?

mantıklı ol,bir şeyin ilk defa yazılıyor olması,yazıldığı andan itibaren varolduğu manasına gelmez,200 sene sonra yazmış derken sana sorulan şudur,Muhammed cinayet işlettiğinde bu 200 sene sonraya nasıl ulaşır ve ulaşan bilginin doğru olduğu hangi mantıkla iddia edilebilir?Rivayetler ağızdan ağıza bire bin kata anlatılır,ne halt etmeye onları doğru kabul edip kafa yorayım?

>>> şu sadden copy paste ettiğin yerin linkini bir ver de bizde bakalım.

Git al kendine bir tane tabakat, 8 cilt, otur oku, işimiz mi yok...

Tamam da sen copy paste ettim dediğine göre internet linki olmalı,kaçamak yapma.

Sitelerde Paylaş

>>> mantıklı ol,bir şeyin ilk defa yazılıyor olması,yazıldığı andan itibaren varolduğu manasına gelmez,200 sene sonra yazmış derken sana sorulan şudur,Muhammed cinayet işlettiğinde bu 200 sene sonraya nasıl ulaşır ve ulaşan bilginin doğru olduğu hangi mantıkla iddia edilebilir?Rivayetler ağızdan ağıza bire bin kata anlatılır,ne halt etmeye onları doğru kabul edip kafa yorayım?

Nerden bulayım ben sana internet linkini? Git onuda sen bul.. Yok, nedir bu iş dersen, aç islami sitelerden mervan hakkında yazılanları oku, hadislerden aç oku. Buyur mesela:

http://forum.tak-va.com/showthread.php?t=873

Muhammed'in yaşadığına dair bir bilgi nasıl olurda 200 sene sonrasına ulaşır? Muhammedin Taif'e gittiğine, orada taşlandığına dair bir bilgi nasıl ulaşırsa, Muhammedin anasının, babasının kim olduğuna dair bilgi nasıl ulaşırsa, işte aynen öyle.

Sen bu yolu geçersiz görüyorsan, Hacı bayram edecektir başta, demekki muhammed diye biri hiç yaşamış değildir.

Sitelerde Paylaş
Asma' binti Mervan'ın Öldürülüşü

Asma'ın Kimliği, Öldürülüş Sebebi ve Tarihi

Asma' binti Mervan, Ümeyye b. Zeyd oğullarından Yezid b. Zeyd'in karısı idi.

Bu Yahudi kadın, söylediği şiirlerle İslâmiyeti,Müslümanları ayıplar, Peygamberimiz Aleyhisselam aleyhinde kışkırtmalarda bulunmaktan geri durmaz. hatta Peygamberimiz Aleyhisselamı öldürmeye de teşvik eder onu incitir, üzer dururdu.

Ebu Âfek öldürüldüğü zaman, Asma içini ve içinde taşıdığı niyeti şöyle açığa vurdu:

"Düşman üzerine seğirterek birbirinizle yarışırcasına yürüyünüz Malik, Nebit, Avf oğulları! Düşman üzerine seğirterek birbirinizle yarışırcasına yürüyünüz Hazrec oğulları! Sizler, sizden olmayan, yanınıza gelen bir kimseye itaat ettiniz, boyun eğdiniz ki, o ne Mudar'dandır, ne de Mezhic'dendir! Başlan kestik*ten sonra, hâlâ ondan pişmiş çorba umulduğu gibi umuyorsunuz! Ondan birşey uman aldanır, umudun*dan kesilir" dedi. [İbn İshak, İbn Hişam, Sîre,c.4,s.286,]

Peygamberimiz Aleyhisselam, Asma'ın bu sözlerini haber alınca:

"Benim için Mervan'ın kızının hakkından gelecek bir kimse yok mu?" buyurdu.

Hatma oğullarından olup onlardan ilk önce Müslüman olmuş bulunan Umeyr b. Adiyy, Peygamberimiz Aleyhisselamın bu sözünü işitti ve:

"Nezrim olsun ki, o kadını öldüreceğim!" diyerek adakta bulundu. [ İbn Hişam,Sîre, c.4, s.286-287]

Peygamberimiz Aleyhisselam ın Bedir savaşından dönüşünden sonra, geceleyin Asma'ın evine girip yatağında onu öldürdü.

Sabahleyin Medine'ye gelip sabah namazını Peygamberimiz Aleyhisselamla kıldı.

Peygamberimiz Aleyhisselam, namazdan sonra ona bakıp:

"Mervan'ın kızını öldürdün mü?" diye sordu.

Umeyr b. Adiyy:

"Evet yâ Rasûlallah! Anam babam sana feda olsun, o kadını öldürdüm" dedi.

Peygamberimiz Aleyhisselam:

"Allah'a ve Resûlullaha yardım ettin!" buyurdu.

Umeyr b. Adiyy, Asmâ'ı öldürmekte Resûlullaha karşı bir kusur işlemiş olmaktan korkuyordu.

"Yâ Rasûlallah! Bana bunda birşey, bir sorumluluk var mı?" diye sordu.

Peygamberimiz Aleyhisselam:

"Onun hakkında sana iki dişi keçi bile lâzım gelmez! [Yani, bu hususta sana ne bir itirazda bulunulabilir, ne de birşey sorulabilir.] Çünkü onun kanı heder kılınmıştır" buyurdu. [Kastalâni, Mevâhibü'l-ledünniye,c.1,s. 114.]

anibal,

bu hikaye senin anlattığına benziyor mu??

senin anlattığın hikayede masum kadının beş çocuğu var ve birisi memede idi.

peygamber tabii bir sürü savaş yaptı adam öldürdü öldürttü ama senin hikayende beş çocuklu masum kadını öldürmüştü,burada fettan bir kadını öldürtmüş,

kısaca kaynak falan yok,atmasyon yapıyorsun

Nerden bulayım ben sana internet linkini? Git onuda sen bul.. Yok, nedir bu iş dersen, aç islami sitelerden mervan hakkında yazılanları oku, hadislerden aç oku. Buyur mesela:

copy paste yaptım demedin mi o halde bir link olmalı değilmidir?

Muhammed'in yaşadığına dair bir bilgi nasıl olurda 200 sene sonrasına ulaşır? Muhammedin Taif'e gittiğine, orada taşlandığına dair bir bilgi nasıl ulaşırsa, Muhammedin anasının, babasının kim olduğuna dair bilgi nasıl ulaşırsa, işte aynen öyle.

anası da babası da taşlandığı da alayı şüpheli o bilgilerin,sen bizi bunların hepsine inanır mı sanıyorsun?

hadi pozitif bilgi ulaşır da vahşet neden ulaşsın,sen birine iyilik yapsan herkese söylersin ama bir kabahat yapsan gizlersin,gizlersen de kimse duyup diğerine rivayet edemez.

Sitelerde Paylaş
Sorgun, eğer bu bilgilerin alayı şüpheliyse, demekki muhammed diye biri yaşamış filan değil. Hacı haklıymış, sizi fena keklemişler..

bu senin anlattığın hikayenin uydurma ve kanıtsız olduğu gerçeğini değiştirmez.

Sitelerde Paylaş

>>> bu senin anlattığın hikayenin uydurma ve kanıtsız olduğu gerçeğini değiştirmez.

Hımm, demek bu kanıtlar kifayetsiz, öyle mi?

O zaman zaten tartışacak bir şey yok, muhammedin yaşamış olduğuna dair kanıtlar yetersiz olduğuna göre, demekki islam kocaman bir palavradan ibaret. Şu kuran denen paçavrada muhammedin lafı olsa iyi, neydiği belirsiz birilerinin zımbırtısından ibaret.

Biz zaten islamın martaval olduğunu biliyorduk sorgun, ama bunun muhammedin martavalı olduğunu sanıyorduk. Bize doğrusunu gösterdiğin için sağol, hay ellerin dert görmesin.

Hacı... Kusura bahma gardaş, valla haklıymışın bak, muho hiç varolmamış, sorgun itiraf etti sonunda.. Bundna sonra artık başbaşa verir, bu teranenin hangi delik dondan çıktığını bulursunuz beraberce..

Sitelerde Paylaş
Hımm, demek bu kanıtlar kifayetsiz, öyle mi?

O zaman zaten tartışacak bir şey yok, muhammedin yaşamış olduğuna dair kanıtlar yetersiz olduğuna göre, demekki islam kocaman bir palavradan ibaret. Şu kuran denen paçavrada muhammedin lafı olsa iyi, neydiği belirsiz birilerinin zımbırtısından ibaret.

Biz zaten islamın martaval olduğunu biliyorduk sorgun, ama bunun muhammedin martavalı olduğunu sanıyorduk. Bize doğrusunu gösterdiğin için sağol, hay ellerin dert görmesin.

Hacı... Kusura bahma gardaş, valla haklıymışın bak, muho hiç varolmamış, sorgun itiraf etti sonunda.. Bundna sonra artık başbaşa verir, bu teranenin hangi delik dondan çıktığını bulursunuz beraberce..

bütün bunlar senin hikayenin uyduruk olmadığını kanıtlamaz,boşa çırpınma

islamın martaval olduğunu biliyorsun ama anlattığın hikayenin martaval olduğunu bilmiyorsun öyle mi?

Sitelerde Paylaş

>>> bütün bunlar senin hikayenin uyduruk olmadığını kanıtlamaz,boşa çırpınma

Ya, çok doğru söylüyorsun. Biz bilirdik müslümanlaırn yalancı olduğunu da, bu kadarını da ummazdık. Uyanamamışız, insanlık hali işte n'aparsın?

>>> islamın martaval olduğunu biliyorsun ama anlattığın hikayenin martaval olduğunu bilmiyorsun öyle mi?

Bir martaval olan islamın hayali kahramanı olan muhammedin hayatına dari teranelerinde yalan olduğunu gösteren sana müteşekkiriz sorgun. Herkese doğru yolu gösterip, muho denen pedofil bedevinin hiç yaşamadığını göstermen iyi oldu.

Zira, bir insan olarak, hemde türlerin sınıflandırılması ihtisası yapmış biri olarak, muhammed gibi sapkın ötesi bir sapıkla aynı tür olarak var olmaktan esef ve utanç duyuyordum. Muhammed'in yaşamamış olduğunu öğrendim ki, artık başım dik gezebilirim kainatta..

Sitelerde Paylaş

>>> bütün bunlar senin hikayenin uyduruk olmadığını kanıtlamaz,boşa çırpınma

Ya, çok doğru söylüyorsun. Biz bilirdik müslümanlaırn yalancı olduğunu da, bu kadarını da ummazdık. Uyanamamışız, insanlık hali işte n'aparsın?

>>> islamın martaval olduğunu biliyorsun ama anlattığın hikayenin martaval olduğunu bilmiyorsun öyle mi?

Bir martaval olan islamın hayali kahramanı olan muhammedin hayatına dari teranelerinde yalan olduğunu gösteren sana müteşekkiriz sorgun. Herkese doğru yolu gösterip, muho denen pedofil bedevinin hiç yaşamadığını göstermen iyi oldu.

Zira, bir insan olarak, hemde türlerin sınıflandırılması ihtisası yapmış biri olarak, muhammed gibi sapkın ötesi bir sapıkla aynı tür olarak var olmaktan esef ve utanç duyuyordum. Muhammed'in yaşamamış olduğunu öğrendim ki, artık başım dik gezebilirim kainatta..

Ayıp ya çok ayıp vallahi çoooooooook ayıp defalarca söyledim hakaret ederek sadece kendinizi küçük düşürürsünüz, bu sitenin inançlara saygısı yok mu neden müslüman biri dalga geçer gibi konuşunca ama cevap beklerken o zaten uzaklaştırma aldı denebiliyor da bir sürü hakaret içeren yazılar karşısında bir yaptırım olmuyor. Asıl mezara girince anlaşılacak neyin doğru olduğu güneşin neden bitmek bilmeden doğup battığı, herşeyin insanın etrafında koşturduğu ve bütün emeklerini insan için sarf etmesinin sebebi? Gezegenleri elinde boncuk gibi çeviren Zatın düşmanı olarak daracık yerde de isyankar çocuktan eser kalacak mı bakalım!!!

Link verememişsin de zaten İslami kaynaklar değil genelde ateist kaynaklar abarta abarta yazıyor bahsettiğn olayı hazine bulmuş aç gözlüler gibi. Ayrıca siyer yazarlarının tek kaynağı hatta en iyi kaynağı sadece tabakat değil, internet ortamında cesur cümleler kuruyorsun.

Akla hayale gelmeyen kıvırtmalarla ve yanlış anlamalarla yorumladığınız ayetlerin hiçbiri mantıksız değildi. Defalarca bana bilimin önünde duran bir ayet yazın dedim ve böyle ayet bulamayıp sadece demagoji yaptınız. Aynı bütün aleme meydan okuyan " Tüm yardımcılarınızı toplayın ve on süresini yazın." ayetine o dönemde nasıl cevap verilemediyse ve 10 mu hıh! al 20 süre demek gibi kolay! bir yol varken bunu yapamadılarsa ve zor olan savaşma yolunu seçtilerse hala meydan okuma devam etmekte ve hala bir sure yazılamamaktadır.Hristiyanlık ve Müslümanlık artı yahudilik dinlerinin toplam nüfusu belkide dünya nüfusunun 4 te üçünü oluşturmaktadır. Şimdi bu kadar insan savcısıyla hakimiyle askeriyle avukatıyla öğretmeniyle dişçisiyle profuyla doçuyla iktisatçısıyla Allaha inanmakta ama boş bir şeye! inandığını anlayamamakta diyorsanız ,Şahanın dediği gibi alnınızı aha böyle karışlarım.HAşa hepsi mal hepsi koyun hepsi cahil buradakiler akıllı......

Arkadaşlar deseniz ki Tamam bir ilde vali olduğu gibi bir ülkede başbakan olduğu gibi askeriyede genel kurmay başkanı olduğu gibi Bu memleketinde bir sahibi var ve akılsız ve cansız atomların bizim bile yapamayacağımız işleri yapıyor olması perde arkasından bunu idare eden birini gösteriyor düzen varsa düzen koyan var, bölük nizami sıradaysa bölük komutanı var, resim varsa görmesek bile ressam var o halde tabiat tablosunun da bir Ressamı var görsekte görmesekte ama ben müslüman değil de hristiyanım. Vallahi anlayacağım. Adam onu seçmiş, tesadüfen monitor bile oluşmazken hücreye tesadüf diyerek komik olmuyor bari diyecem. ÇAmurun içine istediğimiz kadar amino asit dökelim bunlar bir arayta gelip protein oluşturamazlar. Hacettepe Ünv. Biyoloji Bölüm Başkanı Ali demirsoy bile kalıtım ve evrim kitabında stokrom c aminoasitinin kendi kendine oluşma ihtimalini bir maymunun daktilonun hiçbir tuşuna yanlış basmadan insanlık tarihini yazması kadar imkansızdır görüyor,bu sabitken organların ve sistemlerin oluşumunu öyle oldu böyle oldu yabancıların "somehow" diye tabir ettikleri işte bir şekilde oluştu saçmalığına indirgemediğini görüp diyecem ki Adam demek ki incile inanıyor

Veya deseniz ki Allaha inanıyorum ama neden şöyle oldu neden böyle yapıyor bunun sebebi ne? diyeceğim ki akıllı merak ediyor soruyor. Demek ki;

Bazı insanlar gerçeğe değil inanmak istediğine inanıyor hepsi bu.

Sitelerde Paylaş

Anibal tek yaptığın küfür itham ve yaftalama,muhammed pedofil diyemeyiz,pedofil olsa hep çocuklara takılırdı,oysa her yaştan karısı var,kadın düşkünü diyebiliriz ama.

yani adama sapık,pedofil diyerek beş çocuklu kadını öldürttü hikayeleri uydurarak, müslümanları ikna edeceğini mi sanıyorsun daha beter kemikleştirirsin

muhammed yaşamış yaşamamış neyime ortada islam dini var,sen ateist falan değilsin tepkisini muhammede yansıtan asosyal bir tipsin sanki

Sitelerde Paylaş

>>> yani adama sapık,pedofil diyerek beş çocuklu kadını öldürttü hikayeleri uydurarak, müslümanları ikna edeceğini mi sanıyorsun daha beter kemikleştirirsin

Bu adamın yaşadığını söyleyen kaynak, bu adamın beş çocuklu bir kadını öldürttüğünü, pedofil ve poligam olduğunu da söylüyor.

Sen bu kaynağa güvenilmez diyorsun. O halde, bu kaynağın iddialarının hepsi çürük olmaz mı? Demekki muhammedde yaşamadı o halde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...