Jump to content

Recommended Posts

o dönemin en bilgin yahudileri bu meydan okumaya neden yanaşmıyorlardı acaba? 3 güne kadarmış, Allah istediği zaman keser soluğunu merak etme senin söylediğin sürede değil.

Ne İslamın bilim önünde olduğuna dair bir ayet söyleyebildiniz ne amino asit oluşumunun imkansızlığı karşısında hücre oluşumunun mantıklı bir açıklamasını yaptınız dediğin şey sadece bunu inkar edemezsin. Send e bana hücrenin nasıl oluştuğunu anlat. hala anlaşılmayan şey melemen oluşmaz evren nasıl oluşur gerçeği. İşte bunda dolayı yazmayalım dedim bıraktı kaçıyo noktasına getirme bir tane dolu bilimsel şey yok ortada sadece hakaret boş iddia ve inkar. HArun yahyayla da ilgim yok bir defa daha demiyeceğim.

Geçen cuma allah yoktur diye bir yemin ettim, yalansa 3 güne kadar belamı verecekti, vermedi. Demek ki ben haklıymışım demeden önce allaha bir gün daha süre tanıyorum çarşamba son, nede olsa hatasız tanrı olmaz diye. İsrailoğulları yanaşamamışda, sen bizi ortaçağ masallarında, hikayenin inandırıcı olması için korkak olarak tasarlanmış figüranlardan sandın herhalde. Kulaktan dolma mucizelere inanırsan işte böyle rezil olursun. Nedense bu tip mucizeler, fotoğraf makinesinin ve kameraların icadından sonra hiç olmadı. Acaba allah objektiflerden rahatsız mı oluyor?

Önceki yıllarda yaşanan, 9 aylık bebeğin iki sarhoş sapık tarafından tecavüz edilerek öldürülmesi olayı mesela. Bu ötlek allah o kadar güçlüydüde niçin bu olayı engellemedi. Muhammede şehvet gidersin diye vahiy yoluyla yeni karılar müjdelemek için cebraile mekik dokutturan allah, bu bebeciğe de bir müjdeci gönderip kurtaramazmıydı. Birde bu sapıkların kadermiş diyerek savunma yapması inananları iyice çıkmaza sokmuştur.

Bu gerçekleri gören, mucizenin mesini bile göremeyen inananlar panik halinde doğada dolaşmaya, ineğin sütünde- arının götünde, gözdeki irinde, eşşeğin -ikinde allahı aramaya başlamışlardır.

Değerli Scar, gerçekler soluğunu tıkar demiştim.

Bilimin önünde ayet istiyorsun ama sana ayet beğendiremiyoruz. Diyorum ki, akraba evliliği sonucu sakat bir tanıdığım var ve bu evliliğe kuranda geçmesi sebebiyle onay vermişler. Bilim, yakın akraba evliliği yapmayın diye uyarıyorken bu ayetler neden hala yakılmıyorda insanları zehirliyor? Toplum bilim, insanları barış içinde yaşamasını hedeflerken kuran ayetlerinin müslüman olmayanlar için verdiği ölüm emirleri ve onlarla dost olunmamasını emrederek savaş tohumları serpmesi, homo spaiens canlısının kardeşce ve barış içinde yaşamasının önünde ki en büyük engellerdendir.

Kuranın arapça yazılması dil ayrımı, araplara hitap etmesi ırk ayrımı, kadınları aşağılaması cinsiyet ayrımı, belirli bir bölgede yayılması bölgecilik ve 17 karılı gürbüz Muhammede ayrıcalılıklar sunmasıda çifte standartı doğurmuştur.

Bilimin önünde ayet göstermediniz diyerek kaçma bahanesi yaratma. Sen burada tek başına cihat ediyorsun elbet mükafatını alacaksın, hem bir müslüman 10 kafire bedelken kaçılır mı?

Bu ayetleri yumaşatarak, modifiye ederek tatlı göstermeye çalışman, yaşama içgüdünden ve yok olma tedirginliğinden ileri geliyor. Çünkü bu masallar sana ölümsüzlük verdiği için, bilinç dışı bir eğilimle bu saçmalıkları savunuyorsun.

İnsanlar sonsuz evrende ki, sonlu canlıların oluşturduğu sonsuz yaşam içerinsinde bireysel yok oluşu adam gibi özümsedikleri zaman bu saçmalıklara gerek kalmayacak. Ancak sonsuza kadar saksafoncu hurilerle yaşama düşünden kurtulmak kolay olmayacak.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 163
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Geçen cuma allah yoktur diye bir yemin ettim, yalansa 3 güne kadar belamı verecekti, vermedi. Demek ki ben haklıymışım demeden önce allaha bir gün daha süre tanıyorum çarşamba son, nede olsa hatasız tanrı olmaz diye. İsrailoğulları yanaşamamışda, sen bizi ortaçağ masallarında, hikayenin inandırıcı olması için korkak olarak tasarlanmış figüranlardan sandın herhalde. Kulaktan dolma mucizelere inanırsan işte böyle rezil olursun. Nedense bu tip mucizeler, fotoğraf makinesinin ve kameraların icadından sonra hiç olmadı. Acaba allah objektiflerden rahatsız mı oluyor?

Önceki yıllarda yaşanan, 9 aylık bebeğin iki sarhoş sapık tarafından tecavüz edilerek öldürülmesi olayı mesela. Bu ötlek allah o kadar güçlüydüde niçin bu olayı engellemedi. Muhammede şehvet gidersin diye vahiy yoluyla yeni karılar müjdelemek için cebraile mekik dokutturan allah, bu bebeciğe de bir müjdeci gönderip kurtaramazmıydı. Birde bu sapıkların kadermiş diyerek savunma yapması inananları iyice çıkmaza sokmuştur.

Bu gerçekleri gören, mucizenin mesini bile göremeyen inananlar panik halinde doğada dolaşmaya, ineğin sütünde- arının götünde, gözdeki irinde, eşşeğin -ikinde allahı aramaya başlamışlardır.

Değerli Scar, gerçekler soluğunu tıkar demiştim.

Bilimin önünde ayet istiyorsun ama sana ayet beğendiremiyoruz. Diyorum ki, akraba evliliği sonucu sakat bir tanıdığım var ve bu evliliğe kuranda geçmesi sebebiyle onay vermişler. Bilim, yakın akraba evliliği yapmayın diye uyarıyorken bu ayetler neden hala yakılmıyorda insanları zehirliyor? Toplum bilim, insanları barış içinde yaşamasını hedeflerken kuran ayetlerinin müslüman olmayanlar için verdiği ölüm emirleri ve onlarla dost olunmamasını emrederek savaş tohumları serpmesi, homo spaiens canlısının kardeşce ve barış içinde yaşamasının önünde ki en büyük engellerdendir.

Kuranın arapça yazılması dil ayrımı, araplara hitap etmesi ırk ayrımı, kadınları aşağılaması cinsiyet ayrımı, belirli bir bölgede yayılması bölgecilik ve 17 karılı gürbüz Muhammede ayrıcalılıklar sunmasıda çifte standartı doğurmuştur.

Bilimin önünde ayet göstermediniz diyerek kaçma bahanesi yaratma. Sen burada tek başına cihat ediyorsun elbet mükafatını alacaksın, hem bir müslüman 10 kafire bedelken kaçılır mı?

Bu ayetleri yumaşatarak, modifiye ederek tatlı göstermeye çalışman, yaşama içgüdünden ve yok olma tedirginliğinden ileri geliyor. Çünkü bu masallar sana ölümsüzlük verdiği için, bilinç dışı bir eğilimle bu saçmalıkları savunuyorsun.

İnsanlar sonsuz evrende ki, sonlu canlıların oluşturduğu sonsuz yaşam içerinsinde bireysel yok oluşu adam gibi özümsedikleri zaman bu saçmalıklara gerek kalmayacak. Ancak sonsuza kadar saksafoncu hurilerle yaşama düşünden kurtulmak kolay olmayacak.

Dön dolaş aynı. ben amino asit yok mu dedim. HAcettepe biyoloji bölüm başkanının bir ölçüsünü söyledim, bu kadar imkansızken oluşması mümkün değildir yoktur demedim ki. Allah dilediği yerde yaratır bunu. tesadüfen olması

mümkün değil dedim. elma armut portakal insanın yarattığı değil Allahın yarattığı meyvelerdir, aşılama olayını da yine Onun verdiği akılla ve elle yapmaktasın.İnsanın C Vitaminine sadece kışın ihtiyacı yok kışı olunca ihtiyaç artıyor ve sadece kiwiyle tatlandırma olmuyor. C Vitamini her mevsim lazım terslik yok yani, çeşitlilik kışın artıyor.

Zazo sana da ne diyim bilmiyorum. Ayeti doğru okursak teyzenin kızıyla evlen demediğini görürsün, teşvik de yoktur orada. Sadece Evlenmende bir sorun yoktur eğer araştırırsan kan sorunu yoksa uyuşmazlık anlamında, seviyrosand a dini bir engel yok deniyor. ama sen bunu alıp "hala ve teyzelerinizin kızlarıyla öncelik ve özellikle evlenin" diyor diyorsanda diyecek bir şeyim yok. tersi dutrumunda da başkasının olmaması gerekir, ayet doğru anlaşılmalı anlaşlmadığı takdirde ben yumuşatıyorum sanılıyor, tercih insanın kendisinde arkadaşlar istediğiniz yolu seçin, ortalama ömrü ortaladık bile; ancak diyorum ya bazı insanlar gerçeği değil istediğini kabul eder. KEşke H. Ebu Süfyan(RA) gibi düşünebilsek...

Sitelerde Paylaş

elma armut portakal insanın yarattığı değil Allahın yarattığı meyvelerdir, aşılama olayını da yine Onun verdiği akılla ve elle yapmaktasın.

İnsanın yapay seçilimle köpek cinsleri gibi, bu tatlı meyveleri de yarattığını biliyorsun ve putunun burnunu illaki sokacaksınya işin içine diyorsun ki; insan bunları allahın verdiği akılla yaptı. Bebeğe tecavüz eden sapıklarda allahın verdiği hormonlarla, cinsel dürtülerle yaptılar onuda söylesene. Ve ben allahın bana verdiği dil ile ona küfürler diziyorum benim suçum yok.

Sitelerde Paylaş

Zazo sana da ne diyim bilmiyorum. Ayeti doğru okursak teyzenin kızıyla evlen demediğini görürsün, teşvik de yoktur orada. Sadece Evlenmende bir sorun yoktur eğer araştırırsan kan sorunu yoksa uyuşmazlık anlamında, seviyrosand a dini bir engel yok deniyor. ama sen bunu alıp "hala ve teyzelerinizin kızlarıyla öncelik ve özellikle evlenin" diyor diyorsanda diyecek bir şeyim yok.

Bu akraba evliliğine, kuranda geçmesi sebebi ile sünnettir diye onay vermişler, Muhammedin yaptığı davranışları benimseme gibi bir eğilim vardır toplumda. Muhammette kötü davranışları sebebiyle kendisine uyanlara zarar vermiştir. Bu akraba evliliği bunun ispatıdır. Çıkıp desinler ki, kuzendüzen Muhammet bir hata yapmıştır aslında hatayı onu damızlık boğa zanneden allah yapmıştır ve kuzenlerinden harem kurmasına ayetlerle vesile olmuştur. Müslümanlar bu kötü davranışı tekraralamasın diye fetva çıkmalıdır.

Boşuna dememişler, İnanmak gerçeği bilmek ve istememektir diye.

Şimdi sen insanın tarihsel emeği ile yarattığı bu portakal ve mandalinayı allah yarattı dedin ya, şimdi allah kimbilir ne kadar kendisiyle gurur duymuştur. Yapmadığı bir şeyin kendisine maledilmesi ve şükür edilmesi allahın kıçının göğe ermesine vesile olmuştur kutlarım seni. Taklacı güvercinler sizi...

İnek Şabanın yedi bela hüsnü filmi aklıma geldi oradaki Şevket karakteri başkası tarafından dövülen adamı Şaban dövdü diye yutturuyordu ve mahalleli Şaban'a övgüler diziyordu Şaban da kas kas kasılıyordu. Sende insanların ortaya çıkardığı yarattığı bu köpekleri ve meyveleri allaha bağlaman bu durumla aynıdır. İşte sizin allahınız filmdeki Şaban kadar bile gerçekçi değil.

Sitelerde Paylaş

Bu akraba evliliğine, kuranda geçmesi sebebi ile sünnettir diye onay vermişler, Muhammedin yaptığı davranışları benimseme gibi bir eğilim vardır toplumda. Muhammette kötü davranışları sebebiyle kendisine uyanlara zarar vermiştir. Bu akraba evliliği bunun ispatıdır. Çıkıp desinler ki, kuzendüzen Muhammet bir hata yapmıştır aslında hatayı onu damızlık boğa zanneden allah yapmıştır ve kuzenlerinden harem kurmasına ayetlerle vesile olmuştur. Müslümanlar bu kötü davranışı tekraralamasın diye fetva çıkmalıdır.

Boşuna dememişler, İnanmak gerçeği bilmek ve istememektir diye.

Şimdi sen insanın tarihsel emeği ile yarattığı bu portakal ve mandalinayı allah yarattı dedin ya, şimdi allah kimbilir ne kadar kendisiyle gurur duymuştur. Yapmadığı bir şeyin kendisine maledilmesi ve şükür edilmesi allahın kıçının göğe ermesine vesile olmuştur kutlarım seni. Taklacı güvercinler sizi...

İnek Şabanın yedi bela hüsnü filmi aklıma geldi oradaki Şevket karakteri başkası tarafından dövülen adamı Şaban dövdü diye yutturuyordu ve mahalleli Şaban'a övgüler diziyordu Şaban da kas kas kasılıyordu. Sende insanların ortaya çıkardığı yarattığı bu köpekleri ve meyveleri allaha bağlaman bu durumla aynıdır. İşte sizin allahınız filmdeki Şaban kadar bile gerçekçi değil.

zazo ne deresn de benim görüşüm değişmeyecek diyorsan benim diyecek bir şeyim yok. Peygamberimiz kimseyi benim emrim gereği akrablarınızla evlenin dememiştir.biraz da terbiyeli ol ya arkadaşım hangi kuzeniyle evli Peygamberimiz(SAV)? söyle bana ya hangi kuzeniyle evli? Nereden kaynaklandığını bilmediğim bir öfkeyle nedir bu kin? yoksa bu nefret İSlamın gerçek din olması ihtimalini içinde bastırma güdüsünden mi kaynaklanıyor? İnsanlara sürekli araştırmayı ve incelemeyi ayetlerde hadislerde emretmektedir. Bu kadar haşa yobaz bir din olarak görüyorsunuz da , mevlanalar farabiler ibni sinalar harezmiler ali kuşçular nasıl çıktı bu dine mensupken tıptan astronomiden ve fizikten bahsettiler? GEçen yüzyıla kadar ibni isna okutulmuyor muydu avrupada tıp fakültelerinde? Bu insanların kafir olduğuna hükmeden bir tane müslüman var mı?. Burası cennet değil imtihan meydanı ve gerçekleşen hadiseler bunu gösteriyor ki;

"Ebedi cennet ucuz değil ebedi cehennem de lüzumsuz değil."

Sitelerde Paylaş

zazo ne deresn de benim görüşüm değişmeyecek diyorsan benim diyecek bir şeyim yok. Peygamberimiz kimseyi benim emrim gereği akrablarınızla evlenin dememiştir. Nereden kaynaklandığını bilmediğim bir öfkeyle nedir bu kin? yoksa bu nefret İSlamın gerçek din olması ihtimalini içinde bastırma güdüsünden mi kaynaklanıyor? İnsanlara sürekli araştırmayı ve incelemeyi ayetlerde hadislerde emretmektedir. [/b]

Scar, Allah yoktur varsa belamı versin dedim gördüğün gibi belamı vermedi. Sen verecek diyordun bak seni mahçup etti. Samimi söyle, belamı vermesi için dua ettin ancak olmadı değil mi? Yani Muhammet israiloğullarını korkutarak şantaj yapmış. sen ne kadar makyaj yaparsan yap görüntü değişmiyor. Ahzap suresinde allah ile Muhammet karı kız ayaklarına girmişler. Allah gözünde damızlık boğa olarak gördüğü Muhammete, bütün kuzenlerini ve başka kadınları sunmuştur.

O yüzden akraba evliliğine eğilim artmıştır, sakat çocuklar doğmuştur.

İslam, yağmacı ve ganimet avcısı bir avuç haydut tarafından kurulmuş ve allahında bu çeteye ortak olduğu bir dindir.

Allahın bu çeteye ortak olduğunu ganimetlerden pay istediği ayetden anlamaktayız. Demek ki, allahta paraya tapıyor.

Mhammetin bırakmış olduğu kaç tane bilim yuvası, kütüphane, okul, ünüversite var, okutmuş olduğu kaç tane kız çocuğu var?(Yatakta canını okuduğu kız çocukları hariç) Kaç tane bilimsel buluşu var? Kaç tane tıp bilimiyle tedavi yapan hastanesi var? Bu tükürükçü yobazları bize, bilim insanıymış gibi kakalamaya çalışıyorsun. Sıkışıncada portakal kabuğunda, ineğin sütünde, devenin -ötünde allahın varlığının delillerini arıyorsunuz.

Senin bir suçun yok. Suç bu yalanlarla küçük yaşta beyninizi Pavlovun köpeği gibi şartlandıranlarda..

Bir tanıdığım vardı, kuşların su içerken sürekli kafasını yukarı kaldımasını allaha şükür ediyor zannediyordu. Sonra kendiside kuş gibi su içmeye başladı, bir yudum alıyor kafasını kaldırıp şükür ediyor. Ne yapsın onu da kandırmışlar.

İyi ki, eşşeğin ot yerken anırmasını allaha şükür ediyor diye yorumlamamışlar, yoksa bu salak yemek yerken anırmaya başlardı..

Sitelerde Paylaş

Scar, Allah yoktur varsa belamı versin dedim gördüğün gibi belamı vermedi. Sen verecek diyordun bak seni mahçup etti. Samimi söyle, belamı vermesi için dua ettin ancak olmadı değil mi? Yani Muhammet israiloğullarını korkutarak şantaj yapmış. sen ne kadar makyaj yaparsan yap görüntü değişmiyor. Ahzap suresinde allah ile Muhammet karı kız ayaklarına girmişler. Allah gözünde damızlık boğa olarak gördüğü Muhammete, bütün kuzenlerini ve başka kadınları sunmuştur.

O yüzden akraba evliliğine eğilim artmıştır, sakat çocuklar doğmuştur.

İslam, yağmacı ve ganimet avcısı bir avuç haydut tarafından kurulmuş ve allahında bu çeteye ortak olduğu bir dindir.

Allahın bu çeteye ortak olduğunu ganimetlerden pay istediği ayetden anlamaktayız. Demek ki, allahta paraya tapıyor.

Mhammetin bırakmış olduğu kaç tane bilim yuvası, kütüphane, okul, ünüversite var, okutmuş olduğu kaç tane kız çocuğu var?(Yatakta canını okuduğu kız çocukları hariç) Kaç tane bilimsel buluşu var? Kaç tane tıp bilimiyle tedavi yapan hastanesi var? Bu tükürükçü yobazları bize, bilim insanıymış gibi kakalamaya çalışıyorsun. Sıkışıncada portakal kabuğunda, ineğin sütünde, devenin -ötünde allahın varlığının delillerini arıyorsunuz.

Senin bir suçun yok. Suç bu yalanlarla küçük yaşta beyninizi Pavlovun köpeği gibi şartlandıranlarda..

Bir tanıdığım vardı, kuşların su içerken sürekli kafasını yukarı kaldımasını allaha şükür ediyor zannediyordu. Sonra kendiside kuş gibi su içmeye başladı, bir yudum alıyor kafasını kaldırıp şükür ediyor. Ne yapsın onu da kandırmışlar.

İyi ki, eşşeğin ot yerken anırmasını allaha şükür ediyor diye yorumlamamışlar, yoksa bu salak yemek yerken anırmaya başlardı..

[/qu

zazo ilk üniversiteyi kuran insan Efendimizden (SAV) 200 yıl sonra kurdu. Yine bir müslümandı. Acaba neden ilk üniversiteyi kuran bir müslüman.İslam bilime karşı olsaydı müslümanlar daha 200 yıl sonra dünyada bir ilk yapıp üniversite kurarmıydı ? 5 fakültesi vardı harranda kurulan üniversitenin tıp dahil 5 branşta ilmi araştırmalar yapılıyordu. Efendimiz(SAV) döneminde de MEscidi NEbevi nin yanında ashabı suffe vardı ki onlarda ilim tahsil ediyorlardı. Söylemiştim savaş zamanında bile cahil toplum düşünülüyor ve okuma yazma öğreten savaş esirleri serbest bırakılıyordu. O toplumu bilenler üniversite değil okuma yazma öğretmek gerektiğini bilirler, insanlar kız çocuklarını diri diri gömüyorlardı böyle toplumda önce ilk okul olmalıydı ki işte ashabı suffe onlardan oluşuyrodu ve işe gitmeden sadece ilim öğreniyorlardı ve ihtiyaçları zengin müslümanlar taradından karşılanıyordu. burs sistemi yani 620 de.

Lütfen artık iftirayıda bırak zazo sana hiç yakışmıyor. Hangi kız çocukla evlenmiş Peygamberimiz(SAV) .? kaç kere yaszdım evlenme sebeplerini, HZ. Aişe (RA) 17 yaşında ve daha önce nişanlanıp ayrılmış bir insandı.4 yaşlarında islamı kabul etmiş mekke döneminde islamı yaşamış ve 13 sene sonra medineye hicret etmiş ve evlenmişti. hatta medinede 7 ay da nişanlı kalındı.18 yaşında denebilir hadi 17 olsun .ocukmudur 17 yaşındaki. sırf düşmanlık için 3-5 yaşlarında diyen bile var, insaf artık diyorum.

bir de zazo o dönemde Efendimize(SAV) inanmayanları anlatırken Kuran: "Fakat şimdi onlara katımızdan gerçek (Kur'an) geldiği zaman: "Musa'ya verilen (mucize) gibisi verilseydi ya!" dediler. Oysa bundan önce Musa'ya verileni de inkar etmediler mi? Onlar: "Birbirini destekleyen iki büyü" dediler ve: "Biz, hiçbirine inanmayız!" dediler.

Şİmdi hal böyleyken inkarın mantığı değişmiyor diyorum ben de. bundan dolayı işte bir resim ressamsız olmaz bir bina ustasız olmaz ,olamaz ; o zaman nasıl olur ki bu muhteşem evren ve boylarından büyük işler yapan şu canlılar (inek, arıvs.) sahipsiz olur diyorum. senin için endişem şu ayete muhatap olman , çünü insan iradesiyle sürekli inkarı seçerse o yönden çevrilmeyebilir ki bu durumda kaybı olan sadece o insandır, yoksa Allaha kim ne yapabilir, nefesimizi kesse 5 dakikamız kalmaz morarıp ölürüz öyle değil mi? Ayet şöyle diyor ebu cehil gibiler için;

"Şüphesiz, haklarında Rabbinin sözü (hükmü) gerçekleşmiş olanlar, kendilerine bütün mucizeler gelse bile, elem dolu azabı görünceye kadar inanmazlar."

tarihinde Scarfalcon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Değerli Scar, çeşitli ırklara ait, çeşitli coğrafyalarda yaşayan, çeşitli dilleri kullanan geri kalmış

sefalet içerisindeki ülkelerin ortak özelliklerinin müslüman olmaları sence tesadüften öte ortak bir

sebebten değil mi?

Birşey var, hepsi teknoloji ve bilim üretemeyen, anti demokratik rejimlerin hakim olduğu cahilliğin

ileri safhada olduğu, şiddetin hüküm sürdüğü ülkeler ve hepsi müslüman.

Sakın bu din insanları zihnen ve bedenen etkisiz hale getiren bir morfin etkisi yapıyor olmasın?

Bunu, bu zehrin içirildiği ülkelerin bireylerinin beyin dumuruna uğrayıp geri kalmasından anlıyoruz.

Müslümanların ufacık baş ağrısı için bile geliştirdikleri bir tek ilacı serumu vs. yok.

Ateşlenince kıçlarına sokacağı fitile kadar herşey cavur diye niteledikleri insanların yapımı.

Elin fitilini kıçına sokup, ele karşı iftira atan kitlelere kısaca müslüman diyoruz...

Bunlar ya fitil yapamıyor ya da derler ya "Elin şeyi tatlı gelir" hesabı elin fitilini tecih ediyorlar.

Tükürükçü Muhammet ve üfürükçü çetesinin kurduğu ve günümüze kadar gelen islam dini dediğimiz arap

kültürü budur.

tarihinde zazo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Değerli Scar, çeşitli ırklara ait, çeşitli coğrafyalarda yaşayan, çeşitli dilleri kullanan geri kalmış

sefalet içerisindeki ülkelerin ortak özelliklerinin müslüman olmaları sence tesadüften öte ortak bir

sebebten değil mi?

Birşey var, hepsi teknoloji ve bilim üretemeyen, anti demokratik rejimlerin hakim olduğu cahilliğin

ileri safhada olduğu, şiddetin hüküm sürdüğü ülkeler ve hepsi müslüman.

Sakın bu din insanları zihnen ve bedenen etkisiz hale getiren bir morfin etkisi yapıyor olmasın?

Bunu, bu zehrin içirildiği ülkelerin bireylerinin beyin dumuruna uğrayıp geri kalmasından anlıyoruz.

Müslümanların ufacık baş ağrısı için bile geliştirdikleri bir tek ilacı serumu vs. yok.

Ateşlenince kıçlarına sokacağı fitile kadar herşey cavur diye niteledikleri insanların yapımı.

Elin fitilini kıçına sokup, ele karşı iftira atan kitlelere kısaca müslüman diyoruz...

Bunlar ya fitil yapamıyor ya da derler ya "Elin şeyi tatlı gelir" hesabı elin fitilini tecih ediyorlar.

Tükürükçü Muhammet ve üfürükçü çetesinin kurduğu ve günümüze kadar gelen islam dini dediğimiz arap

kültürü budur.

Selçuklu ve Osmanlı yükselme dönemini ve Endülüs emevilerini de aynı mantıkla açıklar mısın zazo. Sakın İslamdan uzaklaşıp uyanık olmadıkları ve tembellik edip petrolün üzerine yattıkları, rahatlarını bozmadıkları ve labaratuvarda sabahlamadıkları için şimdi bu hale gelmiş olmasınlar?

Peki Osmanlı ve Endülüs Emevileri İslama zıt bir anlayış içindeler miydi? Allah hangi ayette Sen elleme onlar bulsun al onlardan diyor. Bir şeyin ayrımını yapalım zazo, İslam kötü değil, Müslüman İslamı yaşamıyor. Bunun üzerine düşünelim İslam değil Müslüman kötü. İyi müslümanın varlığı İslamın kötü olmadığını gösteriyor. Çünkü dünyada ilk Üniversiteyi harranda kuran da bir Müslüman tıp tahil 5 dalda eğitim veriyordu hemde Emeviler dönemi gibi çok erken zamanda.

Sitelerde Paylaş

Selçuklu ve Osmanlı yükselme dönemini ve Endülüs emevilerini de aynı mantıkla açıklar mısın zazo. Sakın İslamdan uzaklaşıp uyanık olmadıkları ve tembellik edip petrolün üzerine yattıkları, rahatlarını bozmadıkları ve labaratuvarda sabahlamadıkları için şimdi bu hale gelmiş olmasınlar?

Peki Osmanlı ve Endülüs Emevileri İslama zıt bir anlayış içindeler miydi? Allah hangi ayette Sen elleme onlar bulsun al onlardan diyor. Bir şeyin ayrımını yapalım zazo, İslam kötü değil, Müslüman İslamı yaşamıyor. Bunun üzerine düşünelim İslam değil Müslüman kötü.

Sevgili Scar, Selçuklu ve Osmanlı savaş ve hükmetme meraklısı devletlerdi. Sultan ve padişahlarının egosu doğrultusunda gelişiyorlardı. Kaşının altında gözün var diyerek kendinden güçsüz ülkelere saldırıyor ganimet sağlıyor, işgal ettikleri devletleri haraca ve vergiye bağlıyorlardı.

Ellerindede şeyhülislam tarafından güdülenmiş cennete gideceklerine inanmış adeta ölmek için savaşan askerler vardı.

Osmanlı zamanında bilimsel ilerlemeler sağlanmışsa da bunu, nasıl kötülükleri islama mal etmiyorsan bu iyi gelişmeleride islama mal edemezsin. Çünkü bu çifte standart olur. Nası ki olumsuzluklar sana göre islamla alakalı olmayıp bireyselse, bazı bilimsel başarılarda islamla alakalı olmayıp bireyseldir.

Sen diyorsun ki, islam kötü değil müslümanlar kötü. Bunu söylüyor olman bile, senin bilinçlenme sürecinde önemli bir ilerlemedir. İslam iyiymişte müslüman kötüymüş. Senin inancına göre iyiyide kötüyüde yaratan allah değil mi? Neymiş islamı uygulamıyorlarmış, islam yaşanmıyormuş.

Şu allahın işine bak, üç tane kitap yolladı üçünüde koruyamadı, bozdular. Tam bozulmayacak dört dörtlük dördüncü kitabını yolladı bu seferde bu kitabın dediklerini uygulamadılar tühh. Yahu bir allahın işleri bu kadar mı ters gider? Allah aynı, Kemal Sunal'ın her işten kovulduğu "Şabanoğlu Şaban" filmindeki karekter gibi oldu, iki eliyle bir şeyini doğrultamadı.

İslam alemi kuranı bir kenara bıraktıda açlıkla mücadeleye yöneldi bir nebze karnı doydu. Yoksa hepten telef olacaklardı. İşi, çöle değilde yanlışlıkla okyonusun üzerine yağmur yağdıran zeka putu, akılküpü allaha bıraksalardı susuzluktan öleceklerdi halen ölüyorlarda.....

Bana Muhammetin bilim adına yaptırdığı günümüze ulaşmış bir eserini göster, okuttuğu toplumun üst kademelerinde görev alacak donanıma getirdiği kızlar var mı onu söyle. Bilimsel metodlarla tedavi yapan hastanelerini göster, tükürük fakültesi değil, tıp fakültesiyle ilgili eserlerini göster.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Scar, Selçuklu ve Osmanlı savaş ve hükmetme meraklısı devletlerdi. Sultan ve padişahlarının egosu doğrultusunda gelişiyorlardı. Kaşının altında gözün var diyerek kendinden güçsüz ülkelere saldırıyor ganimet sağlıyor, işgal ettikleri devletleri haraca ve vergiye bağlıyorlardı.

Ellerindede şeyhülislam tarafından güdülenmiş cennete gideceklerine inanmış adeta ölmek için savaşan askerler vardı.

Osmanlı zamanında bilimsel ilerlemeler sağlanmışsa da bunu, nasıl kötülükleri islama mal etmiyorsan bu iyi gelişmeleride islama mal edemezsin. Çünkü bu çifte standart olur. Nası ki olumsuzluklar sana göre islamla alakalı olmayıp bireyselse, bazı bilimsel başarılarda islamla alakalı olmayıp bireyseldir.

Sen diyorsun ki, islam kötü değil müslümanlar kötü. Bunu söylüyor olman bile, senin bilinçlenme sürecinde önemli bir ilerlemedir. İslam iyiymişte müslüman kötüymüş. Senin inancına göre iyiyide kötüyüde yaratan allah değil mi? Neymiş islamı uygulamıyorlarmış, islam yaşanmıyormuş.

Şu allahın işine bak, üç tane kitap yolladı üçünüde koruyamadı, bozdular. Tam bozulmayacak dört dörtlük dördüncü kitabını yolladı bu seferde bu kitabın dediklerini uygulamadılar tühh. Yahu bir allahın işleri bu kadar mı ters gider? Allah aynı, Kemal Sunal'ın her işten kovulduğu "Şabanoğlu Şaban" filmindeki karekter gibi oldu, iki eliyle bir şeyini doğrultamadı.

İslam alemi kuranı bir kenara bıraktıda açlıkla mücadeleye yöneldi bir nebze karnı doydu. Yoksa hepten telef olacaklardı. İşi, çöle değilde yanlışlıkla okyonusun üzerine yağmur yağdıran zeka putu, akılküpü allaha bıraksalardı susuzluktan öleceklerdi halen ölüyorlarda.....

Bana Muhammetin bilim adına yaptırdığı günümüze ulaşmış bir eserini göster, okuttuğu toplumun üst kademelerinde görev alacak donanıma getirdiği kızlar var mı onu söyle. Bilimsel metodlarla tedavi yapan hastanelerini göster, tükürük fakültesi değil, tıp fakültesiyle ilgili eserlerini göster.

Aslında gelişme var dediğin doğru; ben gelişme derken İslamın "Oku" emriyle başlaması ve "İlim çinde bile olsa alınız." teşvikleriyle insanları ilime yöneltmeye çalışan Peygamberden (SAV) bahsediyorum.

hristiyanlar dinden uzaklaştıkça gelişti ve teknolojik açıdan ilerlediler Bunun olması zorunluydu. İnsanlar papaz olduğu zaman özel bir sınıfa sahip oluyordu, hint dinlerinde dahi bilirsin brahmanlar en üst seviyededir kastta. Klise mensupları askerlik yapmıyor ve vergi vermiyordu ve klise bunlardan vaz geçemediği için bilimin önünü tıkıyor dünya yuvarlak dediği için kopernik ve galileyi hunharca öldürüyordu.. Cennetten parsel parsel arsa satıyor ve zenginin cennette gideceği yerleri tahmin eden fakir isyan ediyordu. HAlbuki İslam geldiğinde bunların tamamen yanlış olduğunu Üstünlüğün bir sınıfa ait olmadığını bir çobanın bir validen daha üstün olabileceğini, üstünlüğün takvadan yani Allaha yakın olmakdan geçtiğini söyledi. Kul kendi iradesini kullanır tercihleriyle yaşar ve yaptıklarıyla büyük mahkeme de hesap verir. Şerri de Allah yaratır ama kul ister ve tercih ederse yaratır, ve bundan dolayı sorumluluk insana aittir. Kimse kimsenin yerine cennete veya cehenneme gitmez, kimse Allah katında büyük olduğunu iddia edemez, Peygamberimiz (SAV) dahi "Beni Yunus bin MEtta(AS)ya tercih etmeyin." buyurmuştur. Bu tevazunun gereğidir, ama PEygamberlik vazifesi yaptığından dolayı tevazu yapma amacıyla gerçeği de gizlememiş ve "Musa da olsa bana ittiba etmek zorundaydı"buyurmuştur. Çünkü O son Peygamberdir. Şimdi biz İslamın bir tane hükmünü bilim ve teknoloji karşıtı olarak yazıp şerhedemiyorsak o zaman gerçekten Müslümanlar İslamı yaşamaktan uzak kaldıklarından gerilemişlerdir diyoruz ki FAtih Sultan Mehmetin açtırdığı sahnı Semana karşılık Osmanlının gerileme döneminde Medreselerden fen ilimlerinin kaldırılması söz konusuudr. BEn sana anlattıklarımla ilgili sürekli fen ve teknolojiyi kullanıyorum gezegenelerden hücreden başdöndüren hıza karşın çarpışmayan kürelerden ve gözle dahi görülemeyecek kadar küçük bir alanda yaratılan kainat kadar değerli amino asitten bahsediyorum ve sonsuz güzellikler sonsuz güç ister Bu güce sahip olan bir Zat olmalıdır ki var olduğunu insanları hiç bir zaman yalnız bırakmadan Peygamberler(ASM) ve kitaplar göndermek suretiyle insanoğluna göstermiştir. Bunca nimeti kullanmanın ve ölüp gitmenin anlamını insanlara anlatmıştır bunu da yine insanla yapmıştır ve öte de şu da olsaydı gibi bir kapı bırakmamaktadır. İnsanın eline tercihini koymasının göstergesi de inanan ve inanmayan insanların varlığıdır, Cennet ve CEhennem bütün insanlar içindir. PEygamber Efendimiz (SAV) geldiğinde ülke tamamen barbarlarla doluydu insanlar birbirlerine hayat hakkı tanımıyor hukuktan bahsetmek akla bile gelmiyordu, insanlar çocuklarını toprağa gömüyor ve kan davalarıyla ülkeyi bataklığa çeviriyorlardı. Hatta Şair " Dişsiz mi bir insan onu kardeşleri yerdi." derken o dönemi çok güzel tasvir ediyor. Peygamberimizi (AS) 2000 yılının mantığıyla değil Teşrif ettikleri çağın şartları içinde değerlendirmek lazım. Böyle bir toplumda üniversiteden bahsedilemez, Peygamberimiz (SAV) 23 sene Peygamberlik yaptı, bu zaman diliminde ülke sınırları sonrasında türkiyenin belki 10 katına çıkacak bir devlet oluşturdu ve eğitim açısından yapılabilecek şey okuma yazma öğretmek olduğu için ilk etapta bunu yaptı ve ilime verdiği değeri teşvikleriyle sürdürdü, ve "Alimin uykusu cahilin nafile ibadetinden daha efdaldir." buyurdu. PEygamberimiz yapılacak şeyleri kendi şartları içinde yapmış ve teşvikleriyle sonrasında insanları bu yolda devam etmeye çağırmıştır. İnsanların o gün en çok değer verdikleri şey şehit olmaktı ancak O (SAV) "Ahirette şehidin kanıyla alimin mürekkebi tartılır alimin mürekkebi ağır gelir." buyurmak suretiyle insanları bu yola sevk etti ki zaten 200 yıl sonra ilk üniversiteyi de Emeviler dönemin de Müslümanlar kurdu.

Sitelerde Paylaş

Peygamberimizi (AS) 2000 yılının mantığıyla değil Teşrif ettikleri çağın şartları içinde değerlendirmek lazım.

Memnun edici yeni bir gelişme daha gösterdin. Muhammeti 2000 yılının mantığıyla değil ortaçağ mantığıyla anlıyormuşuz.

BU güzel mantık yürütmeni devam ettirelim, ben ettireyim sen şimdi kokarsın,zaten korkularınız ve dogmalarınız yüzünden beyninizi yeterince kullanmıyorsunuz. Gördüğün gibi Muhammetle aramızda aylar, yıllar dağlar değil çağlar var.

O çağın düşüncesi kültürü inanışları ve kutsal saydıkları karı kız avcısı Muhammet ile çevresinin uydurduğu yalanlarla

2000 yılının toplumuna yön veremezsin. Bunu yaparsan islam ülkelerinin demografik durumunda da gördüğün gibi geri kalırsın. Bunun doğruluğunu senden alıntı yaptığım yazından da anlaşılmaktadır. Bugünün şartları o güne uymaz, o günün şartları bu güne hiç uymaz, bu güzel mantığını niçin işine gelmeyen yerde kesiyorsun? Nasıl olurda o zamanın şartlarında ortaya çıkan bir dine yeterince bağlanmadığımız için geri kaldığımızı düşünebiliyorsun? Avrupada kadınlar insanlığa yani sana yeni buluşlar gelişmeler sağlamak için labaratuvarda çalışıyor övdüğün islamın kadınları ise giymişler çarşafı hamam böceği gibi geziyorlar, akıllarında da cennette kaç tane Nuri'nin kucağına oturacakları düşüncesi var.

Anlamadığın anlamın anlatımını sana anlatayım, Allah ne derse o olur dersen tembellik için bahane arayan bir milletin ekmeğine yağ sürersin. Müslümanlar herşeyi allah bilir bize boyun eğmek düşer diyerek yan gelip yatmışlardır. Allahın bir bok bilmediğini öğrendiklerinde ise iş işten geçmişti. Bilim, sanat, sanayi, teknoloji, sosyal ilerleme hep cavur denilen ülkelerin eline geçti. En sonunda allah için salya sümük ağlayan Fetullah'da ABD ye kaçtı. Duyduğum kadarıyla artık ağlamıyormuş, demek kurtuluş allahta değil Amerika'daymış.

Bir zamanlar bende senin gibi allahın şımarık çocuğunu oynuyordum. Arkamda allah var diye hiç bir şeyden korkmuyordum.

Okyonuslardan bile korkmuyordum nede olsa allahın bir tükürük damlası okyonusları meydana getiriyordu. Okyonusun sahibi benim arkamdayken okyonusdan korkarmıydım hiç. Bir gün doğadan öyle bir tokat yedim ki, aklım başıma geldi ve akıl hastanelerinde delilere uygulanan şokun ne işe yaradığını o zaman kavradım. Doğadan yediğim tokatın acısıyla allah diye bağırdığımda ortada allah mallah yoktu bu son allah deyişim olmuştu. Artık allahın şımarık çocuğu gitmiş yerine düşünen birey gelmişti.

Sen ve senin gibiler o kadar güçsüzsünüz ki, güce olan ihtiyacınızı gidermek için sadist bir tanrı yaratıp ona mazoşist eğilimlerle tapınarak güç hissetmeye çalışıyorsunuz. Siz kıbleye ne kadar domalırsanız yarattığınız putunuz o kadar güçlü oluyor. O ne kadar güçlü olursa özdeşim kurarak sizde o kadar güçlü oluyorsunuz, bütün bunlar bilinçsizce yapılan eğilimlerdir. Hepiniz doğanın tokatını yiyorsunuz ancak afyonunuz kuvvetli olduğu için bundan da bir keramet bulmakdan geri kalmıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Memnun edici yeni bir gelişme daha gösterdin. Muhammeti 2000 yılının mantığıyla değil ortaçağ mantığıyla anlıyormuşuz.

BU güzel mantık yürütmeni devam ettirelim, ben ettireyim sen şimdi kokarsın,zaten korkularınız ve dogmalarınız yüzünden beyninizi yeterince kullanmıyorsunuz. Gördüğün gibi Muhammetle aramızda aylar, yıllar dağlar değil çağlar var.

O çağın düşüncesi kültürü inanışları ve kutsal saydıkları karı kız avcısı Muhammet ile çevresinin uydurduğu yalanlarla

2000 yılının toplumuna yön veremezsin. Bunu yaparsan islam ülkelerinin demografik durumunda da gördüğün gibi geri kalırsın. Bunun doğruluğunu senden alıntı yaptığım yazından da anlaşılmaktadır. Bugünün şartları o güne uymaz, o günün şartları bu güne hiç uymaz, bu güzel mantığını niçin işine gelmeyen yerde kesiyorsun? Nasıl olurda o zamanın şartlarında ortaya çıkan bir dine yeterince bağlanmadığımız için geri kaldığımızı düşünebiliyorsun? Avrupada kadınlar insanlığa yani sana yeni buluşlar gelişmeler sağlamak için labaratuvarda çalışıyor övdüğün islamın kadınları ise giymişler çarşafı hamam böceği gibi geziyorlar, akıllarında da cennette kaç tane Nuri'nin kucağına oturacakları düşüncesi var.

Anlamadığın anlamın anlatımını sana anlatayım, Allah ne derse o olur dersen tembellik için bahane arayan bir milletin ekmeğine yağ sürersin. Müslümanlar herşeyi allah bilir bize boyun eğmek düşer diyerek yan gelip yatmışlardır. Allahın bir bok bilmediğini öğrendiklerinde ise iş işten geçmişti. Bilim, sanat, sanayi, teknoloji, sosyal ilerleme hep cavur denilen ülkelerin eline geçti. En sonunda allah için salya sümük ağlayan Fetullah'da ABD ye kaçtı. Duyduğum kadarıyla artık ağlamıyormuş, demek kurtuluş allahta değil Amerika'daymış.

Bir zamanlar bende senin gibi allahın şımarık çocuğunu oynuyordum. Arkamda allah var diye hiç bir şeyden korkmuyordum.

Okyonuslardan bile korkmuyordum nede olsa allahın bir tükürük damlası okyonusları meydana getiriyordu. Okyonusun sahibi benim arkamdayken okyonusdan korkarmıydım hiç. Bir gün doğadan öyle bir tokat yedim ki, aklım başıma geldi ve akıl hastanelerinde delilere uygulanan şokun ne işe yaradığını o zaman kavradım. Doğadan yediğim tokatın acısıyla allah diye bağırdığımda ortada allah mallah yoktu bu son allah deyişim olmuştu. Artık allahın şımarık çocuğu gitmiş yerine düşünen birey gelmişti.

Sen ve senin gibiler o kadar güçsüzsünüz ki, güce olan ihtiyacınızı gidermek için sadist bir tanrı yaratıp ona mazoşist eğilimlerle tapınarak güç hissetmeye çalışıyorsunuz. Siz kıbleye ne kadar domalırsanız yarattığınız putunuz o kadar güçlü oluyor. O ne kadar güçlü olursa özdeşim kurarak sizde o kadar güçlü oluyorsunuz, bütün bunlar bilinçsizce yapılan eğilimlerdir. Hepiniz doğanın tokatını yiyorsunuz ancak afyonunuz kuvvetli olduğu için bundan da bir keramet bulmakdan geri kalmıyorsunuz.

Memnun edici bir şey yok zazo BEn üzülmeye başladım adına yazımı okuyan nasıl oldu da o cümleyi aldın böyle yorumladın diye şaşıracak ama anlıyroum beyninin sadece şartlanmış bölgesini kullanıyorsun şartlandın mı da olay zaten kopuyor;sadece üniversite konusunda şartları tarihi durumları içinde değerlendir dedim.anlaşılan bir şey var ki zazo insanı güneşin içine koysan bile istemezse güneşin varlığını kabul etmez. yanıyorsun desen ne yanması bende alerji var kırmızılık ondan der. BEn 1400 yıl önce gelen PEygamberimizin(AS) geldiği toplumu anlattım sana bir önceki konuşmada. NAsıl yobaz olduklarını nasıl barbar olduklarını kız çocuklarını diri diri gömdüklerini. PEygamberimiz o dönemde üniversite kurmadı çünkü o dönemin ihtiyacı insanların önce insan olmasını sağlamaktı ve okuma yazma öğretti hem de savaş ortamında. bedir esirlerine 10 müslümana okuma yazma öğretirse onları serbest bırakacağını söyledi. ashabı suffe denilen bir okul kurdu ve mali imkanlarını zengin müslümanlar karşıladı yani burs sistemi. 1400 yıl önce. İnkarla insanın gözü öyle bir zift doluyor ki onun için her şey kara oysa bulutlar arasından geçiyorsun...

--

Sitelerde Paylaş

sadece üniversite konusunda şartları tarihi durumları içinde değerlendir dedim. BEn 1400 yıl önce gelen PEygamberimizin(AS) geldiği toplumu anlattım sana bir önceki konuşmada. NAsıl yobaz olduklarını nasıl barbar olduklarını kız çocuklarını diri diri gömdüklerini. PEygamberimiz o dönemde üniversite kurmadı çünkü o dönemin ihtiyacı insanların önce insan olmasını sağlamaktı ve okuma yazma öğretti hem de savaş ortamında. bedir esirlerine 10 müslümana okuma yazma öğretirse onları serbest bırakacağını söyledi. ashabı suffe denilen bir okul kurdu ve mali imkanlarını zengin müslümanlar karşıladı yani burs sistemi. 1400 yıl önce.

Değerli Scar, neden sadece üniversite için şartları tarihi durumuna göre değerlendiriyorsun. Diğer unsurların tarihi durumu yok mu?

Zaman sadece üniversitelerin üzerinden mi geçti? Unutma ki, herşey değişim ve dönüşüme tabidir buna putlar, tanrılar ve dinlerde dahildir. Senin katil dinin nasıl ılımlı islama doğru gitmeye çabalıyorsa her olgu yaşamak için değişime uymak eğilimindedir. Değişime direniyorsunuz çünkü kendi merkeziniz olmadığı için din merkezine muhtaçsınız o merkez değişirse yok olacağınızdan korkuyorsunuz.

Muhammetin karikatürüne bile tahammül edemediniz böyle yaparak karikatürden daha komik duruma düştünüz. Bir de bana çağrı filmini örnek veriyorsun. Orada da Muhamemeti göstermiyorlar sadece devesini ve asasını gösteriyorlar o sahnede Muhammet, devesini seven kovboy gibi yavaş yavaş ilerliyor. Aklıma gelmişken, bir de o filmde Muhammet devesini serbest bırakıyor ve "Devem nerede durursa evimi oraya yapın" diyor. İyi ki oralarda lahım kuyusu yoktu yoksa deve lahımın içinde durur Muhammet lahımın içine yapılmış evde yaşamak zorunda kalırdı. Eeee eşşeğin bile önüne değil arkasına düşen devenin aklına uyan peygamberden ne beklersin

Demek Muhammet, önce insanların insan olmasını sağladı öyle mi? Niye ki, insanlar insan olarak yaratılmamış mıydı? Muhammet eline aldı değneyi sirk köpeklerini yetiştirir gibi millete insanlık ve ahlak verdi sonra ne oldu Muhammet öldü (Nalları dikti)sürüde öldü çocuklar büyüdü yine canileşti sonuçta allahın yarım aklıyla kurduğu plan altüst oldu. Değişen tek şey, caniler eskiden barbarlık adı altında katliam yapıyorlardı şimdi ise islam adı altında yapıyorlar.

Hiç olmazsa eskiden masumları diri diri gömüyorlardı, Muhammet geldikten sonra masumları diri diri yakmaya başladılar(Sivas katliamı).

Yani herşey boktandı Muhammmet geldi iyice bok edip nalları dikti. Muhammet için sorun yoktu onun tek derdi şuydu, hareminde ki hatunları tesbih gibi sıraya dizmek allahın adıyla düzmek.

Sana tavsiyem Dehri'nin Ahlakın evrimi isimli başlığını okuyup algılaman. Oku ki, ahlakın allahın ya da başka tanrıların gönderdiği çobanlarla veya çoban köpekleriyle oluşturulamayacağını anla.

Sitelerde Paylaş

"Muhakkak O (Kur'an), şerefli bir elçinin getirdiği bir sözdür" (Tekvir, 19)

Bu ayet açıkça Kur'an'ın insan sözü olduğunu söylüyor. Şimdi bazıları, burada "elçi" kelimesine vurgu yapacak. Böyle bir vurgu yapılabilir, ancak bu yeterli olmayacaktır. Değil mi ki Kur'an Tanrı sözüdür, o halde Tanrı bu sözü bir elçinin sözü olarak yazdırmaz! Dolaysız olarak "Benim sözüm" der! Demez mi? Demez, derseniz...

cebrailden bahsediyor.

her nebi elçidir ama her elçi nebi değildir. Cebrailde elçiydi. Şerefli bir elçiydi. Tüm peygamberlerin elçisi, Cebrail hali ile geldi Muhammede...

tarihinde SetH666 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

cebrailden bahsediyor.

her nebi elçidir ama her elçi nebi değildir. Cebrailde elçiydi. Şerefli bir elçiydi. Tüm peygamberlerin elçisi, Cebrail hali ile geldi Muhammede...

Değerli SetH, Cebrailde, Muhammet'de elçiydi diyorsun.

Şerefli bir elçi denince niçin aklına Cebrail geliyor, Muhammet şerefsiz bir elçi miydi?

Sitelerde Paylaş

Değerli SetH, Cebrailde, Muhammet'de elçiydi diyorsun.

Şerefli bir elçi denince niçin aklına Cebrail geliyor, Muhammet şerefsiz bir elçi miydi?

sözümü saptırıyorsun :) ben ayette anlatılan şerefli elçinin, Muhammede geldiği hali cebrail olduğundan cebrail dedim :)

Muhammede getiren elçi, yani anlatan elçi cebraildi..(Muhakkak O (Kur'an), şerefli bir elçinin getirdiği bir sözdür.) İnsanlara anlatandan değil Muhammed e anlatandan bahsediyor

O yüzden o şerefli elçi cebraildir. O derken, kitaptan bahsedilmiş orda, yani El hikmet ve El kitap ı her peygambere getiren elçi aynıydı.. Cebrail, Muhammede geldiği haliydi elçinin :) yani elçi şereflidir..

şerefli olan özü

cebrail sadece görünen yüzü

diyede bir şiir yazayım sinner ı yine anmış olayım :)

Sitelerde Paylaş

Külahıma anlat sen bu sözü

Gerçekliktir insanın özü

Kuran bal gibi Muhammedin sözü

Kadın ve paradan başkasını görmüyordu gözü

Şahittir buna devesi........

Devenin şahitliğini kabul eden bir adamdan ne beklenir ki. Buyur çöldeki develerle sohbet et, hayatın tüm sırları onda çocuğum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...