Jump to content

Yahudileri sevin, yoksa...

Recommended Posts

Bakara suresi 47. ayet

47. Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve (bir zamanlar) sizi cümle âleme üstün kıldığımı hatırlayın. (diyanet meali)

47. Ey İsrailoğulları! Size lütfettiğim nimetimi, sizi âlemlere üstün kıldığımı hatırlayın. (Y. Nuri Öztürk)

47. O Children of Israel! call to mind the (special) favor which I bestowed upon you, and that I preferred you to all others (for My Message). (A. Yusuf Ali)

47. Ey İsrailoğulları, size ihsan ettiğim nimetimi ve vaktiyle sizi diğer varlıklara üstün yaptığımı hatırlayın. (Elmalılı Hamdi Yazır)

Bu "vaktiyle", "(bir zamanlar)" lafları çeviri hatası gibi duruyor. Yaşar Nuri ekleme yapmadan çevirmiş. İngilizcede de bir ek yok. Neyse genel manaya bakalım yeter.

Casiye suresi 16. ayet

16. Andolsun ki, Biz vaktiyle İsrail oğullarına kitap, hüküm ve peygamberlik vermiştik. Kendilerini temiz rızıklardan rızıklandırmıştık ve alemlerin üstüne geçirmiştik. (Elmalılı Hamdi Yazır)

16. Yemin olsun, biz, İsrailoğullarına Kitap'ı, hükmetme gücünü, peygamberliği verdik, onları temiz yiyeceklerden rızıklandırdık ve kendilerini âlemler üzerine imtiyazlı kıldık. (Yaşar Nuri Öztürk)

16. Andolsun biz, İsrailoğullarına kitap, hükümranlık ve peygamberlik verdik. Onları güzel ve temiz yiyeceklerle rızıklandırdık ve onları (dönemlerinde) âlemlere üstün kıldık. (Diyanet)

16. We did aforetime grant to the Children of Israel the Book the Power of Command, and Prophethood; We gave them, for Sustenance, things good and pure; and We favored them above the nations. (A. Yusuf Ali)

Aynı şeyler, "vaktiyle" ve (dönemlerinde) ekleri var. Yaşar Nuri ve ingilizce çeviri buna tevessül etmemiş.

Bakara 62 Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile, yahudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) "Allah'a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükafat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır" (diye hükmedilmiştir). (diyanet meali) (yahudi derken küçük harfle başladığına dikkati çekerim, diğerleri büyük harfle başlamış, copy-paste yaptım, benim hatam değil)

Yukarıda kısaca Bakara 62'yi de aldım. Aşağı yukarı ne dediği anlaşılıyor.

Herneyse, ana fikire gelelim. Açık seçik bir kitap olan kuranı okuduğumuzda İsrailoğullarının Allah tarfından sevilen, tutulan ve kayırılan bir kavim olduğunu görüyoruz. Genel olarak baktığımızda da birkaç milyon yahudi çevredeki yüzmilyonu geçen sayıda müslümana kafa tutacak derecede gelişmiş durumda. Bilim desen onda, askeriye desen onda, para desen, deme zaten...

Bugünkü müslümanlara ne oluyor ki bu kadar yahudi düşmanlığı yapıyorlar? Allahın sevdiğine neden saldırıyorlar? Günah değil mi?

tarihinde deregezen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eeeee, bu ayetleri napıcan:

NİSA suresi 46. Yahudilerden öyleleri var ki, (kelimeleri yerlerinden kaydırıp) tahrif ederek onları anlamlarından uzaklaştırırlar. Dillerini eğip bükerek ve dine saldırarak “İşittik, karşı geldik”, “İşit, işitmez olası!” “Râ’inâ” derler. Hâlbuki onlar, “İşittik ve itaat ettik; dinle ve bize bak” deselerdi, bu kendileri için daha hayırlı olurdu. Fakat Allah, küfürleri yüzünden kendilerini lânetlemiştir. Bu yüzden pek az iman ederler.

51- Kendilerine Kitap’tan bir nasip verilmiş olanları görmüyor musun? Onlar “cibt”e ve “tâğût”a inanıyorlar. İnkâr edenler için de, “Bunlar, iman edenlerden daha doğru yoldadır” diyorlar.

52-Onlar, Allah’ın lânet ettiği kimselerdir. Allah, kime lânet ederse, artık ona asla bir yardımcı bulamazsın.

Sitelerde Paylaş
Bugünkü müslümanlara ne oluyor ki bu kadar yahudi düşmanlığı yapıyorlar? Allahın sevdiğine neden saldırıyorlar? Günah değil mi?

Bu günkü müslümanlar yahudi düşmanlığı yapmaz. İslam tamamen Judaize olmuş bir dindir. islamın tek düşmanı yahudiler olması gerekirken , ulusalcıların olması Judaize olduğunun tipik bir göstergesidir. Tarih sahnesinde devletsiz yahudiler her türlü inanç ve düşünce içine sızarak toplumları istedikleri gibi kullanmışlardır.

Sitelerde Paylaş
Bakara suresi 47. ayet

47. Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve (bir zamanlar) sizi cümle âleme üstün kıldığımı hatırlayın. (diyanet meali)

47. Ey İsrailoğulları! Size lütfettiğim nimetimi, sizi âlemlere üstün kıldığımı hatırlayın. (Y. Nuri Öztürk)

47. O Children of Israel! call to mind the (special) favor which I bestowed upon you, and that I preferred you to all others (for My Message). (A. Yusuf Ali)

47. Ey İsrailoğulları, size ihsan ettiğim nimetimi ve vaktiyle sizi diğer varlıklara üstün yaptığımı hatırlayın. (Elmalılı Hamdi Yazır)

Bu "vaktiyle", "(bir zamanlar)" lafları çeviri hatası gibi duruyor. Yaşar Nuri ekleme yapmadan çevirmiş. İngilizcede de bir ek yok. Neyse genel manaya bakalım yeter.

Casiye suresi 16. ayet

16. Andolsun ki, Biz vaktiyle İsrail oğullarına kitap, hüküm ve peygamberlik vermiştik. Kendilerini temiz rızıklardan rızıklandırmıştık ve alemlerin üstüne geçirmiştik. (Elmalılı Hamdi Yazır)

16. Yemin olsun, biz, İsrailoğullarına Kitap'ı, hükmetme gücünü, peygamberliği verdik, onları temiz yiyeceklerden rızıklandırdık ve kendilerini âlemler üzerine imtiyazlı kıldık. (Yaşar Nuri Öztürk)

16. Andolsun biz, İsrailoğullarına kitap, hükümranlık ve peygamberlik verdik. Onları güzel ve temiz yiyeceklerle rızıklandırdık ve onları (dönemlerinde) âlemlere üstün kıldık. (Diyanet)

16. We did aforetime grant to the Children of Israel the Book the Power of Command, and Prophethood; We gave them, for Sustenance, things good and pure; and We favored them above the nations. (A. Yusuf Ali)

Aynı şeyler, "vaktiyle" ve (dönemlerinde) ekleri var. Yaşar Nuri ve ingilizce çeviri buna tevessül etmemiş.

Bakara 62 Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile, yahudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) "Allah'a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükafat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır" (diye hükmedilmiştir). (diyanet meali) (yahudi derken küçük harfle başladığına dikkati çekerim, diğerleri büyük harfle başlamış, copy-paste yaptım, benim hatam değil)

Yukarıda kısaca Bakara 62'yi de aldım. Aşağı yukarı ne dediği anlaşılıyor.

Herneyse, ana fikire gelelim. Açık seçik bir kitap olan kuranı okuduğumuzda İsrailoğullarının Allah tarfından sevilen, tutulan ve kayırılan bir kavim olduğunu görüyoruz. Genel olarak baktığımızda da birkaç milyon yahudi çevredeki yüzmilyonu geçen sayıda müslümana kafa tutacak derecede gelişmiş durumda. Bilim desen onda, askeriye desen onda, para desen, deme zaten...

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Bakara 47:nin anlamını diyenet saptırmış.

Onun anlamında bir zamanlar yokrur.

Bakara 47:Eyyyyyyyyyyyy İsrail oğulları,biz sizi diyer milletlerden üstün yarattık.

Nerden çıkarıyorsunuz bir zamanları,falanı ,fıstığı.

Hani Ellahın dini galip gelecekti.

Demekki,Yahudilerin Ellahı nasıl inanmış Yahudileri dinlerinde tutamadığı gibi,müslülerin Ellahıda müslümanları dinlerinde tutamıyor.

Bu nedenle ,Mehmet Akif Ersoy şiirinde şöyle diyor.

Eyyyyyyyyyyyyyyy ümmet,SEN BATIYORSUN , BARİ DİNİ yedeyinden bırahda onuda batırma.

Aslında müslümanları batıran dinleri.

Belkide DİNİ bırahabilseler kendileri gurtulacahlar, oda başka bir konu.

Aslında Mehmet Akifin şöyle demesi gerekirdi.

Eyyyyyyyyy insanlar, Arap dinini bırahınkı KURTULASINIZ.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Kuran'da dost arkadaş olarak çevrilegelen birkaç kelime var(ashab,sahib,halil,veli)

Veli kelimesi bizim dilimizde mahalle sosyal arkadaşlığı vurgulamaz, bu sosyal denk düşen kelime Arapça'da ashabtır.

Yani yahudilerle olunmasını istenmeyen onların veliliği ve velayetidir.Yani bir hristiyanlık ve yahudi güdümünde olan organizasyonlarda ittifakta bulunulmamalıdır.Yahudi ve hristiyanları VELİ edinmeyin demenin prensibi budur.Yoksa mahallenizdeki okulunuzdaki bulunduğunuz ortamlarda yahudi hristiyanlarla arkadaşlığın bir sakıncası yoktur.

Başlıkla ilgili olarak ta İsrailoğulları yahudi değildir Kuran'a göre.

2/140 İbrahim, İsmail, İshak, Yakub ve torunlarının Yahudi veya Hristiyan olduğunu mu ileri sürüyorsunuz? De ki: "Siz mi daha iyi biliyorsunuz yoksa ALLAH mı? ALLAH'ın bildirdiğini gizleyenden daha zalim kim olabilir? ALLAH yaptıklarınızdan gafil değil."

Yakub ve torunları yahudi değilmiş.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Yahudiler, Üzeyr’e, Hıristiyanlar da İsa’ya Allah’ın oğlu dediler. Daha önce kâfir olmuş kişilerin sözlerini taklit ediyorlar. Allah onları kahretsin." Tevbe:30

"Beni duyup da iman etmeyen Yahudi ve Hıristiyan [ve her kâfir] elbette Cehenneme girecektir." [Hâkim]

"Yahudi ve Hıristiyanlara selam vermeyiniz!" [Müslim]

"Onlar, müminleri bırakıp kâfirleri dost ediniyorlar. Onların yanında izzet ve şeref mi arıyorlar? Halbuki bütün izzet ve şeref Allah'a aittir." Nisa:139

"Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinizde Allah'a apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?" Nisa:144

Sitelerde Paylaş

zalimlerden başkasına düşmanlık ve saldırı yoktur.... bakara 193

bu kuranın ve dinin en temel prensibi sayılabilir...

dinin bütün peygamberlerin esas gayesi yani tanrının amacı zulmu önlemektir...

insanların en önemli yapacağı şey zulmden uzak durmaya çalışmaktır...

cehennem zalimler için hazırlanmıştır...

cehennemden kurtulmanın yolu zulm etmemektir...

cennete girmenin en önemli şartı zalim olmamaktır...

zalimler cennete giremez..

müslüman olsa yahudi olsa budist yada hristiyan olsada...

bunlar sadece bizim isimlendirmemizdir..

gerçek ayrım zalimler ve olmayanlar arasında olacaktır..

Sitelerde Paylaş
ben yahudilerle ilgili tek gerçek laf bilirim oda Hitler'in "Bir gün gelecek tüm yahudileri öldürmediğim icin bana kufur edıceksınız…" demesidir ve haklı çıktı adam yani ....

Oha!

Bu arada imzana bakalım:

Imagine there’s no countries’ /It’s easy if you try’ /No hell below us’ /Above us only sky’ /......... /living for today... /Imagine there’s no countries’ /It isnt hard to do’ /Nothing to kill or die for’ /No religion too’ /

Raporluyorum hocam.

Sitelerde Paylaş
"Yahudiler, Üzeyr’e, Hıristiyanlar da İsa’ya Allah’ın oğlu dediler. Daha önce kâfir olmuş kişilerin sözlerini taklit ediyorlar. Allah onları kahretsin." Tevbe:30

"Beni duyup da iman etmeyen Yahudi ve Hıristiyan [ve her kâfir] elbette Cehenneme girecektir." [Hâkim]

"Yahudi ve Hıristiyanlara selam vermeyiniz!" [Müslim]

"Onlar, müminleri bırakıp kâfirleri dost ediniyorlar. Onların yanında izzet ve şeref mi arıyorlar? Halbuki bütün izzet ve şeref Allah'a aittir." Nisa:139

"Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinizde Allah'a apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?" Nisa:144

Allah kendi kitabında insanlara bedua edio aeuheuehueh lan yapıcaksan yap kahret ne konuşuosun intihar edicem diyipte etmeyen insanlar gibi :D

Sitelerde Paylaş
şarkı sözünün neyini raporluyorsun....

Şarkı sözünü ne kadar tutarsız bir adam olduğunu göstermek açısından alıntıladım.

Raporladığım bölümü bold yaptım.

Sitelerde Paylaş
Şarkı sözünü ne kadar tutarsız bir adam olduğunu göstermek açısından alıntıladım.

Raporladığım bölümü bold yaptım.

yahudileri sevmiorum evet yahudiler varken öyle bi dünya olucağınada inanmıyorum.... bu bi gerçek adamlar ülkemi bölmek isterken ben onları savunamam(vaadedilmiş topraklar....)

Sitelerde Paylaş
ben yahudilerle ilgili tek gerçek laf bilirim oda Hitler'in "Bir gün gelecek tüm yahudileri öldürmediğim icin bana kufur edıceksınız…" demesidir ve haklı çıktı adam yani ....

antisemitizm yasak arkadaşım.

siyonizme karşı olmakla yahudilere tümden karşı olmak arasında dağlar kadar fark var.

burada ırkçılığın hiçbir çeşidine izin vermiyoruz.

abraham lincoln da yahudiydi; köleliği kaldırdı.

einstein de yahudiydi; bilime yaptığı katkı ortada.

benzer tutumunuz sürerse önce uzaklaştırır,

devamı halinde de üyeliğiniz sonlandırmak zorunda kalabilirim.

Sitelerde Paylaş
antisemitizm yasak arkadaşım.

siyonizme karşı olmakla yahudilere tümden karşı olmak arasında dağlar kadar fark var.

burada ırkçılığın hiçbir çeşidine izin vermiyoruz.

abraham lincoln da yahudiydi; köleliği kaldırdı.

einstein de yahudiydi; bilime yaptığı katkı ortada.

benzer tutumunuz sürerse önce uzaklaştırır,

devamı halinde de üyeliğiniz sonlandırmak zorunda kalabilirim.

konuyu uzatmıyorum yanlız bişeyide belirtmek isterimki yaptığım ırkçılık diil milliyetçiliktir (ikisi karştırılmaya başlandı ülkemizde artık zaten istenende bu) bir millet eğer benm atalarımın kanlarını vererek aldığı toprakları içindeki insanları birbirine düşürerek almak istio ise bende buna bakıp aa ne güzel hadi gel gir anadoluyu alda komşu olalım zaten sizde einstein vardı bende o amcayı çok seviyodum gibi şeyler söyleyemem......

bi küçükte bilgi insanlar aydınlansın =) yani bilmeyen öğrensin

einstein yahudi değil deist ti....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...