Jump to content

Yurtdışındayken özlediğiniz şeyler?

Recommended Posts

• İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Seni yasaksız görmek güzel:)

yanlış anlama senin görüşlerine bende katılıyorum ancak bunu alenen ırkları aşağılayan ırkçı birinin söylemesi garibime gitti.

nefer seni kovar şimdi otağından :lol:

Sitelerde Paylaş

Ben turşu yemem Oğuz abi, çok tuzlu olduğu için şişkinlik yapıyor, hoşlanmıyorum öyle şeylerden. Bende yemek yapmayı ve öğrenmeyi çok denedim halada deniyorum ama yeterli sabıra sahip değilim. İnce ince kıyıp pişirip kavurmak falan benim harcım işler değil. Yani arada yaparım ama hergün mümkün değil. Zaten zamanım da yok o kadar uğraşıcak. Birde bende kilo alma takıntısı var biraz, öyle fazla yemek falan hiç yapıcam işler değil. Türkiye de dışarda yemek yemek çok ucuz, o yüzden hep dışardan getirtir yerdim. Çoğunlukla lahmacun. Burada dışardan almak çok pahalı dışardan alamıyorum eskisi gibi. Ama mesela çin usulü noodle yapmayı öğrendim, az önce onu yedim mesela. Durum bu yani

Sitelerde Paylaş
yanlış anlama senin görüşlerine bende katılıyorum ancak bunu alenen ırkları aşağılayan ırkçı birinin söylemesi garibime gitti.

nefer seni kovar şimdi otağından :lol:

Irkları asagılamak mı...

Sen beni başkasıyla karıstırmışsın sanırım.

Haksızlık kime yapılırsa yapılsın degişmez..Haksızlık haksızlıktır..

tarihinde Ladyx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ankara'da çalışırken iş yerim beni İstanbul'a tayin etti. İstanbul'a geldiğimde sadece sahanda yumurta yapabilecek kadar yemek bilgim vardı. Bir-iki yıl durmaksızın kebap ve kötü yağlarla pişirilmiş, artıklarla yapılan uyduruk sulu yemekler yemekten imanım gevrediği için bir gün "artık kendi yemeğimi kendim yapacağım" deyip, hemen en yakın kitapçıdan bir yemek kitabı aldım. Bu yemek kitabından okuyarak yaptığım yemeklerde oldukça başarılı olduğumu görünce cesaretim arttı ve yemek üzerine her türlü bilgiye saldırdım. Sağdan soldan aldığım tariflere kendimden bazı katkılar yaparak, zamanla bana ait özgün yemekler de yapmaya başladım. 2-3 senede repertuarımı genişletip iyi bir aşçı oldum. Hala yemek tarifleri üzerine ilgimi kaybetmiş değilim, nerede bir yemek tarifi görsem orjinal bir durum var mı diye mutlaka göz atarım...

Bu ara turşulardan ne haber? Hala bakkaldan mı alıyorsunuz turşularınızı?

sn oğuz

benim de yemek yapmaya olan merakım sırf babam yüzünden.

saolsun hergece alkol alır ve tek başına da içmez..yani çocukluğumdan beri akşamları yemek saatlerinde bir koloni olarak yaşarız.Annem tek başına yetişemiyordu çünkü..yanında hep ben vardım.

önceleri zorunluluk olduysa da sonraları cok keyif verdiğini söyleyebilirim..

yemek kitaplarından özellikle bir kitap vardır ki benim için kutsal kitap değerinde:) adı bereketli olsun..belki biliyosunuzdur

turşulara gelince..onları annem yapardı..turşu ve reçel..ama nasıl yapıldığını biliyorum..

oğuz bey yemek yapmayı cok seviyorsunuz..ayrıca benim gibi dinlere ya da inançlara da ilginiz var..şayet romantizm de seviyorsanız LA CUCINA diye bir roman var..türkçeye aşk mutfağı olarak çevrilmiş..italyan bir yazar tarafından yazılan..

muhakkak okuyun cok beğeneceğinize eminim..ben 1 gecede bitirdim bu kitabı..

Sitelerde Paylaş
sn oğuz

benim de yemek yapmaya olan merakım sırf babam yüzünden.

saolsun hergece alkol alır ve tek başına da içmez..yani çocukluğumdan beri akşamları yemek saatlerinde bir koloni olarak yaşarız.Annem tek başına yetişemiyordu çünkü..yanında hep ben vardım.

önceleri zorunluluk olduysa da sonraları cok keyif verdiğini söyleyebilirim..

yemek kitaplarından özellikle bir kitap vardır ki benim için kutsal kitap değerinde:) adı bereketli olsun..belki biliyosunuzdur

turşulara gelince..onları annem yapardı..turşu ve reçel..ama nasıl yapıldığını biliyorum..

oğuz bey yemek yapmayı cok seviyorsunuz..ayrıca benim gibi dinlere ya da inançlara da ilginiz var..şayet romantizm de seviyorsanız LA CUCINA diye bir roman var..türkçeye aşk mutfağı olarak çevrilmiş..italyan bir yazar tarafından yazılan..

muhakkak okuyun cok beğeneceğinize eminim..ben 1 gecede bitirdim bu kitabı..

Sizinle aynı kitapdan hoşlancagım aklıma gelmezdi..Farklı görüştekilerin bile ortak zevkleri olabiliyormuş.

Sitelerde Paylaş
Sizinle aynı kitapdan hoşlancagım aklıma gelmezdi..Farklı görüştekilerin bile ortak zevkleri olabiliyormuş.

valla secret bu kitabı okuyupta beğenmeyen hiçkimse yok zaten.

bütün arkadaşlarıma da tavsiye ettim ve hemen hepsi bir gecede bitirdi kitabı.

oğuz bey turşulardan bahsedince aklıma romandaki rosa fiore'nin yaptığı turşular konseveler falan geldi benimde.

Sitelerde Paylaş
Hamur açmayı biliyorsanız ve evinizde bir fırın varsa lahmacundan kolay ne var? 250 gram orta yağlı kıyma, rendelenmiş bir baş soğan, dövülmüş 3-4 diş sarımsak, tuz, karabiber, pul biber, çok az salça (bir tatlı kaşığından biraz az), kabuğu soyulmuş ve rendelenmiş iki domates... Hamur dışındaki malzemeleri köfte yoğurur gibi iyice yoğurun, lahmacun büyüklüğünde yuvarlak olarak ve ince bir şekilde açtığınız hamura yoğrulmuş bu malzemeye iyice yayıp, 200 derecelik fırına verin. Pişerken dışarıdan takip edin, yakmadan pişirin ve üzerine limon sıkıp, yeşillikler ve ayran eşliğinde yiyiverin. Bu malzemeden 4-5 adet sağlam lahmacun olur.

Fırına kadar ki kısmına herhangi bir itirazım yok, ama evlerde kullanılan elektrikli fırında pişirilmiş lahmacunun aynı tadı vereceğine pek inanasım gelmiyor.

Sitelerde Paylaş
valla secret bu kitabı okuyupta beğenmeyen hiçkimse yok zaten.

bütün arkadaşlarıma da tavsiye ettim ve hemen hepsi bir gecede bitirdi kitabı.

oğuz bey turşulardan bahsedince aklıma romandaki rosa fiore'nin yaptığı turşular konseveler falan geldi benimde.

Zensen ben bereketli olsun adlı kutsal kitapdan bahsettim:D

Farklı görüştekilerin ortak kutsal kitabi ..:D

O kitap sayesinde bir çok arkadaşıma yemek yapıp dillere destan olmusumdur..

LACUCINA adlı kitabın filmi yapılmıştı sanırım hatta catrine zeta jones başrolü oynamıştı..Yanılmıyorsam.

Lacucina ya D&R dayken bakicam turşularla romantiz mi bir araya getiren bir kitabı okumak isterim.

Sitelerde Paylaş
Zensen ben bereketli olsun adlı kutsal kitapdan bahsettim:D

Farklı görüştekilerin ortak kutsal kitabi ..:D

O kitap sayesinde bir çok arkadaşıma yemek yapıp dillere destan olmusumdur..

LACUCINA adlı kitabın filmi yapılmıştı sanırım hatta catrine zeta jones başrolü oynamıştı..Yanılmıyorsam.

Lacucina ya D&R dayken bakicam turşularla romantiz mi bir araya getiren bir kitabı okumak isterim.

:)

dünyanın neresine gidersek gidelim insanların ihtiyaçları aynıdır, değişmez..hangi inanca sahip olursa olsun..

hangi insan güzel yemek istemez ki..

D&R da bulabilirsin la cucina yı..cok keyif alacağına eminim:)

Sitelerde Paylaş
Irkları asagılamak mı...

Sen beni başkasıyla karıstırmışsın sanırım.

Haksızlık kime yapılırsa yapılsın degişmez..Haksızlık haksızlıktır..

evet başkasıyla karıştırmışım ben melissa hanımı arıyordum :)

''Lisede dinci hocam demiştiki;Hristiyanlar,ateistler günahkar.Biri allahı inkar edıyor diğeride şirk kosuyor demişti.Bende ona çocukların sucu yok demiştim.Oda bana o cocuklar günahkar cocuklar demişti.Buyunce ebeveynlerı gıbı olcaklar demişti...

Burdakı cocuklar arap dıye zaten kınanmıyor ama ayrıcalıkta gösterılmıyor.Arapları cocukları yüzünden eleştirmemezlik mi yapıcam.

Onların çocuklarından önce, onlar yüzünden acıçeken kendi çocuklarımı düşünmeyı tercih ederim.Yenileri olmasın diye arap ırkının çocuklarını görmezden gelirim.

Öncelik suçsuz olan kendi ırkımın çocuklarımda her zaman.''

bilmem tanıdık geldi mi bu mesaj size

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=27135&st=0

bkz: link vereyimde tam olsun

Sitelerde Paylaş
evet başkasıyla karıştırmışım ben melissa hanımı arıyordum :)

''Lisede dinci hocam demiştiki;Hristiyanlar,ateistler günahkar.Biri allahı inkar edıyor diğeride şirk kosuyor demişti.Bende ona çocukların sucu yok demiştim.Oda bana o cocuklar günahkar cocuklar demişti.Buyunce ebeveynlerı gıbı olcaklar demişti...

Burdakı cocuklar arap dıye zaten kınanmıyor ama ayrıcalıkta gösterılmıyor.Arapları cocukları yüzünden eleştirmemezlik mi yapıcam.

Onların çocuklarından önce, onlar yüzünden acıçeken kendi çocuklarımı düşünmeyı tercih ederim.Yenileri olmasın diye arap ırkının çocuklarını görmezden gelirim.

Öncelik suçsuz olan kendi ırkımın çocuklarımda her zaman.''

bilmem tanıdık geldi mi bu mesaj size

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=27135&st=0

bkz: link vereyimde tam olsun

Anlayamamışsın..

Dinci hocamın ateislere ve ateist çocuklara baktıgı pencereden baktım araplara..Onun bizi yargıladıgı mantıgı ben onlara uyarladım. ..(hocam araptı)

Sitelerde Paylaş
Anlayamamışsın..

Dinci hocamın ateislere ve ateist çocuklara baktıgı pencereden baktım araplara..Onun bizi yargıladıgı mantıgı ben onlara uyarladım. ..(hocam araptı)

evet haklısın,heill hitler diyenlerde aslında çok barışçıl insanlar ne amaçla dediklerini anlayamamışsın sen.

:lol:

hadi kıvır ellah kolaylık versin

Sitelerde Paylaş
evet haklısın,heill hitler diyenlerde aslında çok barışçıl insanlar ne amaçla dediklerini anlayamamışsın sen.

:lol:

hadi kıvır ellah kolaylık versin

İstediğin cevabı alamayınca yada yanıldıgını anladıgında neden kendine yakıştıramadıgın şeyleri başkalarına yakıştırmaya çalışarak egonu tatmin ediyorsun ki..

Senin gibi olamadıgım, sana hakettiğin uslubu kullanarak ve duymak istedigin cevabı veremediğim için sanırım ben Irkçıyım

Sitelerde Paylaş
İstediğin cevabı alamayınca yada yanıldıgını anladıgında neden kendine yakıştıramadıgın şeyleri başkalarına yakıştırmaya çalışarak egonu tatmin ediyorsun ki..

Senin gibi olamadıgım, sana hakettiğin uslubu kullanarak ve duymak istedigin cevabı veremediğim için sanırım ben Irkçıyım

şu söylediklerine kendin inanıyorsan ne diyim ben sana yukarıda yazıyı astım topiğide verdim hiç cımbız falan yok :)

kıvırmada kıvırma olsun bari,insan düşüncelerim değişti der,akıllandım der,ırkçılık hak yolu değilmiş der.

yok ben ironi diye yaptımda amma acemi kaçtı.

Sitelerde Paylaş
şu söylediklerine kendin inanıyorsan ne diyim ben sana yukarıda yazıyı astım topiğide verdim hiç cımbız falan yok :)

kıvırmada kıvırma olsun bari,insan düşüncelerim değişti der,akıllandım der,ırkçılık hak yolu değilmiş der.

yok ben ironi diye yaptımda amma acemi kaçtı.

Bana bakılan penceden bende onlara baktım...

Bu insanlar asırlarca benim gibileri aşalagımış yakmış ve öldürmüş sen bunlara ses çıkarmıyorsun ve yetmez gibi..

Benim onlara bana baktıkları gibi bakmama kızabiliyorsun..

Aklın ve mantıgın bu yaptıgını onaylıyorsa sana ben ne desem boş..

Sitelerde Paylaş
Bana bakılan penceden bende onlara baktım...

Bu insanlar asırlarca benim gibileri aşalagımış yakmış ve öldürmüş sen bunlara ses çıkarmıyorsun ve yetmez gibi..

Benim onlara bana baktıkları gibi bakmama kızabiliyorsun..

Aklın ve mantıgın bu yaptıgını onaylıyorsa sana ben ne desem boş..

sende alzheimer olması muhtemel o yazıyı kendin yazdığını bile unuttun herhalde,algılayamama problemide olabilir,yazıyı bir tekrar okur musun,çocuklar hakkında ne yazdığını yani.

kızılması gereken bir kişi varsa ''arap ırkının çocuğundan önce kendi ırkımınkine yardım ederim diğerleri çürüsün ki o araplardan olmasın'' diye yazan bir kişiye küfür etmemem için tek sebep karşımdakinin bayan olmasıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...