Jump to content

Türk'ü Bul

Recommended Posts

• İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İyiçocuk,

Senin gibi dangalaklara rağmen I feel good...

Bilmem farkında mısın ama konuyla ilgili en küçük bir fikir dahi belirtmemişim. Herkes gayet güzel tartışmış ve bir oyun olmadığı ortaya çıkmış. Idiot'lar anlamıyorsa ben ne yapayım...

Benim kimseyle kişisel bir sorunum olmaz. Kimseye kafayı takmam, takıntılılarla da uğraşmayı pek tercih etmem. Bence sen şu "mod" takıntından bi kurtul, ondan sonra efendi efendi yazarsın belki.

Sitelerde Paylaş

İyiçocuk,

Senin gibi dangalaklara rağmen I feel good...

Bilmem farkında mısın ama konuyla ilgili en küçük bir fikir dahi belirtmemişim. Herkes gayet güzel tartışmış ve bir oyun olmadığı ortaya çıkmış. Idiot'lar anlamıyorsa ben ne yapayım...

Benim kimseyle kişisel bir sorunum olmaz. Kimseye kafayı takmam, takıntılılarla da uğraşmayı pek tercih etmem. Bence sen şu "mod" takıntından bi kurtul, ondan sonra efendi efendi yazarsın belki.

şimdi seni kim cezalandıracak?

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bir oyun oynayalım. Aşağıda bazı resimler veriyorum.

Hangisi ya da Hangileri Türk? Belirtelim.

Cok guzel gercekten. 3, 5, 6 ve 8 Turk'e benziyor diye tahmin etmistim. Suriyeli, Iranli, Yunan ve Kurtmus elemanlar. Turkiye'nin etnik dokusu ve tarihine bakilinca mantikli bir karisim.

Sitelerde Paylaş

Amacım bizim Orta Asyalı olmadığımızı göstermekti.

Bu senin görüşün ludwig. Kendine Türk diyen herkes Türk`dür ve Orta Asyadan geldikleri bilinmektedir.

Bilimsel olarak saf ırk olmayabilir fakat, kültür olarak benliklere yerleşmiştir Türklük.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca oraları bu kadar suçlayamayı biliyorsun güya oradaki Türkiye Türkleri için savunuculuk yapıyorsun da biraz daha samimi olup Türkiye'de bizim Ermenilerimiz gazete çıkarıp muhalefet yapma hakkına sahipken Ermenistan'da bir Türkiyeli Türk bunu yapma hakkına sahip midir diye bunu neden kendine sorup foruma yazmıyorsun demokratlığın ve hak savunucluğun Ermenistan'da geçmez mi?

Türkiye'deki Türkler bir gitsinler bakalım Ermenistan'a başlarına beğenmediğin Kazakistan'da olanlardan daha kötü şeyler geliyor mu gelmiyor mu bir görün.

Kazakistan'da olan olayları görüp de taa uzaklara giden sen dibindeki Ermenistan'da neler olabileceğini neden görmüyorsun?

Ne alakası var?! Türklerin Ermenistan'da muhalefet yapamamalarını haklı bulduğumu nereden çıkarıyorsun?

Kazakistan'da olanları sözü geçtiği için anlattım. Milliyetiçilik denen zehir orada bile böyle olaylara neden oluyor.

şimdi seni kim cezalandıracak?

Neden cezalandıracağız? İdiot olduğun gerçeğini yüzüne vurduğu için mi?!

Kendine Türk diyen herkes Türk`dür ve Orta Asyadan geldikleri bilinmektedir.

Kendisiyle çelişen bir zırva: Kendine Türk diyen herkes Orta Asya'dan gelmiştir.

Safsata üretmek için özel ders mi veriyorlar bir yerlerde size?

Sitelerde Paylaş

Deicide hocam, seni eskiden beri takip ederim. Leninist olduğunu hatırlıyorum. Eski forumda sağlam küfür ederdin.

Burada eskiye nazaran daha sakin bir görüntü çiziyorsun.

>>Bilimsel olarak saf ırk olmayabilir fakat, kültür olarak benliklere yerleşmiştir Türklük.>>

Harun'un bu yazdığı şey tamamıyla MHP'nin kurucu başkanı, Alpaslan Türkeş'in dediğine uyuyor. Alpaslan Türkeş de ''Bizim milliyetçiliğimiz biyolojik değil kültürel'' demişti. Bir tarafından bakarsan bana mantıklı geliyor. Günümüzde artık kaşa,göze, fenotipe göre değil dillere göre milletler sınıflandırılıyor. Ben de ırkçılığa karşıyım fakat Harun'un dediği gibi kendi içinde tutarlı, naif bir milliyetçilik Anadolu insanın özünde var.

>>Kendine Türk diyen herkes Türk`dür ve Orta Asyadan geldikleri bilinmektedir>>

Bu cümleyi ben de anlamadım :)

Sitelerde Paylaş

Deicide hocam, seni eskiden beri takip ederim. Leninist olduğunu hatırlıyorum. Eski forumda sağlam küfür ederdin.

Burada eskiye nazaran daha sakin bir görüntü çiziyorsun.

Beni, başka forumlarda Deicide rumuzunu kullanan birisiyle karıştırıyorsun.. Ateistforum dışında hiçbir yerde yazmadım ve asla küfretmem.

Sitelerde Paylaş

Ludwig vb. iddiaları sıkça gündeme getirmişti, burada da getirmiş ve ben de yine cevap vereyim,

Mersin, Denizli, Antalya, İzmir, Manisa... yani Toros dağları dahil olmak üzere, iç anadolu bozlak yaylasını da dahil edersekbu yörelerde yaşayan Yörüklerin görünüşü tıpkı Özbekler, Kazaklar veya Uygurlar gibidir..

Dolayısıyla Orta Asya ile bağlar kesin olarak doğrudur ancak Türkiye'nin kaçta kaçı bilmem nedir muabbeti gerçekten de ırkçı bir muabbettir..

1 insanın kendisini milliyeti ya da etnik kökeni ile tanımlaması bile (kürdüm, türküm vs) yanlış bir şeydir, milliyetçiliktir düpedüz..

Sitelerde Paylaş

O zaman bize okulda Orta Asyalısınız, atanız Göktürkler demesinler. Gerçekler neyse onu öğrenelim. Ondan sonra bir sürü Atsızcı çıkıyor ortaya. Yok işte, çakma Türküz biz. Bunu kabullenelim ve böyle öğrenelim. Merak etmeyin bölünmeyiz. Aksine iyicene birleşiriz. Türkler Orta Asyalılarla Kürtler'den olduğundan daha uzak akraba. Bunu Atsızcılar anlarlarsa daha az ırkçılık yaparlar. O kadar Turancılık yapacaklarına biraz da Anadoluculuk yapsınlar. Atalarımızı asimile etmiş istilacıların kültürünü ve tarihini yücelteceklerine bizim Hristiyan Anadolulu atalarımızın Türk-Müslüman istila öncesi binlerce yıl öncesine uzanan medeniyetini ve tarihini yüceltsinler. Tarihin en eski yerleşim birimleri bu topraklarda. Çatalhöyük 9500 senelik dünyanın en eski yerleşim yerlerinden. Medeniyet bu topraklarda başladı. Anadolulu Lidyalılar parayı icat etti. İlyada efsanesine konu olan Truva Anadoludaydı. İlk filozof Thales Anadoluluydu. Dünyanın Yedi Harikasından Artemis Tapınağı bu topraklardaydı. Cengiz Han, Göktürkler ve Ergenekon'la gururlanmak yerine Anadolu'nun tarihiyle gururlanalım.

Sitelerde Paylaş

O zaman bize okulda Orta Asyalısınız, atanız Göktürkler demesinler. Gerçekler neyse onu öğrenelim. Ondan sonra bir sürü Atsızcı çıkıyor ortaya. Yok işte, çakma Türküz biz. Bunu kabullenelim ve böyle öğrenelim. Merak etmeyin bölünmeyiz. Aksine iyicene birleşiriz. Türkler Orta Asyalılarla Kürtler'den olduğundan daha uzak akraba. Bunu Atsızcılar anlarlarsa daha az ırkçılık yaparlar. O kadar Turancılık yapacaklarına biraz da Anadoluculuk yapsınlar. Atalarımızı asimile etmiş istilacıların kültürünü ve tarihini yücelteceklerine bizim Hristiyan Anadolulu atalarımızın Türk-Müslüman istila öncesi binlerce yıl öncesine uzanan medeniyetini ve tarihini yüceltsinler. Tarihin en eski yerleşim birimleri bu topraklarda. Çatalhöyük 9500 senelik dünyanın en eski yerleşim yerlerinden. Medeniyet bu topraklarda başladı. Anadolulu Lidyalılar parayı icat etti. İlyada efsanesine konu olan Truva Anadoludaydı. İlk filozof Thales Anadoluluydu. Dünyanın Yedi Harikasından Artemis Tapınağı bu topraklardaydı. Cengiz Han, Göktürkler ve Ergenekon'la gururlanmak yerine Anadolu'nun tarihiyle gururlanalım.

Atsızcılar dediğin hiç bir etkisi olmayan 300 kişiyi geçmeyecek bir güruhtur...Asıl ayrımcı ve faşizan tehlike Dinsel*mezhepsel ayrımcılıktır..çünki milyonları bulan sayıda taraftarları var..

İslamcı basın yıllardır Yahudi-mason komplo teorileri ile milletin beynini yıkıyor..Aleviler üzerine yarattıkları durumu yıllardır diğer gruplara da uyguluyorlar..

Biz ateistlerin uğrdığı ayrımcılığı anlatmama gerek bile yok...Bu ülkede Sunni Müslüman değilsen hiç bir şeysin..

Sitelerde Paylaş

Bu ülkede yıllardan beridir Din üzerinden düşmanlıklar körüklendi zaten..Yabancı düşmanlığı Irktan ziyade Dinsel nedenlere dayanır..

Mesela, PKK yı kötülemek için bile şovenistler "sünnetsiz,ermeninin dölü,hristiyan" gibi tabirler kullanırlar..Bunlar dinsel vurgu değil de nedir?

Sitelerde Paylaş

ilk başlarda duygularımın vermiş olduğu tepki ile ne kadar bu düşünceye karşı çıksamda, aslında insan mantığını duygularından arındırdığı zaman bunun böyle olduğunu anlıyor.Resimlere baktığımda Yunan resminin sanki bizim köyden bir amca gibi olduğunu hissettim.Ne yalan söyleyim kendimi artık Türk hissetmekten daha çok Anadolulu olmakla övünüyorum.Eski bir Türkçü olmama rağmen artık orta asya göçünün bende bir efsane olduğunu düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

asyadan göç efsane değil tarihi bir gerçektir

öylesine tarihidir ki bazılarında efsane hissiyatı uyandırmaktadır

ben türk değil zazayım

daha önce forumda kürtlerin saf-ırk olduğunu savunmuş türklüğü ile övünen(halbuki bence de anadolu ve etrafında yaşayan toplumlarla karışmışlardır) türklerin(faşist takılanların) silkelenmelerini bunu bir düşünmelerini istemiştim

ama ben türklerin orta asyadan gelmediğini savunmanın gerçekten anlamsız olduğu düşünüyorum

orta asyada doğmuşlar gerek yolda gerek yerleştikleri anadoluda sosyal açıdan normal olan her toplum gibi etraflarındaki toplumlarla diyaloga-ilişkiye girmiş kaynaşmışlardır

işin başka boyutu da var acaba kaç yunanın kanında türk kanı var?

veyahutta eski yugoslavya da türk kanı taşıyan ama türküm demeyen kaç insan vardır?

geçin bunları

tekrar söylüyorum o 8 insan eğer ırklarının temel özelliklerini büyük ölçüde yansıtıyorsa ve bu bilimsel açıdan kanıtlanmışsa

sizin(ludwig) öne sürdüğünüz şey gerçek olabilir

ama durum böyle değil

meselenin çıkış noktası olarak gösterdiğiniz o 8 foto çarpık bir mantığın ürünü

varmak istediğiniz sonuça varmanız için uydurulmuş bir vasıta

bu konuyu ciddiye alanın aklından şüphe ederim...

tarihinde Uyusukkursun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uyuşukkurşun bu konuda GENETİK bir çalışma yapıldığında Anadolu halkının kökeni Orta Asya çıkmıyor.İşte ama oradan geldikle olmuyor bu işler.

Kültürel açıdan egemen Türkler tarafından ,Türkleştirilmiş Anadolu.Karadeniz Türkleştirilmiş, Ege Türkleştirilmiş vs.

Türküz diyen ama türk olmayan ırklar var Anadolu'da, kökeni Orta Asya olmayan (çerkesler,boşnaklar vs).

Zaten bunu farkeden Atatürk Türk tanımını ırk olarak değil vatandaşlık olarak çizmiştir.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...