Jump to content

Türk'ü Bul

Recommended Posts

bir kaç asırdır varlık gösteren,hiç bir ortak değere sahip olmayan ve tarihi abuk subuk kovboylara ve kızılderili soykırımına dayanan abd, ortak bir tarih bilinci uyandırmak ve kendine tarih yazabilmek için dünyanın en eski topraklarında zülüm yaparken ve insanları öldürmek için yaptığı füzelere bile vatan sever adını koyarken bizdeki bu inkarcı zihniyetin hangi amaca ve ideolojiye hizmet ettiğini anlayamıyorum.eğer bu ülkeye türkiye ve konuşulan dile türkçe deniyorsa bu ismi taşıyan milletin bir tarihi olmalıdır ve vardır da.göktürkler yalan değildir.hele hele orhun yazıtları hiç yalan değildir.orjinalini bulup okuduğunuzda konuştuğumuz bu günkü türkçeden hiç te farklı olmadığı görülecektir.türkçe dünyanın en eski dillerinden birisidir.içinde barındırdığı yansıma sözcükler bunun en büyük kanıtıdır.bizim tarihimizin anadoluda başlamadığı nın en büyük kanıtı da konuştuğumuz dildir. çevremizde konuşulan tüm diller kürtçe de dahil hint-avrupa dil ailesinden gelirken türkçe ural-altay dil ailesinden gelmektedir.belki köken olarak herkes türk değil.çoğunluk anadolu insanı.ama bu topraklara adını veren dilini konuştuğumuz bu milletin binlerce yıllık tarihini,destanlarını,devlet geleneğini,bize bıraktığı kültür mirasını, eserlerini, türkülerini inkar mı edelim? bu ülke insanına ne yapılmaya çalışılıyor? uyruksuz, bayraksız,tarihsiz,dilsiz ve en son topraksız mı kalalım?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

eberen, yani atalarımız kendi öz İndo-Avrupa dillerini unutup, kendilerine hakim olmuş Türkçe konuşan istilacıların diline ve dinine geçip asimile olduğu için, atalarımızı inkar edip bu istilacıların tarihini mi yüceltelim?

Genetik araştırmaları bırak, çıplak gözle bile bizim Orta Asyalı değil bariz buranın yerli insanı olduğumuz belliyken ne diye bir yalanı yaşıyalım?

Açık ki bu Orta Asya safsatası 1900lü yılların başındaki Türkçülük akımının bir kalıntısı. Bu adamların elinde genetik veriler falan varmıydı ki bu sonuçlara varıp bu yalanları okul kitaplarına yazdılar?

Artık üniversite antropoloji profesörleri açıkça "Orta Asyalı değil Anadoluluyuz" derken bizim ilkokul kitaplarını değiştirme vaktimiz gelmedi mi sence?

tarihinde ludwig tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uyuşukkurşun bu konuda GENETİK bir çalışma yapıldığında Anadolu halkının kökeni Orta Asya çıkmıyor.İşte ama oradan geldikle olmuyor bu işler.

Kültürel açıdan egemen Türkler tarafından ,Türkleştirilmiş Anadolu.Karadeniz Türkleştirilmiş, Ege Türkleştirilmiş vs.

Türküz diyen ama türk olmayan ırklar var Anadolu'da, kökeni Orta Asya olmayan (çerkesler,boşnaklar vs).

Zaten bunu farkeden Atatürk Türk tanımını ırk olarak değil vatandaşlık olarak çizmiştir.

aphabeta cok güzel açıklamış..

özellikle Anadoluda hiçbir ırkın saf kalması zaten mümkün değil..

ben de Türk tanımını ırk özelliklerine göre değil vatandaşlık üzerine yapıyorum.

türkiye'yi de,ben Türk'üm demeyi de,türk bayrağını da çok seviyorum.

Sitelerde Paylaş

eberen, yani atalarımız kendi öz İndo-Avrupa dillerini unutup, kendilerine hakim olmuş Türkçe konuşan istilacıların diline ve dinine geçip asimile olduğu için, atalarımızı inkar edip bu istilacıların tarihini mi yüceltelim?

Genetik araştırmaları bırak, çıplak gözle bile bizim Orta Asyalı değil bariz buranın yerli insanı olduğumuz belliyken ne diye bir yalanı yaşıyalım?

Açık ki bu Orta Asya safsatası 1900lü yılların başındaki Türkçülük akımının bir kalıntısı. Bu adamların elinde genetik veriler falan varmıydı ki bu sonuçlara varıp bu yalanları okul kitaplarına yazdılar?

Artık üniversite antropoloji profesörleri açıkça "Orta Asyalı değil Anadoluluyuz" derken bizim ilkokul kitaplarını değiştirme vaktimiz gelmedi mi sence?

ben tarihi 1900 lü yıllardan sonra yazılan eserlerden okumadım. orjinal taş basma, el yazma 11. 12. ve hatta daha eski metinleri okuyarak öğrendim.bunları yok sayarsak nereden başlayacağız?hangi ortak paydada buluşacağız?hangi dille kendimizi en güzel şekilde ifade edceğiz?ilkokul kitaplarına"orta asyalı değiliz kimimiz rumdan döndük kimimiz ermeni,kimimiz arap,kürt,laz,gürcü" kimin atasını kimden ayıracağız?Adamlar orta asyadan gelip bir tarih yazmış mı? Yazmış. biz de onun bir parçası olmuş muyuz? olmuşuz.

Sitelerde Paylaş

ben tarihi 1900 lü yıllardan sonra yazılan eserlerden okumadım. orjinal taş basma, el yazma 11. 12. ve hatta daha eski metinleri okuyarak öğrendim.bunları yok sayarsak nereden başlayacağız?hangi ortak paydada buluşacağız?hangi dille kendimizi en güzel şekilde ifade edceğiz?ilkokul kitaplarına"orta asyalı değiliz kimimiz rumdan döndük kimimiz ermeni,kimimiz arap,kürt,laz,gürcü" kimin atasını kimden ayıracağız?Adamlar orta asyadan gelip bir tarih yazmış mı? Yazmış. biz de onun bir parçası olmuş muyuz? olmuşuz.

İlkokul kitaplarındakilerin yalan olduğunu kabul ediyorsun yani. Ama bu yalanlara ihtiyacımız mı var diyorsun? Ve bizi istila edip asimile edenler çok başarılı bir iş yaptıkları için onlara tapıp hakiki atalarımızı inkar edelim mi diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Sen taş yazmalardan Köktürkleri öğrendin,peki bunlarla genetik bağın olduğunu nereden biliyorsun?

Tabiki uydurmasyonlardan.

Sitelerde Paylaş

Uyuşukkurşun bu konuda GENETİK bir çalışma yapıldığında Anadolu halkının kökeni Orta Asya çıkmıyor.İşte ama oradan geldikle olmuyor bu işler.

Kültürel açıdan egemen Türkler tarafından ,Türkleştirilmiş Anadolu.Karadeniz Türkleştirilmiş, Ege Türkleştirilmiş vs.

Türküz diyen ama türk olmayan ırklar var Anadolu'da, kökeni Orta Asya olmayan (çerkesler,boşnaklar vs).

Zaten bunu farkeden Atatürk Türk tanımını ırk olarak değil vatandaşlık olarak çizmiştir.

atatürk türklerin orta asyadan geldiğini şiddetle savunmuş ve kendi elleriyle türk tarihini bunun üzerine inşa etmiştir.

tarihinde Uyusukkursun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

atatürk türklerin orta asyadan geldiğini şiddetle savunmuş ve kendi elleriyle türk tarihini bunun üzerine inşa etmiştir.

Türkler Orta Asya'dan gelmiş olabilirler, biz Anadolu halkından Türkleştirilenlerden bahsediyoruz.

Sanırım vurgulananı anlamamakta ısrarcısınız.Evet Anadolu kültürü ve dili asimilasyona uğratılmış Orta Asya kökenli kültür olması muhtemel ama halklar ırk olarak TÜRK kökenli ve TÜRK ırkına mensup değil.TÜRKLEŞTİRİLMİŞ.

Umarım anlatabilmişimdir.

Bakın günümüzde FRANKLAR Cermen Irkına mensuptur ama dilleri LATİN kökenlidir.Uzun süreli ROMA hakimiyetinden dolayı,Latinleşmişlerdir.

Ve günümüz Fransız halkını oluşturmuşlar.

Anadolu Türkleri de böyledir.Orta Asya ile bağları yoktur.1000 yıllık süreçte Türkleşmiştir.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen taş yazmalardan Köktürkleri öğrendin,peki bunlarla genetik bağın olduğunu nereden biliyorsun?

Tabiki uydurmasyonlardan.

ben genetik bağım olduğundan da yüzde yüz eminim.ben türkmenim. yani tahtacı. memleketim kaz dağlarında bir türkmen köyü.ve benim soyumda dışarıdan kız alıp vermek hala yasaktır. şu topraklarda islamiyet en az benim töremi yozlaştırabilmiştir.benim ölülerim hala en sevdikleri eşyaları ile gömülürler.benim atalarım göç sırasında hazar kıyısına geldiklerinde ikiye bölünmüşlerdir. bir kısmı kuzeyden horasan üzerinden anadoluya girerken, diğer kısmı güneyinden dolaşıp önce toroslara gelmişler.fatih zamanında kazdağlarına yerleştirilmişlerdir. alevi kimlikleri nedeni ile hep insanlardan uzak orman köylerinde yaşadıkları için tahtacı denir.köyümde bu bilgiler eşliğinde hazırlanmış bir müze vardır. tahtakuşlar köyü. yazları gidip görmenizi tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş

ben genetik bağım olduğundan da yüzde yüz eminim.ben türkmenim. yani tahtacı. memleketim kaz dağlarında bir türkmen köyü.ve benim soyumda dışarıdan kız alıp vermek hala yasaktır. şu topraklarda islamiyet en az benim töremi yozlaştırabilmiştir.benim ölülerim hala en sevdikleri eşyaları ile gömülürler.benim atalarım göç sırasında hazar kıyısına geldiklerinde ikiye bölünmüşlerdir. bir kısmı kuzeyden horasan üzerinden anadoluya girerken, diğer kısmı güneyinden dolaşıp önce toroslara gelmişler.fatih zamanında kazdağlarına yerleştirilmişlerdir. alevi kimlikleri nedeni ile hep insanlardan uzak orman köylerinde yaşadıkları için tahtacı denir.köyümde bu bilgiler eşliğinde hazırlanmış bir müze vardır. tahtakuşlar köyü. yazları gidip görmenizi tavsiye ederim.

Ne mutlu sana sen asil Türk ırkındansın.

Fakat malesef Türkiye'nin geri kalanı çakma Türk. Bizim atalarımız Anadolu'nun Müslüman istila öncesi halkı.

Gerçek buysa okul kitaplarında da bu öğretilsin. Okul kitabı dediğin gerçekleri anlatır, yalanları değil.

Sitelerde Paylaş

''Bu Arap fikri, ümmet kelimesi ile ifade olundu. Muhammed'in dinini kabul edenler, kendilerini unutmaya, hayatlarını Allah kelimesinin, her yerde yükseltilmesine hasretmeye mecburdurlar. Bununla beraber, Allah'a kendi milli lisanlarında değil, Allah'ın Arap kavmine gönderdiği Arapça kitapla ibadet ve münacatta bulunacaktı. Arapça öğrenmedikçe, Allah'a ne dediğini bilmeyecekti. Bu vaziyet karşısında Türk milleti birçok asırlar, ne yaptığını bilmeksizin, adeta bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kuran'ı ezberlemekten beyni sulanmış, hafızlara döndüler. Başlarına geçebilmiş olan haris serdarlar, Türk milletince karışık, cahil hocalar ağzıyla, ateş ve azap ile müdhiş bir muamma halinde kalan, dini, hırs ve siyasetlerine alet ittihaz ettiler. Bir taraftan Arapları zorla emirleri altına aldılar, bir taraftan Avrupa'da Allah kelimesinin ilâhî parolası altında Hıristiyan milliyetleriylerine ilişmeyi düşünmediler. Ne onları ümmet yaptılar ne de onlarla birleşerek bir kuvvetli millet yaptılar. Mısır'da, belirsiz bir adamı halifedir diye yok ettiler, hırkasıdır diye bir palaspareyi, hilafet alameti ve imtiyazı olarak altın sandıklara koydular, halife oldular. Gâh şarka, cenuba, gâh garb veya her tarafa birden saldıra saldıra, Türk milletinin Allah için, Peygamber için topraklarını, menfaatlarını, benliğini unutturacak Allah'la mutevekkil kılacak derin bir gaflet ve yorgunluk beşiğinde uyuttular. Milli duyguyu boğan, fani dünyaya kıymet vermeyen, sefaletler, zaruretler, felaketler his olunmaya başlayınca, asıl hakiki saadete öldükten sonra ahirette kavuşacağını va't ve temin eden dini akide ve dini his, millet uyandığı zaman onun şu acı hakikati görmesine mani olamadı. Bu feci manzara karşısında kalanlara, kendilerinden evvel ölenlerin ahiretteki saadetlerini düşünerek veya bir an evvel ölüm niyaz ederek ahiret hayatına kavuşmak telkin eden dini hissi; dünyanın acısı duyulan tokatıyla derhal, Türk milletinin vicdanındaki çadırını yıktı, davetlileri, Türk düşmanları olan Arap çöllerine gitti. Türk vicdanı umumisi, derhal, yüzlerce asırlık kudret ve küşayişiyle, büyük heyecanlarla çarpıyordu. Ne oldu? Türk'ün milli hissi, artık ocağında ateşlenmişti''

öyle düşünüyorsa bile zamanla düşüncesinin değiştiğini düşünüyorum atamızın (bana önce kanıt gösterirsen tabi)

bu sözlere bakılacak olursa Atatürk zaten asimile olduğunu,eskiden bu topraklarda yaşadığımızı kabullenmiştir.

NOT: Atatürk yanılabilir,ama düzeltebilirde.

tarihinde Vahşi Diktatör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Elbette senin gibi Orta Asya kökenli olanlar da olabilir.Fakat çoğunluğun senin gibi olduğunu sanmıyorum.

Anadolu Türkler gelmeden önce de çok medeniyet ve uygarlığa vatan görevi yaptı.Hititler,urartular,lidyalılar,frigler,rumlar vs gibi.Bu halklar nereye uçtu?Topyekün sürüldüler mi?

Alpaslan Malazgirtte tüm halkları yok mu etti?Buharlaştı mı bu adamlar?Soyları mı kurudu?

Yoksa TÜRKLEŞTİ Mİ?

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürk yanılamaz mı?

mevzu bu değil ki

tartıştığınız konu çok saçma

anadoluda kendini türk zanneden insanlar orta asyadan gelmemişmiş hatta türk bile değilmiş

utanmasanız alakası bile yok diyeceksiniz

siz çok akıllısınız da bu millet süper salak olmalı da babasının kim olduğunu bilmiyor ama siz biliyorsunuz!

edit:

haritada gördüğünüz o sınırlar gerçek hayatta yok ırklar karışır az kaışan vardır çok karışan vardır

türkiye cumhuriyeti'ni osmanlı askerleri kurdu anadoludaki nufusda osmanlıdan kaldıbu çeşitlilik gayet normal

bahsettiğiniz şey türkün orta asyadan gelmediğini kanıtlayan bir durum değil.

aslında benzer şeyleri savunuyoruz ama sizin tarafınız farklı...

tarihinde Uyusukkursun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mevzu bu değil ki

anadoluda kendini türk zanneden insanlar orta asyadan gelmemişmiş hatta türk bile değilmiş

siz çok akıllısınız da bu millet süper salak olmalı da babasının kim olduğunu bilmiyor ama siz biliyorsunuz!

Bak sen bile Zaza olmana rağmen Türklük kimliği ile cevap yetiştiriyorsun.

İşte Atatürk'ün yaptığı budur.Türklüğü bir IRK tanımından VATANDAŞLIK tanımına çekmiştir.Dolayısıyla TÜRKLÜK bir ırka mensup olmanın tanımı olmamıştır.

Lazdır Türküm der,gürcüdür Türküm der,Boşnaktır Türküm der yahut zazadır Türküm der,yahut ermeni asıllıdır yahut kürttür, çerkezdir vsdir ama emin ol kökeni ORTA ASYA filan değildir..

Sitelerde Paylaş

eberen saf kan olduğunu iddia ediyor olabilirsin,emin ol senin gibi çok az kişi var bu ülkede.

ayrıca ırk hakkında ki tartışmaları doğru bulmuyorum önemli olan Millet'tir.

unutmayın ki Atatürk'te bir Makedon'dur.

hatta bunu dedikleri zaman napoleon'un italyan doğup fransız milliyetçisi olma örneğini vermiştir.

Atatürk'ün,bizim ne olduğumuz önemli değil,alın götürün beni laboratuara kanımda japon çıksın,ermeni çıksın,yunan çıksın,cermen çıksın,rum çıksın,makedon çıksın,ama ben Cumhuriyetimi seviyorum,Türk olmayı seviyorum,Türk pasaportu taşımayı seviyorum,Saf bir sevgi bu ya,öyle vatan millet sakarya değil ki,insanın hoşuna gitmez mi milli maçta ülkeni desteklemek,old traffor'da ingilterenin maçı oynanırken stattakilerin kaçı anglo-sakson,

almanların kaçı cermen,bunlar önemli mi,her dal olsun her alan olsun etkileşim iletişim olsun ülkeni tanıtmak o ülkenin kimliğiyle bir şeyler yapmak hoşuna gitmez mi insanın.

Sitelerde Paylaş

mevzu bu değil ki

Bak bugün Arabistan yarımadasının kuzeyindeki ülkeler, Ürdün, Suriye, Irak, Lübnan'da Arapça konuşuluyor.

Kuzey Afrika'da Mısır, Tunus, Fas, Cezayir, Libya'da Arapça konuşuluyor.

Peki İslam'ın yayılmasından önce de bu bölgelerdeki insanlar Arapça mı konuşuyordu?

Yoksa Hicaz'dan çıkıp dört bir yanı fetheden Araplar geldiğinde bu bölgeler boş muydu?

Bugünkü bu ülkelerde yaşayan 300 milyon Arabın atası hep Hicazlı mı?

Bak görüyorsun ki istila edilip de istilacıların dilini ve dinini benimseyen tek halk biz Anadolulular değiliz.

Atalarımız ne Müslüman'dı ne de Türkçe konuşurdu.

Ama hep bu toprakta yaşadılar.

Sitelerde Paylaş

mevzu bu değil ki

haybeye sallamak zor değil

sen böyle kuyruk acısı var gibi konuşursan millet sende artniyet arar kusura bakma

sana iki saattir ne anlatmaya çalışıyoruz burada

çok mu zor cumhuriyet kurulalı 15 yıl olmuş 15 yıl içinde yaşasın türk ırkı demek

ya ben ırk bile görmedim atatürkün söylediği sözlerde

ırkçı olsun ya çok mu zor ırk demek ırk

bi ırkçı hayatında bir kez olsun ırk demez mi

ne ima etmeye çalışıyorsun ki sen

tarihinde Vahşi Diktatör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak bugün Arabistan yarımadasının kuzeyindeki ülkeler, Ürdün, Suriye, Irak, Lübnan'da Arapça konuşuluyor.

Kuzey Afrika'da Mısır, Tunus, Fas, Cezayir, Libya'da Arapça konuşuluyor.

Peki İslam'ın yayılmasından önce de bu bölgelerdeki insanlar Arapça mı konuşuyordu?

Yoksa Hicaz'dan çıkıp dört bir yanı fetheden Araplar geldiğinde bu bölgeler boş muydu?

Bugünkü bu ülkelerde yaşayan 300 milyon Arabın atası hep Hicazlı mı?

Bak görüyorsun ki istila edilip de istilacıların dilini ve dinini benimseyen tek halk biz Anadolulular değiliz.

Atalarımız ne Müslüman'dı ne de Türkçe konuşurdu.

Ama hep bu toprakta yaşadılar.

ya bu arada artniyet aramıyorum meraktan soruyorum anadolulu ne demek yani bir millet olarak gösterirsen sevinirim kim yaşıyorduda asimile olduk hani kültürümüz neydi vs. doğru veya doğru değil merak sadece

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...