Jump to content

cemil çiçek protesto edildi..

Recommended Posts

http://www.milliyet.com.tr/Siyaset/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1151071&Date=16.10.2009&Kategori=siyaset&b=Bakan%20Ciceke%20universitede%20protesto

Mikail PELİT/MALATYA, (DHA)

DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, katıldığı üniversite açılış programı sonrasında, bir grup üniversite öğrencisi tarafından protesto edildi.

Malatla İnönü Üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış törenine katılan Devlet Bakanı Cemil Çiçek, program sonrası dışarda bir grup öğrenci tarafından sloganlarla protesto edildi. Kanser hastası Güler Zere’nin serbest bırakılması için sloganlar atan öğrencilere Üniversitenin güvenlik görevlileri müdahale etti. Yaka paça yakalanan öğrenciler yakında bulunan bir binaya sokuldu. Bu sırada öğrenciler slogan atmaya devam etti. Jandarma tarafından gözaltına alınan 6 öğrenci ifadeleri alınmak üzere Kampus içerisinde bulunan jandarma karakoluna götürüldü.

Bakan Çiçek ise programdan sonra karayolu ile Elazığ’a geçti

bugün bu gerçekleşmişbundan birkaç gün önce de ankara üniversitesinde aynı protesto gerçekleştirildi.. gençliğe olan güven duygumu yeniden kazanıyor gibiyim..

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=958411&Date=09.10.2009&CategoryID=77

ankaradaki protesto videosu içinde

http://video.gencturkhaber.com/2-8512-cemil_cicek_ankara_universitesi_proteto_video.htm

devamını diliyorum bu türlü şeylerin ve toplumsal bir protestonun ya da ayaklanmanın yakın olmasını temenni ediyorum..

sevgiler.

Sitelerde Paylaş

devamını diliyorum bu türlü şeylerin ve toplumsal bir protestonun ya da ayaklanmanın yakın olmasını temenni ediyorum..

sevgiler.

Ne ayaklanmasından bahsediyorsun

Kim nereye ayaklanıyor

İç savaş mı istiyorsunuz.

Biraz aklı başında laflar edin

Sitelerde Paylaş

en azından haklarını savunabilen daha bilinçli bir toplumdan bahsediyorum.. istanbul taşralarından birinde oturuyorum burdaki sefil halkın halini biliyorum. böyle bişey istemem neden suç olsun neden bölücülük olsun.. bilinçli halk her zaman bölücü müdür? iç savaş mı çıkarır? herkes koyun olmak zorunda mıdır? ses çıkarmasını öğrenmesi gerekenlerden biri de benim eklemek gerek.

Sitelerde Paylaş

en azından haklarını savunabilen daha bilinçli bir toplumdan bahsediyorum.. istanbul taşralarından birinde oturuyorum burdaki sefil halkın halini biliyorum. böyle bişey istemem neden suç olsun neden bölücülük olsun.. bilinçli halk her zaman bölücü müdür? iç savaş mı çıkarır? herkes koyun olmak zorunda mıdır? ses çıkarmasını öğrenmesi gerekenlerden biri de benim eklemek gerek.

Ayaklanma lafı çok yanlış.

Hem zaten bu memleket iki tane gerizekalı üniversite öğrencisinin cahilce hezeyanlarıyla yönetilecek değil

Defolsun otursunlar, onlara harcadığımız paralarla EĞİTİM yapsınlar, politika değil

Sitelerde Paylaş

benim eğitimim için harcanan para ailemin cebinden çıkıyor. devlet eğitimi ücretsiz mi yapmış cebinden ne çıkmış. en son ne zaman üniversite açmış.. her yer çığ gibi özel üniversite kaynıyor. senin hangi cebinden çıkıyor?

ayrıca öğrenci hesap sormayacak, doktor hesap sormayacak herkes boyunduruğa uyacak ses çıkarmayacak eee başka? ancak ve ancak o videodaki gibi arka kapıdan çıkarmayı bilen bir devletimiz var. görüntü vermek istemeyen öğrenciyi inatla çekmeye çalışan bir halkımız var. herşeye he deyip oturmak mı neden? sen birisi paranı gasp edince sessiz mi kalıyorsun?

Sitelerde Paylaş

benim eğitimim için harcanan para ailemin cebinden çıkıyor. devlet eğitimi ücretsiz mi yapmış cebinden ne çıkmış. en son ne zaman üniversite açmış.. her yer çığ gibi özel üniversite kaynıyor. senin hangi cebinden çıkıyor?

ayrıca öğrenci hesap sormayacak, doktor hesap sormayacak herkes boyunduruğa uyacak ses çıkarmayacak eee başka? ancak ve ancak o videodaki gibi arka kapıdan çıkarmayı bilen bir devletimiz var. görüntü vermek istemeyen öğrenciyi inatla çekmeye çalışan bir halkımız var. herşeye he deyip oturmak mı neden? sen birisi paranı gasp edince sessiz mi kalıyorsun?

Sen bir senelik üniversite eğitimi kaç para biliyor musun? Özel üniversitelere bakarsan göreceksin ki 10 milyara kadar çıkıyor. Ama devlet okulunda 200-300 milyon harçla bu eğitim nasıl sağlanıyor sanıyorsun??? Bunun yükü hepimizin sırtında. Pislik solcu öğrenciler o üç kuruş harcı bile sırtımıza yıkmak istiyor. Memleketi "ilerletmenin" yolu bu beyefendilerin tamamen beleş okumasıymış. Bu gerizeklalılar peki oturupo ders mi çalışıyor yoksa btün gün komunistçilik mi oynuyor ve kantin masalarında sigara tellendirip memleketi mi kurtarıyor onu da sormak lazım.

Boyunduruk diye bir laf ettin. Ne demek bu? Kim kimi boyunduruğa almış? Ne haksızlığı yapılmış?

Güerl Zere denilen her kimse buna af çıkartmamak tamamen bizim keyfimize kalmış bir iştir. Bizim yasamızda "suçlu kişi ölümcül hastalığa yakalanırsa bırakılır" diye bir madde yok. Mesela Mardin'de 44 kişiyi vuranlar ya da Münevveri kesenler hapiste kanser olunca onlar da bırakılsın diye ülkenin Adalet Bakanı'na gidip terbiyesizlik yapacak mısın? Boyunduruk mudur bu, yoksa her ülkede olan bir adalet sistemi midir?

Bizim gençlik solculuk oynamak için mazeret arıyor. Beyinsizce hareketlerle kendilerini mi ispat ediyorlar nedir. Hepsi tamamen dolduruşa gelme. Ülkücü beyinsizler ne kadar koyunca yönlendirilip kendi düşünemeden biryerden uzaktan kumanda ile her hareket yaptırılıyorsa, solcular da aynı. Hepsi çoktan KOYUN olmuş bile. Kusura bakma. Kendi için düşünebileni var mı aralarında?

Sitelerde Paylaş

özel bir okulda okumak zorunda kaldığım için biliyorum fiyatlarını. ailemde sisteme uyup beni ildışına göndermediği için ne kadar direndiysem de özel çukuruna girdim. girdim ve gördüm neyin ne olduğunu. alttan ders ücretinden pay almak için hocaların nasıl sapır sapır herkesi döktüğünü..

her neyse güler zere içinse serbest bırakılsın denmedi, tedavisinin yapılması istendi.. tutuklu olduğu için kimse bu sağlık hakkından mahrum bırakılamaz..

solculuk aramak değil insanca yaşam hakkının arayışı.. neyse ludwig senle uzlaşamam ben, hazır barış da doğmuş aramızda devam etmeyeyim.. ama sende solcu öğrencilere pislik giydirmesi yapma.. cidden rahatsız oldum.. emperyalizme uşaklık ettiğin için ben sana pislik demiyorum. bu hakkı kendimde görmüyorum.

Sitelerde Paylaş

Güler Zere her kimse belli ki solcu birisi. Zaten solcular sadece birbirlerini tutarlar. Onların "insani hak" zart zurt dediği şeyler sadece kendilerinden olanlar içindir. TKP denilen iğrençler de kalkıp "özgürlük bildirgesi" diye bir şey yayınlamışlardı ya. Hatırladın mı. Freddie hanım getirip buraya yapıştırmıştı. Okuyunca görüyorsun ki tek istedikleri kendileri için örgütlenme, eylem yapma, basın yayın aracılığıyla propaganda yapma hakları. Ve biliyoruz ki onların gerçek ideolijisi iktidara geldiklerinde insanların organize olma, dernek kurma, gösteri yapma, özgür basına haklarını insanların elinden alacak. Yani şimdi "özgürlük" istemeleri tamamen takiyye. "Şimdilik bize biraz özgürlük verin, biz bir hareketimizi güçlendirelim, iktidara gelince görürsünüz size neler yapacaz"

Zere'nin hapisteki haklarını falan korumak isteyen bu insanlar gidip açıp okusunlar Soljenitsin'in Gulag anılarını. Bir baksınlar Sovyetlerdeki insanların hapisteki hakları nelermiş.

Bu ikiyüzlülüklere benim karnım tok.

Adam öldürmekten bahsedip, Lenin'in Stalin'in katliamlarını gaddarlığını savunup sonra da utanmadan "hümanistim" diyenlerin iğrenç yalanına karnım tok.

Solcular sadece kendileri gibi solcu olanların "haklarını" savunuyor. Sadece dava içim. Solcular aslında hiçbir hakka hukuka inanmıyor. Geçmişteki komunist rejimlerde bunu herkes gördü. Solcular hala da geçmişleriyle hesaplaşmıyor. Elleri kanlı diktatörlerin bayrağını sallayıp insanlık nutukları atmaya devam ediyorlar. Bu iğrenç ikiyüzlülük mide bulandırıyor.

Sitelerde Paylaş

sevgili ludwig sağlık hakkı elinden alınan bir türbanlı olsaydı veya ülkücü olsaydı emin ol onu da savunurduk.. bu devlet eliyle işlenen ciddi bir suç. sen zaten onu hapse atarak onun işlediği suçun cezasını zaten veriyorsun.. ama bu şekilde biraz abes olmuyor mu? tecritin neresi insancıl. neresi hukuki..

Sitelerde Paylaş

sevgili ludwig sağlık hakkı elinden alınan bir türbanlı olsaydı veya ülkücü olsaydı emin ol onu da savunurduk.. bu devlet eliyle işlenen ciddi bir suç. sen zaten onu hapse atarak onun işlediği suçun cezasını zaten veriyorsun.. ama bu şekilde biraz abes olmuyor mu? tecritin neresi insancıl. neresi hukuki..

Benim bildiğim TKP türban konusunda "yasak kalksın" diyeceğine "türban neyi örtüyor" diye kel alaka absürd bir slogan ortaya atmıştı. İnan çok koruyorlar türbanlıların hakkını.

Cemil Çiçek'e gıcıklıklarının da sebebi adamın Müslüman olması olduğunu hepimiz biliyoruz.

Senin "ayaklanmadan" bahsederken içinden geçenin laik kesimin iktidarı Müslümanların elinden zorla alması olduğunu da biliyoruz.

Solun büyük kesiminin Ergenekon'un avukatı ve Darbecilik sempatizanı olduğunu da biliyoruz.

Faşistlerle elele vermiş gidiyor "sol". Ya da bize "sol" diye yutturmaya çalıştıkları rezillik artık herneyse.

Sitelerde Paylaş

baştaki akp yönetimi değilde başka birileri de olsa aynı eleştiriye maruz kalırlardı.. sadece müslüman olmayınca sorun çözülüyor mu?

neyse biraz önce msndeki yazışmalarını okudum ve yaman ve bana uzattığın dostluk elinde bile içten olmadığını gördüm.. seninle artık muhattap değilim..

Sitelerde Paylaş

ne oldu saylın ludwig... Bu öfke ne.. İki üç kişinin demokratik tepkisini dile getirmesine bile mi tahammül gösteremiyorsunuz.. Hani nerede liberallik dostum...

Güller Zere'nin yaşam hakkının gaspedilmesine dair bir tepki gelince aklınıza nereden geldi Gulag, lenin, stalin.. Her olayda bunlar aklınıza geliyorda nalet olasıca Ebu Garib'i niye görmüyor gözleriniz...

Doğrudur ikiyüzlülüklere karnınız tok gibi gözüküyor.. Her ögün ortaya servis yapıyorsunuz nasılsa...

Sitelerde Paylaş

ne oldu saylın ludwig... Bu öfke ne.. İki üç kişinin demokratik tepkisini dile getirmesine bile mi tahammül gösteremiyorsunuz.. Hani nerede liberallik dostum...

Güller Zere'nin yaşam hakkının gaspedilmesine dair bir tepki gelince aklınıza nereden geldi Gulag, lenin, stalin.. Her olayda bunlar aklınıza geliyorda nalet olasıca Ebu Garib'i niye görmüyor gözleriniz...

Doğrudur ikiyüzlülüklere karnınız tok gibi gözüküyor.. Her ögün ortaya servis yapıyorsunuz nasılsa...

"Nalet olasıca" Ebu Greyb (adını öğren artık şu yerin) denilen yerde Amerikanın pis kapitalist rejimi kendi vatandaşlarına işkence mi yapmış???? Yoksa işgal ettiği yerdeki teröristleri mi toplamış??? Olay ortaya çıkınca inkar mı etmiş yoksa suçluları mı yargılamış? Kaç kişi mağdur olmuş?? Gulag gibi kendi öz vatandaşlarını milyonlarcasını toplayıp imha mı etmişler yoksa???

Amerika yoksa işgal ettiği yerin, askerini, memurunu, entelektüelini, sivilini, 30.000 tane insanı toplayıp kafasına kurşun sıkıp toplu mezarlara mı gömdü??? Yoksa bunu SSCB 1940'ta işgal ettiği Polonya'da KATYN'de mi yaptı???

Sen ne biçim bir insansın be. Bu kadar anlatıyoruz komunistlerin tarihteki pisliklerini, bir kere olsun dedin mi "ewet, gerçekten de bazı yanlışlar oldu". BUNU NEDEN DİYEMİYORSUN???? Niye her bokta "ama ABD böyle böyle" diye konuyu değiştiriyorsun??

Pol Pot halkının üçte birini imha etti diyoruz, "ama ABD Vietnam'a karşı onu destekledi" diyorsun hemen. Peki bu dediğin Pol Pot'un bir KOMUNİST olarak yaptığı hayvanlıkların üstünü nasıl örtüyor???

GULAG diyoruz. Zulum, baskı ve kitle katliamı diyoruz. Hem de düşman insanına değil rejimin kendi vatandaşına yapıldı diyoruz. Bunun karşısına Ebu Greyb'i çıkartmaya çalışıyorsun. Ebu Greyb'de toplasan 100 kişiye işkence etmişlerdir. Hadi 1000 kişi olsun. Ulan Stalin tek başına 20.000.000 kendi vatandaşını öldürdü. Gulag'da 12.000.000 insan telef oldu deniyor. Sen ne diyorsun??? Amerika'nın Japonya'da attığı atom bombası bile Stalin'in öldürdüğü insan sayısının sadece 100'de 1'i. Hem de Stalin'in öldürdüğü kendi öz vatandaşı. Niye ağzından bir kere olsun "Stalin bok adamdı" duymuyoruz?? Eğer Amerika katilse Stalin nedir peki????

Senin Lenin'in Kızıl Terör'ü için "tertemizdi" falan gibi laflar ettiğini de biliyoruz.

Aslında insan hayatı falan umrunda mı senin. Olsa Lenin'i Stalin'i mi savunursun. Hayatınız yalan sizin.

Biraz haysiyetin varsa burda SSCB'nin de komunist diktatörlerin de insanlık suçları işlemiş olduğunu kabul edersin.

Hala adamlar melekmiş gibi yapıyorsun. Konu açılınca hemen konuyu değiştirmeye çalışıyorsun. Artık yeter.

Sitelerde Paylaş

Ebu Greyb desem, ABD'nin pisliği ortadan kalakacak mı. Ebu Gureyb deniliyor genelde o nalet olasıca yere...

Hala stalin, hala lenin.. Bazi şeyler sizde hastalık derecesine ulaşmış. Sorun Türkiye'de bir insanın yaşamının gasp edilmesi. Buna dair düşünce belirtmek varken konuyu SSCB'ye getirmek niye? Siz her gece rüyanızda Stalin'i Lenin'i mi görüyorsunuzda ağzınızdan başka kelimeler çıkmıyor. Hele önce bir kapınızın önünü temizleyin, pisliklerinizin hesabını verin ondan sonra başkasına laf atın. Savcunmaya bakın. kendi vatandaşanı ma işkence yapıyormuş. Teröristleri mitopluyormuş. Terörist kim sayın ludwig. Kaç bin km öteden gelip bir ülkeyi işgal edenrler mi terörist yoksa ülkelerinin bağımsızlığı için işgalcilere kurşun sıkanlar mı. Sizde az bir şey vahdettin kültürü sezinliyorum...

Ayrıca evet. ABD kendi vatandaşlarına da işkence yapıyor, ayrımcılık yapıyor.. Tabi sizin gözünüzde zenciler ABD vatandaşı ise...

Son olarak Ebu Garip ne alaka diyen arkadaş... Konunun Lenin ile stalin ile gulag ile alakası varmıydı??

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...