Jump to content

İlaç Allah dilerse şifaya vesile olur..

Recommended Posts

sorun şu ki bazı hastalıklar kalıtsaldır ve kıçını yırtana kadar da dua etsen hiç bir halta yaramaz.

bu durumdaki kişi ne yapmalıdır? madem her mahluk müslüman doğar ve insan en şerefli varlıktır ne diye daha doğmadan cezalandırılır? bu konudakiş fetvanız nedir? gene ilahi hikmet deyip bir kaç kat daha mı dombalacaksınız?

insanları daha doğmadan sakat bırakan bir yaratıcının nasıl bir sadist olduğunu tartışmaya gerek var mı?

Rabbimiz Kuran'da kimseye kaldıracağından fazlasını yüklemem diyor. Bu dünyada özürlü yarattığım insanı da ahirette öyle nimetlerle donatırım ki sağlıklı insanlar bu hali görünce keşke biz de özürlü olsaydık da şimdi bu kardeşimizin eriştiği nimetlere erişseydik diyecekler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Rabbimiz Kuran'da kimseye kaldıracağından fazlasını yüklemem diyor. Bu dünyada özürlü yarattığım insanı da ahirette öyle nimetlerle donatırım ki sağlıklı insanlar bu hali görünce keşke biz de özürlü olsaydık da şimdi bu kardeşimizin eriştiği nimetlere erişseydik diyecekler.

İlahi cübbi, yine güldürdün akşam akşam :)

Sitelerde Paylaş

Dindar biri olarak konuyu açan arkadaşın yazısına katılıyorum lakin izah edilmesi gereken yerler var mesela

1-Allah kainatta sünnetullah tabir ettiği sebeb sonuç ilşkisini yaratmıştır

yani normal şartlarda gerçekelşmesi mümkün olan gerçekelşir.

Tabii bunun bir çok istisnası vardır

mesela çölde su hemen hemen yoktur ama sözkonusu Peygamber sav. ve ashabı olunca 5 parmağından su akıtır

Peygamber bir işaretiyle ayı 2 parçaya böler

yani peygamberlere verilen mucizeler sünnetullaha aykırı olabilmektedir

2-Evliyaullahın kerametleri mesela

"bastı zaman" kavramı bir evliyullah atına ayağını atıp binme arefesinde Kuranı azimmüşanı hatmedebilir

veya gerçekten uçabilir

3-Kafirlerin ileri gelenlerinin kerametleri=isdidraç deniyor ve

sünnetullaha aykırı mesela lenin uçabiliyordu bir başkasının gözünde hipnotize etme yeteneği vardı gibi

4-Cenabı Hakkın veli kullarına verdiği olağan dışı sünnetullaha aykırı olaylar olabilmektedir

gazetelerde okursunuz herkes beşinci kattan atlar ölür ama bir bebek düşer bişey olmaz gibi

hal böyle olunca ateşe elini sokarsan yakar,

mikroplu su içersen ishal olursun, kendini 10 kattan atarsan ölürsün

bunlar Cenabı Hakkın kaideleridir

bu kaidelerin hilafına olabilecek sonuçlar yine Cenabı Hakkın tasarrufudur.

Hastalık meselsinde her ilaç her hastaya iyi gelmez

mesela aynı boy kilo cins ve hastalıkta 2 kişi düşünün aynı ilacı verin aynı sonuçları alamazsınız.

Çünkü tıpta bir kural vardır "hastalık yoktur hasta vardır" diye.

Bu nednle artık bugün kişiye özel ilaç üertimi gündeme gelmiştir (google bakın ayrıntılar var)

demek her daim Cenabı Hakkın tasarrufu devam eder ilacı aldım oh hemen iyleşecem yok öyle

hasılı kelam Cenabı Hak OL derse olur olma derse olmaz

--------

kalıtsal hastalıklar vb tıbbın gelişmesi için ve daha bir çok hikmete binaen verilmiş özürlerdir.

Durumuna sabırla şükreden Hasta veya Sakat birinin bir ameli ona

cennette ebedi saadeti kazandıracaksa sağlam kişinin belki 100 ameli salihi olmalı ki kazansın

hem sağlığının şükrünü tam eda edebilsin

böyle durumda kısa dünya hayatını hasta sakat geçirip ebediyen saadet içinde yaşamak

sağlıklılık nimetine müreccahdır.

Demek hastalar hakikatte sağlam, sağlamlar ise asıl hasta olandır

----------

MehdiiAzam Bediüzzamanın Risalei Nurundan "Hastalar Risalesinden" esinlenilmiştir

tarihinde AhmetBaha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seni bu dünyada güldürdüğüm gibi Rabbim de ahirette güldürsün inşaAllah.

:) bu duayı kendin için ettin dimi, seni güldürdüğüm gibi allahta beni güldürsün diyorsun sanırım :)

Şu an daha çok güldüm valla

Sitelerde Paylaş

Bu kadarı da olmaz be kardeşim . Saçmalamanın da bi sınırı var . Her cümle ayrı bir fiyasko . Demek cennette de sınıfsal ayrılık varmış . offf offff . Yüce isa aşkına dedirteceksiniz bana bi gün . Dine imana gelicem sırf bu teistlerin içinde olimde o zman belki onlara daha fazla yardımcı olurum diye .

tarihinde everest tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunu yeni öğrendiysen eğer sen çok cahilmişsin be kardeş.

Doğru diyosun . Daha "cubbelii" dininden öğreneceyim çok şey var .

Ulan sanki islam dinini almışın evirmişin çevirmişin kendi dini kurmuşun . zaten dinciyim diyen kendini nerdeyse peygamber ilan edecek bu zamanda . Sizin varya dininizin %10 kuran gerisi kendi uydurmalarınız.

neyse UÇAN SPAGETTİ CANAVARI sonumuzu hayır eğleye ne diyek .

Sitelerde Paylaş
O, kalemle yazmayı öğretendir. Adem'e kelimeleri öğretti. İnsan deneyerek öğrenmedi. Direk öğrendi. Öyle taş devri, cilalı taş devri gibi masallara inanmayın

cüpüş

ilk yazı nasıl bir şeydi?

niye çin alfabesi hiyeroglif o kadar fark ediyor?

Sitelerde Paylaş

İslam'ın canına okudunuz şimdi sözcüklere geldi sıra;

Rituel ne demek; "A ritual is a set of actions, performed mainly for their symbolic value, which is prescribed by a religion or by the traditions of a community." demek...

Jimnastik, fitness, koşma ritüel olmaz.

Sözcüklere kendi kafana göre anlam yükleyeceksen aramızda sağlıklı bir iletişim olamaz.

Ayrıca, realite ile bütün bir tanrı yoktur, doğa tanrı felan değildir.

Ben sana ritüelin tanımını yaz demedim ukalalık yapıyorsun.Ben sana benim ritüelim bu diyorum anladın mı?Dinsiz ve dini öğretileri esas almayan adamın ritüeli ve tanımı dini olmaz.Ama günlük haftalık aylık periyodik aktiviteleri olur.Benim ritüelim de bu şekilde.

Senin tanrıya inanmıyor veya doğaya tanrı demiyor oluşunda önemsiz.Neticede olaylara ve olgulara bir nedensellik atfediyor ve buna fizik şartlar olgular diyorsun buna tanrı demiyor veya diyor olmanında bir önemi yok.

Doğa benim tanrımdır.Yaptığım aktivitelerde benim ritüelim.

Ve bunun çizgisini çizmek senin haddine değil ve senin boyunu aşan birşey olur.

Sitelerde Paylaş

ben de bir ilave yapayım:

bundan dört yıl önce bana bir alışveriş merkezindeki çekilişten bir mercedes araba çıkmıştı. o zaman buradaki bazı dindar geçinenleri sorguladım bu konuda , niye benim gibi dinsiz birine araba çıkıyor da size bir şey çıkmıyor filan diye. nedense hiç bir düzgün cevap alamadım.

Allah bu dünyada rahman sıfatıyla yatattığı tüm canlılara nimet verir yani ayırmaz bu bana iman eden etmeyen diye.

Allah rahim sıfatıylada nimetlerini ahirette yalnız kendine iman eden salih kullarına verecekdir.

Sitelerde Paylaş

Allah bu dünyada rahman sıfatıyla yatattığı tüm canlılara nimet verir yani ayırmaz bu bana iman eden etmeyen diye.

Allah rahim sıfatıylada nimetlerini ahirette yalnız kendine iman eden salih kullarına verecekdir.

Fukara tesellisi!

İşte bu inancınız olmasa dünyayı birbirine katarsınız. Yarın sabah uyansanız ve Allah'ın olmadığını bir şekilde anlasanız ve emin olsanız her tarafı talan edersiniz, canınızı sıkanın gırtlağını kesersiniz.

Buna inanan ve bel bağlayan insandan hayır gelmez. Onlar için "yaşasın Allah ve ahiret" inancı!

Sitelerde Paylaş

Dindar biri olarak konuyu açan arkadaşın yazısına katılıyorum lakin izah edilmesi gereken yerler var mesela

1-Allah kainatta sünnetullah tabir ettiği sebeb sonuç ilşkisini yaratmıştır

yani normal şartlarda gerçekelşmesi mümkün olan gerçekelşir.

Tabii bunun bir çok istisnası vardır

mesela çölde su hemen hemen yoktur ama sözkonusu Peygamber sav. ve ashabı olunca 5 parmağından su akıtır

Peygamber bir işaretiyle ayı 2 parçaya böler

yani peygamberlere verilen mucizeler sünnetullaha aykırı olabilmektedir

2-Evliyaullahın kerametleri mesela

"bastı zaman" kavramı bir evliyullah atına ayağını atıp binme arefesinde Kuranı azimmüşanı hatmedebilir

veya gerçekten uçabilir

3-Kafirlerin ileri gelenlerinin kerametleri=isdidraç deniyor ve

sünnetullaha aykırı mesela lenin uçabiliyordu bir başkasının gözünde hipnotize etme yeteneği vardı gibi

4-Cenabı Hakkın veli kullarına verdiği olağan dışı sünnetullaha aykırı olaylar olabilmektedir

gazetelerde okursunuz herkes beşinci kattan atlar ölür ama bir bebek düşer bişey olmaz gibi

hal böyle olunca ateşe elini sokarsan yakar,

mikroplu su içersen ishal olursun, kendini 10 kattan atarsan ölürsün

bunlar Cenabı Hakkın kaideleridir

bu kaidelerin hilafına olabilecek sonuçlar yine Cenabı Hakkın tasarrufudur.

Hastalık meselsinde her ilaç her hastaya iyi gelmez

mesela aynı boy kilo cins ve hastalıkta 2 kişi düşünün aynı ilacı verin aynı sonuçları alamazsınız.

Çünkü tıpta bir kural vardır "hastalık yoktur hasta vardır" diye.

Bu nednle artık bugün kişiye özel ilaç üertimi gündeme gelmiştir (google bakın ayrıntılar var)

demek her daim Cenabı Hakkın tasarrufu devam eder ilacı aldım oh hemen iyleşecem yok öyle

hasılı kelam Cenabı Hak OL derse olur olma derse olmaz

--------

kalıtsal hastalıklar vb tıbbın gelişmesi için ve daha bir çok hikmete binaen verilmiş özürlerdir.

Durumuna sabırla şükreden Hasta veya Sakat birinin bir ameli ona

cennette ebedi saadeti kazandıracaksa sağlam kişinin belki 100 ameli salihi olmalı ki kazansın

hem sağlığının şükrünü tam eda edebilsin

böyle durumda kısa dünya hayatını hasta sakat geçirip ebediyen saadet içinde yaşamak

sağlıklılık nimetine müreccahdır.

Demek hastalar hakikatte sağlam, sağlamlar ise asıl hasta olandır

----------

MehdiiAzam Bediüzzamanın Risalei Nurundan "Hastalar Risalesinden" esinlenilmiştir

Boş söylemler, boş avuntular, delilsiz hezeyanlar... Çok laf, az iş...

Sitelerde Paylaş

oldu

gözlerim doldu.

Sitelerde Paylaş

"Hacca gidin; Arapları bu dünyada ve gerçek hayatta zengin edin; ahirette de onların dini sizi zengin etsin..." :)

Züğürdün tesellisi...

Sitelerde Paylaş

belkide tanrı onu sizin bulmamızı istiyordur o ne söylerse söylesin siz zaten inanmayacağınızı bildiği için bunlara akıl vereyim onlar zamanla

beni bulurlar nasıl olsa demişte olabilir onu bulunca zaten ona iman etmiş olursunuz kendiliğinizden böylece oda sizi zorlamış zorunda kalmaz birşeye

bu arada onun bütün sırlarını çözmeye çalışacağınızdan eminim onu bulunca bu seferde yav bu güç nerden geliyor yav nasıl oldu yok yaa araştırmamız gerek :D

çünkü insan hiç durmaz hep daha fazlasını ister ,bakalım onun sırlarını çözebilecekmisiniz ehü ehü ehee :)dünyadaki karıncalar misali

Sitelerde Paylaş

- Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol

Cübbeli, sen utanmadan buraya yazdığın bu sözün ayaklı yalanlayıcısısın. Görüldüğü gibi olmayanların, olduğu gibi görünmeyenlerin şahısın, yalancı ve sahtekarların ağababasısın.

Sözümona müslümanları teşhir etmek, küçük düşürmek gibi bir amaçla burada müslüman taklidi yapıyorsun; ürettiğin bir karikatür tipi aylardır canlandırıyorsun ama yetti artık! Kabak tadı verdi! Bir kere, yalanla, sahtekarlıkla bir yere varılmaz. Amacın her ne olursa olsun. Önce bunu anlaman gerekiyor.

İkincisi, zarar veriyorsun.. İğrendiriyorsun, mide bulandırıyorsun. Konuların içine ediyorsun. Yerli yersiz saçmalıklarınla insanları bezdiriyorsun. Konuların tartışılmasını engelliyor ve sabote ediyorsun. Amacın insanlara, müslüman işte böyle olur deyip müslümanlardan insanları iğrendirmek. Bu zaten başlıbaşına ahlak dışı aşağılık bir davranış ve bunun da üzerine, forumu baltalayan, sulandıran bir tavır.

Seni son kez uyarıyorum. Böyle devam edecek olursan, atılacak ve her geri dönüşünde tekrar uzaklaştırılacaksın. Yeterince tahammül ettik ama artık etmeyeceğiz. Ya adam olur, adam gibi yazarsın ya da zamanını gider başka yerlerde öldürürsün. Bundan sonrası artık senin bileceğin iş.

Sitelerde Paylaş

ama bu kez de ahirette sağlıklılara haksızlık yapmış olmuyor mu? nereye el atsak elimizde kalıyor.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Siz bize martavalları dayatın, biz de sizin kusurunuzu örtelim... Yok öyle yağma!

Adamın kafasına vurma yeridir burası! Vurursun, çıkan sese bakarsın! Tın tın ötüyorsa anlarsın ki boş o kafa!

"Hataları ört" yavşakların, kaypakların, prensipsizlerin mottosudur. Benim hatam varsa, vurun yüzüme ki bileyim! Hatadan dönme şansım olsun!

Körlerin sağırların birbirine masaj yaptığı yer değil burası... Laf diye getirdiğin şeyi savunamıyorsan arkasında duramıyorsan yüzüne vurulur.

bilgehan ben senin kafana vurdumda ulan bi yanlışlık senden tın tın ses bile çıkmıyor nedendir acaba.O KAFAYA SİZ DEĞİL BİZ VURURUZ BUNU KAFANA SOK.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...