Jump to content

Allah'ın yeminleri

Recommended Posts

islam teslim olmak demektir...

teslim ol diye kime denir...

suç işleyene ....

suçlulara teslim ol kurtul denir...

teslim olmadıkça kurtuluşunuz mümkün değildir ey dağdakiler derler...

sizin için tek kurtuluş silahı bırakıp suçlarınıza tövbe edip güvenlik güçlerine teslim olmaktır...

suç işlemeyen doğru dürüst yaşayana teslim ol denir mi...

denmez o zaten teslim olmuş adalete doğruluğa dürüstlüğe yani allahın dinine...

iyi insanlar zaten allaha teslim olmuşlardır...

onlar gerçek müslümanlardır...

kötüler allaha isyan edenlerdir...

allahın katında tek geçerli din yani yaşam tarzı islamdır yani adil doğru dürüst iyi insan olmaktır...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İyi o zaman... Don lastiği gibi Kuran'daki herşeyi sündürelim. Sündüğü yere kadar sünsün, olmazsa hadisle, içtihatle yama yaparız.

Bence bu sünmeden sabit fikirli olanlar korksun sen değil.Kuran bir zikirdir(öğüt hatırlatma).Robotlaşmış bir insanın manuali(kullanım kılavuzu) değildir.

Kuran, TCK yahut bir devlet anayasası da değildir.

Kuran mushafı benim açımdan sakla samanı gelir zamanı demekten başka birşey değil:)Ben bu anlatılardan alacağım öğüde bakarım.Kimi de saman saklamasın ahırında.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

islam teslim olmak demektir...

...

Kireç, kendi kendine İslam uyduruyorsun. Yeter artık... Zemini olmayan biri ile tartışamam. Jelibon gibisin aynı...

Geçen gün doğal seçilim iyileri seçer, kötüler ölür dediğinde kopmuştum zaten... Yeter... Aklını başına al... İslam diye bir öğreti var, ya kabul et ya da reddet.

Sitelerde Paylaş

Bence bu sünmeden sabit fikirli olanlar korksun sen değil.Kuran bir zikirdir(öğüt hatırlatma).Robotlaşmış bir insanın manuali(kullanım kılavuzu) değildir.

Kuran, TCK yahut bir devlet anayasası da değildir.

Kuran mushafı benim açımdan sakla samanı gelir zamanı demekten başka birşey değil:)Ben bu anlatılardan alacağım öğüde bakarım.Kimi de saman saklamasın ahırında.

Tek soru; Kuran'da hüküm var mıdır, yok mudur? ("hüküm" ne demek bildiğini varsayıyorum)

Sitelerde Paylaş

Kireç, kendi kendine İslam uyduruyorsun. Yeter artık... Zemini olmayan biri ile tartışamam. Jelibon gibisin aynı...

Geçen gün doğal seçilim iyileri seçer, kötüler ölür dediğinde kopmuştum zaten... Yeter... Aklını başına al... İslam diye bir öğreti var, ya kabul et ya da reddet.

yaw donkişot kardeşim bunlar kılıç kalkan değil yeldeğirmeninin pervanesinin kanatları...

o gıcırtılarda pervanenin dönüşünden çıkan sesler...

savaş naraları değil...

Sitelerde Paylaş

Herkesin dine bakış açısı farklıdır. Kendini müslüman kabul edenlerin hepsi aynı şekilde düşünmüyor. Ülkemizdeki müslümanların ortlalaması alındığında kirec o "ortalamaya" uymuyor. Müslümanlıkla panteizm arasında gibi geldi bana.

Sitelerde Paylaş

Tek soru; Kuran'da hüküm var mıdır, yok mudur? ("hüküm" ne demek bildiğini varsayıyorum)

Hüküm, gözlemlediğin yaşadığın verilerle elde ettiğin Sonuçtur.

Muhammed o çağda uzaya çıkmadığı için ve galileo gibi uzayı gözlemleyemediğinden dünya'nın hareket ettiğinin hükmüne varamamış mesela.

Evet o günkü verilerle elde edilen bazı Sonuçlar/hükümler mevcuttur.Ama güncellenebilir geliştirilebilir.

Sitelerde Paylaş

yaw donkişot kardeşim bunlar kılıç kalkan değil yeldeğirmeninin pervanesinin kanatları...

o gıcırtılarda pervanenin dönüşünden çıkan sesler...

savaş naraları değil...

:)

Ama en büyük savaş narasından daha etkili olduğu için bilgecik rahatsız oluyor.

Sitelerde Paylaş

Peki o hükümler bugün geçerli midir?

Veriler değişmişse hükümler update edilmelidir.Muhammed İsa'nın uyguladığını,İsa Musa'nın uyguladığını uygulamadı.Kendi çağı ve toplum reflexlerini dinamiklerini gözönünde bulundurdular.Ve böylece hükme vardılar(sonuca gittiler).

Yani İslam adı altında Adem'den beri aynı ŞERİAT modeli dayatılmadı Muhammed'den önce.Her kavim her toplum kendine uyan şeriat(kurallarla belirlenmiş toplum düzeni) ile yaşadı.Sonra da böyle olmayacak.

Sitelerde Paylaş

Veriler değişmişse hükümler update edilmelidir.Muhammed İsa'nın uyguladığını,İsa Musa'nın uyguladığını uygulamadı.Kendi çağı ve toplum reflexlerini dinamiklerini gözönünde bulundurdular.Ve böylece hükme vardılar(sonuca gittiler).

Yani İslam adı altında Adem'den beri aynı ŞERİAT modeli dayatılmadı Muhammed'den önce.Her kavim her toplum kendine uyan şeriat(kurallarla belirlenmiş toplum düzeni) ile yaşadı.Sonra da böyle olmayacak.

ama hepsinin ortak bazı amaçları olduğu fark edilebilir...

toplumda bir şekilde doğruluğu düzeni ve iyiliği sağlamaya çalışmak...

kötülükleri önlemek...

adaleti gerçekleştirmek...

bu amacı gerçekleştirmek için her farklı şart içinde farklı hükümler gerekir...

bunu da insan aklını kullanıp bulacaktır...

insanın dünya ve ahiret mutluluğunu sağlamak da diyebileceğimiz bu temel amacı her peygamber farklı şekilde gerçekleştirmeye çalışmıştır...

tüm canlılar allahın ev halkıdır ailesidir...

evdeki huzur mutluluk budur...

huzuru bozan cezalandırılır...

Sitelerde Paylaş

ama hepsinin ortak bazı amaçları olduğu fark edilebilir...

toplumda bir şekilde doğruluğu düzeni ve iyiliği sağlamaya çalışmak...

kötülükleri önlemek...

adaleti gerçekleştirmek...

bu amacı gerçekleştirmek için her farklı şart içinde farklı hükümler gerekir...

bunu da insan aklını kullanıp bulacaktır...

insanın dünya ve ahiret mutluluğunu sağlamak da diyebileceğimiz bu temel amacı her peygamber farklı şekilde gerçekleştirmeye çalışmıştır...

tüm canlılar allahın ev halkıdır ailesidir...

evdeki huzur mutluluk budur...

huzuru bozan cezalandırılır...

Veriler değiştikçe hükümleri güncellemez isen Adalet konusu da sarsıntıya uğrar.

Örneğin, bundan bin yıl önce Mekke'ye gitmek aylar sürüyordu şimdi saatler.Bir turizm firmasını bu çağdaki ulaşım imkanlarına göre yargılarsın.Yani adalet dediğin şey de sabit hükümlere sahip değil.

Adalet doğru HÜKÜM ile mümkündür.

Musa zina edeni recmediyor,İsa recmetmiyor,Muhammedse 100 sopa diyor.Yani bir süreç ver yargılama sistemindeki hükümlerde de.İnsanların yönetim anlayışları ve geldikleri bilgi düzeyi artık peygamberlere, krallara ihtiyaç duymuyor.Saçmalıkları görme de adaletsizliği farketmede daha yetenekli artık insanlar.

Peygamberlik misyonunun yerini artık örnek adil toplumlar aldı.Firavun sisteminin yerini de bazı toplumlar:)

Ve süreç devam ediyor veriler değişiyor.

Sitelerde Paylaş

Bakın müsüman kardeşlerim,

Şu geçmişi bu günlüğüne bi kenara koyalım. Bana biriniz çıksın bugünden somut bi işaret versin tanrının olduğuna dair.

kuşa ,dağa, böceğe bak demeyin . bunlar oluşumu açıklanmış şeyler onun için hiç uğraşmayın. Biriniz çıksın subjektif olmadan açıklasın bakalın işte bu büyük işaret diye.Geçmiş safsataları ve kendi uydurmalarınızı bi kenara koyun artık.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle Müslümanlar tutarsız ve çelişkili söylemlerinden vazgeçmelidirler.. Kuran bütün insanlığa inmiş diyip ardındanda Arab'ın anlayacağı dilde inmiştir derseniz hem komik duruma düşersiniz, hem de kimse sizi kaale almaz.. Eğer Arap anlasın diye diyorsanız Kran Araplara hitap eder demektir.. 

Sitelerde Paylaş

Yani diyorsun ki; her çağda değişen şartlara göre Kuran'ı yenileyeceğiz. İyi bakalım. Kolay gelsin.

Allah'a da bir sor bakalım biz kafamıza göre değiştireceksek yani referans kafamızsa neden kitap gönderme zahmetinde bulunmuş?

Sitelerde Paylaş

Yani diyorsun ki; her çağda değişen şartlara göre Kuran'ı yenileyeceğiz. İyi bakalım. Kolay gelsin.

Allah'a da bir sor bakalım biz kafamıza göre değiştireceksek yani referans kafamızsa neden kitap gönderme zahmetinde bulunmuş?

Bence Allah çağa ayak uydursun, Kuran'ı E-Kuran yapsın, arada internet üzerinden update etsin.

Şaka bir yana, dindarlara çağrım şudur: Alimimutlak, kadirimutlak Tanrı'nız adına durmadan mazeret uydurmak, onun adına kitabında revizyon yapmak durumunda kalıyorsanız ortada oldukça bariz bir sorun vardır. Bu durumu sorgulayın. İnandığınız Tanrı ve onun sıfatları ile bu tarz durumların bağdaşıp bağdaşmadığı konusuna biraz kafa yorun.

Doğru ile yanlışı kendimiz ayırt edip bu kitapları yeniden yorumlayabiliyorsak, kitaba ne gerek var? Koca Tanrı için, onun yolladığı kitap için mazeret uydurmak vs. size mi kaldı?

Sitelerde Paylaş

Sana bu kitabı; her şey için bir açıklama, doğru yolu gösteren bir rehber, bir rahmet ve müslümanlar için bir müjde olarak indirdik.

Sitelerde Paylaş

Sana bu kitabı; her şey için bir açıklama, doğru yolu gösteren bir rehber, bir rahmet ve müslümanlar için bir müjde olarak indirdik.

Bi tanrı olmadığın kalmıştı cübbik . gene başladın ayetler yazmaya ama onuda beceremiyosun . Hadi zorla kendini sende başarabilirsin . Sende beynini özgürce kullanabilirsin. Ha gayret...

Sitelerde Paylaş

Ben de öyle diyorum zaten Cübbeli... Müslümanım diyen kişi Kuran'ın "her şey için bir açıklama" olduğunu kabul edecek. Bunun başka yolu yok, lamı cimi yok...

Sen bana kızma Allah'ın kelamını oyuncak edenlere kız!

Bana göre Allah, Mickey Mouse gibi bişey; hayal kahramanı... Ama adamlar Allah'a inanıyorlar, müslüman güya bunlar! Ama kitapsız olmuşlar... Sen bunlarla uğraş bence.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...