Jump to content

Ateist olduğumu öğrenen müslüman arkadaşımın tepkisi

Recommended Posts

ben yodanın ne zaman müslüman ne zaman ateist ne zaman agnostik sonra tekrardan ne zaman müslüman olduğunu anlamadım

yılan hikayesi gibi valla :D

bir orda bir burda yarın deist veya panteist olarak gelmesini bekliyorum onlara hiç dokanmadı çünkü :D

:) benim ateist kaldığım dönem 1 haftadan fazla değildir :) sonra ateizme yakın agnostiğim dedim faceimde din kısmında bilmem kaç aydır agnostik yazdım duruyor :) sadece ateizmden uzaklaşıp islama yaklaştım profilime o kadar giriyorsun sitede, bir kere bakmamışsın orda yazdığım nota.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sizin gibi temelsiz dinsizleşenlerin dinsiz kalmaması, islama dönmesi dinsiz camiası için daha hayırlıdır.

Hayırlı islamlar dileyelim size. Dansöz müslüman kesiminde yerinizi almışsınız gerçi.

temeli iyi atta yıkılmasın kerzo.

nerde dansözlüğümü gördün buyur söyle.

Sitelerde Paylaş

:) benim ateist kaldığım dönem 1 haftadan fazla değildir :) sonra ateizme yakın agnostiğim dedim faceimde din kısmında bilmem kaç aydır agnostik yazdım duruyor :) sadece ateizmden uzaklaşıp islama yaklaştım profilime o kadar giriyorsun sitede, bir kere bakmamışsın orda yazdığım nota.

Niye her ateizmden uzaklaşan islama yaklaşıyor arkadaş biriniz de neo-paganizme yaklaşın ölür müsünüz?

Sitelerde Paylaş

Öyle bir zaman gelir ki, kendini "imanlı" hissedebildiğin tek an ateistlerle tartıştığın an olur.

oda senin kendi düşüncen, saygı duyarım.. :)

Niye her ateizmden uzaklaşan islama yaklaşıyor arkadaş biriniz de neo-paganizme yaklaşın ölür müsünüz?

neden acaba ???

Sitelerde Paylaş
imanlı olmaya çalışıyorum

Öyle bir zaman gelir ki, kendini "imanlı" hissedebildiğin tek an ateistlerle tartıştığın an olur.

oda senin kendi düşüncen, saygı duyarım.. :)

Güzel, şimdi saygı duruşuna geçiver;

Bence o an çoktan geldi.

Sitelerde Paylaş
neden acaba ???

Mesela her mahallede el-ilah tapınağı bulunması ama hiç poseidon tapınağı bulunmaması

ilköğretimde din kültürü derslerinde paganizm değil de sünni islami mitoloji öğretilmesi

etrafta sayısız müslüman olması ama hiç pagan olmaması...

gibi nedenler sayılabilir

Sitelerde Paylaş

Mesela her mahallede el-ilah tapınağı bulunması ama hiç poseidon tapınağı bulunmaması

ilköğretimde din kültürü derslerinde paganizm değil de sünni islami mitoloji öğretilmesi

etrafta sayısız müslüman olması ama hiç pagan olmaması...

gibi nedenler sayılabilir

önemli olan şu o sayısız müslümanın inandığı gibi körü körüne mi inanacağım??

öyle inandığımda oldu bu arada.

Sitelerde Paylaş
önemli olan şu o sayısız müslümanın inandığı gibi körü körüne mi inanacağım??

İnanmak dediğin şey zaten başka türlü olmaz.İnanmak,doğruluğu hakkında elinde hiç bir veri olmadığı durumda geçerlidir.

Yıldızların varlığına inanıyor musun?Güneşin doğduğuna inanıyor musun?

Bu sorular saçmadır çünkü bunların doğruluğu ortadadır.

İnanmaksa körü körünedir,başka türlüsü inanmak olmaz zaten.

Sitelerde Paylaş

İnanmak dediğin şey zaten başka türlü olmaz.İnanmak,doğruluğu hakkında elinde hiç bir veri olmadığı durumda geçerlidir.

Yıldızların varlığına inanıyor musun?Güneşin doğduğuna inanıyor musun?

Bu sorular saçmadır çünkü bunların doğruluğu ortadadır.

İnanmaksa körü körünedir,başka türlüsü inanmak olmaz zaten.

güneşe bakarım, yıldızlara bakarım onları nasıl biliyorsam, Allahıda "onlar varsa Allahta vardır" diyerek bilirim bende taopaipai.

doğruluğu elbette ortada :) bak bir etrafına kör olma.

Yeryüzünde kesin bir bilgiyle inanacak olanlar için ayetler vardır. ZÂRİYÂT 20

Sitelerde Paylaş

düşüncelere saygı duymak önemlidir. ordan saygı duruşuna nasıl geçiverdin, onu anlamadım ya neyse.

Ne demek düşünceye saygı? Düşünceye nasıl saygı gösterilir? İlk aklıma gelen saygı duruşu oldu.

Saygı şöyle gösterilir mi mesela;

Başlık:

Reformcuların İnanılmaz Körlüğü

İlk cümleler:

Saygıdeğer reformcu arkadaşlarımız hadisleri reddediyorlar.

bu şekilde kuranın bir ayetini reddediyorlar

ahzab-21

Mesela ben birinin lafına saygı duyuyorsam, onu değerlendirip o konuda fikir beyân eder, ayrıca kendime uyarlarım.

O yüzden saygı boş laf, dolduruver bir zahmet içini.

Sitelerde Paylaş

Ne demek düşünceye saygı? Düşünceye nasıl saygı gösterilir? İlk aklıma gelen saygı duruşu oldu.

Saygı şöyle gösterilir mi mesela;

Başlık:

İlk cümleler:

Mesela ben birinin lafına saygı duyuyorsam, onu değerlendirip o konuda fikir beyân eder, ayrıca kendime uyarlarım.

O yüzden saygı boş laf, dolduruver bir zahmet içini.

:) Sana karşı yanlış bir ithamım olmaz demek istiyorum.(Dediğin doğru olabilir demek istiyorum)

Zaten zeki birisin bunuda biliyorum pekte bulaşmam sana gibi gibi :)

Evet, honululu önce saygıdeğer, sonra münafık demiş. İyi yakalamışsın :)

Sitelerde Paylaş

hangi düşüncede olursanız olun fakat en önemlisi o düşünceyi savunan eylemler yapıp yapmadığınızdır, kisve altında saklamayın kendinizi, ona müslüman buna hristiyan çıkarına göre bukelamun gibi değişen insan zaman gelir girecek renk bulamaz...

tanrı yok diyen, tanrı varsa tanrıyı bulup öldürmeli mi??

Sitelerde Paylaş

Sizin gibi temelsiz dinsizleşenlerin dinsiz kalmaması, islama dönmesi dinsiz camiası için daha hayırlıdır.

Hayırlı islamlar dileyelim size. Dansöz müslüman kesiminde yerinizi almışsınız gerçi.

Ben Yoda'yı tebrik ederim, samimiyetinden dolayı.

Günübirlik din değiştiren insalar bile gördüm.

Ömrü boyu ateist olup da hiç diyemeyen veya müslüman olup da utananlara nazaran, Yoda'nın -yiyeceği onca lafa karşın-hele de ateistlere bunu dile getirmesi gayet güzel.

Devam Yoda, istediğin an istediğini ol, yak yık ertesi gün inşa et, hiç sorun değil, önemli olan kendini bulman...

Sitelerde Paylaş

Ben Yoda'yı tebrik ederim, samimiyetinden dolayı.

Günübirlik din değiştiren insalar bile gördüm.

Ömrü boyu ateist olup da hiç diyemeyen veya müslüman olup da utananlara nazaran, Yoda'nın -yiyeceği onca lafa karşın-hele de ateistlere bunu dile getirmesi gayet güzel.

Devam Yoda, istediğin an istediğini ol, yak yık ertesi gün inşa et, hiç sorun değil, önemli olan kendini bulman...

tşk ederim :) sizden bunu duymak güzel..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...