Jump to content

Ateistlerin yanlış bildiği bir konuyu düzeltelim

Recommended Posts

vel kafirune hümü zzalimün...

kafir zalim demektir kardeşim...

Peki bu ayeti nasıl eğip, bükeceksin?

Nisa: (150-151) Şüphesiz, Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah’a inanıp peygamberlerine inanmayarak ayrım yapmak isteyenler, “(Peygamberlerin) kimine inanırız, kimini inkâr ederiz” diyenler ve böylece bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isteyenler var ya; işte onlar gerçekten kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır.

Ulâike humul kâfirûne hakkâ(hakkan), ve a’tednâ lil kâfirîne azâben muhînâ(muhînen).

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peki bu ayeti nasıl eğip, bükeceksin?

Nisa: (150-151) Şüphesiz, Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah’a inanıp peygamberlerine inanmayarak ayrım yapmak isteyenler, “(Peygamberlerin) kimine inanırız, kimini inkâr ederiz” diyenler ve böylece bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isteyenler var ya; işte onlar gerçekten kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır.

Ulâike humul kâfirûne hakkâ(hakkan), ve a’tednâ lil kâfirîne azâben muhînâ(muhînen).

bunu kıvıramadım...

ama bu ayet senin kurtuluş için allaha inanma yeterliliği teorini de çürütyor...

bak allaha inanıp başka şeylere inanmayanları da cehenneme gönderiyor...

Sitelerde Paylaş

Cübbeli eskiden beri kendini allah yerine koymasa da allah adına konuşmayı sever. Hani tarihte kraldan çok kralcılar olur ya, öyle bir şey.

Burası ateist forum. Allah diye bir şeyin olmadığını bilenlerin forumu. Cennet, cehennem allahın insanları ödüllendirip veya cezalandırdığı yerler. Allahın olmadığı yerde bunların ne işi var. Bunları tartışanlar, bu konuların tartışmaya açanlar, allah varmış da onun varlığına itiraz yokmuş da. onun davranışlarında, yasalarında, kararlarında şöyle mi olur, böyle mi olur şeklinde akıl yürütüyorlar.

Ne diyeyim allah akıl versin. :lol:

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

insanlar bazen ne kadar mantıksız olabiliyo anlayamıyorum :)Peygamberimiz (SAV) Miraç gecesi cehennemde ateşin yakmadığı bir adam görür. Cebrail'e as. bu adamın kim ki onu ateş yakmıyor?

Cebrail as. : Bu Hatemi Tai dir. Cömertliği sebebiyle Allah onu ateşte yakmıyor.

bu diyaloğu yazmış çok merak ediyorum sizin peygamberinizin yanında başkası varmıydı bu diyaloğu doğrulayacak ikinci bir şahıs herhalde yoktur peki bu masalsı diyaloğun nesi sana bu kadar gerçek geliyo anlayamadım .bende ara sıra tanrı ile görüşüyorum bana benim size ihtiyacım yok ben çok yüce bir varlığım sizin gibi küçük yaratıkların önemsiz şeyleri beni ilgilendirmez sizler kendi hayatlarınızı yaşayın benide hiçbirşeye karıştırmayın diyo:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...