Jump to content

Teistler,neden ateist forumdasınız?

Recommended Posts

Bu forumda bulunan teist insanların tam inançlı insanlar olduğuna inanmıyorum.Gerçi tam inançlı insan bulunduğuna da

inanmıyorum.Karşıt fikirdeki insanların da inançlarını, kendilerine dahi itiraf edemedikleri ,etmekten korktukları bir olgu diye

düşünüyorum. Bir noktada bilinç üstüne çıkan,kendince dini sorgulayan soruları,şeytana maal eden teist insanları tam

inançlı kabul edebilirim.Bilinç üstüne çıkan bu sorgulamalarla başedemeyen insanların kendilerini bu foruma

attıklarına inanıyorum.Bu forumdaki anlatımları,tartışmaları,örneklemeleri gördüğü halde,inancına devam edenlerin

inançlarında bişeyler eksildiğini tahmin ediyorum.İnançlarınızda neler değişti,bu sorgulamalarınızı bizimle paylaşırsanız sevinirim.

İlginç yanıtlar bekliyorum...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sevgili highman, bu forum sayesinde İslam'a nerden saldırdıklarını öğreniyor ve ona göre savunma hazırlıyor ayrıca cihat yaptığımız için de Rabbimizden sevap umuyorum. Tabiki de hidayetin Allah'tan olduğunu bildiğim için inanmayanlar adına çok fazla göz yaşı dökmüyorum.

Sitelerde Paylaş

sevgili highman, bu forum sayesinde İslam'a nerden saldırdıklarını öğreniyor ve ona göre savunma hazırlıyor ayrıca cihat yaptığımız için de Rabbimizden sevap umuyorum. Tabiki de hidayetin Allah'tan olduğunu bildiğim için inanmayanlar adına çok fazla göz yaşı dökmüyorum.

Cübbeli,ben tanrı olsam,sana çıkarcı biri olduğun için "0" puan verirdim.Biraz araştırma yapsan da,boş boş atmasan diyorum.Bu arada bir soru sorabilirmiyim?

Evrim Nedir?

Sitelerde Paylaş

Cübbeli,ben tanrı olsam,sana çıkarcı biri olduğun için "0" puan verirdim.Biraz araştırma yapsan da,boş boş atmasan diyorum.Bu arada bir soru sorabilirmiyim?
Evrim Nedir? 

Evrim nedir?

Bu ne şimdi buraya gelen müslümanların neden buraya geldiklerinin cevabı mı?

Sitelerde Paylaş

Bu arada bir soru sorabilirmiyim?

Evrim Nedir?

"Evrim, dedemizin maymun olduğunu iddiasıdır. Tüm bu mükemmel canlıların, tüm bu güzelliklerin tesadüfen oluştuğu iddiasıdır. Şeytan tarafından Darvin'e ilham olunmuştur."

Bir müslüman bundan farklı bir tanım yapamaz. Müslümanın beyni bundan ötesini almaz.

Burada yazan teistler mazoşist... Allahlarına küfür edildiğini görüp orgazm oluyorlar. Bilgilenme felan gibi amaçları yok, buradaki ateistlerin dinler konusunda kendilerinden daha bilgili olduklarının da farkındalar. Hiç bir konuda verebilecekleri yanıt yok, ancak ayet, hadis, ya da HY vs.den kopyala/yapıştır yaparlar.

Sitelerde Paylaş

Bilgilenme felan gibi amaçları yok, buradaki ateistlerin dinler konusunda kendilerinden daha bilgili olduklarının da farkındalar. Hiç bir konuda verebilecekleri yanıt yok, ancak ayet, hadis, ya da HY vs.den kopyala/yapıştır yaparlar.

bilge sen bir adım atsan da şu evrimi öğrenebileceğimiz bir link versen?

Sitelerde Paylaş

Peki bu saçma bir cihat olmuyor mu sence? Kör dövüşü...

Biz ateistiz, Allah bizi böyle yarattı, çünkü cehennem bir işe yaramalıydı. Yani bizim ne olacağımız belliydi; değişmeyeceğimiz de.

Bunlar benim yorumlarım değil, sizin kitapta öyle yazıyor.

Sen de bu kitabı yalayıp yutmuş bir adam olarak bizimle cihadın anlamsız olduğunu bilmelisin. Hadi sen fanisin, yanılabilirsin diyelim.

Allah sizi ne diye üstümüze salsın, bir de puan versin? Bence sana kızıyordur.

Ama ben Allah olsam, cennetin en güzel köşesini kesin olarak sna verirdim. Azminden ve Allah'a rağmen inadından ötürü.

Sitelerde Paylaş

Ne verirsen elinle o gelir seninle...

Ben evrim konusunda hiç link vermemişim, tek satır yazı yazmamışım gibi benden link istiyorsun. Biri de senin peşine düşmüş... O da link istermiş.... Al sana link; forum.ateizm2.org. Evrim üzerine bin tane yazı yazdım, hepsi burada... Benden başka yazan arkadaşlar da var.

Bu başlığın konusu şudur; "Teistler, neden ateist forumdasınız?" Bu konuda konuşun...

Evrim konusunu da ilgi başlıklar altında konuşun.

Sitelerde Paylaş

Evrim uçak hurdalığında esen fırtına sonucu yepyeni bir boeing 747 oluşmasıdır. :) (dinci iddiaları arasında en çok buna gülüyorum)

Konudan uzaklaştığım için özür diliyorum, kendimi tutamadım.

tarihinde deregezen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Teistlerin daha doğrusu genel olarak müslümanların bu forumda bulunuş amaçları bireysel olarak değişebilir.Bir genellemeye tabi tutamayız.

Kimisi inancının propagandası için,

Kimisi kendi kişisel sorgulama süreci için,

Kimisi de geyik amaçlı bu forumda.

Kişisel sorgulama sürecinde olanlar bizim için tartışmaya değer ve en önemli kesimdir.Bana kalırsa siteye gelen müslümanların %30'u bu durumda.

Selamlar.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi de bu forumda onlarca kişi islami forumlardan nasıl atıldıklarını felan anlatırlardı.. Ateistlerin ne işleri vardı oralarda...

Onlarda ateizm propagandası ve inançların saçma yanlarını söylemek için orada idiler.

Neden harbi olmuyor kimse anlamıyorum :D

Sitelerde Paylaş

Onlarda ateizm propagandası ve inançların saçma yanlarını söylemek için orada idiler.

Tamam anladım.. Ateistler kutsal bir amaç için gidiyorlar, teist arkadaşlar ise içlerindeki şüpheden dolayı veya çamura yatmak için geliyorlar :)
Sitelerde Paylaş

Peki bu saçma bir cihat olmuyor mu sence? Kör dövüşü...

Biz ateistiz, Allah bizi böyle yarattı, çünkü cehennem bir işe yaramalıydı. Yani bizim ne olacağımız belliydi; değişmeyeceğimiz de.

Bunlar benim yorumlarım değil, sizin kitapta öyle yazıyor.

Sen bizim kitabımıza inanmadığın halde bizim kitabımızı işine gelince niye kullanıyorsun? Ayrıca yanlış kullanıyorsun.

İşte bu kıyamet, hak olan gündür. Artık dileyen kimse Rabbine ulaştıran bir yol tutar.Şüphesiz biz sizi, kişinin önceden elleriyle yaptıklarına bakacağı ve inkârcının, “Keşke toprak olaydım!” diyeceği günde gerçekleşecek olan yakın bir azaba karşı uyardık. İnkâr edenlere söyle: Eğer (iman edip, düşmanlık ve savaştan) vazgeçerlerse, geçmiş günahları bağışlanır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...