Jump to content

Teistler,neden ateist forumdasınız?

Recommended Posts

Cübbeli,ben tanrı olsam,sana çıkarcı biri olduğun için "0" puan verirdim.Biraz araştırma yapsan da,boş boş atmasan diyorum.Bu arada bir soru sorabilirmiyim?
Evrim Nedir? 

Evrim nedir?

Bu ne şimdi buraya gelen müslümanların neden buraya geldiklerinin cevabı mı?

Buraya gelen teistlerin,hiçbir araştırma yapmadıklarının sorgusu yada bilime olan değerleridir.Konu başlığından ne kadar uzak olsa da aslında konu ile başlığı ile iç içe olan bir sorudur.Deistlerin evrimi kabul ettiği noktada, müslümanlık yok olmaya mahkumdur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen bizim kitabımıza inanmadığın halde bizim kitabımızı işine gelince niye kullanıyorsun? Ayrıca yanlış kullanıyorsun.

Sizin kitabınıza inanıyoruz biz... Sizin kitabınız var, gerçektir. Ama sizin kitabınızda formüle edilen Allah adlı tanrı yoktur. Allah preislamik bir puttur. İslam onu revize edip semavi bir tanrı yapmıştır.

Kuran'dan ayet getirerek Kuran'ı eleştirken olmayan bir tanrıyı değil sizin kafalarınızdaki inancı hedef alıyoruz. Forumda müslüman az olsa, çoğunluk hristiyan olsa İncil'i eleştirirdik. Bizim derdimiz dindarları din virüsünden kurtarmak, bunu da inançlarının yanlış olduğunu göstererek yapmaya çalışıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Bu forumda bulunan teist insanların tam inançlı insanlar olduğuna inanmıyorum.Gerçi tam inançlı insan bulunduğuna da

inanmıyorum.Karşıt fikirdeki insanların da inançlarını, kendilerine dahi itiraf edemedikleri ,etmekten korktukları bir olgu diye

düşünüyorum. Bir noktada bilinç üstüne çıkan,kendince dini sorgulayan soruları,şeytana maal eden teist insanları tam

inançlı kabul edebilirim.Bilinç üstüne çıkan bu sorgulamalarla başedemeyen insanların kendilerini bu foruma

attıklarına inanıyorum.Bu forumdaki anlatımları,tartışmaları,örneklemeleri gördüğü halde,inancına devam edenlerin

inançlarında bişeyler eksildiğini tahmin ediyorum.İnançlarınızda neler değişti,bu sorgulamalarınızı bizimle paylaşırsanız sevinirim.

İlginç yanıtlar bekliyorum...

sizde zaten olmayan bir şeyi başkasında azalacağını nereden çıkarıyorsunuz.sen, kendini yaratmış insanoğlu ve bu dünyayı ve kainatı da yaratmış olan sen, tabi bunu da içindeki mükemmel parçanla atomla yarattın bu dünyadaki amacın ne. atom senin kendi vücüdunu, bedenini sırf kendine yararlı olsun diye mi oluşturdu. yada dile gelip, rahatça hareket etsin diyemi.yada belki de ete ve kemiğe bürünme ihtiyacı dğmuştur.ama bu seferde senin bedenini kemirdikten sonra bir kenara fırlatıp atıyor.kendini yok ediyor.böyle birşey olabilirmi.

o uluların ulusu bu madde yaratılmamış ve yok olmayacak bu madde ancak ve ancak sizleri ve sizlergibilerini oluşturabilir.ama bu maddeyide oluşturan bir ilahi gücün varlığına inanın.

ben size ve sizler gibi inançsızlara sadece gülerim.komime giden ne biliyormusunuz sizin bu dünyaya ne amaçla dahi geldiğini ve ne yapmanız gerektiğini bilmemenizdir. sizler bir ot canlısı olarak geldiniz ama inşallah saman olarak gitmeyi başarırsınız.zaten gidecek bir yerinizde yok ki.

bu forumda özelliklede sizlerden bazı arkadaşların beyinlerin en küçük hücre parçasına bu yazılanlardanbir parça etkilendiğini biliyorum.ama korkmayın müslüman olmak ölmek anlamına gelmiyor, yok olmak anlamına gelmiyor bilhassa tam tersi yeni bir hayatın başladığına işarettir.

allah tarafından sayıyla ihsan edilmiş bu günlerinizi allaha ve inananlara hakaret ve küfürle geçirmeyin. ya allah gerçekten varsa diye kendinize bir sorun.çünkü buda en az evrim teorisi (iddiası kadar) varolabilme ihtimaline sahip olabilir.ve bu sizin en büyük korkunuz olur. eğerki zaten bir yaratıcı yoksa benim için sorun teşkil etmez ölür ve yok olurum.kalkıp ta atomun beni cezalandıracağını veya ödüllendireceğini sanmam.ama ya bunun tersi olursa sizlerin hali nice olur.

Sitelerde Paylaş

Bu lafın için ceza alacaksın. Ağzını toplamayı öğrenmezsen forumdan atılacaksın.

doğru söyleyeni dokuz köyden (yani siteden)kovarlarmış.adam düşüncesini söyledi. saygı duymak istiyorsan saygı göstermesini bileceksin.

Bu lafın için ceza alacaksın. Ağzını toplamayı öğrenmezsen forumdan atılacaksın.

sizler değilmisiniz kurukafaları, şekli bozuk uydurma resimleri önümüze koyup al bak inanmıyorsanız bizim dedelerimiz bunlardı diye. sonra kolları , bacakları, butunları, ağızları, üreme organları, vs oldu diye.yedi cettini hayvan olarak bağıran sizler ve halen hayvan genlere sahip olan ve hayvanlarla insanları bir tutan sizler neden kızıyorsunuz.

size hayvanınoğlu dedim diye neredeyse kıyameti kopardınız.ama sana bunu değil hayvanınkızı diyeceğim. inkar et hadi durma.

Sitelerde Paylaş

sizler değilmisiniz kurukafaları, şekli bozuk uydurma resimleri önümüze koyup al bak inanmıyorsanız bizim dedelerimiz bunlardı diye. sonra kolları , bacakları, butunları, ağızları, üreme organları, vs oldu diye.yedi cettini hayvan olarak bağıran sizler ve halen hayvan genlere sahip olan ve hayvanlarla insanları bir tutan sizler neden kızıyorsunuz.

size hayvanınoğlu dedim diye neredeyse kıyameti kopardınız.ama sana bunu değil hayvanınkızı diyeceğim. inkar et hadi durma.

Kafayı evrimle bozmuş abuk sabuk yorum yapıyorsunuz.Size göre insan domuza ve maymuna dönüşebiliyor.Ama evrim bir değişimden bahsetse yerinizden hopluyorsunuz.

Evet bize göre MÜSLÜMANLAR DA ATEİSTLER DE TÜM İNSANLIK İNSANSI HAYVANLARDAN EVRİLDİ ve günümüz insanı oldu?Biz şimdi sana HAYVANSIN MI demiş olduk?

Sitelerde Paylaş

Cübbeli,ben tanrı olsam,sana çıkarcı biri olduğun için "0" puan verirdim.Biraz araştırma yapsan da,boş boş atmasan diyorum.Bu arada bir soru sorabilirmiyim?

Evrim Nedir?

evrim sana bakmak yeterli.evrim sana göre gerçeğin ve varolmanın tek nedeni.evrim sana göre güç ve düzen demek.evrim sana göre yaratıcıyı inkar demek.evrim sana göre herşeyin ve hiçbirşeyin varolmadığı demek..evrim sana göre doğai seçilim ve türlerin kökenidir.

bana göre ise koca bir yalan.

Sitelerde Paylaş

Kafayı evrimle bozmuş abuk sabuk yorum yapıyorsunuz.Size göre insan domuza ve maymuna dönüşebiliyor.Ama evrim bir değişimden bahsetse yerinizden hopluyorsunuz.

Evet bize göre MÜSLÜMANLAR DA ATEİSTLER DE TÜM İNSANLIK İNSANSI HAYVANLARDAN EVRİLDİ ve günümüz insanı oldu?Biz şimdi sana HAYVANSIN MI demiş olduk?

sen darwinin zırvalıklarını okuyacağına bizim masal kitabımız kuranı okusan aramızdaki uçurumu gözlerinle görebilirsin.

ben sana mersin diyorum sen ise bana tersi diyorsun.

Sitelerde Paylaş

1. Bana şahsen yapılan hakaretleri bizzat cezalandırma yoluna gitmem. Ben tek bir kişiyim, sen hakaret edersin, ben yanıt vermem, hakaret ettiğinle kalırsın.

2. "Ateistler hayvandır" demek milyonlarca insanı ve bu forumun binlerce kullanıcısını hedef alır. Bu tip bir hakaret forumda gerginliğe neden olur. Müslümanların inandıkları kitapta zaten bizim için hayvan deniliyor. Müslüman düşünce yapısının ne olduğunu biliyoruz. Ancak bu düşünce yapısının ajitasyona dönüşecek şekilde, forumun huzurunu bozacak şekilde kullanılmasına izin vermem.

3. Bizim için hayvan canlılar aleminden bir kolu ifade eder. İnsanlar da bu kola bağlıdır. Ancak müslüman için hayvan insandan aşağı olan bir yaratıktır. Yani bizim hayvan tanımımız ve bu sözden kastımızla bir müslümanınki farklıdır. Turkan_Saylan adlı kullanıcı bu sözü hakaret olarak kullanmaktadır.

4. Aklınızı başınıza alın, insanız diyorsanız insan gibi konuşmayı öğrenin.

Sitelerde Paylaş

Bu forumda teistlerin, teistlerin sitelerinde de ateistlerin bulunması gereklilik. Evrendeki her olgu karşıtıyla çatışarak, çelişerek gelişmez mi? Yaşamın bütün alanlarındaki sıçramalar, dönüşümler bu biçimde olmamış mıdır? İş ilkel adamın totemlerinden çoktanrılı inanışlara, oradan da oluş'u tektanrıya bağlamaya kadar gelmemiş midir? Bugünün tektanrılı (çağdışı) dinleri de geleceğin aynalarında parçalanacak elbet. Dine göre her şey sabit, durağan, değişmeyen olduğu için, dindarlar buna karşı çıkıyor, ama yaşam hiçbir zaman durmuyor. Dinlerin zincirlerinden kurtulmak için belki üç belki beş yüz yıl belki de bin yıl gerekecek. Ama dinler eninde sonunda aşılacak ve insanlık yeni bir evreye geçecek. Tarihin acelesi yok!

Sitelerde Paylaş

Ateistler genelde şutlanır islami forumlarda.Burada müslüman görmeye dayanamıyorlar gibi.

Ateistler genelde islami forumlarda şutlanır ama teistler ateist forumlarda istedikleri yorumu yapar istedikleri başlıkları açar (tabi bazı kısıtlamalar vardır)

Ne güzelde söyledin Alphabeta . Şimdi otur bi düşün şu yazdığın yorum hakkında.

İslamcılarla ateistler arasında nasıl bir fark var diye

Sitelerde Paylaş

Ateistler genelde islami forumlarda şutlanır ama teistler ateist forumlarda istedikleri yorumu yapar istedikleri başlıkları açar (tabi bazı kısıtlamalar vardır)

Aynı kısıtlamaların İslami forumlarda da olmasına niye şaşırıyorsun?

Sitelerde Paylaş

1. Bana şahsen yapılan hakaretleri bizzat cezalandırma yoluna gitmem. Ben tek bir kişiyim, sen hakaret edersin, ben yanıt vermem, hakaret ettiğinle kalırsın.

2. "Ateistler hayvandır" demek milyonlarca insanı ve bu forumun binlerce kullanıcısını hedef alır. Bu tip bir hakaret forumda gerginliğe neden olur. Müslümanların inandıkları kitapta zaten bizim için hayvan deniliyor. Müslüman düşünce yapısının ne olduğunu biliyoruz. Ancak bu düşünce yapısının ajitasyona dönüşecek şekilde, forumun huzurunu bozacak şekilde kullanılmasına izin vermem.

3. Bizim için hayvan canlılar aleminden bir kolu ifade eder. İnsanlar da bu kola bağlıdır. Ancak müslüman için hayvan insandan aşağı olan bir yaratıktır. Yani bizim hayvan tanımımız ve bu sözden kastımızla bir müslümanınki farklıdır. Turkan_Saylan adlı kullanıcı bu sözü hakaret olarak kullanmaktadır.

4. Aklınızı başınıza alın, insanız diyorsanız insan gibi konuşmayı öğrenin.

bacım sen yanlış yerdesin.senin dediklerin hindistanda oluyor.senin herhalde beynin allak bullak oldu.

alooooooooooooo burası türkiye cumhuriyeti.

halen daha kalkıp insanlar bilmem şu hayvan koluna bağlı diyorsun.yav senin dedelerin bu koldan geliyorsa benim ne suçum benim ne günahım var.

al hayvanlığını başına çal.

insanız diyorsun----------ama bir kaç asır sonra insandık demeyeceğin ne malum.

o zaman da belki ben hayvanlığı değil insanlığımı savunmak zorunda kalacağım.

yetti artık ama bir karar verin.

YA HAYVANSINIZ YADA İNSAN. BELKİ DE HER İKİSİDE DEĞİLSİNİZ.HAYVANLIKTAN İNSAN OLAN BİR CANLI BELKİDE HER İKİSİDE DEĞİLDİR.OF BE KAFAM KARIŞTI.

Sitelerde Paylaş

bacım sen yanlış yerdesin.senin dediklerin hindistanda oluyor.senin herhalde beynin allak bullak oldu.

alooooooooooooo burası türkiye cumhuriyeti.

halen daha kalkıp insanlar bilmem şu hayvan koluna bağlı diyorsun.yav senin dedelerin bu koldan geliyorsa benim ne suçum benim ne günahım var.

al hayvanlığını başına çal.

insanız diyorsun----------ama bir kaç asır sonra insandık demeyeceğin ne malum.

o zaman da belki ben hayvanlığı değil insanlığımı savunmak zorunda kalacağım.

yetti artık ama bir karar verin.

YA HAYVANSINIZ YADA İNSAN. BELKİ DE HER İKİSİDE DEĞİLSİNİZ.HAYVANLIKTAN İNSAN OLAN BİR CANLI BELKİDE HER İKİSİDE DEĞİLDİR.OF BE KAFAM KARIŞTI.

"Hiçbir ışığın aydınlatmadığı tek karanlık, cehalet denilen sonsuz gecedir!"

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...