Jump to content

Teistler,neden ateist forumdasınız?

Recommended Posts

sen darwinin zırvalıklarını okuyacağına bizim masal kitabımız kuranı okusan aramızdaki uçurumu gözlerinle görebilirsin.

ben sana mersin diyorum sen ise bana tersi diyorsun.

Sizin masal kitabınız İnsan ÇAMURDAN-Balçıktan oldu diyor biz de sizin ÇAMURLUĞUNUZU evrim karşısında gösterdiğiniz tepkilerle görmekteyiz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bacım sen yanlış yerdesin.senin dediklerin hindistanda oluyor.senin herhalde beynin allak bullak oldu.

alooooooooooooo burası türkiye cumhuriyeti.

halen daha kalkıp insanlar bilmem şu hayvan koluna bağlı diyorsun.yav senin dedelerin bu koldan geliyorsa benim ne suçum benim ne günahım var.

al hayvanlığını başına çal.

insanız diyorsun----------ama bir kaç asır sonra insandık demeyeceğin ne malum.

o zaman da belki ben hayvanlığı değil insanlığımı savunmak zorunda kalacağım.

yetti artık ama bir karar verin.

YA HAYVANSINIZ YADA İNSAN. BELKİ DE HER İKİSİDE DEĞİLSİNİZ.HAYVANLIKTAN İNSAN OLAN BİR CANLI BELKİDE HER İKİSİDE DEĞİLDİR.OF BE KAFAM KARIŞTI.

1) Eğer evrim bir gerçekse -ki öyledir- sadece ateistler değil sen de hayvan oğlu hayvansın demektir. Bundan kaçış yok. Evrim bir gerçekse, sırf ona inanmıyorsun diye gerçeklik yok olacak değil. Dedelerin muzu çok seviyordu, alış buna.

2) ''Sen insan mısın yoksa hayvan mı?'' türünden sorular sormak saçmadır çünkü insan da bir hayvandır. Biz de tıpkı hayvanlar gibi yiyor, içiyor, uyuyor, çiftleşiyor ve dışkılıyoruz. Arada akrabalık olduğu çok açık. Tek fark, bizim beynimiz evrim süreci içerisinde çokça geliştiği için düşünebiliyoruz. İnsan=düşünen hayvan.

3) Atalarımızın maymunumsu bir canlı olması bizleri neden rahatsız etsin ki? Geçmişte öyleydik, artık değiliz. Hayvandan geldik ama artık hayvanlığın üzerine yükseldik. Önemli olan hala hayvanlık yapmamaktır. Bu nasihatimi dinlersin umarım.

4) Dinlere göre ilk insanlar balçık gibi bir çamurdan(gübre olabilir mi?) yaratılmışlar. Atalarının çamur ve hatta gübre olması seni rahatsız etmiyor da maymun olması mı rahatsız ediyor? Bize ''hayvan'' demeye devam edebilirsin, ama ben de size ''bok herifler'' diyeceğim, kabul mü?

Sitelerde Paylaş

Herşeye rağmen sizden ümitliyim. Rabbim hepinize hidayet nasip etsin İnşaAllah. Cennete en son girenin bile bu dünyanın 10 misli büyüklüğünde arazisi olacak. Anlayacağınız cennet çok geniş hepiniz davetlisiniz.

Aklımı çeliyorsun.Şu dünyada malk mülk sahibi olamadık,cennette başımızı sokacak bir mülkümüz olsun.Yalnız sallanırda bu kadar mı olur.Şimdi o arazi bizim olsa,ekip dikmek gerekecek,işçi çalıştırmak gerekecek.Boş dursa nadasa bırakmak laazım.Offff şimdiden düşünmeye başladım,ben ne yaparım bu kadar arazi ile.Bişey sorabilirmiyim? İmara açmama izin varmı? Ne bileyim rezidanslar mega şehirler falan... :)

Sitelerde Paylaş

sizde zaten olmayan bir şeyi başkasında azalacağını nereden çıkarıyorsunuz.sen, kendini yaratmış insanoğlu ve bu dünyayı ve kainatı da yaratmış olan sen, tabi bunu da içindeki mükemmel parçanla atomla yarattın bu dünyadaki amacın ne. atom senin kendi vücüdunu, bedenini sırf kendine yararlı olsun diye mi oluşturdu. yada dile gelip, rahatça hareket etsin diyemi.yada belki de ete ve kemiğe bürünme ihtiyacı dğmuştur.ama bu seferde senin bedenini kemirdikten sonra bir kenara fırlatıp atıyor.kendini yok ediyor.böyle birşey olabilirmi.

o uluların ulusu bu madde yaratılmamış ve yok olmayacak bu madde ancak ve ancak sizleri ve sizlergibilerini oluşturabilir.ama bu maddeyide oluşturan bir ilahi gücün varlığına inanın.

ben size ve sizler gibi inançsızlara sadece gülerim.komime giden ne biliyormusunuz sizin bu dünyaya ne amaçla dahi geldiğini ve ne yapmanız gerektiğini bilmemenizdir. sizler bir ot canlısı olarak geldiniz ama inşallah saman olarak gitmeyi başarırsınız.zaten gidecek bir yerinizde yok ki.

bu forumda özelliklede sizlerden bazı arkadaşların beyinlerin en küçük hücre parçasına bu yazılanlardanbir parça etkilendiğini biliyorum.ama korkmayın müslüman olmak ölmek anlamına gelmiyor, yok olmak anlamına gelmiyor bilhassa tam tersi yeni bir hayatın başladığına işarettir.

allah tarafından sayıyla ihsan edilmiş bu günlerinizi allaha ve inananlara hakaret ve küfürle geçirmeyin. ya allah gerçekten varsa diye kendinize bir sorun.çünkü buda en az evrim teorisi (iddiası kadar) varolabilme ihtimaline sahip olabilir.ve bu sizin en büyük korkunuz olur. eğerki zaten bir yaratıcı yoksa benim için sorun teşkil etmez ölür ve yok olurum.kalkıp ta atomun beni cezalandıracağını veya ödüllendireceğini sanmam.ama ya bunun tersi olursa sizlerin hali nice olur.

Sizin yanılgınız,bütün evrenin insanoğlu için yaratıldığını düşünmenizdir.Bu ne büyük bir yanılgıdır.İnsanoğlu,milyonlarca yaşam türlerinden saadece bir tanesidir.Bilincin oluşması ile,kendi varlığını sorgulamaya başlamıştır.İÇinden çıkamayıncada,tanrı arayışı içine girmiştir.Oysaki bilimin hergeçen gün varoluşumuz üzerine birşeyler keşfetmesi geçmiş karanlığımıza yeni ışıklar tutmaktadır.Bizim böcek türlerinden,balık türlerinden yada ceylan türlerinden farkımız nedir.Onlarda canlı onlarda fiziksel olarak yaptığımız herşeyi yapıyorlar,farkımız,bilinçli olmamız.O halde bilinç ,insalara mahsusmu diyebiliriz.Hayır değil,bilinçte diğer canlılarda gelişen bir olgudur.Biz bilinci çok gelişmiş ilk canlı türüyüz.Lütfen tekrar düşünün...Saygılar

Sitelerde Paylaş

evrim sana bakmak yeterli.evrim sana göre gerçeğin ve varolmanın tek nedeni.evrim sana göre güç ve düzen demek.evrim sana göre yaratıcıyı inkar demek.evrim sana göre herşeyin ve hiçbirşeyin varolmadığı demek..evrim sana göre doğai seçilim ve türlerin kökenidir.

bana göre ise koca bir yalan.

Kafanı kuma gömmen seni haklı çıkarmaz.Bence bir araştırma yap.Bence kendinize bile doğruları söyleyemiyorsunuz.Bugün evrim koca bir yalan demek,binlerce bilim adamlarının çalışmalarına inanmamak,kanıtlara göz kapamak demektir.Eğer müslüman olmamış olsa idiniz,kesin araştırma yapardınız.Bu da sizin dininizin bilime karşı olduğunun bir göstergesidir.Evrim yalan diyorsan olmayan kanıtlarını göstermek gerekiyor.Öyle bencelerle olmuyor.....İyi günler..

Sitelerde Paylaş

ateistforum cok hareketli ve de eğlenceli bence.

inançlara dair her konu benim ilgimi çeker...ee ateistforum da başta benim dinim olmak üzere bütün dinleri incelemiyor mu?

aslında ben sorgulayan insanları izlemeyi seviyorum..mesela ozedonus inanılmaz sorgulayıcı bir üyeydi..kurana,tefsirlere ,meallere son derece vakıf olup bu kadar sorgulayan bir insan görmedim:)

bu tip insanları da geleneksel islami forumlar barındırmazlar malesef..bunun için ateistforum ayrıcalıklı bir yer hakikaten.

önceliğim tabiki müslüman arkadaşları takip etmek..sadece ezberbozanı okumak için bile gelebilirim foruma..

bunun dışında diğer ateist üyelerde cok kaliteli yazıyorlar..aslında herkesin bir dini "yaşam biçimi" var..

Sitelerde Paylaş

inançlara dair her konu benim ilgimi çeker...ee ateistforum da başta benim dinim olmak üzere bütün dinleri incelemiyor mu?

aslında ben sorgulayan insanları izlemeyi seviyorum..mesela ozedonus inanılmaz sorgulayıcı bir üyeydi..kurana,tefsirlere ,meallere son derece vakıf olup bu kadar sorgulayan bir insan görmedim:)

bu tip insanları da geleneksel islami forumlar barındırmazlar malesef..bunun için ateistforum ayrıcalıklı bir yer hakikaten.

önceliğim tabiki müslüman arkadaşları takip etmek..sadece ezberbozanı okumak için bile gelebilirim foruma..

bunun dışında diğer ateist üyelerde cok kaliteli yazıyorlar..aslında herkesin bir dini "yaşam biçimi" var..

Hakikaten öyle,bazan,müthiş eğlenirim.Farklı fikirlerin birlikteliği,mükemmel bir kompozisyon yaratıyor.İnançlarında,arayışa girenlere gösterebileceğim tek adres.İyi varsın,Ateistforum....:)

Sitelerde Paylaş

Aklımı çeliyorsun.Şu dünyada malk mülk sahibi olamadık,cennette başımızı sokacak bir mülkümüz olsun.Yalnız sallanırda bu kadar mı olur.Şimdi o arazi bizim olsa,ekip dikmek gerekecek,işçi çalıştırmak gerekecek.Boş dursa nadasa bırakmak laazım.Offff şimdiden düşünmeye başladım,ben ne yaparım bu kadar arazi ile.Bişey sorabilirmiyim? İmara açmama izin varmı? Ne bileyim rezidanslar mega şehirler falan... :)

PEYGAMBER EFENDİMİZ (s.a.v)buyurdu ki:"Miraç gecesinde H.z İbrahim (a.s)'i gördüm."Bana şöyle dedi:

"YA MUHAMMED!Ümmetine benden selam söyle Ve onlara bildir ki;

cennete fidan dikmeyi çoğaltsınlar!Çünkü ,cennetin toprağı güzel,suyu tatlı,arzı geniş ve düzlüktür!"dedi.Peygamber efendimiz(s.a.v)"cennete dikilecek fidan nedir?" diye sordu.

H.z İbrahim a.s ;

Cennete dikilecek fidan; "SÜBHANALLAHİ VE'LHAMDÜ LİLLAHİ VE LA İLAHE İLLALLAHU VALLAHU EKBER"(1)

Diğer bir rivayetle,

"LA HAVLE VE LA KUVVETE İLLA BİLLAH'tır! " (2)dedi.

(1)Tirmizi, Deavat,60.

(2)Ahmed,Müsned,5/418; İbn Hıbban,Sahih,nr.821;Heysemi,ez-Zevaid,10/97

İbni abbas(radiyALLAHu anhuma)nın Efendimizde rivayeti:

"Her kim SUBHAN ALLAHİ VELHAMDÜLİLLAHİ VE LA İLAHE İLLALLAHU

VALLAHUEKBER derse bunlardan her birinin karşılığında cennette kendisine bir

ağaç dikilir (taberani)"

Ebu Hureyre’den (Radiyallahu Anh):

Bir gün bir hurma fidanı dikiyordum. Resûlüllah (Aleyhisselatü Vesselam) yanıma geldi.

– Ya Eba Hureyre! Nedir o diktiğin? diye sordu.

– Hurma fidanı dikiyorum ya Resûlallah, dedim.

– Sana, o diktiğinden daha hayırlı bir dikme işi söyleyeyim mi? dedi.

– Söyle ya Resûlallah! dedim.

– Sübhanallah, Elhamdülillah, La ilahe illallah, Allahu Ekber, de...

Bunların herbiri için, sana Cennet’te bir ağaç dikilir, buyurdu.

(Hâkim)

Cennet de Nasıl Ağaç Dikilir?

Peygamberimiz (s.a.v) buyurdu ki,

- Cennetde ağaç yokdur. Oraya çok ağaç dikiniz!.

- Oraya ağacı nasıl dikelim dediklerinde,

-Tesbîh, tahmîd, temcîd ve tehlîl okuyarak) buyurdu.

Yanî, (Sübhânallahi velhamdü lillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber) diyerek

Cennete ağaç dikiniz buyurdu.

Bir hadîs-i şerîfde,

-Bir kimse, Sübhânallahil'azîm ve bihamdihi derse, onun için Cennetde bir ağaç fidanı dikilir, buyurdu.

Görülüyor ki, Cennet ağacı, dünyâda harfler ve sesler şeklinde, bu kelimeye yerleşdirilmiş olduğu gibi, Cennetde, bu kemâller ağaç şeklinde bulunmakdadır. Bunun gibi, Cennetde bulunan herşey, dünyâdaki ibâdetlerin, iyi işlerin netîceleridir. Allahü teâlânın kemâllerinden herhangi biri, bu dünyâda, iyi sözlerde ve iyi işlerde yerleşdirilmiş olduğu gibi, bu kemâlât, Cennetde, lezzetler, nimetler perdesi altında meydâna çıkar. Bunun içindir ki, oradaki lezzetleri, nimetleri Allahü teâlâ beğenir. Bunları tadmak, Cennetde sonsuz kalmağa ve Allahü teâlâya kavuşmağa sebeb olur.

Kaynak: Mektubat, İmam-ı Rabbani, 1. Cilt 302.Mektup

Bir gün Resulullah (s.a.a) şöyle buyurdular:

Bir gün Resulullah (s.a.a) şöyle buyurdular: “Kim “Subhanellah” derse, Allah Teala bu zikre karşılık kıyamet günü ona cennette bir ağaç diker. Yine kim “La ilahe illâllah” derse, Allah Teala bu zikir karşılığında cennette ona bir ağaç diker. Yine kim “Allah-u Ekber” derse, Allah Teala bu zikre karşılık cennette ona bir ağaç diker.” Bu sırada Kureş’li olan bir adam şöyle dedi: “Ya Resulellah! Bu durumda bizim cennette pek çok ağaçlarımız olacaktır. Çünkü biz sürekli olarak bu zikirleri söylüyoruz.” Resulullah (s.a.a) cevaben şöyle buyurdular: Evet doğrudur. Ama onları günah ateşiyle yakmaktan sakının. Zira Allah-u Teala söyle buyuruyor: “Ey iman edenler! Allah ve resulüne itaat edin ve amellerinizi geçersiz kılmayın.”

Sitelerde Paylaş

PEYGAMBER EFENDİMİZ (s.a.v)buyurdu ki:"Miraç gecesinde H.z İbrahim (a.s)'i gördüm."Bana şöyle dedi:

"YA MUHAMMED!Ümmetine benden selam söyle Ve onlara bildir ki;

cennete fidan dikmeyi çoğaltsınlar!Çünkü ,cennetin toprağı güzel,suyu tatlı,arzı geniş ve düzlüktür!"dedi.Peygamber efendimiz(s.a.v)"cennete dikilecek fidan nedir?" diye sordu.

H.z İbrahim a.s ;

Cennete dikilecek fidan; "SÜBHANALLAHİ VE'LHAMDÜ LİLLAHİ VE LA İLAHE İLLALLAHU VALLAHU EKBER"(1)

Diğer bir rivayetle,

"LA HAVLE VE LA KUVVETE İLLA BİLLAH'tır! " (2)dedi.

(1)Tirmizi, Deavat,60.

(2)Ahmed,Müsned,5/418; İbn Hıbban,Sahih,nr.821;Heysemi,ez-Zevaid,10/97

İbni abbas(radiyALLAHu anhuma)nın Efendimizde rivayeti:

"Her kim SUBHAN ALLAHİ VELHAMDÜLİLLAHİ VE LA İLAHE İLLALLAHU

VALLAHUEKBER derse bunlardan her birinin karşılığında cennette kendisine bir

ağaç dikilir (taberani)"

Ebu Hureyre’den (Radiyallahu Anh):

Bir gün bir hurma fidanı dikiyordum. Resûlüllah (Aleyhisselatü Vesselam) yanıma geldi.

– Ya Eba Hureyre! Nedir o diktiğin? diye sordu.

– Hurma fidanı dikiyorum ya Resûlallah, dedim.

– Sana, o diktiğinden daha hayırlı bir dikme işi söyleyeyim mi? dedi.

– Söyle ya Resûlallah! dedim.

– Sübhanallah, Elhamdülillah, La ilahe illallah, Allahu Ekber, de...

Bunların herbiri için, sana Cennet’te bir ağaç dikilir, buyurdu.

(Hâkim)

Cennet de Nasıl Ağaç Dikilir?

Peygamberimiz (s.a.v) buyurdu ki,

- Cennetde ağaç yokdur. Oraya çok ağaç dikiniz!.

- Oraya ağacı nasıl dikelim dediklerinde,

-Tesbîh, tahmîd, temcîd ve tehlîl okuyarak) buyurdu.

Yanî, (Sübhânallahi velhamdü lillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber) diyerek

Cennete ağaç dikiniz buyurdu.

Bir hadîs-i şerîfde,

-Bir kimse, Sübhânallahil'azîm ve bihamdihi derse, onun için Cennetde bir ağaç fidanı dikilir, buyurdu.

Görülüyor ki, Cennet ağacı, dünyâda harfler ve sesler şeklinde, bu kelimeye yerleşdirilmiş olduğu gibi, Cennetde, bu kemâller ağaç şeklinde bulunmakdadır. Bunun gibi, Cennetde bulunan herşey, dünyâdaki ibâdetlerin, iyi işlerin netîceleridir. Allahü teâlânın kemâllerinden herhangi biri, bu dünyâda, iyi sözlerde ve iyi işlerde yerleşdirilmiş olduğu gibi, bu kemâlât, Cennetde, lezzetler, nimetler perdesi altında meydâna çıkar. Bunun içindir ki, oradaki lezzetleri, nimetleri Allahü teâlâ beğenir. Bunları tadmak, Cennetde sonsuz kalmağa ve Allahü teâlâya kavuşmağa sebeb olur.

Kaynak: Mektubat, İmam-ı Rabbani, 1. Cilt 302.Mektup

Bir gün Resulullah (s.a.a) şöyle buyurdular:

Bir gün Resulullah (s.a.a) şöyle buyurdular: “Kim “Subhanellah” derse, Allah Teala bu zikre karşılık kıyamet günü ona cennette bir ağaç diker. Yine kim “La ilahe illâllah” derse, Allah Teala bu zikir karşılığında cennette ona bir ağaç diker. Yine kim “Allah-u Ekber” derse, Allah Teala bu zikre karşılık cennette ona bir ağaç diker.” Bu sırada Kureş’li olan bir adam şöyle dedi: “Ya Resulellah! Bu durumda bizim cennette pek çok ağaçlarımız olacaktır. Çünkü biz sürekli olarak bu zikirleri söylüyoruz.” Resulullah (s.a.a) cevaben şöyle buyurdular: Evet doğrudur. Ama onları günah ateşiyle yakmaktan sakının. Zira Allah-u Teala söyle buyuruyor: “Ey iman edenler! Allah ve resulüne itaat edin ve amellerinizi geçersiz kılmayın.”

Eeee cennette çok ağacı olan,az ağacı olana havamı atacak."Bak ben dünyada çok sevap işledim çok ağacım var,senin sevabın az sen bu ağaçlardan faydalanamazsın mı diyecek".Bu nasıl cennetmiş böyle,kimse kimsenin ağacından faydalanamayacakmı? :) Cennetin düz olduğunu söylüyorsun,belkide düz olmasını istemeyenler olacak,ben etrafımda dağlar olmasını istiyorum,nasıl olacak şimdi? Bunların hepsi uydurma sayın cübbeli,araştırma yapacak isen insanlık için iyi birşeyler ile uğraş.Uydurma sözler senin hayat felsefen olamaz.

Sitelerde Paylaş

Herşeye rağmen sizden ümitliyim. Rabbim hepinize hidayet nasip etsin İnşaAllah. Cennete en son girenin bile bu dünyanın 10 misli büyüklüğünde arazisi olacak. Anlayacağınız cennet çok geniş hepiniz davetlisiniz.

Arap dönme dolabına bastır 5000 $'ı bu dünyada, Arapların Allah'ı da sana ölünce büyük arazi versin; çok iyi ya... Bu müslüman kafası bitirim bir iş... Ama bizim milletin müslümanları gibisi de yok... Arap bari bu işten para kazanıyor. Bizde ise sadece İslamcının siyaset yapanı veya siyasetçiye yakın duranı malı sapıyla götürüyor... Sıradan halk ise iki torba kömür ve mercimek alıyor ve başını örtüyor... Sonra da cennette arazi bekliyor... Komiksiniz, hem de çookkk komik...

Sitelerde Paylaş

Kafirin, inkarcının agnostiği, deisti, budisti, dini, dili,ırkı yoktur. amaç islam ı tahrib etmektir. nasıl ki islam tek bir ümmet ise inkarcılar içinde hangi inançtan kişileri barındırırsa barındırsın o da tek bir topluluktur. hepsi inkar ve küfür çatısı altında birleşmektedirler. yani aslında deist, yahudi, hristiyan, agnostik diye birşey yoktur. hepsi kafir ve inkarcıdır. bir deistin bir tanrıya inanması en azından allah ın gerçekliğine ihtimal verebileceği anlamına geldiği için hiçbir tanrıyı kabul etmeyen bir ateistten zerre kadar farkı yoktur. yani demek istediğim şudur ki deistlere böyle birşey sormak anlamsızdır. daha doğrusu sadece deistlere değil islam dışı herkese sormak gerekir bu soruyu. cevabı açık islam ı tahrif etmek, neden yahudilik, hristiyanlık değil? çünkü hakk din islam da ondan!

tarihinde peopleoftheuniverse tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kafirin, inkarcının agnostiği, deisti, budisti, dini, dili,ırkı yoktur. amaç islam ı tahrib etmektir. nasıl ki islam tek bir ümmet ise inkarcılar içinde hangi inançtan kişileri barındırırsa barındırsın o da tek bir topluluktur. hepsi inkar ve küfür çatısı altında birleşmektedirler. yani aslında deist, yahudi, hristiyan, agnostik diye birşey yoktur. hepsi kafir ve inkarcıdır. bir deistin bir tanrıya inanması en azından allah ın gerçekliğine ihtimal verebileceği anlamına geldiği için hiçbir tanrıyı kabul etmeyen bir ateistten zerre kadar farkı yoktur. yani demek istediğim şudur ki deistlere böyle birşey sormak anlamsızdır. daha doğrusu sadece deistlere değil islam dışı herkese sormak gerekir bu soruyu. cevabı açık islam ı tahrif etmek, neden yahudilik, hristiyanlık değil? çünkü hakk din islam da ondan!

Deist-lere değil Teist-lere soruyor başlık. :)

Teistler,neden ateist forumdasınız?

Sitelerde Paylaş

İslamiyete birşey yapmaya gerek yok zaten,tahrifi sizin gibiler yapmış zaten.Uçkurunuza uygun hale getirilmiş.Başlıktaki soru bu değil.Siz müslümanım diyorsunuz,öyle ise,burda ne işiniz var.Gidin yaşantınıza devam edin.Sonra kafir falan olursunuz. :)

Sitelerde Paylaş

Siz müslümanım diyorsunuz,öyle ise,burda ne işiniz var.Gidin yaşantınıza devam edin.Sonra kafir falan olursunuz. :)

Aynısını Allah da demiş:

Geçende cübbelii ye ateistforum haram mı diye sormuştum. Cevabı aynen şuydu.

NİSA suresi 140. Oysa Allah size Kitap’ta (Kur’an’da) “Allah’ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe, onlarla oturmayın, aksi hâlde siz de onlar gibi olursunuz” diye hüküm indirmiştir. Şüphesiz Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır.

Bunlar ılımlı ateist filan :p

Sitelerde Paylaş

Aynısını Allah da demiş:

Geçende cübbelii ye ateistforum haram mı diye sormuştum. Cevabı aynen şuydu.

Bunlar ılımlı ateist filan :p

Ateist foruma giren deistler,inançlarından bişeyler kaybetmeselerdi,burda işleri olmazdı.Burada arayiş içerisindeler,inançlıyım demek onlara yetmiyor,kendilerini kandırmak istemiyorlar.Buraya gelincede,o inançlarında olan kopukluk,iyice açılıyor.Çünkü;aklın yolu birdir.Kendileride biliyor dinlerin kendilerine birşey kazandırmadığını.

Sitelerde Paylaş

İslamiyete birşey yapmaya gerek yok zaten,tahrifi sizin gibiler yapmış zaten.Uçkurunuza uygun hale getirilmiş.Başlıktaki soru bu değil.Siz müslümanım diyorsunuz,öyle ise,burda ne işiniz var.Gidin yaşantınıza devam edin.Sonra kafir falan olursunuz. :)

Kuran kıyamete kadar sabit kalacaktır. Tahrifi siz ve sizin gibileri yapmaya çalışıyor. yok kuran dan ayet ya da hadis yazmama bile gerek yok. aha kabak gibi kanıt ortada; forum ateizm. ama sizin gibiler kuran da da geçiyor. allah ın dedikleri bir bir gerçekleşiyor. burada olmamızın sebebi dini sizin gibi deccallerden koruyup tahrifini önlemeye çalışmaktır. belki bazı inananları yoldan çevirebilirsiniz ama ben ateist olacak kadar kör, sağır ve de ahmak değilim.

Sitelerde Paylaş

Kuran kıyamete kadar sabit kalacaktır. Tahrifi siz ve sizin gibileri yapmaya çalışıyor. yok kuran dan ayet ya da hadis yazmama bile gerek yok. aha kabak gibi kanıt ortada; forum ateizm. ama sizin gibiler kuran da da geçiyor. allah ın dedikleri bir bir gerçekleşiyor. burada olmamızın sebebi dini sizin gibi deccallerden koruyup tahrifini önlemeye çalışmaktır. belki bazı inananları yoldan çevirebilirsiniz ama ben ateist olacak kadar kör, sağır ve de ahmak değilim.

Bak kardeşim,

Birisi senin evinin önünde,akıl ve mantığa uygun olmayan birşeyler yapmaya kalkarsa,ve bu durum senin yaşam alanını kısıtlarsa ister istemez bu duruma karşı çıkarsın.Kuran daki dayatmalar zorlama ve korkutmalar birileri tarafından uydurulmuş,bu durumu forumda araştırabilirsin.Dolayısı ile bu tip uydurmalara korkutmalara duyarsız kalamayız.Ama size tavsiyem ilk önce,kuranın türkçe mealini bir okumanızdır.Hiç okumamış olduğunuz o kadar belliki neyi savunduğunuzu bile bilmiyorsunuz.Burada mantıklı bir tartışmaya katılmak istiyorsanız,kuran hakkında bilgili olmanız gerekmektedir.Burdaki en bilgisiz ateist bile sizdeki en müslümandan bile daha iyi kuran bilgisine sahiptir.

Sitelerde Paylaş

Canım ya tekrar teşekkür ederim :)

Evet haklısın bu forum çok özgürce sorgulanan bir yer.Yine haklısın sevgili özedönüş gibi islamın içinde olup özünü kavramış fakat yinede bu kadar cesurca sorgulayan hatta hem içinde hem dışında olan bir insan gerçekten bende görmedim.Diyebilirim ki değme bir ateistten daha çok sorgulamış birisi.

Biz özgür yazdığımız için buradayız..

tarihinde ezberbozan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak kardeşim,

Birisi senin evinin önünde,akıl ve mantığa uygun olmayan birşeyler yapmaya kalkarsa,ve bu durum senin yaşam alanını kısıtlarsa ister istemez bu duruma karşı çıkarsın.Kuran daki dayatmalar zorlama ve korkutmalar birileri tarafından uydurulmuş,bu durumu forumda araştırabilirsin.Dolayısı ile bu tip uydurmalara korkutmalara duyarsız kalamayız.Ama size tavsiyem ilk önce,kuranın türkçe mealini bir okumanızdır.Hiç okumamış olduğunuz o kadar belliki neyi savunduğunuzu bile bilmiyorsunuz.Burada mantıklı bir tartışmaya katılmak istiyorsanız,kuran hakkında bilgili olmanız gerekmektedir.Burdaki en bilgisiz ateist bile sizdeki en müslümandan bile daha iyi kuran bilgisine sahiptir.

sizin kuran bilginiz olsa ne olur olmasa ne olur? amacınız tahrif etmek olduktan sonra. cidden ya sizin derdiniz nedir? kuran ı niye bu kadar irdeliyorsunuz? müslüman olabilmek için mi? eğer öyleyse ve bizden daha iyi islam biliyorsanız neden inanamıyorsunuz? ben söyleyeyim çünkü siz nefis putuna tapıyorsunuz. aleyhinize hiçbirşeyi kabul etmiyorsunuz. allah ateistliği kabul etse ve herşeyi serbest bıraksa akıl mantık demeden hemen kabul edersiniz, çünkü işinize gelir. eğer öyle bir din arıyorsanız, sen var git inançsız ol, ünkü islam da bunlar yok. eğer aklın ve biraz da utanman varsa bir düşün. bu dünya ya cennet için imtihan edilip keyfince yaşamak imtihan olur mu? akıl mıdır bu mantık mıdır? sonsuz bir cenneti veya cehennemi azıcık bir dünya nimetine tercih etmek akıl mıdır? mantık mıdır? varın siz böylece kendinizi akıllı bilin. gidin nefis putunuzu bilim adamlarını, filozofları ilah edinin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...