Jump to content

TAŞ AĞLAR

Recommended Posts

İstanbul'da bir sırça köşkte ne güzel yazmış Bekir ağabeyimiz... Boşver Bekir ağabey, sen Pako'yu yaz sana ne bu ülkede ölen onbinlerce insandan. Bir Pako kadar üzüldünmü ki o caoğrafyada ölen insanlar için..

EDIT: O coğrafya dedim yanlış oldu. 25 yıllık süreçte ateş bu ülkenin her karış tohparğını yakmıştı

Dağa çıkmasınlar ve ölmesinler arkadaşım o zaman... Dağa çıkan öldürülür (yani İslamcılardan önce öyleydi, şimdi çiçekler ve havai fişeklerle karşılıyoruz o ayrı)...

Bu ülkedeki herhangi bir vatandaştan daha zor bir durumda değiller... Daha zor durumdalarsa da ağalarından hesap sorsun marabalar...

Batıdaki vatandaşın % 35+18'lere çıkan vergilerden anası ağlamış, arkadaşlar elektrik bedava, su bedava, sıfır vergi yaşıyorlar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Anlamadığım bir diğer şey ise; ''ben askerlik yapmam, ben vicdani red hakkımı kullanırım'' diyen birtakım godoş hedonist şerefsizlerin nasıl olup da burada şereften onurdan bahsedibilme hakkını kendinde bulabildiği .

Bölücülüğün adı demokrasi olmuş .

Bölücülüğün adı entellik olmuş .

Şerefsizliğin adı münevverlik olmuş .

Bunun Türkçe karşılığı aslında yavşaklıktır Hacı, entellik değil .

Lütfen, ulurorta İngilizce parçalamak yerine az biraz da Türkçe öğrenelim .

:)

Azıcık onur olsun diyen adama bak, küfürler tam gaz devam bana karşı...

Mod olan arkadaş da, bu mesajın arkasına başka mesaj yazacağına, önce bu mesajı görse iyi olacaktı, her neyse.

Valla tam da forumla uğraşmaktan kurtulmayı istediğim döneme geldi, haydi pisliğinde boğul sen :)

Sitelerde Paylaş

Dağa çıkmasınlar ve ölmesinler arkadaşım o zaman... Dağa çıkan öldürülür (yani İslamcılardan önce öyleydi, şimdi çiçeklerler ve havai fişeklerle karşılıyoruz o ayrı)...

Kürt sorununu sıfırdan tartışalım diyorsanız buyrun tartışırız. Ama şu anda tartıştığımız nokta, dağa çıkanların nasıl aşağıya indirileceğidir. Önümüzde iki seçenek var. Bu seçenekleren biri 25 yıldır uygulanıyor ve dökülen kanın durmasına yönelik hiç bir katkısı olmadığı gibi aksine bu seçenek kan dökmek üzerine kurulu. İkinci seçenek ise var olan sorunun çözümü için silah dşı seçeneklerinde devreye girmesi... Kim ki seçenek 1 diyorsa Allah rızası için önden gitsin bu çözüm yolunu hayata geçirsin. Artık 20 yaşındaki gençlerin canları kanları üzerinden prim toplamasın. Kan mı dökmek istiyorsunuz buyrun Kandil'in yeri bellidir istediğiniz kadar kan dökün, bu ülkenin yeni yeni şehitlere ihtiyacı var mı diyorsunuz lütfen siz gidin şehitlik şerbetinin tadına varın.

Ayrıca şu olaydan siyasi rant kazanmaya çalışmayın. Dert etmeyin AKP'de öldürüyor... Onlarda günlük kan ihtiyacınızı karşılamak için insanlarımızın kanlarını kutsal kadehlere doldurarak sizlere sundu. Herşeyi devletten beklemeyin.. Gidin savaşın kan dökün PKK'lilri öldürün bu sorunu bitirin. 25 senedir terör bitti, bitiriyoruz yalanlarınıza bakıp durduk. Bu ülkenin aynı yalanları 25 yıl daha dinlemeye tahammmülü yok.

NOT: Demokratik açılım, Kürt açılımı bu forumda daha öncede tartışıldı. Ve ben bu açılıma sıcak bakmadığımı söylemiştim. Şu anda buna karşı çıkan arkadaşların, hangi sıfatla karşı çıktıklarını merak ediyorum. Karşı çıkanların önemli bir bölümü niklerinin önüne Atatürkçü etiketini koyan insanlar. Hani nerede kaldı yurttaki sulhunuz cihandaki barışınız... Neden silah dışında bir alternatifiniz olmuyor. CHP'nin karşı çıkışı mı etkili bu düşüncenizde. Koltukta AKP'nin oturması mı morallerinizi bozuyor. Yahu dert ettiğiniz şeye bakın. O koltukta CHP olsaydı AKP'nin yaptığını yapmak zorunda kalacaktı. AKP'de CHP'nin bugünkü çiğ söylemlerini seslendirecekti.

Ben hala bu açılımı desteklemiyorum... Sizlerin karşıma çıkıp bu açılımı savunmanız gerekiyordu. Sizler derken yurtta ve cihanda sulh aşkıyla yanan arkadaşları kast ediyorum. Ama bu aşkın da bir yalan olduğu ortaya çıkıyor.

Sitelerde Paylaş

Yakup beyefendi herkes kıçı sıkı sert baraka kokulu sabahları aftershave yerine yüzüne on günlük çoraplarını süren, sonra onbeş kilometre karda çamurda koşan erkek adam modelinize uymak zorunda değil. İsterse her sabah süt gelinceye kadar göğüslerini okşayan bir hedonist olur, isterse pembe kotla gezerken etrafa renkli konfetiler saçar. Birinin değerini bünyesindeki testesteron miktarı ya da yaşam felsefesi belirlemez. İnsanlar farklı farklı. Her yeri kaplasın istediğiniz insan modelinden istatistiksel olarak yeterince var. Diğerlerini aşağılayarak ve sert duruş sergileyerek bu sayıyı arttırmıyorsunuz.

Bölücülüğe gelince, öcalana ben de çocuk katili faşist diktatör olarak alıştım artık, yeni kucaklayıcı babacan imajını sevmiyorum. Milleti salak yerine koymalarını da tasvip etmiyorum.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yakup beyefendi herkes kıçı sıkı sert baraka kokulu sabahları aftershave yerine yüzüne on günlük çoraplarını süren, sonra onbeş kilometre karda çamurda koşan erkek adam modelinize uymak zorunda değil. İsterse her sabah süt gelinceye kadar göğüslerini okşayan bir hedonist olur, isterse pembe kotla gezerken etrafa renkli konfetiler saçar. Birinin değerini bünyesindeki testesteron miktarı ya da yaşam felsefesi belirlemez. İnsanlar farklı farklı. Her yeri kaplasın istediğiniz insan modelinden istatistiksel olarak yeterince var. Diğerlerini aşağılayarak ve sert duruş sergileyerek bu sayıyı arttırmıyorsunuz.

Haklısın bayşapka beyefendi !

Ben de biseksüel ( hem erkeklerle hem de kadınlarla yatan ) veya homoseksüel erkek olmak uğruna hergün kaşımı almak, arasıra da mıçımı partnerlerime karşı temiz tutmak uğruna çeşitli bezlerle temizlemek, feeeling veya bilmem neeling konusunda çeşitli fantaziler geliştirmek zorunda değilim .

Böyle değilim diye birisi de çıkar bana veya benim gibi gayet normal insanlara kıro muamelesi yaparsa ağzının payını fena halde alır .

Çembirış Üniversitesi'ndeki bilmem nemne homoseksüel ruhlu araştırma görevlisinin makalesi beni hiç bağlamaz .

Neticede herkes sevdiğiyle beraber olur; sen yoluna, ben yoluma .

Bilmem anlatabildim mi ?

Hem neyi tartışıyoruz biz burada ?

Hayırdır; sizin de mi bu konuda derin yaralarınız vardı ?

Bayşapka beyefendi; çok çok özür dilerim, affedin nereden bilebilirdim !

Sitelerde Paylaş
Yarası olan gocunur .

Hayrola; yarana mı dokunuldu ?

Tam benim 'onur' dediğim başlıkta onur dersen, ingilizce bilmeyen arkadaşa yüz yıllık kuyruk acınla İngilizce dersen kim anlaşılır, ileri düzey gerizekalı?

Tüh tüh; oysaki ben senin delik deşik edilmiş yarana dokunmayı hiç istemezdim, ki amacım da bu değildi zaten .

Acayip delik deşik, bir sen dokunmamıştın :)

Kendin gibi düşünmeyenlere pervasızca şerefsiz, onursuz deme hakkı yoksa sadece senin tekelinde mi ?

Mod arkadaşlar yetişiiiiiin ...

Öyle mi ?

Yok hayır, 'şerefsiz' demek ayrı, insanların dötleriyle ilgili yorum yapacak kadar aşağılaşmak ayrı. Hem 'şerefsiz' demedim forumdan kimseye, 'onurlu' insan 9 Martçıları demokrat ilan eden 'şerefsiz'in yanında olamaz dedim. Şimdi İlhan Selçuk cuntacı mıydı? Öyle. Peki onun bir asırdır demokrat olduğunu söyleyen şerefsiz midir, değil midir?

Utanmaz arsız, aciz yaratık seni ; daha önce de yaptığın gibi bazı moderatör arkadaşları bana karşı kışkırtmaya hiç utanmıyorsun değil mi ?

Yani sen istediğin gibi at koşturacaksın burada, birisi sana çüş deyince de çocuklar gibi ''Yakup bana çüş dedi, ühüüü ühüü '' diye ağlayacak, ortalığı da velveleye vereceksin öyle mi ?

Ağladığımı nereden çıkardın yahu? Moderatörleri sana karşı neden 'kışkırtayım', raporladım seni, bu mudur kışkırtmak? Bu galiz küfre karşı önlem alın dedim, bu mudur kışkırtmak, tekrar soruyorum?

Ardından da gitmekle tehdit edeceksin, ona buna da ''felanca aplam filanca abbim'' diye yaltakçılık yapacaksın ...

Burayla Ifeelgood ablam ilgilensin :)

Ki kendisi, bu forumda en sert tartışmaları yapmış olduğum kişidir; ne ben, ne o yardakçılık/yardakçılar sevdalısı değiliz :)

Pisliğinde boğulmak demişsin .

Ben terörün en civcivli zamanında Güneydoğu'da şerefimle yedek subaylık yaptım . Ama bu senin gibi sanal entel dantel hedonistler için değildi asla . Biliyordum ki bu ülkede rahat ve güvenlik içinde yaşamak isteyen insanlar vardı, onlar içindi sadece .

Sen anlamazsın, gecenin bir yarısı eline tutuşturulan bir kağıtla pusuya yatan askeri, subayı ...

Ama oturur burada, evet açıkça söylüyorum godoş godoş, entel dantel ukala ağızlarla konuşursun sadece .

Ben askeri anladığım için böyle konuşuyorum tam olarak, savaş psikotiği olan tipler gelip burada 'sen anlamazsın, o anlamaz' şeklinde Osman Pamukoğlu vari açıklamalarla, bi bok anlamadıklarını ortaya koyuyorlar sadece. 'Godoş, götü geniş' gibi ibarelerle konuşacaksın, saygı diyeceksin, benim 'şerefsiz' lafıma takacaksın.

Varsa yoksa, kendi hedonist ihtiyaçların .

Hımm, 'hedonist' ihtiyaçlarım :)

Ama dedim ya, çok affedersiniz ben erkek eşeklere uçkur çözmüyorum, lütfen başka kapıya .

Verstanden ?

Ha, cinsel aşağılama da var diyorsun yani, onurlu arkadaşım :)

Senin uçkurundan hoşlanan bir atlar var diye biliyorum ben :)

Amerikan çembiriş üniversitesindeki makaleler bana vız gelir tırıs gider .

Sana o makalelerden bir tanesini bile sunmadım şimdiye kadar, neden acaba? :)

Sapık sapıktır, o kadar .

Buna da ben karar veriyorum, var mı itirazın ?

İtirazım elbette var ama insan olana, düşünmeyi bilene. İnsan olmayan, düşünmeyi bilmeyen de istediği gibi hırlar, ne zaman karışmışım ki? :)

tarihinde Kieslowskii tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haklısın bayşapka beyefendi !

Ben de biseksüel ( hem erkeklerle hem de kadınlarla yatan ) veya homoseksüel erkek olmak uğruna hergün kaşımı almak, arasıra da mıçımı partnerlerime karşı temiz tutmak uğruna çeşitli bezlerle temizlemek, feeeling veya bilmem neeling konusunda çeşitli fantaziler geliştirmek zorunda değilim .

Böyle değilim diye birisi de çıkar bana veya benim gibi gayet normal insanlara kıro muamelesi yaparsa ağzının payını fena halde alır .

Çembirış Üniversitesi'ndeki bilmem nemne homoseksüel ruhlu araştırma görevlisinin makalesi beni hiç bağlamaz .

Neticede herkes sevdiğiyle beraber olur; sen yoluna, ben yoluma .

Bilmem anlatabildim mi ?

Hem neyi tartışıyoruz biz burada ?

Hayırdır; sizin de mi bu konuda derin yaralarınız vardı ?

Bayşapka beyefendi; çok çok özür dilerim, affedin nereden bilebilirdim !

Haşa efendim ne demek, hepimiz burada hormon ve sperm seviyeleri yüksek maço erkekleriz. Daha aşağısı bizi kesmez. Hepimizin kendimizi forum ortamında sert erkek imajıyla yazı yazarak ispatlamamız gerekiyor. Ancak o şekilde gerçekte ne olduğumuz anlaşılır.

Ben burada kıroların aşağılandığını bilmiyordum, o kısmı kaçırmış olmalıyım. Kırolara da laf kondurmam görürsem. Cambridge makalesini de okumadım. Ortadan daldım konuya biraz. Tabii ki de kimse diğerini ezik göstermeye çalışmak zorunda değil. Ayrıca ssinnerr eleştirisi olarak yayınladığınız deneme de çok eğlenceliydi, yazı için teşekkürler, sabah sabah güldük.

Sitelerde Paylaş

Anlamadığım bir diğer şey ise; ''ben askerlik yapmam, ben vicdani red hakkımı kullanırım'' diyen birtakım godoş hedonist şerefsizlerin nasıl olup da burada şereften onurdan bahsedibilme hakkını kendinde bulabildiği .

Senin şeref anlayışın, senin hayat anlayışın ile bir başkasınınki uyuşmuyor diye o insanlar "godoş hedonist şerefsiz" olmuyorlar.

Hayat benim hayatım, senin ya da bir başkasının kurallarına göre yaşayacak değilim... Yapay sorunlar için hayatımı yitirip gitmek de istemiyorum. Senin bu sözlerle hedef aldığın arkadaşın hayatı da kendine aittir, senin ideallerine değil! Kafana göre "şerefli vatandaş" portresi çizip uymayan herkese hakaretler yağdıramazsın!

Sitelerde Paylaş

Bekir Çoşkun yanlış söylemiş bence; taş ağlamaz !

Ağlama hakkı sadece hedonistlere aittir .

Buna kim mi karar veriyor ?

Kerameti kendinden menkul hedonist kıçları ...

Kıç deyip geçmeyeceksin mirim .

Hedonist kıçı çok önemlidir .

Yabana atmaya, ihmal etmeye gelmez .

İhmal edildiğinde görüyoruz işte .

Hava alıyor, dingildeyip duruyorlar .

1980 öncesi tedavülde olan madeni 2,5 Lira genişliğindeki kıçlarıyla ...

Benim ilk yorumum buydu .

Neden bu kadar feveran koparıldı bilmiyorum ama, yine de bazı KEVAŞELERİN yaralarına dokunmuş olsam gerek ki, yaralarına şimdilik tavsiye niteliğinde de olsa arasıra Voltaren sürmelerinden başka diyeceğim ne olabilir ki ?!

Keşke kıç lafı yerine bazıları gibi ''tikiiim, tokuum, sokuyum'' gibi laflar kullansaydım!

Kimbilir, belki o zaman ben de bu sitede aydın muamalesi görür, el üstünde tutulurdum !

Malum, bazılarının edebine ve edebiyatçılığına hayran olmamak namümkün !

Moderatörler ''yurtseverliği tikiiim, vatanı tikiiim'' diyenlerin de yorumlarını okumuyorlar mı acaba ?

Yoksa birileri burada torpilli mi ?

Sitelerde Paylaş

Benim ilk yorumum buydu .

Neden bu kadar feveran koparıldı bilmiyorum ama, yine de bazı KEVAŞELERİN yaralarına dokunmuş olsam gerek ki, yaralarına şimdilik tavsiye niteliğinde de olsa arasıra Voltaren sürmelerinden başka diyeceğim ne olabilir ki ?!

Keşke kıç lafı yerine bazıları gibi ''tikiiim, tokuum, sokuyum'' gibi laflar kullansaydım!

Kimbilir, belki o zaman ben de bu sitede aydın muamalesi görür, el üstünde tutulurdum !

Malum, bazılarının edebine ve edebiyatçılığına hayran olmamak namümkün !

Moderatörler ''yurtseverliği tikiiim, vatanı tikiiim'' diyenlerin de yorumlarını okumuyorlar mı acaba ?

Yoksa birileri burada torpilli mi ?

Delikanlı ayağı yapıyorsun ya... Madem öyle "bazı KEVAŞELERİN" diye bırakma lafı, kimmiş o "BAZI" KEVAŞELER söyle bakalım...

Sitelerde Paylaş

Senin şeref anlayışın, senin hayat anlayışın ile bir başkasınınki uyuşmuyor diye o insanlar "godoş hedonist şerefsiz" olmuyorlar.

Hayat benim hayatım, senin ya da bir başkasının kurallarına göre yaşayacak değilim... Yapay sorunlar için hayatımı yitirip gitmek de istemiyorum. Senin bu sözlerle hedef aldığın arkadaşın hayatı da kendine aittir, senin ideallerine değil! Kafana göre "şerefli vatandaş" portresi çizip uymayan herkese hakaretler yağdıramazsın!

Evet, benim hayatım da benim hayatım, senin veya bir başkasının kurallarına göre yaşayacak olan da ben değilim .

Sorunların yapay olduğu senin düşüncen, benim değil .Yapay sorunlar için hayatını kaybetmemek istemen de sadece senin düşüncen, benim değil .

Hedonistlik benim anlayışımda yoktur, senin anlayışında olmasının da benim nazarımda Kasımpaşa'dan aşağı yolu vardır .

Birisi çıkyor da başkalarına onursuz, ahlaksız diyorsa ve bunu deme cesaretini gösteriyorsa bana da hak doğar .

Yaratan Rabbinin adıyla oku :

Bekir Coşkun'un bunları bilmediğine hiç inanmıyorum, işte tam da bu yüzden bu ahlaksızlarla birlikte hareket edenler azıcık 'onurlu' olsun...

Sitelerde Paylaş

Askerlik yapmak istemeyene kızmak gereksiz... İstemeyen askerlik yapmak istememek hakkına sahip olmalı bence de... Ama o zaman en az 4 sene kadar sosyal hizmetlerde çalışmalı... Yani ya 1.5 sene askerlik veya 4 sene sosyal hizmet şeklinde bir tercih hakkı olmalıdır...

Çünkü ölüm tehlikesi olan ve herkesin yapmak zorunda olduğu bir görevden imtina ediyorsa, bunun bir bedeli olmalı...

Sitelerde Paylaş

Benim mesajım neden silindi anlamadım, beni alıntılayan Yakup, ben cevabını veremeyecek miyim yahu? İlla siliniyorsa onun beni alıntıladığı kısım da silinsin.

Sitelerde Paylaş

Evet, benim hayatım da benim hayatım, senin veya bir başkasının kurallarına göre yaşayacak olan da ben değilim .

Sorunların yapay olduğu senin düşüncen, benim değil .Yapay sorunlar için hayatını kaybetmemek istemen de sadece senin düşüncen, benim değil .

Hedonistlik benim anlayışımda yoktur, senin anlayışında olmasının da benim nazarımda Kasımpaşa'dan aşağı yolu vardır .

Birisi çıkyor da başkalarına onursuz, ahlaksız diyorsa ve bunu deme cesaretini gösteriyorsa bana da hak doğar .

Yaratan Rabbinin adıyla oku :

Ben senin yaptığın gibi sana yaşam tarzı dayatmıyorum, benim kafama göre yaşamadığın, benim gibi düşünmediğin için seni "godoş hedonist şerefsiz" ilan etmiyorum.

Benim senin Kasımpaşan'la, lümpen hayat anlaşın ve amacınla bir alakam olamaz. Sen kişiliğine, kimliğine değer katmak için ucuz vatanseverliklere sarılmış olabilirsin, oysa ki benim değerim birey olmamdan kaynaklanır.

Forumda birine yanıt vereceksen edebinle ver. "Onursuz" lafının karşılığı "godoş hedonist şerefsiz" veya "kefaşe" değildir.

Sitelerde Paylaş

Bekir Coşkun 40 yıllık yoldaşının Madanoğlu Cuntası'nın parçası olduğunu bilmiyorsa, bu düzeyde cehalet affedilemez. Ha, ben de diyorum ki -alıntılanmayan kısımda o var*-, bu bilgiye haizse ve 'bu adam yarım asırdır demokrasi mücadelesi veriyor' diyorsa, ahlaksızdır.

* O mesajda, 'bunu bilmediğine ihtimal vermediğim Bekir Coşkun'un ahlaksızlığını vurguladım. Ha, hakikaten bilmiyorsa, gazeteciyim diye gezmesin. Ama bildiğini düşünmeyeceksem, ne düşüneceğim?

''Kimse kızmasın kendimi yazdım'' kitabının yazarı Hasan Cemallerin geçmişini de biliriz biz .

Kırk yıllığın ultrakomünisti Altangiller famnilyasını da biliriz biz .

Onlar dün komünistti, haklıydı; bugün liboşlar, yine haklılar !

Nedense bazıları ana rahmine hep haklı düşüyorlar !

Ama Bekir Çoşkun gibi Atatürkçü müsün; solcu olsun sağcı olsun farketmez, söv gitsin anasına !

İtirazımız bunadır .

Sitelerde Paylaş

''Kimse kızmasın kendimi yazdım'' kitabının yazarı Hasan Cemallerin geçmişini de biliriz biz .

Ne bu adam, ne diğerleri umurumda değil, tüm bunların hesabını bana niye kesiyorsun? Bana ne senin kızgınlığın nedense? Çoğul kullanınca ne oluyor, onu da anlamadım.

Getirdin, belirli veriler koydun da bu adamları ben ne zaman eleştirmedim ki? Hasan Cemal'i özellikle alıntılıyorum, günahım kadar sevmem; Mehmet Altan'ı da sevmem, Ahmet Altan'ı severim ama ne iyi romancı, ne iyi siyaset analistidir bence. Zeki biri ve doğru yerde duruyor sadece...

Sitelerde Paylaş

Ben senin yaptığın gibi sana yaşam tarzı dayatmıyorum, benim kafama göre yaşamadığın, benim gibi düşünmediğin için seni "godoş hedonist şerefsiz" ilan etmiyorum.

Benim senin Kasımpaşan'la, lümpen hayat anlaşın ve amacınla bir alakam olamaz. Sen kişiliğine, kimliğine değer katmak için ucuz vatanseverliklere sarılmış olabilirsin, oysa ki benim değerim birey olmamdan kaynaklanır.

Forumda birine yanıt vereceksen edebinle ver. "Onursuz" lafının karşılığı "godoş hedonist şerefsiz" veya "kefaşe" değildir.

Hayret birşey !

Sırf kendini haklı çıkarmak uğruna benim yorumumu sil, kendi yorumuna devam et !

Arka çıktığın adam resmen kendisi gibi düşünmeyenlere onursuz diyor, kaldı ki buna Bekir Çoşkun da dahil .

Niçin siliyorsun ?

Sırf kendini haklı çıkarmak uğruna benim yorumumu silmekten utanmıyorsun değil mi ?

Sitelerde Paylaş

Arka çıktığın adam resmen kendisi gibi düşünmeyenlere onursuz diyor, kaldı ki buna Bekir Çoşkun da dahil .

Niçin siliyorsun ?

Sırf kendini haklı çıkarmak uğruna benim yorumumu silmekten utanmıyorsun değil mi ?

Bu kadar saçmalamak olmaz ama yahu. 'Benim gibi düşünmeyenlere onursuz diyormuşum, Bekir Coşkun buna dahil'miş.

Alıntıladığın yerde Bekir Coşkun'a ahlaksız demişim, sorgulamadan arkasından gidenlere de 'onurlu' olun demişim, kimseye onursuz da dememişim.

Benim gibi düşünmeyenlere şerefsiz deme tavrım olsaydı, bugün sosyalist geçinen Balaban bana diğer başlıkta 'hep liberallerle kol kolasın' demezdi.

Ifeelgood ablamın da senden çok farklı görüşleri yok, ona ne zaman onursuz demişim? Ona ne zaman kötü tek sıfat serdetmişim ben? Doğum günüyle ilgili duvarına girdiğim mesajı gördün mü? Kendisine sosyalist diyen 10,000 kişiye değişmem ben onu.

O bile seni eleştirmedi mi ilgili bir başlıkta, hala ne konuşuyorsun anlamak mümkün değil...

Uykum var, uyuyamıyorum da yav :)

Sitelerde Paylaş

Kırk yıllığın ultrakomünisti Altangiller famnilyasını da biliriz biz .

Onlar dün komünistti, haklıydı; bugün liboşlar, yine haklılar !

Nedense bazıları ana rahmine hep haklı düşüyorlar !

Ama Bekir Çoşkun gibi Atatürkçü müsün; solcu olsun sağcı olsun farketmez, söv gitsin anasına !

İtirazımız bunadır .

Yakup, kendince bir cephe oluşturmuşsun; gözü kapalı ateş ediyorsun. İnsanları, görüşleri, duruşları kategorilere ayırmışsın; sana aykırı gelen herkesi karşı cepheye atıyorsun. Sana göre vatanseverliğin bir formülü var; buna uymayan herkes şerefsiz.

Askere gitmemek vatan hainliği değildir.

Atatürkçü olmamak vatan hainliği değildir.

Ulusalcı/milliyetci olmamak, dinci olmamak, ateist olmamak vs. vatan hainliği değildir.

Kaldı ki kimsenin vatansever olmak gibi bir zorunluğu yok... İnsanlar senin kalıplarına uymuyor diye hakaretler yağdıramazsın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...