Jump to content

TAŞ AĞLAR

Recommended Posts

Hayret birşey !

Sırf kendini haklı çıkarmak uğruna benim yorumumu sil, kendi yorumuna devam et !

Arka çıktığın adam resmen kendisi gibi düşünmeyenlere onursuz diyor, kaldı ki buna Bekir Çoşkun da dahil .

Niçin siliyorsun ?

Sırf kendini haklı çıkarmak uğruna benim yorumumu silmekten utanmıyorsun değil mi ?

Ben silmedim. Ben bu başlıktan bir tane bile yorum silmedim... Yaftalamaya devam ediyorsun. Çok ayıp...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben senin yaptığın gibi sana yaşam tarzı dayatmıyorum,

Tabi tabii , sen hiç öyle şeyler yapar mısın ?

Sitedeki tüm yazdıkların zaten geyik olsun diyedir !

benim kafama göre yaşamadığın, benim gibi düşünmediğin için seni "godoş hedonist şerefsiz" ilan etmiyorum.

İnançlı insalara ettiğin hakaretleri görmesem inanacağım da ...

Benim senin Kasımpaşan'la, lümpen hayat anlaşın ve amacınla bir alakam olamaz.

Lümpen değil, lumpen ...

Ben lumpen değilim, öyle bir hayat da sürmüyorum.

Senin küçük burjuva tarzı hayat sürmen de umurumda değil, bana örnek de olamaz .

Sen kişiliğine, kimliğine değer katmak için ucuz vatanseverliklere sarılmış olabilirsin, oysa ki benim değerim birey olmamdan kaynaklanır.

Senin individualizmini sevsinler e mi !

Okuyan da sanır ki, ben aslında Yakup değil de cübbeliyim !

Aslında böyle birisi olmadığımı bal gibi de biliyorsun, ama utanmıyorsun çamur atmaktan.

Biyologmuş, evrim teorisini bilirmiş.

Öyle ya, biz de çobanız !

Ukala işte !

Forumda birine yanıt vereceksen edebinle ver.

Sen o kadar edeplisin ki, gözlerim yaşarıyor !

Ne Kasımpaşalılığım kaldı, ne depesizliğim ne de şu bu !

Adam benle yaşıyor sanki !

Herkesi de sindirebileceğini zannediyor .

Sitelerde Paylaş

Bu vesile ile herkes seviyeni görmüş oldu yakup...

Seni nasıl biri olduğunu anlamak isteyenler bu başlıktaki 63. iletiyi okur artık...

Ne varmış 63. iletide ?

Senin nazik burnundan kıl mı alınmış ?

Vah vah !

Öyle birşey olmuşsa ateistforum üyeleri çok üzülmüşlerdir buna !

Neticede sen bir modsun ve bir üyenin kendini bilmez bir individualist bir moda haddini bildirmesi ne kadar ayıp öyle değil mi ?!

Hepimiz sıraya geçeceğiz, sana saygılarımızı sunacağız öyle mi, yağcılık yapacağız !...

Asıl ben bu vesileyle seni çok daha iyi tanıdım .

Seni uyarıyorum; bana bir daha hakaret etmeye kalkışma, sakın ha !

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yüklenmeyin vatandaşa, cinselliği ve onuru saldırı altında sanmış o kadar. Bırakın sakinleşsin.

Adamda ekran gerisinden de olsa ruh okumak gibi bir yetenek varmış da haberimiz yokmuş !

Bilseydim bu kadar açık vermezdim !

Sitelerde Paylaş

Askere gitmemek vatan hainliği değildir.

Atatürkçü olmamak vatan hainliği değildir.

Ulusalcı/milliyetci olmamak, dinci olmamak, ateist olmamak vs. vatan hainliği değildir.

Kaldı ki kimsenin vatansever olmak gibi bir zorunluğu yok... İnsanlar senin kalıplarına uymuyor diye hakaretler yağdıramazsın.

Askere gitmemek vatan hainliği değildir.

Nerede iddia ettim ben bunu ?

Buna İnkilişçe'de straw men diyoLLar .

Benim söylemediğim sözler üzerinden varsayımda bulunmak ...

Atatürkçü olmamak vatan hainliği değildir.

Nerede iddia ettim ben bunu ?

Ulusalcı/milliyetci olmamak, dinci olmamak, ateist olmamak vs. vatan hainliği değildir.

Alla alla !

Ben dinciyim ya !

Ben ateist değilim ya !

Ben ulusalcıyım ya !..

Yahu ben neymişim !

Hem nerede iddia ettim ben bunu yahu ?

Kaldı ki kimsenin vatansever olmak gibi bir zorunluğu yok...

Ne olusan ol, bana ne yahu !

Dert mi bana !

Senin o, sabit ve de çok önemli hedonist individulaist fikirlerin sanki benim çok umurumda .

Sitelerde Paylaş

İşin ilginç kısmı adama "hakaret etme" dedim, olay biyoloji ve evrime kadar geldi... :)

Bakın Yakub'a ne demişim;

Senin şeref anlayışın, senin hayat anlayışın ile bir başkasınınki uyuşmuyor diye o insanlar
"godoş hedonist şerefsiz"
olmuyorlar.

Hayat benim hayatım, senin ya da bir başkasının kurallarına göre yaşayacak değilim... Yapay sorunlar için hayatımı yitirip gitmek de istemiyorum. Senin bu sözlerle hedef aldığın arkadaşın hayatı da kendine aittir, senin ideallerine değil! Kafana göre "şerefli vatandaş" portresi çizip uymayan herkese hakaretler yağdıramazsın!

Sitelerde Paylaş

Yakup sana bir şey soracağım, başkasına giren seni tam olarak neden hoplatıyor?

Senin gibilere İngilizcede "dimwit" diyoLLar(başka şeyler de diyorlar ama ben forum kurallarına mümkün mertebe bağlı kalayım)bir de, onu da belirteyim :)

Sitelerde Paylaş

Gelenlerin 5 tanesi Örgüt mensubu idi,

Ve bu 5 tanesi de silahlı eylemde bulunmamış ve etkin pişmanlık yasası diye birşeyler var.Bundan da yararlanabilirler.

Silahlı çatışma yolunu seçmemiş ve mücadelesini demokratik yollarla aramaya yönelmiş kişileri ben de çiçekle ve sevgiyle karşılıyorum.

Sapla samanı ayırma vakti gelmiştir.

Demogojinin alasını Bekir COŞKUN yapmış.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gelenlerin 5 tanesi Örgüt mensubu idi,

Ve bu 5 tanesi de silahlı eylemde bulunmamış ve etkin pişmanlık yasası diye birşeyler var.Bundan da yararlanabilirler.

Silahlı çatışma yolunu seçmemiş ve mücadelesini demokratik yollarla aramaya yönelmiş kişileri ben de çiçekle ve sevgiyle karşılıyorum.

Sapla samanı ayırma vakti gelmiştir.

Demogojinin alasını Bekir COŞKUN yapmış.

İtiraf yasasına "evet" ama "pişmanlık yasası" adı altında genel affa "hayır" diyorum ben... Bunun ardı siyasallaşma ve sonrası da bölünmedir...

Sitelerde Paylaş

Madem doğru anlaşılamıyorum,madem forumda aynı halaya durmuş liberaller,siyasal islamcılar,sözüm ona solcular söylediklerimi çarpıtıp konuyu farklı mecraya çekiyorlar bir alıntı da Cüneyt Ülsever'den yapayım da meseleye objektif bakmayı becerebilen vicdanların aynı şeyi dillendirdikleri görülebilsin ;

"TEMEL soru şu: İyi bir niyet uğruna hukuk/etik by-pass edilebilir mi?

Denebilir ki, birini bir beladan kurtarmak için yalan söylenebilir.

Ancak bu durum kişisel temelde geçerlidir. Örneğin, yalan mahalle arasında kanlı bir kavgayı önlemek için söylenmişse hoş görülebilir ama yalan mahkemede sanık lehine söylenmişse kamusal anlam kazanacağı için hoş görülmeyecektir.

* * *

“Eve dönüş” hükümetin başta “Kürt açılımı” olmak üzere değişik isimler verdiği, benim ise ısrarla “Kuzey Irak açılımı” olarak nitelendirdiğim süreçte bugüne dek atılmış en somut adım!

Ben hükümetin iyi niyetinden zerre kadar şüphe etmiyorum. Ama baştan beri “açılımı” yönetememesinden korkuyorum.

Nitekim, pazartesi günü sınırda PKK’nın açık ve seçik gündemi elinde tutmuş, Türk yetkililer pasif bir tavır içinde “Aman bir maraza çıkmasın!” gayretlerine düşmüştür.

Pazartesi günü itibariyle PKK tamamen meşru hale gelmiştir, bundan böyle PKK’nın meşru olmadığını beyan edecek herhangi bir hükümet yetkilisi ciddiye alınmayacaktır.

* * *

Ben bunun da üzerinde çok fazla durmak istemiyorum.

Benim derdim pazartesi günü başlayan süreçte, yapılan pazarlıklara kulp takabilmek için, adına “içtihat” dense de hukuka takla attırılmasıdır. Zira teslim olanlar arasında bazıları:

1) Açık bir şekilde PKK üyesi olduklarını beyan etmektedirler. Kıyafetleri, emir aldıkları makam, kullanılan bayrak ve atılan sloganlar bu durumu tevsik etmektedir.

Kanunlara göre, hiçbir suça karışmamış olsa da, illegal bir terör örgütünün üyesi olmak büyük suçtur.

2) Terör örgütü mensupları, daha önce suç işlememiş olmak kaydı ile, “Pişmanlık Yasası” çerçevesinde “pişman olarak” örgütle ilişkilerini kesip, devlete yardımcı da olarak terör örgütü üyesi olmak sıfatı ile işledikleri suçu ortadan kaldırabilirler. Ancak ifade verenler açıkça:

1) Pişmanlık Yasası’ndan faydalanmak istemediklerini,

2) PKK’lı olmaktan vazgeçmediklerini ilan etmişler, devlet aygıtına “Beni kendi hukukuna rağmen olduğum gibi kabul edeceksin!” diyerek dayatmışlar ve bu dayatmada başarılı olmuşlardır.

Pişmanlık Yasası’ndan faydalanmak istemeyen, PKK ile organik bağını devam ettirmekte ısrarlı olanlara “Yok sen yine de 221 sayılı Pişmanlık Yasası kapsamına alındın!” denilerek de yeni bir içtihat yaratılmamış -zaten mahkemeler içtihat yaratamaz- hukuka takla attırılmıştır.

Gözüken odur ki, hükümet TBMM’de gerekli yasal değişiklikleri yapmadan PKK ile yaptığı pazarlık sonucu bu adımların atılmasına göz yummuştur.

* * *

1) Hukukun genelliği ilkesinden hareketle, pazartesi günü itibariyle; PKK üyesi olduğu, PKK bayrağı astığı, Apo’ya “sayın” dediği, PKK eylemlerine katıldığı vb. için hüküm giyenlerin cezası kadük kalmıştır.

2) Ergenekon Davası büyük yara almıştır. Bundan böyle; Ergenekon Savcısı Ergenekon örgütü üyesi olmanın PKK üyesi olmaktan çok daha ağır bir suç olduğunu ispat etmek zorundadır.

Ya da savcı “içtihat” uygulayarak “darbecileri” salıvermek durumundadır! "

Görüldüğü üzere mesele at gözlüğü takmadan olayları süzebilmektir.Türkiye'de yaşayan herkes kılık-kıyafetleriyle,yaptığı konuşmalarla,geldikleri yerde kendilerini uğurlayanlarla teslim olanların silahlı terör örgütü üyesi olduklarını biliyor.Ancak ne ilginçtir ki onlar mağdur olmasınlar diye mahkeme ayaklarına götürülüyor diğer taraf ise şehirden uzak ,duruşma aleniyetinin çiğnendiği,savunman sayısının çiğnendiği,birbiriyle ilgisiz dosyaların birleştirildiği bir mahkemede hala yargılanıyorlar ve yaklaşık 600 gündür tutuklular.

Bu muamele farkını kabul etmek bu kadar mı zor ki bu kadar taklalar atılıyor ??? Vicdanlar bu kadar mı sustu,

Sitelerde Paylaş

İtiraf yasasına "evet" ama "pişmanlık yasası" adı altında genel affa "hayır" diyorum ben... Bunun ardı siyasallaşma ve sonrası da bölünmedir...

Mevcut yasal düzenlemelerde etkin pişmanlık yasası mevcut.Silahlı eyleme katılmamış örgüt mensupları için bence güzel bir fırsat.Etkin pişmanlık yasası bir AF değil teslim olmak için bir teşvik.

Ben bölünme gibi kaygı taşımıyorum.

Terörü bitirmek için silahlı mücadele yapmamış örgüt mensuplarına siz ne yaparsınız?

Sitelerde Paylaş

Başlığı temizleyeyim dedim, nereden başlayacağımı, hangi birini sileceğimi bilemedim. Çoktan kilitlenmeliydi aslında.

Sevgili Yakup,

Önce şunu söylemek isterim, siz daha ilk mesajınızda insanları tahrik etmişsiniz "hadi gelin, bekliyorum" demişsiniz. Çağırdığınız insanlar da gelmiş.

Fakat hala anlayamadığım ve size yakıştıramadığım şey, neden insanların özel hayatlarını tartışmalara alet ediyorsunuz?

Siz bu çocuklarla neden bu şekilde uğraşıyorsunuz? Çocuklar derken yaşlarının küçük olması değil kastettiğim.

Onlar sizin gibi düşünmüyor, bu forumda size göre en uç, en absürd ve sinir bozucu türlü şeyler mi savunuyorlar?

Savunsunlar.. Bunun yolu onların özelini kullanarak onları değil, doğru düzgün, fikirle çürütmek olabilir ancak.

Daha önce de benzer bir konuşma yapmıştık bir başka başlıkta. Ona da atıfta bulunmuş, Kieslowski'yi beni gaza getirmek, kafalamak vs. ile itham etmişsiniz. Ben dünkü çocuk değilim ki.. Onun da dediği gibi biz onunla çok sert, çok acımasız tartışmalar da yaptık. Ama öyle bir yer vardır ki, birinden birinin durması, belki taviz bile vermesi gerekir. Bu insanı küçültmez.

Bence sizin yaptığınız şey kesin olarak "taciz". Siz onu sürekli taciz ediyorsunuz. Onun psikiyatrik rahatsızlığını kullandınız, cinsel kimliğini kullandınız, üslubunu, entelektüelliğin, felsefe merakını vs... her şeyini kullandınız ama nedense hiçbir zaman objektif bir tartışma yapmak istemediniz. Anında bel altı çalıştınız. Bu başlıkta da..

Üstelik yetmemiş, Bayşapka'ya bile benzer ithamlarda bulunmuşsunuz. Nazik bir adam tabii, alttan almış.

Bu insanlardan neden rahatsızsınız bilmiyorum ama bu zaten sizi ilgilendirir. Rahatsızlığını ifade biçiminizle forumda yarattığınız gerginlik ise beni/bizi ilgilendirir. Lütfen insanlara özelleri üstünden saldırmayı bırakın.

Kimse sizin gibi düşünmek zorunda değil. Benim imkanım da olsaydı, ben de kardeşlerimi askere, ne idüğü belirsiz çatışmaların içine yollamazdım. Kesinlikle askerlik yapmasınlar isterdim. Çatışma olmasa da gitmesinler. Meraklı olan gitsin...

Ben kendini vatansever olarak tanımlayan biriyim ama bu konuda da böyle düşünüyorum. Bu nedenle vatan haini mi ilan edileceğim, ya da sizin saydığınız o sıfatları haketmiş mi olacağım?

Lütfen sakin olun, tartışmaları kişiselleştirmeden, dilediğiniz düşüncenizi, dilediğiniz biçimde yazın.

Hakaretleriniz ve üslubunuz nedeniyle de size bir UYARI veriyorum.

Sitelerde Paylaş

Ayıp oluyor Yakup. İnsanların cinsel tercihlerini tartışmaya karıştırmak yakışmıyor. Bu konuda daha önce de uyarmıştık. Yetişkin insanların, doğrudan ilgililerin rızasını içeren özel hayatları gizli, özel ve dokunulmazdır. Bu da insan haklarının ayrılmaz ve vazgeçilmez bir parçasıdır. Cinsel tercih ve yönelimleri malzeme etmek ve özel hayatları ile insanları damgalamak, aşağılamak, ayrımcılıktır. Bu forumda böyle bir tutuma seyirci kalamayız.

Bir daha tekrarlamayacağını umuyorum.

Sitelerde Paylaş

Sayın İFeelGood

Bu, benim siteye son yorumumdur ve üyeliğimin özellikle sizin tarafınızdan silinmesini istiyorum .

Ancak son kez olarak yorumunuza ilave babında genel bazı durumları izah etmem gerekiyor ve bu yorumumun da yayımdan kaldırılmamasını özellikle rica ediyorum .

Elbette kimse benim gibi düşünmek zorunda değil, ama aynı şey benim için de geçerli ve ben de o kimseler gibi düşünmek zorunda değilim .

Burada birileri adeta tekel kurmuş, insanların değer diye bildikleri herşeyi ama herşeyi yerden yere vurmayı kendilerinde hak görüyorlar ve kendi burunlarından da asla ve kata zerre kıl aldırmak istemiyorlar . Vahşi Diktatörün tabiriyle resmen entel faşizmi hüküm sürüyor burada .

Peki, siz de çıkıp bişeyler söylemek istediğinizde ne oluyor ? Ne olduğu malum; derhal üçlü beşli saldırılara uğrayıp iğrenç belaltı girişimlerle susturulmaya çalışılıyorsunuz . Ben ve niceleri DAHA ÖNCESİNDE de defalarca yaşadı bunu .

Muhatabına ileri düzey gerizekalı demek, malak, öküz, salak, moron demek nedir; argüman mıdır? E, böyle konuşan birtakım tiplerle neyi tartışabileceksiniz siz burada ? Onlarınki nefis de sizinki nedir ? Hem siz görmüyor musunuz bu, malum entel faşist güruhun yorumlarını ? Var mıdır onlara da bir uyarınız ?

( Ha, bu arada Astur'un hatırı kalmasın, yeri gelmişken söyleyeyim : Astur, senin gibilerine de Almancada liberal değil de daha çok ''Geck'' diyoLLar . Daha neler diyoLLar neler de, ben de senin gibi site kurallarına bağlı kalayım dedim . )

Mesela, birisinin ağzından yanlışlıkla da olsa Türk lafı çıksa derhal belaltı girişmeleri başlıyor, o şahsın ne Türkçülüğü kalıyor, ne faşistliği, ne ırkçılığı, ne de şunu bunu . Bazen öyle durumlar oluyor ki, muhatabına yönelik olarak ağza alınmayacak laflar sarfediliyor . Genellikle bu türden yapılan çirkin davranışlara, sırf bu çirkinliğe imza atan şahıslarla olan muhabbetten dolayı ne ses ediliyor, ne uyarılıyor, ne de tek çift laf söyleniyor . Siz de diyorsunuz ki, sakin sakin tartışın .

Adam çıkmış burada ''yurtseverliği tikiiim'' diyor, ''vatan neymiş vatanı tikiim'' diyor, ''ordu neymiş orduyu tikiiim'' diyor, ''toplum neymiş, yerim ben o toplumu'' diyor ; bu yorumlar tüm çirkefliğiyle kabak gibi sırıtırken çıkıp da hiç bir moderatör veya admin arkadaş bunlara uyarı mahiyetinde de olsa bu sözlerin sahiplerine tek kelime söylemiyor .

Bu neden böyle peki ?

Birilerine burada özel muamele yapıldığı, kayırıldığı gerçeği hayli sırıtıyor ve işte ben de birgün çıkar bunları dile getiririm, isteyen istediği kadar üzerine alınabilir .

Ama birileri gelip bana karşı ağzını mı bozuyor, tüm gücünü şirretliğinden mi alıyor; sabır taşım çatlamışsa sırf empati denilen şeyi öğrenmesi adına aynı taktiği, aynı yöntemi ben de birilerine karşı uygularım . Bundan dolayı da beni eleştirmeye kimsenin hakkı olamaz .

Değerlerden bahsediyorduk ...

Birilerinin değer diye bildiği, kendini dünyanın merkezinde zanneden beş yaşındaki bir eğitimsiz egoist çocuğun davranışlarını aratmayacak şekilde şahsi hedonist zevkleri olabilir, ama tutup da bunu bilmemnemne ideoloji kisvesinde bana veya başkalarına dayatmaya kalkışırsa ben de ona sadece ve sadece züppe derim . Ve bu sitede bazılarının şımarıklığı, züppe tavırları, megolamanyaklık düzeyini çoktan aşmış birtakım her türlü alçakgönüllülükten uzak edaları insanın canına tak ediyor .

Ukalalık diz boyu, kendini beğenmişlik narsistlik boyutlarında, birtakım değerlere saygı duyulmadığı gibi içini oyup bir yığın sapıkça şeylerle doldurmanın adı da entellik olmuş .

Birileri askerlikten kaçıyor diye kimseyi vatan haini ilan etmiş değilim, böyle bir iddiayı ileri süren tek bir satırım yoktur . Benim anlamadığım sadece; o gitmezse, şu gitmezse, beriki gitmezse kim askere gidecek ? Bu soruma, ama'larla başlayan değil de direk cevap istiyorum. Hem ne kadar da değerliymiş toplumda kendine özel statü edinip toplumdan da tamamen soyutlanarak, ama topluma da ayar çekmeye pek bir meraklı birtakım küçük burjavaların ödedikleri vergiler ? Sanki vatani görevini yapanlar hiç vergi vermiyor, sanki onlar askere gittikleri için aptal yaratıklar .

Bazı tipler oturmuş burada, toplumun içine karıştıkları yok, açıkça toplum dışı asosyal birer yaratık haline gelmişler, yeme içme ve uyku saatleri haricinde 14 saat sitenin başından ayrıldıkları yok, ama tıkkıdı tıkkıdı topluma ayar çekme hakkını kendilerinde fazlasıyla bulabiliyorlar . Nedir bu; ironidir .

Evet, vatan kavramı birilerinin nazarında bir değer olmayabilir, ama birileri de bunu pekala bir değer addedebilir . Yazık değil midir, kanı canı pahasına vatani hizmetini yapan, kolu parçalanan, bacağı kopan, gençliğinin baharını bile yaşamadan toprağa giren o Mehmetçiğe ? Bu sorumsuz davranış sahiplerine ne zamana kadar müsaade edilecek ?

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi nedir ; laf olsun diye midir ? Bu ülkeyi kime emanet etti Atatürk ? O değerli insanın, o dahi insanın Gençliğe Hitabesi'nde ne dediğini şimdi çok daha iyi anlıyorum . O yoldan gitmek suçsa, uyanık ve tetikte olmak saçmalıksa, evet ben bu suça ve bu saçmalığa seve seve ortak oluyorum .

Çıkacak burada bölücü bir Kürtçü kendi vatanını kazanabilmek adına her türlü yol ve yöntemlere başvuracak, gerekirse cırrık cırrık ötecek, atılacak yine gelecek; ama buradaki birtakım hedonist liboş tayfası da vatanı tikiim türünden sözler sarfederek yurtsever insanlara sindirme taktiği uygulayacak .

Çıkacak bir başka Amerikan hempası, Amerika'ya tek çift laf ettirmeyecek, gerekirse avazı çıktığı kadar BAAS BAAS bağırıp Amerikan propagandası yapacak, Türkler şu kadar Kürtü, bu kadar da Ermeniyi öldürdü diye boyunu aşan iddialar ortaya atacak, ama birisi de çıkıp çıt mı dedi, korkunç adaletsiz bir yargılamayla boynuna derhal faşist yaftası asılacak, ki sesini çıkaramayasın . Bu türden şirret taktikler o kadar kaşarlı bir düzeye geldi ki, artık kimse etkilenmiyor .

Sonra da siz çıkacak, buradaki BAZI birtakım entel faşistlerin nasıl bir belatı girişme metodlarıyla resmen entel faşizmi yaparak insanları işte böyle böyle susturmaya çalıştığını bilmiyormuş gibi, ''efendi efendi argümanlar ileri sürün, güzel güzel tartışın'' diyeceksiniz .

Evet, Bekir Çoşkun'un da dediği üzere bu kadar hodbinlik karşısında taş ağlar .

Türkiye'nin önündeki en önemli sorun nedir; komünizm midir ? Komünistlerin eti ne budu ne; hükümet olma şansları nedir ? Evet, siz de biliyorsunuz ki sıfırdır .

Türkiye'nin şu anki çözümü en aciliyet gerektiren en önemli iki sorunu, bölücülük ve ülkenin adeta örümcek ağı gibi gün geçtikçe daha da çok sarıp sarmalandığı İslamlaştırma süreci değil midir? Peki var mıdır bu liboş tayfasının çıkıp da bölücülere, İslamcı dincilere laf ettikleri ?

Hayır yok .

Tek yaptıkları, adeta şeriatçı ve kürtçülerle ittifak etmişçesine yurduna sahip çıkan insanları, bazı gazetelerde yazılar yazan Bekir Çoşkun gibi Atatürkçü yurtsever yazarları karalamak, milletin gözünden düşürmek, bel altı girişmek, daha olmadı direk Atatürk'e ve devrimlerine saldırmak .

Daha çok şey yazmak isterdim.

Siteden üyeliğimi sildireceğimden yanlış anlamaların önüne geçmek adına benim hakkımda bazı şeyleri de bilmeniz hakkınızdır diye düşünüyorum .

Sayın IFeelGood

Ben şöyle eğitimliyim, böyle tahsil gördüm, branşımda uzmanım, yabancı dil de bilirim diye gelip de burada hava atacak kadar kompleksli birisi olmadığımdan böylesi zavallıca tutumları es geçiyorum. Üzerine alınan alınsın, yapanları da kınıyorum .

Sivriliklerini törpülememiş hiçbir ideolojinin yanında yer almam . Elbetteki iktisadi bağlamda rekabetçi ılımlı liberal dünya görüşünün gelişmeyi daha da hızlandırdığını bilirim, ama ezilen, ki toplumun hiç de öyle azınlığını oluşturmayan, hayatın ve kaderin tokadını yemiş zavallı insanların da ağır hayat şartları altında yaşamasına, itilip kakılmasına gönlüm razı olamaz . Tüm ipleri şımarık liboşların eline vermenin getireceği sonuç; bu, sadece liberalizmin değil, individualizmin de cılkını çıkarmış aşırı bireyci taraftarlarının toplumun bu ezilen kesimini asla umursamayacağı, tek gram umurlarında bile olmayacağıdır . O halde liberalizmin karşısında da, işin aşırı ideolojik boyutuna inmeden gerekirse karşılıklı müzakereler yaparak anlaşma yolları arayan Sosyal Demokrasi anlayışı yer almalıdır . Ki gelişmiş Batılı ülkelerde, çalışanların haklarını almaları belki uzun bir süreçte gerçekleşti ama, bir şekilde ne yapıp edip alan da yine bu sosyal demokratlar olmuştur, zira birçoğu aslında bal gibi de hedonist olan kapitalistlerin ne vicdanlarına güvenilebilir, ne Allahlarına ne de kitaplarına . Tarih bunun şahididir .

Burada olur veya başka yerde, kürtçü-şeriatçı-liboş ittifakının da her zaman karşısında dururum ve duracağım da . Bu ülke bir takım şımarıkların istedikleri gibi tepesine çıkıp hoyratça tepinecekleri bir mekan olmamalı .

Ben veya bir başkası farketmez, insanların değer diye bildiği, ondan güç aldığı onlarca değeri var . Daha hayatın ne olduğundan habersiz, toplum içine girmeyip gününün neredeyse üçte ikisini site başında geçiren birtakım asosyalların, daha evlenip de bir evliliğin hangi fedakarlıklarla yürütüldüğünü bilmeden boş boş gevezelik yapanların, daha birtek çocuğa sahip olmayıp da öğrendiği üçbeş kıçıkırık felsefi argümanla ''insanın kendi beynini uyuşturma hakkı da olmalı'' diye sorumsuzca konuşup duranların yorumlarının sizin de hoşunuza gitmediği aşikar iken biz aslında burada sizinle karşılıklı neyi tartışıyoruz, onu da bilmiyorum .

Son birşey daha ...

(Sebeplerini yazmak uzun süreceğinden nedenlerini, niçinlerini es geçiyorum .)

Bu site, olgunluğun o'sundan dahi nasipsiz olup madde ve mananın tüm sırlarına erdiğini zanneden BAZI birtakım sorumsuz şahsiyetler yüzünden gerçekte dincilere hizmet ediyor; adeta Mehter Marşı gibi, bir ileri, iki geri .

Umulur ki kırılmaz da ne demek istediğimi biraz da olsa anlamaya çalışırsınız . Bu da naçizane benim size UYARImdır .

Kendinize iyi bakın, hoşçakalın .

Sitelerde Paylaş

Yakup bu başlıkta ilk sen benim astığım 9 maddeyi alıntılayıp benimle uzaktan yakından alakası olmayan bir eleştiri yaptın.Şimdi kalkıp bana haksızlık yapılıyor birileri kayırılıyor diyemezsin.Çünkü sen bana haksızlık yaptın.

Sitelerde Paylaş

Ben yıllardır akan kardeş kanı son bulması için Akp çok büyük bir risk almıştır

Neden risk diyorum Mhp, Chp ve Dtp bunu seçimde sonuna kadar kullanacaktır

Bekir Çoskun, Yılmaz Özdil v.b Akp ye oy verenleri bidon kafa, göbeğini kaşıyan ayı gibi

laflarla alay etmiştir. Bu tip adamları zerre kadar sevmiyorum

Bu riskli konuda Akp büyük bir risk almıştır İnşallah bu riskli görevin üstesinden gelir.

Bu olayda Hem Dtp hem Mhp hemde Chp bunun bitmesini istememektedirler.

Bu olay çözülürse Dtp'nin de Mhp'nin de Chp'nin de seçimlerde bunu istismar edecek birşeyleri kalmadığı için bu partiler bunun bitmesini kesinlikle istememektedirler.

Buna adım gibi eminim.

İnşallah ben yanılırım ve bu süreç Başbakanın istediği gibi sürer.

İnsanların buna çok ihtiyacı var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...