Jump to content

TAŞ AĞLAR

Recommended Posts

Ben yıllardır akan kardeş kanı son bulması için Akp çok büyük bir risk almıştır

Neden risk diyorum Mhp, Chp ve Dtp bunu seçimde sonuna kadar kullanacaktır

Bekir Çoskun, Yılmaz Özdil v.b Akp ye oy verenleri bidon kafa, göbeğini kaşıyan ayı gibi

laflarla alay etmiştir. Bu tip adamları zerre kadar sevmiyorum

Bu riskli konuda Akp büyük bir risk almıştır İnşallah bu riskli görevin üstesinden gelir.

Bu olayda Hem Dtp hem Mhp hemde Chp bunun bitmesini istememektedirler.

Bu olay çözülürse Dtp'nin de Mhp'nin de Chp'nin de seçimlerde bunu istismar edecek birşeyleri kalmadığı için bu partiler bunun bitmesini kesinlikle istememektedirler.

Buna adım gibi eminim.

İnşallah ben yanılırım ve bu süreç Başbakanın istediği gibi sürer.

İnsanların buna çok ihtiyacı var.

dtp neden bunu istemiyor?dtp ve kürt halkı hem barışı istiyor hem de şu saçma sapan kırmızı çizgilerden vazgeçilmesini.akan kan dursun ama nasıl olursa olsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

dtp neden bunu istemiyor?dtp ve kürt halkı hem barışı istiyor hem de şu saçma sapan kırmızı çizgilerden vazgeçilmesini.akan kan dursun ama nasıl olursa olsun. 

Kürt halkı barış istiyor. Dtp istemiyor. Bunu birbirinden ayırman gerekiyor.

Son olaylarla bunu açıkca gösterdiler bence.

Gelen pkklıları şenlik havasında karşıladılar

Sence bunun nedeni ne?

Ben sana söyleyeyim

Sırf bir yerlere mesaj yollamak için

Yarın birgün Mhp ve Chp batıda bu şekilde bir eylemlere girişirse ne olur?

Dtp nin yaptığı gibi

Ben sana söyleyeyim bu süreç açılmamak üzere tıkanır

O yüzden Dtp yi samimi bulmuyorum

Eyleme katılanların çoğu samimi olabilir fakat yönetici kadrosu Başbakanımız Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi bunu şark kurnazlığına dönüştürmeye çalışıyorlar

Bunlar benim tespitlerim ama İnşallah ben yanılırım

Sitelerde Paylaş

Türkan_Saylan arkadaşın anlamadığı birşey var o da Kürt açılımının AKP'nin değil emperyalizmin projesi olduğu gerçeği.AKP'nin hiçbir zaman bir Kürt projesi olmadı aksine Baykal'dan önce CHP'nin bir Kürt projesi vardı.Ve şu an uygulanan proje o projeyle benzerlik taşıyor.

Pisiciğe söylediğim bir söz vardı bitti ama çok tehlikeli bir sürece girildi diye.PKK nin DTP nin ve devletin içindeki rant uzantıları süreci baltalamak için sansasyonal eylemler yapabilir.Savaştan nemalananlar bu sorunun barışçıl bir şekilde çözümünü katiyen istemezler.Birde varlığı PKK nin bölgedeki varlığına bağlı olan bazı küçük gruplar var onlar sürekli PKK üzerinde ve Kürt halkı üzerinde silahı bırakmamaları için psikolojik baskı oluşturacaklardır.

Sitelerde Paylaş

Türkan_Saylan arkadaşın anlamadığı birşey var o da Kürt açılımının AKP'nin değil emperyalizmin projesi olduğu gerçeği.AKP'nin hiçbir zaman bir Kürt projesi olmadı aksine Baykal'dan önce CHP'nin bir Kürt projesi vardı.Ve şu an uygulanan proje o projeyle benzerlik taşıyor.

Pisiciğe söylediğim bir söz vardı bitti ama çok tehlikeli bir sürece girildi diye.PKK nin DTP nin ve devletin içindeki rant uzantıları süreci baltalamak için sansasyonal eylemler yapabilir.Savaştan nemalananlar bu sorunun barışçıl bir şekilde çözümünü katiyen istemezler.Birde varlığı PKK nin bölgedeki varlığına bağlı olan bazı küçük gruplar var onlar sürekli PKK üzerinde ve Kürt halkı üzerinde silahı bırakmamaları için psikolojik baskı oluşturacaklardır

Benim de hemen hemen söylemek istediğim bunlar

Barışı herkes istiyor fakat sadece bu işten nemalalanlar bunu istemiyor

Onlar da kim mi? Onları da seçim yaklaştıkça daha iyi görürüz

Sitelerde Paylaş

Bekir Çoskun, Yılmaz Özdil v.b Akp ye oy verenleri bidon kafa, göbeğini kaşıyan ayı gibi

laflarla alay etmiştir.

Evet öyle dediler. Çok güzel dediler, iyi ettiler. Ben de aynen onlar gibi düşünüyorum. Bu ülkede her ne nedenle olursa olsun AKP gibi bir partiye oy verenlere de zerre miktar saygı duymuyorum. Ülkenin haline bak...

İnşallahla maşallahla ülke yöneten ayak takımı... Hepsi hırsız, arsız, onun bunun uşağı, ağzı bozuk çapulcu.

Sitelerde Paylaş
Türkan_Saylan arkadaşın anlamadığı birşey var o da Kürt açılımının AKP'nin değil emperyalizmin projesi olduğu gerçeği.

Haklısın marcos,

AKP bu süreçte DTP gibi bir partiye güvenerek zaten yeterince kayıp yaşayacak.DTP 'nin PKK'lıları teslim şovu AKP'ye oy verenlerin vicdanında değerlendirilecektir.Bu şov zihinlerden silinmeyecektir.DTP sürecin sorumluluğunda filan değil PKK'nın siyasal sözcüsü durumunda.

Belki bu sözcülük gerekiyor belki PKK dolaylı olarak muhattap alınması gerek bilemiyorum ama şov yersizdi.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet öyle dediler. Çok güzel dediler, iyi ettiler. Ben de aynen onlar gibi düşünüyorum. Bu ülkede her ne nedenle olursa olsun AKP gibi bir partiye oy verenlere de zerre miktar saygı duymuyorum. Ülkenin haline bak...
İnşallahla maşallahla ülke yöneten ayak takımı... Hepsi hırsız, arsız, onun bunun uşağı, ağzı bozuk çapulcu.

Hepimiz Bidon kafalıyız!!!!!

Sitelerde Paylaş

Sayın İFeelGood

Bu, benim siteye son yorumumdur ve üyeliğimin özellikle sizin tarafınızdan silinmesini istiyorum .

Ancak son kez olarak yorumunuza ilave babında genel bazı durumları izah etmem gerekiyor ve bu yorumumun da yayımdan kaldırılmamasını özellikle rica ediyorum .

...........................

Son birşey daha ...

(Sebeplerini yazmak uzun süreceğinden nedenlerini, niçinlerini es geçiyorum .)

Bu site, olgunluğun o'sundan dahi nasipsiz olup madde ve mananın tüm sırlarına erdiğini zanneden BAZI birtakım sorumsuz şahsiyetler yüzünden gerçekte dincilere hizmet ediyor; adeta Mehter Marşı gibi, bir ileri, iki geri .

Umulur ki kırılmaz da ne demek istediğimi biraz da olsa anlamaya çalışırsınız . Bu da naçizane benim size UYARImdır .

Kendinize iyi bakın, hoşçakalın .

Sevgili Yakup,

Söylediğiniz birçok şeye katılıyorum, bilirsiniz ki aslında genel olarak çok benzer yapıda düşünürüz sizinle. Siz biraz daha duygusal bakıyorsunuz, bu eleştirilerinize de yansıyor. Hal böyle olunca da haklıysanız bile haksız duruma düşüyorsunuz, savunduklarının havada kalıyor, kızgınlığınız nedeniyle kişiselleştiriyorsunuz. Benim eleştirim bunadır.

Size bir şey hatırlatacağım şimdi; hani bir dönem de burasının "komünist forum" gibi göründüğünü söylüyor, bundan şikayet ediyorduk. Burası bitakım politik akımların vs. forumu değil, sadece ateist bir forum diyor, o arkadaşlarla tartışıyorduk.

Şimdi değişen ne?

Burası yine ateist forum. Liberalizmden anlamayan Türk liberallerinin, liberalizmi sadece sınırsız ve sonsuz özgürlük gibi algıladığı ve bunu da ilgili ilgisiz, bilinçli bilinçsiz hayatın her alanına yaymaya çalıştığı gerçeği sizin sinirinizi bozmuş. Karşı çıktığınızda da hemen gerici, tutucu, cahil olmakla suçlanmak ve sizin tabirinizce "entelce" hakarete uğramak da can sıkıcı. Hani her sorunu felsefeyle çözeceğini sanmak, felsefeyi bile belki ayağa düşürmek, bütün tartışmaları gerçek zeminden kaydırıp teorilerle, fantezilerle tartışmaya kalkmak yorucu..

Sizin asıl sıkıntınız bu sanırım.

Ama siz sanıyor musunuz ki bu tür davranan, böyle tartışan insanlar ne yapıp edip haklı görünüyor, diğer herkesi de manipüle ediyor?

Bu mümkün müdür?

Tartışmayı kaydığı yanlış zeminden çekip, sinirlenmeden düşüncelerinizi belirtmek mümkün inanın bana. Çok gerildiğinizi hissettiğinizde de son sözünüzü söyleyip çıkın mesela o başlıktan.

Siz kişiler hakkında edindiğiniz bütün özel bilgileri toplamış, saklamış gibi görünüyorsunuz çünkü onları kullanıyorsunuz. Kimsenin özeli bizi ilgilendirmiyor.

Özelini ifşa edenler de hatalı, o da ayrı. Yani size geri döndüğünde canınızı sıkacak bir durumunuz varsa, onu belirtmemeli, paylaşmamalısınız. Kaldı ki gerçekten kimseyi ilgilendirmiyor.

Belirtmek ihtiyacı duyduğum bir şey daha var, ben hiçkimse ile özel bir diyalog halinde değilim, birilerine daha yakın ya da daha uzak durmuyorum, kimseyi de kollamıyorum. Arada sırada herhangi bir nedenle PM ile yazıştığım, yanıtladığım, ya da soru sorduğum insanlar var ama, birilerine asla ve kat'a daha yakın değilim. Özellikle sevdiğim, takip ettiğim, durumu bana göre özel insanlar var elbette ama bu, forumdaki tutumuma hiçbir zaman yansımadı, yansımaz. Benim bir MSN adresim bile yok.. Bergüzar ve Zensen dışında görüştüğüm tek bir kişi bile olmamıştır. Elbette konuşup görüşebilirim, yazışıp arkadaşlık da edebilirim herkesle ama bunun yaratacağı karmaşa, duygusal sorumluluk foruma yansıyabilir, bundan korkarım. Kaldı ki yapı olarak da çok arkadaş canlısı biri sayılmam doğrusu.

Siz kendinize ait değerleri, inandığınız doğruları savunmaktan vazgeçmeyin. Yalnız mutlaka ama mutlaka üslubunuzu değiştirin, hiç kişiselleştirmeyin, insanların özelleriyle uğraşmayın. İma dahi etmeyin çünkü bu gerçekten etik değil. Bunları bir kardeş, arkadaş önerisi gibi düşünün ne olur.

Ben sizin gitmenizi asla istemem, üzülürüm de. Lütfen kalın ve yazmaya devam edin.

Ben size kırılmadım, umarım siz de bana kırılmaz, yazmaya devam edersiniz.

Biraz daha düşünün, ille de gideceğim derseniz, söz, sileceğim üyeliğinizi.

Sitelerde Paylaş

Hepimiz Bidon kafalıyız!!!!!

Biliyorum, öylesiniz. Bağımana gerek yok; koyduğun resimle de bu gerçeği bağırıyorsun zaten...

Sitelerde Paylaş

http://haber.mynet.com/detay/guncel/genelkurmay-yasananlar-kabul-edilemez/476477

Genelkurmay'da bu şova kayıtsız kalamadı kamuoyunda oluşan tepki yüzünden.

Başka ne olabilirdi ki? Dağdaki teröristi getirip iki dakikada serbest bıraktılar, açılım filan diyerek ne idüğü belirsiz göz boyamayla milleti galeyana getirdiler, herkesi birbirine düşürüp bolca karmaşa yarattılar.

Birileri de barış filan deyip oynuyor işte.. Bu adamlar terörizme geçit veriyor, terörü adeta legalize ediyor ve insanlık suçu işliyor. Kimse geleceği görmüyor, düşünmüyor. PKK'dan beslenen Kürtler ve politikler mutlu, birlikte ülkeyi kalkındırırlar artık..

Silahla, dinle ve faşizmle.

Sitelerde Paylaş

Başka ne olabilirdi ki? Dağdaki teröristi getirip iki dakikada serbest bıraktılar, açılım filan diyerek ne idüğü belirsiz göz boyamayla milleti galeyana getirdiler, herkesi birbirine düşürüp bolca karmaşa yarattılar.

Birileri de barış filan deyip oynuyor işte.. Bu adamlar terörizme geçit veriyor, terörü adeta legalize ediyor ve insanlık suçu işliyor. Kimse geleceği görmüyor, düşünmüyor. PKK'dan beslenen Kürtler ve politikler mutlu, birlikte ülkeyi kalkındırırlar artık..

Senin gibilerin Pkk dan bir farkı yok

Bence sen boşa konuşuyorsun

Ve de boş konuşuyorsun

tarihinde Türkan_Saylan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili Ifeelgood,

Ortada bir terör sorunu vardır,Ortada 40 bin kişinin ölümüne sebep olan bir gerçeklik vardır.AKP 'nin bunu çözmeye dair girişimleri olması doğaldır.

Ortada terör sorunu yokmuş gibi davranmasını bekleyemeyiz yöneticilerin.

Terör legalize ediliyor eleştirinizi biraz açar mısın?Siyaset yapmasınlar teröre devam mı etsinler?

Sitelerde Paylaş

Senin gibilerin Pkk dan bir farkı yok

Bence sen boşa konuşuyorsun

Ve de boş konuşuyorsun

sen şu imzanı değiştirsene bir,

o küçük beyninden neler geçirdiğini az çok tahmin ediyorum.

senin çok sevdiğin mübarek hoca efendilerin

ömürleri cüzzamla savaşmaya harcadılar değil mi?

cüzzamlılara on metre öteden tahammül edebilirler mi onlar acaba?

şimdi aklın sıra türban yasağını savundu

ne kadar perişan öldü demeye mi getiriyorsun?

şu işe bir açıklık getir de biz de bilelim.

Sitelerde Paylaş

Aslında biz ne istediğimizi bilmiyoruz.. Biz savaşın devcamını mı istiyoruz bitmesini mi??

Hep söyleniyor, işte terörün acı bilançosu. 40 bin eyakın ölün, onbinlerce yaralı, ülkenin yüzlerce milyar dolarlık (Galiba) kaynaklarının bu soruna aktarılması, diya başlayıp vs vs ile devam eden cümleler kuruluyor.

Var olan açılıma tepki gösterenler, siz bunları ve daha fazlasını yaşamamız gerektiğini mi söylüyorsunuz? Bir 25 yıl daha dağları taşları bombalayalım mı diyorsunuz... BU ülke, bir 25 yılını daha şiddet üzerine kurmaya, binlerce insanını daha kurban etmeye, yüzlerce milyar dolarını harcama lüksüne sahip mi?

Nedense hiç kimse, bu süreç devam ederse PKK'nin lağvedilme aşamasında olduğunu görmek istemiyor...

Nedense olay bazen AKP'ye kilitleniyor. Bu proje AKP'nin projesi değildir. Bu dönemde hükümet koltuğunda kim olsaydı bu projeyi hayata geçirecekti. Seçim meydanlarında idam ipini atan Bahçeli değilmiydi Apo'nun idam edilmesini engelleyen süreçte hükümet ortağı. Siz muhalefet koltuğunda söylenenlere ne kanıyorsunuz...

Siz koca bir örgütün lağvedilme sürecini neden gözden kaçırıyorsunuz? Bu süreci neden AKP'ye endeksliyorsunuz. DEfalarca bu forumda dile getirdim. Bu süreç aslında Özal döneminde başladı (Devlet ve PKK arasında kapalı kapılar ardında yapılan görüşmeleri kast ediyorum). APo'nun Kenya'dan getirilişinde bugünler hedeflenmişti. Tabi Apo'yu cidden bordo berelilerin yakalayarak etkisiz hale getirdiğini düşünüyorsanız o ayrı...

Siz onların zafer çığlıkları attığına ne bakıyorsunuz. Teslimiyetin zaferi olmaz ama teslimiyet bile şirin gösteriliyor. Bir çok insan ise, bu teslimiyet kutlamalarını zafer olarak değerlendiriyor... PKK'nin çıkış noktasına bakıp gelinen noktayı göz önünde bulundurursanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Sitelerde Paylaş

umarım süreç sakin ve kansız bir şekilde sonuçlanır ama bütün bunlardan sonra hala bu sorun devam ederse korkarım işin boyutları daha kötü yerlere gidebilir

Sitelerde Paylaş

Sevgili Ifeelgood,

Ortada bir terör sorunu vardır,Ortada 40 bin kişinin ölümüne sebep olan bir gerçeklik vardır.AKP 'nin bunu çözmeye dair girişimleri olması doğaldır.

Ortada terör sorunu yokmuş gibi davranmasını bekleyemeyiz yöneticilerin.

Terör legalize ediliyor eleştirinizi biraz açar mısın?Siyaset yapmasınlar teröre devam mı etsinler?

Baksanıza sevgili Alphabeta, artık PKK ve Öcalan açıkça meydanlarda saygı görüyor, meclisin milletvekilleri onun doğal liderleri olduğunu hiç çekinmeden hakırıyor ve herkes seyrediyor. Oysa bu adam katil. Bırakın askeri, yüzlerce masum insanı katlettiler bombalarla. Konuşmak bile anlamsız.

Teröre devam etmesinler ama yangından mal kaçırır gibi de abuk sabuk işler yapmasınlar. Daha dün bedava elektrik dağııt diye oy beklediği ama alamadığı Diyarbakır'a "görürsünüz siz bundan sonra, bakın bakalım ayrımcılık nasıl oluyormuş" diyerek tehdit eden Tayyip, birden açılımlarla geliyor sözde.. Gelinen nokta hiç de düşünülüp taşınılmış bir projenin sonucu değil. Hallaç'ın dediği gibi bin tane neden var bunun arkasında. Amerika istedi, Kürt açılımı geldi.

Fethullah Gülen geçen Kurban Bayramı'nda milyonlarca kurbanı orada kesmişti ve dağıtmıştı vs.. O adam neden orada, bu hükumet neden onu da akladı.

Hepsi girift ilişkilerin neticesi.. Keşke gerçekten iyi niyet filan olsa...

Umarım daha kötü şeyler olmaz. Bence bu karmaşa oldukça tehlikeli çünkü kimse AKP'ye güvenmiyor. Sabıkalı çünkü.

Sitelerde Paylaş

Baksanıza sevgili Alphabeta, artık PKK ve Öcalan açıkça meydanlarda saygı görüyor, meclisin milletvekilleri onun doğal liderleri olduğunu hiç çekinmeden hakırıyor ve herkes seyrediyor. Oysa bu adam katil. Bırakın askeri, yüzlerce masum insanı katlettiler bombalarla. Konuşmak bile anlamsız.

Teröre devam etmesinler ama yangından mal kaçırır gibi de abuk sabuk işler yapmasınlar. Daha dün bedava elektrik dağııt diye oy beklediği ama alamadığı Diyarbakır'a "görürsünüz siz bundan sonra, bakın bakalım ayrımcılık nasıl oluyormuş" diyerek tehdit eden Tayyip, birden açılımlarla geliyor sözde.. Gelinen nokta hiç de düşünülüp taşınılmış bir projenin sonucu değil. Hallaç'ın dediği gibi bin tane neden var bunun arkasında. Amerika istedi, Kürt açılımı geldi.

Fethullah Gülen geçen Kurban Bayramı'nda milyonlarca kurbanı orada kesmişti ve dağıtmıştı vs.. O adam neden orada, bu hükumet neden onu da akladı.

Hepsi girift ilişkilerin neticesi.. Keşke gerçekten iyi niyet filan olsa...

Umarım daha kötü şeyler olmaz. Bence bu karmaşa oldukça tehlikeli çünkü kimse AKP'ye güvenmiyor. Sabıkalı çünkü.

Bu açılım süreci bu ülkenin ve halklarının barışı gerçekten isteyip istemediğini sınayacak bir süreç olacak.Ya kanlı terör devam edecek ya da sona erecek.

Elbette bu süreçte kışkırtanlar olacak bu barışın gelmesini asla istemeyenler kendi politika ve beklentilerini dayatmaya çalışacak.DTP 'nin daha sorumlu davranması gerektiğini düşünüyorum sadece.

CHP ve MHP'ye gelince onlar zaten terörün bitmesini istemiyorlar.Sürece en ufak katkıları yok.

Sitelerde Paylaş

CHP ve MHP'ye gelince onlar zaten terörün bitmesini istemiyorlar.Sürece en ufak katkıları yok.

Sürece katkı sağlamanın formülü nedir acaba ? Sürecin içeriğinin ne olduğunu bilmeyen özel ve tüzel kişiler süreci nasıl destekleyebilirler,yoksa hükümet açılımın içeriğini izah etti de biz mi bilmiyoruz?

Herkesin bir görüşü düşüncesi var amenna ama neyi destekleyeceğini bilmeyen kitleleri sürece katkı sunmamakla eleştirmek biraz tarafgirliğe ve peşin hüküme giriyor.

Gerçekten Alphabeta sen bu açılımın içeriğini biliyorsan bize de izah et,biz de ne düşüneceğimize nasıl katkı sağlayacağımıza karar verelim.Açılımın koşullarını isterim ama başbakan gibi " analar ağlamasın " sloganı değil.

Sitelerde Paylaş

Sayın balaban,

yazarını sevmeyebiliriz ama bu söz malesef çok doğru... Şu anda sorunumuz nedir? Akan kanın durmasını mı istiyoruz... PKK'lilerin dağdan inmesini mi istiyoruz??? 25 yıldır dağ bayır her yer bombalandı ama bu adamlar dağden inmedikleri gibi daha da güçlendiler...

Taş ağlıyormuş. Sayın abuzekadayıf çok güzel yanıt veriyor. Anaların yüreği yanmış hangi taştan bahsediyorsunuz. Yaklaşık 40 bin.. Yüreği yanan ana sayısı... Bunun yanına babayı, eşi kardeşleri de ilave edin... Bunlar sadece ölenler... Ya yaralılar, gencecik yaşlarında herhangi bir organını veya organlarını kaybedenler... Ya yerlerinden yurtlarından göç ettirilenler göçmek zorunda kalanlar... Ya "Acaba bugün kötü bir haber gelir mi" diye askerdeki oğlunun yolunu bekleyenler...

Cidden taş mı ağlamış... Nalet olsun o taş isterse zırlasın...

Haklısın sevgili hallaç,Benim anlamadığım da şehit ailelerinin bu günkü tutumudur.Bir zamanlar benim evladım öldü diğerleri yaşasın diye ağlayan şehit aileleri şimdi evladımızın kanı yerdemi kalacak diyor.Bu bana kan durmasın devamlı şekilde aksın demekten farksız geliyor.

Anaların diğer analar için yapacak bir şeyi yok mu ?Verecek bir ödün kaldı. Verilenler verildi.bundan sonrası için herkesin elini taşın altına sokması lazım.

:)

Binlerce Kürt dağa çıkıyor, milyonlarcası PKK'ya destek veriyor: Bu 'travmayı', sivillere saldıran bir örgütü meşru kabul ettirmeye varacak bu 'travmayı', ırkçı olmayan bir biçimde ve devlete sorumluluk yıkmadan nasıl açıklarız?

Böylesi bir travmayı yaratan devletin meşruiyetini neden tartışmıyoruz?

Bu travmanın sebebi olan TSK'ya, neden PKK'ya baktığımızın 5'te biri oranında şüpheyle, hatta -eğer öyle bakıyorsak- nefretle filan bakmıyoruz?

Korkuyoruz abisi ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...