Jump to content

Black metal seven var mı?

Recommended Posts

Black metal thrash metalin değişmiş bir biçimi. İlk olarak venom, sodom, king diamond gibi gruplar thrash, black arası çaldılar. Daha sonra zamanla kendi karakterini kazandı. Şimdi kendi içinde bir sürü türü var.

Her türlü pislik şey black metalde konu olabilir. Nükleer silahların yaygınlaşması, soykırımlar, dinlerin ve dincilerin yok edilmesi, tanrılara hakaretler, intikam, nefret, satanizm vs....

En sevdiklerim arasında Dimmu Borgir, Burzum, Nargaroth, Alghazanth, Naglfar, Profanum, Gorgoroth, Impaled Nazarene vs.. var.

Alghazanth dan bi tane gönderiyim size. http://www.youtube.com/watch?v=nWWdP_VnzrI

Sitelerde Paylaş

Black Metal değil ama mesela Norther seviyorum ben... Melodik death, power metal felan olur heralde...

Children Of Bodom'u da seviyorum...

Bir genreyi komple sevemedim hiç... Yani power metal seviyorum ya da melodic death seviyorum diyemem, bazı grupların bazı albümlerini seviyorum.

As I Lay Dying, Lamb of God felan da seviyorum. Ama aynı türde müzik yapan tüm grupları sevdiğim söylenemez.

Bu arada Sodom'u anmışsın, 2 yıl önce Sodom'u canlı dinledim. En önde hem de... Süperdi.

Bu arad senin verdiğin şarkı da iyiymiş... (Alghazanth - Twice-Born) Bu Finladiya'dan süper gruplar çıkıyor zaten. Benim adını verdiğim Children of Bodom ve Norther de Finlandiya'lı...

Sitelerde Paylaş

Parçalarda klavye kullanan black metal gurupları bence berbat.

Şimdi avrupada çok fazla black gurubu var

Yaptığı iş biraz tutan hemen klavye falan katıyor alakasız şeyler ekliyor, black metal black olmaktan çıkıyor.

Dünyanın en iyi black metalcileri bence,

1.Impaled Nazarene

2.Marduk.

3.Natteforst

Bunların yanında, infernal war, Ad Hominem, Gorgoroth, Absurd, Khold, Goatmoon, Satanic war master...

bütün gurupları sıraladında liste cehennme kadar uzayıp gidiyor, ama gerçek black bunlardır bence.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

cradle of filth

1-2 şarkısı(bloody tears özellikle) hoşuma gidiyor onun dışında malesef

tarihinde Vahşi Diktatör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bunca seneden sonra hayatımda ilk kez dinlediğim için bi yere kadar dinleyebiliyorum normalde full müslüm ve ahmed baba

arada bi salata niyetinede ferdiyle hakkı dinliyorum ,metal dinleyen arkadaslarada saygı ve sempati duyuyorum ,iyidinlemeler

Sitelerde Paylaş

Nymphetamine ve Babylon AD de güzeldir :)

Gerçi sağlam blackçiler ne Dimmu Borgir'i, ne Cradle of filth'i black'ten saymıyorlar :)

Cradle yi black ten saymamalarını anlıyorum da dimmu borgir i black ten saymamalarını anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Genelde yoldaşların müziğini dinlesemde balckmetal de dinlerim.Pek fanatiği olmasamda bazen tek gerçek müziğin metal olduğunu düşünürüm.

Bu arada Gücistenci bugüne kadar paylaştığın tüm metal müzik linklerini tıkladım B)

Sitelerde Paylaş

Genelde yoldaşların müziğini dinlesemde balckmetal de dinlerim.Pek fanatiği olmasamda bazen tek gerçek müziğin metal olduğunu düşünürüm.

Bu arada Gücistenci bugüne kadar paylaştığın tüm metal müzik linklerini tıkladım B)

Tşk. Marcos.

Öyleyse şunu da tıkla.

http://www.darklyrics.com/lyrics/dimmuborgir/stormblst.html#7

Every Christian cross you find, you shall turn

Every building under God's name shall burn

Every Christian man's grave shall be desecrated

Her Hristiyan hacı ters çevrilmeli

Allahın ismi anılan her bina yakılmalı

Her Hristiyanın mezarını eşmeli.

Heil Black Metal!!!

Sitelerde Paylaş

Mgla,Malign,Ofermod,Watain,Arckanum,Mysticum,Armagedda,Shining,Silencer,Corpus Christii,Funeral Mist,

Judas Iscariot,Lugubre,Marduk,oOo,Zyklon B,Blacklodge,Svartsyn,Triumphator,Wigrid,Manes,Strid,Hypothermia + eskilerden Darkthrone,Mayhem,Burzum,Beherit,Samael,Sarcofago,Bathory

dark ambient olarak Raison D'etre ve Northaunt

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Burzum Belus isimli albümünü çıkardı. Hapiste yaptığı önceki albümleri gibi bilgisayar yapımı değil, normal bir stüdyo kaydı. Mediafire den linkini buldum ama bir şarkıda crc hatası veriyo. Hatasız bi link bulursam koyacağım. Sevenlerine duyurayım dedim.

Sitelerde Paylaş

bu muzik hep bana asi gec ergen muzigi gibi geliyor. dinleyenleri tenzih ederim. diger metal turlerinden nemalaniyoruz biz de.

Nu metal, alternatif metal, bazı heavy-thrash metal gruplarıyla karıştırmışsındır. Bu müziği çoluk çocuk dinleyemez. Dinleyenler de bu müziği anlayan insanlardır.

Sitelerde Paylaş

Hiç işim olmaz bunlarla. Tipsiz şekilsiz adamlar ve söyledikleri acayip karayip müzikler. Yani, benim mantığıma ters.

Deicide grubunun bir konserinde, şarkıcı bir Koyun`u milletin içine atmış be ruh hastası herifler, zavallı hayvanı diri diri parçalamışlardı. Sahneyi kanla yıkalamarı, çıplak ayakla çıkmaları vs..Pislik insanlar.

Genç insanlar, bunların neyini örnek alacak söylermisiniz?

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hiç işim olmaz bunlarla. Tipsiz şekilsiz adamlar ve söyledikleri acayip karayip müzikler. Yani, benim mantığıma ters.

Deicide grubunun bir konserinde, şarkıcı bir Koyun`u milletin içine atmış be ruh hastası herifler, zavallı hayvanı diri diri parçalamışlardı. Sahneyi kanla yıkalamarı, çıplak ayakla çıkmaları vs..Pislik insanlar.

Genç insanlar, bunların neyini örnek alacak söylermisiniz?

Doğrudur. Normal insanlar bu müziği dinleyemez. Tiksinirler. Bu müziği dinleyenin biraz psikiyatrik hasta olması lazım.

Ama biraz yumuşatılmış black metal türleri var tabi. Senfonik/melodik/atmosferik black metali herkes dinleyebilir.

tarihinde Gucistenci01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burzum Belus isimli albümünü çıkardı. Hapiste yaptığı önceki albümleri gibi bilgisayar yapımı değil, normal bir stüdyo kaydı. Mediafire den linkini buldum ama bir şarkıda crc hatası veriyo. Hatasız bi link bulursam koyacağım. Sevenlerine duyurayım dedim.

http://hotfile.com/dl/29255790/389bd5d/www.NewAlbumReleases.net_Burzum_-_Belus_(2010).rar.html

Sözümü tuttum linki koydum. Sömürün :D

Konuyla ilgili bir şarkı...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...