Jump to content

ATEİSTLİK NEDİR ?

Recommended Posts

• İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ateizm, Tanrı inancının reddidir. Tanrı fikrine dayalı "Teist" dünya görüşünü kabul etmemek demektir. Yani "Tanrı'ya inanmamak", yada "Tanrı inancının yokluğu" anlamına geldiği söylenebilir.

Ateizm Tanrı'nın "varolmadığına inanmak" demek değildir. Tanrı'nın "varolduğuna inanmamak" demektir. Bu noktaya dikkat ediniz, çünkü bu önemli bir fark. Ateizm bir "inanç" değildir. Fazladan bir açıklama, yada bir öneri sunmaz ateizm. Ateizm yalnızca, belli bir inancın yokluğu demektir.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=8

Sitelerde Paylaş
Ateizm, Tanrı inancının reddidir. Tanrı fikrine dayalı "Teist" dünya görüşünü kabul etmemek demektir. Yani "Tanrı'ya inanmamak", yada "Tanrı inancının yokluğu" anlamına geldiği söylenebilir.

Ateizm Tanrı'nın "varolmadığına inanmak" demek değildir. Tanrı'nın "varolduğuna inanmamak" demektir. Bu noktaya dikkat ediniz, çünkü bu önemli bir fark. Ateizm bir "inanç" değildir. Fazladan bir açıklama, yada bir öneri sunmaz ateizm. Ateizm yalnızca, belli bir inancın yokluğu demektir.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=8

red etmenin yanında aşağılamak da yer alıyormu ? ( bu forumda %90 ında yapılan bir tavır )

Sitelerde Paylaş
red etmenin yanında aşağılamak da yer alıyormu ? ( bu forumda %90 ında yapılan bir tavır )

Yer alır..Çünkü ateizmin aslında tek sermayesi yine dinlerdir..Dinlerin saçma olduğunu kanıtlayarak ayakta kalmaya çalışırlar..

Sitelerde Paylaş

Aşağılamaktan ne kastteiğinizi anlamak isterim.

Mesela bu sorduğunuz sorunun cevabı formun en başında iğneli olarak var.

Ama siz bu soru için konu açmışsınız.

Şimdi ben size "Neden bunu yaptın körmüsün" desem bu nedir?

Aşağılamak hoş birşey değildir ama aşağılamanın çokça yapıldığı yegane kitap kurandır.

Köpekler, Alçaklar, “yabani eşekler”, “merkepler”, “susamış develer”, “dilini sarkıtıp soluyan köpekler”, “geberesiciler”, “reziller”, “sapik kişiler”, “beyinsizler”, “kof kütükler”, “alçak zorbalar”, “soysuzlar”, “Kahrolasılar”, “yalancılar”, Kahrolun,elleri kurusun

Sitelerde Paylaş

murtimuro : aşağılamak gerçekleri açığa çıkarma yontemi değildir biz nasıl sizin sorularınızı ciddiyetle cvp vermeye çalısıyorsak sizdende aynı tavrı bekleriz.

xislam: sitenin kurallarında var diyorsunuz onu bende biliyorum. sadece size amacınızı öğretmek istiyorum... ateistlik herhangi bir dine inanmamaktır. diğerdinleri ağır bir dille eleştirip aşağılamak değildir. ben nasılki burda göreceğiniz gibi sizi aşağılamıyacaksam sizdende bunu beklerim.

nihil : ben ve tanıdıklarım dahil ineğe tapanlara maymunu kutsal sayanlara karsı bir alay edici bir kelimede bulunmadım... eğer öyle biri ile karsılasırsamda görevim aşağılamak değil ona gerçekleri anlatmak olacak

Sitelerde Paylaş
nihil : ben ve tanıdıklarım dahil ineğe tapanlara maymunu kutsal sayanlara karsı bir alay edici bir kelimede bulunmadım... eğer öyle biri ile karsılasırsamda görevim aşağılamak değil ona gerçekleri anlatmak olacak

Hele bi git de ineğe tapan insanlara gerçeği anlatmaya çalış.Ozaman bizi daha iyi anlarsın.

Sitelerde Paylaş

Asagilamak dedin de,

Bu forumdan kimler geldi gecti, sirf dusuncemizden oturu yedigimiz ana-avrat kufurun haddi hesabi yoktur.

Bir kac tane videom var. Kendi dusuncemi, goruslerimi sundugum. Iceriginde ne bir kufur, ne bir hakaretim ne de bir asagilama var.

O videolar icin, yorumlarla maillerle aldigim sovmelerin, tehditlerin haddi hesabi yoktur.

Hadi bizleri bosverin,

Ilhan Arsel, hangi kitabinda kufur etti? Hangi kitabinda agir hakaretlerde bulundu?

Turan Dursun, hangi kitabinda sovdu? Hangi kitabinda, hangi konusmasina hakaretler etti?

Bu insanlar Muhammed'e "muho" bile demedi!...

Sadece dusuncelerini acikladilar. Neden inanmadklarini acikladilar. Insanca, medenice!...

Biri bunu caniyla odedi, digerinin basina da olum fetvalari kondu.

Bunlar sadece bir iki ornek degil. Dunya capinda onlarca, yuzlerce insan, "ummetci" zihniyetin hedefi olmustur.

Bu siteden bi kisi sokaga cikip "ben ateistim!" desin bakalim.

Ne kufurler alacak!...

Sovulmedik ne anasi kalacak ne bacisi.

Yarina cikacak mi acaba?

Birakin bu isleri!...

Sitelerde Paylaş
ATEİSTLİK BİR DÜŞÜNCEMİDİR YOKSA KENDİLERİNCE OLUŞTURULMUŞ BİR AMAÇSIZ SAHİPSİZ BİR DİNMİDİR ?

ateistlik düşünce sonucu ortaya çıkar..bir din değildir ayrıca dinlere karşıdır..ateistlik sadece bir gerçektir.insanlar ne kadar inanmak istemesede bu gerçeği halının altına süpürmeye devam ederler..

tarihinde basakbil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinler Ateizmi assagilamadan elestiri yapsinlar bende dinleri assagilamam.

Buraya gelip ateistler kiz kardeslerini bilmem ne yapiyor, ateistler vatanhainidir, Atesitler uyusturucu muptelasidir gibi laflar ederlerse ve resmi kurumlarinda buna benzer aciklamalari olursa benim gibi ateistlerinde dinlere saygisi maygisi olmaz, assagilarimda .

Ateizm teorik olarak dinleri ve tanri savini rededer, bu red bilimsel aciklamalar esliginde ve isigindadir, tarih bilgileri, arkeolojik kanitlar Ateizmi pekistirir.

Dinlere saygiymis, gulimde bosa gitmesin, dinlerin insanlara saygisi varmiki , insandan saygi bekliyorlar.

Sitelerde Paylaş

Var olduğuna inanmamak = Var olmadığına inanmak. Ahmet'in geldiğine inanmıyorum = Ahmet'in gelmediğine inanıyorum. Yüklemin olumsuz olması cümleyi neden farklı yapıyor?

Sitelerde Paylaş
ben ve tanıdıklarım dahil ineğe tapanlara maymunu kutsal sayanlara karsı bir alay edici bir kelimede bulunmadım... eğer öyle biri ile karsılasırsamda görevim aşağılamak değil ona gerçekleri anlatmak olacak

ne kadarda ulusun.. sen ve senin gibiler hep aynısınız..gerçeği biliyorsunuz ve öğretmeye kalkıyorsunuz..hah haaa

forumda sizi dinleyen sadece yine sizsiniz..bir şey öğretmeye kalkana kadar bir şey öğrenin.mantar gibi türediniz bu sitedede.. :angry:

Sitelerde Paylaş

ateizmin tek amacı islamı yok etmektir.diğer dinlere saygıyla yaklaşırlar.hatta zeus gibi çook tanrılı inanışlara bile saygı duyar kocaboğa mıdır nedir ona bile saygıyla eğilirler..tek düşmanları islamdır.bu nedenle tüm saldırılarını islam üzerine yoğunlaşmıştır.<bu görüşüm kişileri kapsamaz genel olarak yoksa şahıslar düşman değillerdir ateist arkadaşlar yanlış anlamasınlar>

ateizm nedir? bu konuda bi fikrim yok.din değildir.din olması imkansızdır.bi felsefe diyebilirim.ateistler hiç bişeye inanmazlar.sadece doğa ve evrim gibi kör tesadüflere inanırlar.öldükten sonra dirilişe inanmazlar onlar için tek hayat bu dünyadır.

Sitelerde Paylaş
Dinler Ateizmi assagilamadan elestiri yapsinlar bende dinleri assagilamam.

Buraya gelip ateistler kiz kardeslerini bilmem ne yapiyor, ateistler vatanhainidir, Atesitler uyusturucu muptelasidir gibi laflar ederlerse ve resmi kurumlarinda buna benzer aciklamalari olursa benim gibi ateistlerinde dinlere saygisi maygisi olmaz, assagilarimda .

Ateizm teorik olarak dinleri ve tanri savini rededer, bu red bilimsel aciklamalar esliginde ve isigindadir, tarih bilgileri, arkeolojik kanitlar Ateizmi pekistirir.

Dinlere saygiymis, gulimde bosa gitmesin, dinlerin insanlara saygisi varmiki , insandan saygi bekliyorlar.

"ateistler kiz kardeslerini bilmem ne yapiyor" böle bir düşüncede değilim... sadece sizin bir çok yaptığınız bizim için günahtır yasaktır. ve kendi içimizde uyarı yaparız...

Sitelerde Paylaş
ateizmin tek amacı islamı yok etmektir.diğer dinlere saygıyla yaklaşırlar.hatta zeus gibi çook tanrılı inanışlara bile saygı duyar kocaboğa mıdır nedir ona bile saygıyla eğilirler..tek düşmanları islamdır.bu nedenle tüm saldırılarını islam üzerine yoğunlaşmıştır.<bu görüşüm kişileri kapsamaz genel olarak yoksa şahıslar düşman değillerdir ateist arkadaşlar yanlış anlamasınlar>

ateizm nedir? bu konuda bi fikrim yok.din değildir.din olması imkansızdır.bi felsefe diyebilirim.ateistler hiç bişeye inanmazlar.sadece doğa ve evrim gibi kör tesadüflere inanırlar.öldükten sonra dirilişe inanmazlar onlar için tek hayat bu dünyadır.

Hadi ordan, asfalt dusmani.

Ateizm'in tek amaci sadece Islam'i yoketmekmis.

Islam'dan once ateizm diye bi se yok muydu?

Sitelerde Paylaş

Yahu sizde yasak olan nedir? Kizkardesten bahsetmiyorum ben.

Bana iki uc ornek ver , deki bak biz muslumanlar insanlik icin su iylikleri yapiyoruz de. Siz Ateistler sunlari sunlari yapiyorsunuz diye acikla, zor biseymi?

Mesela dinlerin insanliga verdigi zarari kendime gore soyle acikliyim.

1: Insanlik gerektigi zaman dilimi icinde gelisemedi, teknolojik yenilikler teoloji tarafindan haram , gunah olarak aciklandi ve yasaklandi.

2: Insanlar din adina iktidarda oldugunu savunan kralllara, padisahlara, sultanlara vergi adi altinda rusvet ve harac odemede zorlandi.

3: Savaslarin en buyuk nedeni karsi dinleri etkisiz hale getirmek bahanesiydi ve kardesi kardese, komsuyu komsuya vurdurttu.

Ve buna benzer bursuru ornekler verebilirim.

Simdi sen ibadet sekilleri disinda Ateistlerin insanliga verdigi zararlari anlat.

Sitelerde Paylaş
Yahu sizde yasak olan nedir? Kizkardesten bahsetmiyorum ben.

Bana iki uc ornek ver , deki bak biz muslumanlar insanlik icin su iylikleri yapiyoruz de. Siz Ateistler sunlari sunlari yapiyorsunuz diye acikla, zor biseymi?

Mesela dinlerin insanliga verdigi zarari kendime gore soyle acikliyim.

1: Insanlik gerektigi zaman dilimi icinde gelisemedi, teknolojik yenilikler teoloji tarafindan haram , gunah olarak aciklandi ve yasaklandi.

2: Insanlar din adina iktidarda oldugunu savunan kralllara, padisahlara, sultanlara vergi adi altinda rusvet ve harac odemede zorlandi.

3: Savaslarin en buyuk nedeni karsi dinleri etkisiz hale getirmek bahanesiydi ve kardesi kardese, komsuyu komsuya vurdurttu.

Ve buna benzer bursuru ornekler verebilirim.

Simdi sen ibadet sekilleri disinda Ateistlerin insanliga verdigi zararlari anlat.

teknolojiye haram denmedi diyenlerde islamiyeti kullanarak çıkar elde etmek isteyenler. teknoloji islamın doğusundan beri gelişti ve biz onları kullanıyoruz.

ateist olan kralların yaptıklarını geçelim :) her ülkenin vergiye ihtiyacı vardır bunun ne sekilde kullanıldığı ve sorumluluğu padişaha aittir.

karsı dinden biri kardeşin olamaz kan bağı dısında dine göre kardeş değildir o doğru yolu bulana kadar. ülkenin askeriyesini etkisiz hale getireceksinki onlara islamiyeti yayasın. ülke yöneticileri ve askeriye nin buna izin vereceğinimi sanıyorsun o donemlerde :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...