Jump to content

ATEİSTLİK NEDİR ?

Recommended Posts

Bir tanrının illa bir kitapmı göndermesi lagzım ??? bu tür şeylerini kendinin yaptıgını belirtmesi için

düşünebilen bir insan bunu görebilir... ben dinleri kabul etmiyorm ama bir adaletli kullarını eşit sayan akıl verdikten sonra işte bu günahtır bu sevaptır demeyen ... gibi bir tanrı düşünüyorum

her peygambere kitap verilmemiştir zaten 4 buyuk dnin kitabı vardır... ama hepsininde anlattığı aynı dindir sadece isimleri farklıdır...

ateistler ayarış içinde dirler.. size soruyorum kaç dini yaşamaya çalısdınız onu araştırdınız ve size uymadığını anladınız ? tek istediğiniz size karısan eden olmasınmı istediğinizden tanrının olmadığına inanıyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

burada tek gördügüm şey islamiyetin allahını reddetme

"bunu söyledigim için diger dinlerin allahınıda reddetme" de diyebilirim

islamiyetin allahını reddediyoruz tamam cariye mariye ... birsürü sebeb var

ama bu dinlerin tanrısından daha adaletli bir tanrı düşününce kendi tanrımız çıkıyor ortaya

evreni yaratmış sonra o evrene birdaha karışmamış deist sitesinden okudum şöyle diyor;

saati kurup çalıştırıp bırakmak gibi zaman gerisini halledecektir

ama bir tanrı var saati kuruyor çalıştırıyor cumartesi günü balık tutmanız yasak idi tuttunuz maymuna dönüşün...

ganimet vardı benim, 1 ayet sonra ganimetin 5de biri benim diyen bir allah... resmen karışıyo o kurdugu saate

Sitelerde Paylaş

ama bu dinlerin tanrısından daha adaletli bir tanrı düşününce kendi tanrımız çıkıyor ortaya

evreni yaratmış sonra o evrene birdaha karışmamış deist sitesinden okudum şöyle diyor;

ama bir tanrı var saati kuruyor çalıştırıyor cumartesi günü balık tutmanız yasak idi tuttunuz maymuna dönüşün...

ganimet vardı benim, 1 ayet sonra ganimetin 5de biri benim diyen bir allah... resmen karışıyo o kurdugu saate

kendi tanrınız ortaya çıkıyor diyelim peki tanrınız bu dunyanın ilersi için size ne sunuyor ? ölüp bittikden sonra artık hiç var olmamışlılığımı sunuyor ? eğer bundan sonrasını sizin tanrınız da vaad ediyorsa tanrınızın o dunyadaki konumunuzu belirlemesi için bu dunyada bazı kurallar koymus olması lazım ? değilmi

Sitelerde Paylaş
her peygambere kitap verilmemiştir zaten 4 buyuk dnin kitabı vardır... ama hepsininde anlattığı aynı dindir sadece isimleri farklıdır...

ateistler ayarış içinde dirler.. size soruyorum kaç dini yaşamaya çalısdınız onu araştırdınız ve size uymadığını anladınız ? tek istediğiniz size karısan eden olmasınmı istediğinizden tanrının olmadığına inanıyorsunuz ?

nerden biliosun araştırmadıklarını inananlar bir anlamadılar ateistler inananlardan daha çok bilgilidir kendi inanlarınan

tanrı diyosun kadınlarını cinsel obje olarak görüyo

tanrı diyosun inanmayanları kes biç diyo

tanrı diyosun nikah kıyyo

nikah kıymak 2 insanın birlikte yaşamasının resmi olmuş halidir bunu insanlar çıkarmıştır

bu demek degildirki cennettede nikah vardır

bakıyoruzda nikah kıyıyo allah hz muhammede

Sitelerde Paylaş

"(Habibim!) Allah\'ın nimet verdiği, senin de kendisine ikram edip (hürriyete kavuşturduğun) kimseye: Eşini yanında tut, Allah\'tan kork!\" diyorsun. Halbuki Allah\'ın açığa vuracağı şeyi, insanlardan çekinerek içinde gizliyorsun. Oysa asıl korkmağa layık olan Allah\'tır. Zeyd, o kadından ilişiğini kesince Biz onu sana nikahladık ki, (bundan böyle) evlatlıkları, kanlarıyla ilişkilerini kestikleri (onları boşadıkları) zaman o kadınlarla evlenmek hususunda mü\'minlere bir güçlük olmasın. Allah\'ın emri yerine getirilmiştir. \"(Ahzab, 33/37)

allah nasıl nikah yapabilirki ?

Sitelerde Paylaş

İllede bir tanrıya inanmak tapmak mı gerekiyor, kendinizi neden bu kadar aciz hissediyorsunuz. Tanrı diye bir varlık yoktur, hiçbir türlü yoktur ve varolması da imkânsızdır.

Dinlerin tanrısına inanmayan ama evrendeki hiçbirşeye karışmayan tanrı deistlerin düşündüğü tanrıdır, biz deist değil ateistiz bu iki kavramı karıştırmayın iyice bi öğrenin. Biz tanrıya inanmayız. Tanrıyı reddetmenin sebebi dinler değildir, insan dini bırakıp tanrıya inanabilir ama ateist olmaz deist olur.

Sitelerde Paylaş
"(Habibim!) Allah\'ın nimet verdiği, senin de kendisine ikram edip (hürriyete kavuşturduğun) kimseye: Eşini yanında tut, Allah\'tan kork!\" diyorsun. Halbuki Allah\'ın açığa vuracağı şeyi, insanlardan çekinerek içinde gizliyorsun. Oysa asıl korkmağa layık olan Allah\'tır. Zeyd, o kadından ilişiğini kesince Biz onu sana nikahladık ki, (bundan böyle) evlatlıkları, kanlarıyla ilişkilerini kestikleri (onları boşadıkları) zaman o kadınlarla evlenmek hususunda mü\'minlere bir güçlük olmasın. Allah\'ın emri yerine getirilmiştir. \"(Ahzab, 33/37)

kuranda bir kere nikah diye geçmiyor allah katında onu helalin olarak kıldığını söylüyor... ve nasıl yapabilirki diyorsun bu evreni yaratmış bir nikahmı yapamıcak ?...

Sitelerde Paylaş

4 büyük din hangileridir sayabilir misin ?

Sitelerde Paylaş
ateizm bana göre islamdan önce yoktu.islamdan sonra ortaya ve özellikle evrim teorisiyle ortaya çıkan bi felsefe.

Senin islamın, saysan saysan ibrahime kadar gidersin:) Ondan öncesinde tek tanrı yoktu. Kim vardı peki?

Öte yandan, ateizm en başından beri vardı. ateizm islam karşıtı bir şey değildir. kayıtsızdır. ancak hurafeye ve yobazlığa karşıdır. bunun dışında, her ülkenin ateisti o ülkenin dinine karşı eleştiri yapar çoğunlukla. çünkü tartışılan o dindir.

Sokrates'ten beri bu akım daha belirgin bir şekilde var. islamı gözünde büyütme. 2 tane kıllı ve çok üreyen arap.

Sitelerde Paylaş
.

aslında haksız değilim john.ateizmin izlerine hiç rastlanmaz tarihi araştırmalarda.evet putperestlik ateşperestlik aya güneşe yıldızlara dağlara rüzgarlara tapanlar varmış ama ateizm çok taze bi olgu.ateizm in atası kimdir? henüz bulunamamış bence.yada ben yanılıyorum.bilen varmı acaba ilk ortaya atan kişiyi?

Sitelerde Paylaş
Kuyunun dibindeki kurbağalar tüm dünyayı kuyunun ağzından görünen kadar sanarmış..

dam üstünde saksağan gel bize bazı bazı.bunun konuyla ne alakası var anlamadım.eğer elinde bi bilgin varsa paylaş bizimle.şurda tartışıyoruz.

Sitelerde Paylaş
aslında haksız değilim john.ateizmin izlerine hiç rastlanmaz tarihi araştırmalarda.evet putperestlik ateşperestlik aya güneşe yıldızlara dağlara rüzgarlara tapanlar varmış ama ateizm çok taze bi olgu.ateizm in atası kimdir? henüz bulunamamış bence.yada ben yanılıyorum.bilen varmı acaba ilk ortaya atan kişiyi?

''İlk ortaya atan kişi''----Ateizm den bahsediyosun!

Ateizm ilk ortaya atılan inançla aynı anda ortaya çıkmıştır.

Artık o inanç ne ise.

Ateizmi birisi ortaya atmaz. Tanrı varsayımı hiç yokken ortaya atılır.Ateist te ztir deyip normal hayatına devam eder.Özünde neyse o olarak kalır.

zaten böyle bişey yokken kim ortaya tanrıtanımazlığı atabilir?Sen bunu düşünemeiyomusun.

Ortada din yok tanrı nedir bilen yok biri çıkıp ''tanrı yoktur'' diyecek :lol:

Sitelerde Paylaş

allah daha neler yapabiliyor bir bilsen.. diyorlar ki, dünkü depremi allah yaptı..

bende diyorum ki, dün allahla beraberdim. benim odada.. şimdi bazıları onu erkek gibi düşünüyor, ben de erkek olduğum için şüphedeler belki; sapkın olduğumu düşünüyorlar ama alakası yok.. allahı insan sıfatına koyup şöyle-böyle olduğunu düşünmek çok günah biliyorsun, kim öğretti bunu onlara bilemiyorum.. ama isterse çok güzel olabiliyor allah; ve dünden biliyorum o depremi yapması mümkün değil.. depremle-selle ilgilenemeyecek kadar meşguldü..

bugünün allahı, yarının zullahı.. ne diyor tayyip; doğurun diyor.. doğurun ki; okula gidemesin.. doğurun ki, daha da cahilleşsin.. doğurun ki; topladığınız "kasıtlı fakirlik" yardımlarıyla daha çok çocuğu okutun rezalethanelerde.. sonra üresin bu allahlar.. bir de allah üremez diyorlar.. al sana 2 kanıtı; bir bu.. Bir de dün akşam.. Bir başkasın allahım..

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateizmin ne olduğunu bilmiyorsun. Hatta o kadar zıt bir düşüncedesin, daha doğrusu yanlış düşüncedesin ki; senin dininle tamamen zıt ve senin dininden daha erdemli bir şey olduğu halde, ateizmi "rezalet" olarak görüyorsun. Bu konuda büyüklerine hak veriyorum; dininin rezilliğini kapamak için, düşünmeye açık her yolu da kapamak zorundalar.

Ateizm diye bir şey yoktur. Din bir dayatma olduğundan beri; dini dayatmaları ve nedenlerini kabul etmiyorum demek ateizm olmuştur. Din cahilliktir, cahil insanlar üzerinde yayılma politikası ve siyasetidir. Ve bu nedenle çoğalmıştır. Öyle bir noktadadır ki; artık hristiyanı-müslümanı dinle birarada tutulur olmuşlardır.. Dinle yönlendirilir olmuşlardır. Bu ne yazık ki, islami coğrafyada daha belirgin. İslam, laikliği gündelik hayata geçiremedi. Bu nedenle acı çekiyor.

Bu nedenle ateizmi bir baş kaldırı olarak düşünme. Ateizm olması gerekendir. Evet veya hayır değil; bir hayvanın yemek yemesi, bir ağacın fotosentez yapmasıdır. Kayıtsızlıktır.

İslam bir politika güdüyor. Politikası haklı, haksız gözetmeden yayılmak. Bu nedenle İsrail'den bir farkınız yok, eğer söz konusu katliamsa.. Teknoloji, adam gibi giyinme, eğitimle kıyaslamıyorum yanlış anlama. Bir müslüman çoğunlukla, bu söz konusu kurumların içinde temizlikçi olabilir en fazla..

İsraillilerde imanlı, sizlerde.. Tek farkınız farklı inanışlara inanmanız. Ateizm dini katliam yapmaz. Hatta ateizm sırf dini katliamın karşısında olduğu için ateizmdir. Bu nedenle karşıdır. Hani hep diyorsunuz ya, ateizm başkaldırıdır, isyandır, acizliktir.. Alakası yok. Ateizm, sizin din savaşınızın anlamsızlığıdır. Yani mantık..

Sitelerde Paylaş
allah daha neler yapabiliyor bir bilsen.. diyorlar ki, dünkü depremi allah yaptı..

bende diyorum ki, dün allahla beraberdim. benim odada.. şimdi bazıları onu erkek gibi düşünüyor, ben de erkek olduğum için şüphedeler belki; sapkın olduğumu düşünüyorlar ama alakası yok.. allahı insan sıfatına koyup şöyle-böyle olduğunu düşünmek çok günah biliyorsun, kim öğretti bunu onlara bilemiyorum.. ama isterse çok güzel olabiliyor allah; ve dünden biliyorum o depremi yapması mümkün değil.. depremle-selle ilgilenemeyecek kadar meşguldü..

bugünün allahı, yarının zullahı.. ne diyor tayyip; doğurun diyor.. doğurun ki; okula gidemesin.. doğurun ki, daha da cahilleşsin.. doğurun ki; topladığınız "kasıtlı fakirlik" yardımlarıyla daha çok çocuğu okutun rezalethanelerde.. sonra üresin bu allahlar.. bir de allah üremez diyorlar.. al sana 2 kanıtı; bir bu.. Bir de dün akşam.. Bir başkasın allahım..

bence konusmaman daha çok şey anlatır...

eğer bir dine inanıyorsan ve o inancın tanrısının sınırlarını sen belirliyorsan gücünü sen sınırlayabiliyorsan zaten öyle bir tanrı yok demektir...

burda kaç defa tekrarlandı ama nedense donup dolasıp isim değiştirip aynı sekilde soruyorsunuz yada cvp veriyorsunuz...

allah insanı hür irade ile yarattı ve dunyada insanı imtihanlara sokar bunlar deprem, sel, ölüm, başarı zenginlik vs.. bunalara karsı gösterdiği duruşlarla sergilediği izlenimlerlede ahiretteki yerini belirler... ve hala neden deprem oluyor neden insanları öldürüyor sizin allahınız gibi cümleler kurmayın her müslüman arkadasımın demek istediği anlam bu dur... anlayanlara tabi lafım...

2. si ateistlerin çoğu çok araştırdıklarından dolayı felseficidir kelime cambazıdır ve kişi nedemek ister onu iyi bilir ve hala dediğimi anlamıyorsanız siz ateist liği kavrayamamış bir topluluksunuz ve şuna inanıyorum ki ateistlik kavramını tek basınıza kazanmadınız ya aileniz yada bir büyüğünüz ateist olduğu için ateist oldunuz kendiniz sorgulayarak bu düşünceyi edinmediniz...

Sitelerde Paylaş
allah insanı hür irade ile yarattı ve dunyada insanı imtihanlara sokar bunlar deprem, sel, ölüm, başarı zenginlik vs..

Vay be bunlar imtihan he.

Arkadaş 21.yy'da yaşıyoruz bilim çağında. Sense gelmiş deprem sel gibi doğal olaylara imtihan diyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...