Jump to content

Kafa,beyin kalmadı.

Recommended Posts

Her cumaları bu işkenceyi yaşıyorum.Camiye bir hayli uzak olmama rağmen,hoparlör sistemleri ile 1km çapında camii de olan biten herşeyi dinlemek zorunda kalıyorum.Arapça kelimelerle boğuk insan sesinin birleşimi hiç çekilmiyor.Evimde caminin dibinde,yazın penceleri açık bırakıp yattığımda sabahın köründe ezan sesi.O an için ezanı okuyan hoca nın tüm akrabalarını yad ediyorum.Bu durumun çözümü için bir önerisi olan varmı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Her cumaları bu işkenceyi yaşıyorum.Camiye bir hayli uzak olmama rağmen,hoparlör sistemleri ile 1km çapında camii de olan biten herşeyi dinlemek zorunda kalıyorum.Arapça kelimelerle boğuk insan sesinin birleşimi hiç çekilmiyor.Evimde caminin dibinde,yazın penceleri açık bırakıp yattığımda sabahın köründe ezan sesi.O an için ezanı okuyan hoca nın tüm akrabalarını yad ediyorum.Bu durumun çözümü için bir önerisi olan varmı?

Var. Müslüman ol huzur bul. O zaman o ezan sesi sana dünyanın en güzel sesi gelir.

Sitelerde Paylaş

Ben de kapımdan geçen kamyon sesinden rahatsızım:)

Sitelerde Paylaş

Teknolojinin sesi müslümanları her zaman rahatsız eder.Kuran sesi ve para sesi için herşeyi yaparlar.

Evet inanıyorlar yaparlar.Ben rahatsız değilim ezan sesinden açıkcası.Kamyon sesi,savaş uçağı sesi vs daha çok rahatsız eder.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet inanıyorlar yaparlar.Ben rahatsız değilim ezan sesinden açıkcası.Kamyon sesi,savaş uçağı sesi vs daha çok rahatsız eder.

Teknoloji sürekli geliştiği için,kamyon,uçak,tren sesleri sessiz hale gelebilir.Ama camiideki avaz avaz bağıran hocanın sesi için teknoloji çaresiz kalıyor.İnsanlar inansın,ben inanmasın demiyorum.Ama uydurmalara inanmasınlar.Kuranın uydurmalar kitabı olduğu bu forumda defalarca yazıldı çizildi.Benim anlamadığım insanlar bunu anlamamakta ısrar etmeleri.Biri bana dese ki,"Ben inanıyorum,ama dinlere değil,tanrının var olduğuna".O insana saygım sonsuzdur.Kurana ve peygambere inanıyorum derse o insana güvenmem.Çünkü,mevcut dinlerin hepsi uydurmadır.Hepsi kandırmaca ve düzmecedir.Aksini söyleyen varsa gelsin.

Sitelerde Paylaş

Demokratik bi ülkedeyiz çevrendekilerin hepsi seninle aynı görüşte ise imza toplar mahkemeye verirsiniz.Bu düşüncede olan azınlıksa o kadar insanı sen istemiyosun diye sabah ezanından mahrum edemezsin.Eşek konusuna gelincede laf sahibine aittir.Hocalarımızın bizim gözümüzdeki değerlerini düşürmez.

Sitelerde Paylaş

Demokratik bi ülkedeyiz çevrendekilerin hepsi seninle aynı görüşte ise imza toplar mahkemeye verirsiniz.Bu düşüncede olan azınlıksa o kadar insanı sen istemiyosun diye sabah ezanından mahrum edemezsin.Eşek konusuna gelincede laf sahibine aittir.Hocalarımızın bizim gözümüzdeki değerlerini düşürmez.

Peki ezan sesinden ne anlıyorsun.Kelime anlamı olarak ne anlıyorsun.....Dur ben anlatayım,

Ezanın amacı,namaz vakitlerini insanlara duyurmak,o insanları camiye davet etmektir.Doğrumu ?

Peki, günümüz teknolojisinde,saat denen bir zaman ölçüsü var,ve herkesin evinde ve kolunda da saat var.O saatlerinde alarmları var.Hatta bütün cep telefonlarında da saat var.Yani ezana gerek yok. Peki neden o zaman?

Çünkü;inanan insanlar amaçları dışında hareket ediyorlar.Kendi beyinlerinde maneviyat oluşturuyorlar.Sonra o maneviyatın Allah tan olduğunu düşünüyorlar.İslamın kendiside kuralları gibi mantıksız ve dayanaksızdır..

Sitelerde Paylaş

Peki, günümüz teknolojisinde,saat denen bir zaman ölçüsü var,ve herkesin evinde ve kolunda da saat var.O saatlerinde alarmları var.Hatta bütün cep telefonlarında da saat var.Yani ezana gerek yok. Peki neden o zaman?

Ezan ruhun gıdasıdır.

Sitelerde Paylaş

Ben inanıyorum,ama dinlere değil,tanrının var olduğuna".O insana saygım sonsuzdur.

Aferim senden ümitliyim. Senin için İnşaAllah seherde dua edeceğim.

Sn Cübbeli siz şimdi yukarıda yazılanlardan,benim inançlı olduğumu çıkarıyorsanız,gerçekten anlayışınıza acırım...Dua okuyacağınızada,bilimsel bir makale okuyun.Domuz gribi ile ilgili olabilir.Belki tuvaletten çıkınca elinizi yıkamaya başlarsınız.

Sitelerde Paylaş

En az 5 hoperlordan birbirine karışmış halde çıkan bir gürültü salatasından ibaret olan sela, bizim burada da az evvel bitti. Oysa ki 7-8 sene öncesine kadar ezan sesi duyulmazdı. Çünkü cami yoktu buralarda. Bu kadar kısa zamanda nasıl becerdilkerse en az beş adet camiyi dikiverdiler. Aynı süre içinde buraya bir tane okul yapılmadı ama, kimsenin uğramadığı salt gürültü kaynağı olan beş adet ucubeyi süratle diktiler. Daha da dikeceklerine, beş'i on'a çıkaracaklarına eminim.

Müslümanlardan yararlı bir şey bekleyen boşa bekler...

Burada karadeniz fıkralarına konu olan camiler hakkında bir gözlemimi belirtmek isterim.Yolu Trabzon ordu tarafına düşen var ise,10 haneli köyleri görmüşlerdir.10 haneli köyde 3 cami var,ama ne okul var ne sağlık ocağı.Ordak şöyle bir düşünce hakim,"Cami yaptıran cennete gider".Oğuz bey,o camiler neden yapılmış olabilir?

Sitelerde Paylaş

Burada karadeniz fıkralarına konu olan camiler hakkında bir gözlemimi belirtmek isterim.Yolu Trabzon ordu tarafına düşen var ise,10 haneli köyleri görmüşlerdir.10 haneli köyde 3 cami var,ama ne okul var ne sağlık ocağı.Ordak şöyle bir düşünce hakim,"Cami yaptıran cennete gider".Oğuz bey,o camiler neden yapılmış olabilir?

Yapılan camiye laf edene kadar o kadar düşünüyosan okul olmadığını bi zahmet pamuk eller cebe onuda siz yaptırın engel olanmı var.

Sitelerde Paylaş

Dediğin doğru bizim köyümüz 600 nüfus . 3 cami var üçünün toplamı 2 bin kişilik.Tüm kadınlar çocuklar camiye dolsa bile dolmuyor köyde.

Herhangi bir vakit namazında camiye bir uğrayın bomboştur.Atıl vaziyetteler haftadabir cumaları ve ramazanda kalabalıklaşır.Diğer zamanlar bomboş.Değerlendirilmeli sosyal amaçlar ve eğitim için kullanılmalı.

Senelerdir Türkiye'de 80 bin cami olduğu söylenir bence bu rakam 100 bine dayandı.Bir de cemevi olmayan yerlere cemevi cami olmayan yerlere cami yapılması furyası var.Okul olmayan yere okul hastane olmayan yere hastane yapalım diyen yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...