Jump to content

Kafa,beyin kalmadı.

Recommended Posts

Sen hiçbir camide,okul yada sağlık ocağı yaptırmak için para toplandığını duydunmu?

Camide birçok hayırlı iş için para toplanabilir.Sen öyle hayırlı bir işe kalkışıp para toplasan hiçbir hocanın buna karşı çıkacağını sanmam.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Camide birçok hayırlı iş için para toplanabilir.Sen öyle hayırlı bir işe kalkışıp para toplasan hiçbir hocanın buna karşı çıkacağını sanmam.

Senin sorunun ne,dini savunduğunumu sanıyorsun.Kaç cami yapılması kaç hastanın hayatını kurtardı.O camiyi benim verdiğim vergilerle yapıyorsun,utanmadan birde kalkmış savunuyorsun.Cennete gideceğim diye cami yapacağınız parayı okula sağlık ocağına verin diyoruz,sen gelmiş burda sidik yarıştırıyorsun.İletilerime dengesiz yazı yazacaksan hiç yazma.

Sitelerde Paylaş

Her cumaları bu işkenceyi yaşıyorum.Camiye bir hayli uzak olmama rağmen,hoparlör sistemleri ile 1km çapında camii de olan biten herşeyi dinlemek zorunda kalıyorum.Arapça kelimelerle boğuk insan sesinin birleşimi hiç çekilmiyor.Evimde caminin dibinde,yazın penceleri açık bırakıp yattığımda sabahın köründe ezan sesi.O an için ezanı okuyan hoca nın tüm akrabalarını yad ediyorum.Bu durumun çözümü için bir önerisi olan varmı?

kandile gidip kurşun sıkabilirsin.yada kendini yok edebilirsin.sonra istediğin kadar kafa dinle

Sitelerde Paylaş

kandile gidip kurşun sıkabilirsin.yada kendini yok edebilirsin.sonra istediğin kadar kafa dinle

Ben,senin gibi öbür taraf var deyip zamanımı boşa harcamak istemem.Ve bu zamanımı boşa harcayanları da yeri gelirse harcarım.Bir kurşun sıkılacaksa,o kurşunun adresi bellidir.Sen rahat rahat uyu...

Sitelerde Paylaş

Senin sorunun ne,dini savunduğunumu sanıyorsun.Kaç cami yapılması kaç hastanın hayatını kurtardı.O camiyi benim verdiğim vergilerle yapıyorsun,utanmadan birde kalkmış savunuyorsun.Cennete gideceğim diye cami yapacağınız parayı okula sağlık ocağına verin diyoruz,sen gelmiş burda sidik yarıştırıyorsun.İletilerime dengesiz yazı yazacaksan hiç yazma.

1.Dinim suçlu değildir

2. Ben avukat değilim

3. Cami yapılıyor diyemi insanlar ölür?

4.Çok şükür hastanemizde okulumuzda var

5. Vergi veren bir tek sen değilsin.

6.istediğini söylersen ,istemediğini işitirsin....

Sitelerde Paylaş

1.Dinim suçlu değildir(Senin dininin suçlu olduğunu hertürlü delille sergilerim.)

sağlık ocağı yerine 3 tane cami yapılan köye götüreyim istersen ve orda hastalanıpta sağlık ocağı olmadığı için ölen insanları göstereyim.

Evet sınıflar da 70 kişi,cami yapılmasa idi sınıflar 20 kişiden daha az olurdu.

Sana bir tek soru;

Türkiye de yaşıyorsun,ve 50 haneli bir köydesin,ve o köyde ne cami var ne sağlık ocağı var nede okul?

İlk önce hangisini yaptırırdın.Sanırım bu cevabı verirsen sorun çözülmüş olacak...

tarihinde highone tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1.Dinim suçlu değildir

2. Ben avukat değilim

5. Vergi veren bir tek sen değilsin.

6.istediğini söylersen ,istemediğini işitirsin....

Nasıl suclu olur senin dinin ..El kaide v.b leri zaten barış örgütü..

Sitelerde Paylaş

Müslüman bir ülkede yasamak böyle zordur iste. Ben Almanyada yasadigim icin sadece pazar günü saat 10 gibi can sesi duyarim diger zamanlar ses seda yok. Ibadet edenler sessizce gider ibadetine yapar gelir. Yani tastaman Allah ile Kul arasi böyle olur. Ülkemizde ise müslüman yaptigi seylerin herkesce bilinmesini ister. Namaz vakti saat bulunmus olmasina ayarlanabilir olmasina ragmen hala avaz avaz bagirirlar. Cünkü müslüman unutabilir iyi uyarmak gerekir. Sen bu namaz vaktinde sagirlar icin isikli cagri sekilleri bulmadiklarinada sevin. Müslüman katleder her sene inanci geregi on binlerce hayvani sirf o sevinsin diye yok eder abur cubur keser millete hayri dokunuyor sanarak dagitir. Halbuki senenin 360 günü et yemeyen birisi bes gün daha yemese ne olur? Sorunlara fakirlige kalici cözümler bulacagina topluma yararli cözümler bulmak yerine böyle bireylerle teke tek ugrasir vakit kaybederler. Hacca giderlerken yine ayni havalar millet havalanina gider aglasir kendi kendilerine duygu sömürüsü yaparlar. Hey millet biz inancliyiz biz oruc tutariz, biz namaz kilariz, biz hacca gideriz sen niye yapmiyorsun lan diye tepene binerler ama sonrada "islamda zorlama yoooook" derler. Bu durumdan kurtulmanin tek yolu ekonomik gelismedir. Bekleyecegiz. Gelismis ülkelerde gelismislikleri sayesinde bunlar artik tarih oldu.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Türkiye de yaşıyorsun,ve 50 haneli bir köydesin,ve o köyde ne cami var ne sağlık ocağı var nede okul?

İlk önce hangisini yaptırırdın.Sanırım bu cevabı verirsen sorun çözülmüş olacak...

önce sağlık ocağını

Bizde bunu savunuyoruz zaten.Sağlık ocağı eksik o kadar yer varken,oğuz beyin de dediği gibi aynı noktaya 5 tane birden cami dikiliveriyor.Bu islama göre de israf sayılıyor aslında.Ama cemaatler sınır tanımıyor.ellerine geçen paraları direkt camilere aktarıyorlar.Hiçbir camaatinde sağlık ocağı yaptırdığını duymadım.Benim konunun başından beri savunduğum durum bu.Şu anda bulunduğum semtte 3 cami var.Bir tane de olsa yetecek.Ama maalesef...

Sitelerde Paylaş

önce sağlık ocağını

tabi tabii.. Senın gibi düşünen müslüman sayesinde her köyde 3 camii bir okul var ..Saglık ocagına gerek görmezler çünkü allah şifasını verir derler..

Sitelerde Paylaş

Benim yaşadığım yerde cemaatler tarfından yapılmış hastane var.Diğer semtlerede 2 adet şubesi açıldı.Ayrıca maddi durumu yerinde olmayan öğrencilere burslar veriliyor.Cami normal günlerde maalesef o kadar dolmuyor ama cuma ve bayram günlerinde içerisi almadığı için dışarda namaz kılanlar oluyor.

Sitelerde Paylaş

tabi tabii.. Senın gibi düşünen müslüman sayesinde her köyde 3 camii bir okul var ..Saglık ocagına gerek görmezler çünkü allah şifasını verir derler..

Ya evet biz hastalanınca direk camiye gidiyoruz ki musalla taşına kadar millete yük olmayalım demi....:)

Sitelerde Paylaş

Benim yaşadığım yerde cemaatler tarfından yapılmış hastane var.Diğer semtlerede 2 adet şubesi açıldı.Ayrıca maddi durumu yerinde olmayan öğrencilere burslar veriliyor.Cami normal günlerde maalesef o kadar dolmuyor ama cuma ve bayram günlerinde içerisi almadığı için dışarda namaz kılanlar oluyor.

İnanmıyorum.Cemaatler hastane mi yaptırmış.Peki hayır işi mi,yoksa ticareti için mi açmışlar.İsim verirsen sevinirim.Bana biraz sallıyormuş sun gibi geldi.Şu hastanenin adını alabilirmiyim,kurucularına bakacağım... :)

Ayrıca cuma için,bir sürü cami yerine,adam gibi bir tane büyük cami yapılsa daha iyi olmazmı?

Sitelerde Paylaş

İnanmıyorum.Cemaatler hastane mi yaptırmış.Peki hayır işi mi,yoksa ticareti için mi açmışlar.İsim verirsen sevinirim.Bana biraz sallıyormuş sun gibi geldi.Şu hastanenin adını alabilirmiyim,kurucularına bakacağım... :)

Ayrıca cuma için,bir sürü cami yerine,adam gibi bir tane büyük cami yapılsa daha iyi olmazmı?

Doktorlar bedava çalışmıyor .Devletin hastanesine de gitsen yurt dışınada çıksan parasını ödersin.

Sitelerde Paylaş

Doktorlar bedava çalışmıyor .Devletin hastanesine de gitsen yurt dışınada çıksan parasını ödersin.

Sen anladın ne demek istediğimi? Olayı hayır anlamında yapmak,oraya gelen hastalara bedava bakacaksın anlamına gelmez.Hayır olarak yaparsın,devlete verirsin,devlette oraya sağlık personelini atar.Cemaatin yaptığı bu anlamda mı?

Yoksa özel hastahane yapıp,kar amacımı güdüyor.Öylede yapsa hiç yapmamasından iyidir.Benim öğrenmek istediğim,hastahane yapmaktaki niyet nedir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...