Jump to content

Allah' a Güvenilir mi?

Recommended Posts

Değerli arkadaşlar şimdi gelin bakalım semavi dinlerin Allah ına şöyle bir göz atalım..  Okuduğumuz bilgiler doğrultusunda sözüne güvenilmeyen, dönek bir Allah karşımıza çıkacaktır..  Elbette ki duygusal mantıktan arınabilmişler için bu böyledir diyebiliriz.. 

Bu ilk mesajda sizlere neden güvenilmeyeceğini söylemeyeceğim. Öncelikle semavi dinlerde ki Tanrı algısı üzerine düşünmekte yarar var.. Elbette ilk olarak  inanırların gözüyle bu Tanrı ya güvenilir mi diye sormak istiyorum?

Unutmayalım ki söz konusu olan Tanrı, Tanrı bir söz verirse bu sözünden dönebilir mi?

Tanrı şart koşar mı?

Sitelerde Paylaş

Tanrının sevgisine layık olabilmek için yapılması gerekenlerin uzun listesi kitapta.

Sözünden döner mi? Şahsen ondan söz alan,iletişime geçen kimse olduğunu sanmıyorum,Hank'in kıçını öpmek dininde de denildiği gibi,sosisli sandviç ketçapsız ve turşusuz yenmelidir.Çünkü öyle yazıyor.

Sitelerde Paylaş

Eğer tanrı verdiği sözden dönebilirse, bu durumda artık onun hiçbir lafına güvenmememiz gerektiği gibi kendisinin pek ahlaklı biri olduğu da söylenemez.

Yok eğer tanrı verdiği sözden dönemez ise, bu durumda da kendi verdiği sözün kölesi olur ki artık onun herşeye kadir olmasından söz edilemez.

Sitelerde Paylaş

Ben daha çok Allahla peygamberlerin pazarlıklarına şaşıyorum. Hani bilirsiniz şu 3 ay oruç 1 ay oruç muhabbeti var ya. Bir kul Allah'a şart koşabilir mi? Ayrıca yükümlülüklerini yerine getiren bir dindarı cennete atmayı vaadetmekle Allah kendisini küçük düşürmüş olmaz mı? Hem biz eğitim köpeğimiyiz? Namaz kıl cennete gitle, engeli atla et ye arasında ki fark nedir? Allah bizim ibadetimize neden muhtaç, muhtaç değilse neden muhtaçmış gibi davranıyor? İbadet et diye bi yalvarmadığı kalmış.

Sitelerde Paylaş

allahu le yuhlifül miad...

allah sözünden dönmez...

allahın yapamayacağı şeylerden biri daha işte...

sözünden dönemez..

evet bu durumda kendi kendisini kısıtlamaktadır...

verdiği sözünden dönememek onun kudretine zarar vermez bilakis sözünde duramaması güçsüzlüğün göstergesidir...

Sitelerde Paylaş

Orda hüküm diyor. Söz demiyor.

Hüküm nedir

vahiy nedir

Ben kimim

Sen kimsin

Bu sorular uzar gider

he güzelim he biz yanlış okumuşuz hüküm diyormuş allahcan

sen devam et boncuk bulursan haber ver

tarihinde Dadaş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

allahın yapamayacağı şeylerden biri daha işte...

sözünden dönemez..

Bu iletiyi yazan şahıs muslumanmı ?

Bizi yiyor olmasın sakın :ph34r:

allahın yapamıyacagı işlerde varmış

cok şükür bunuda ögrenmiş olduk :lol:

Sitelerde Paylaş

Döner

Bakara 106

Biz herhangi bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturur (ya da ertelersek),

Güneş ve ay ayet diyor.Ayet deyince yanlış şeyler algıladığından bu verdiğin kısmı yanlış düşünmüşsün.

Önceden varolan canlılar vardı şimdi daha başka canlılar varoldu kimisi yokoldu.Bu gibi şeylerden bahsediyor verdiğin cümle.

Allah, sözünden dönmez ama ortaya koyduğu canlı da varlık aleminde değişiklikler yapar.

Sitelerde Paylaş

Orda hüküm diyor. Söz demiyor.

cübeli senelerdir senin gibi muslumanlarla tartıştıgım icin senin gibilerinin taktigini iy bilirim ben bu taktigi kısaca ÖKÜZE YATMA OLAYI diye adlandırıyorum.

nedir bu öküze yatma olayı kısaca izah edeyim

benim işyerimde bir cıragım vardı kendisine bir gün karşı büfeden gazete almasını söyledim

Bana ilk cevabı şu oldu

cırak-hangi büfeden

ben -karşıdaki büfeden

cırak - karşıda büfemi var

ben - yok ben karşıda büfe oldugunu hayal ediyorum

cırak - abi niye böyle garip bir hayal kuruyorsun

ben - lan gerizekalı benimle dalgamı geciyorsun hemen karşımızdaki büfeyi görmüyormusun

cırak- yok abi estafirulah karşıdakı büfecinin cıragıyla kavga ettim bu yüzden oraya gitmek istemiyorum

ben- aslanım niye iki saattir ÖKÜZE YATIP canımı sıkıyorsun tamam kalsın istemiyorum gazete mazete

Bügüne kadar tartıştıgım muslumanlar hep bu cıragın taktigini uygular anlamak istemedikleri konuyu anlamamazlıktan

gelirler böylece karşıdakini bıktırıp idasından vazgecirmektir niyetleri

cübelide klasik musluman oldugu icin aynı taktigi uyguluyor aslında cübbeli kuranın allah sözü oldugunu cok iyi biliyor ve yine cübbeli ayetlerin hükmünü degiştirecek güce sahib olan allahın

verdigi sözden dönebilecek güce sahip oldugunuda biliyor.

Ama cübbeli bunları bilmesine ragmen allah orada hüküm diyor hüküm şudur vahiy budur gibi

gibi acıklamalara devam ediyor

ben erzurumun paris kazasında büyüdüm ya hüküm nedir vahiy nedir bilmem

Şimdi ben cübbeliye bakara 106.ayetin orjininde hüküm kelimesi gecmez desem

birşey degişirmi sizce ?

1. mâ : ne, şey, bir şey

2. nensah : kaldırırız

3. min âyetin : bir âyet (âyetten)

4. ev nunsi-hâ : veya onu unuttururuz

5. ne'ti : getiririz

6. bi hayrin : hayırlı olanı, daha hayırlısını

Bence hicbirşey degişmez bir başka müslüman gibi güneşte bir ayettir yıldızda bir ayetir şimşir tarakta bir ayet sayılır gibi numaralarla olayı acıklamaya(zırvalamaya) calışacak

şimşir tarakmı? nerden aklıma geldi bende bilmiyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...