Jump to content

İslama Karşı bu Kin ve Nefretin Sebebi Ne

Recommended Posts

İşte böyleee,

Highone,eline sağlık,kısa ama anlamlı bir yanıt.

Ama müslüler anlamaz doğrulardan.

Onlara deki,Mehemmet efendinin barnahlarında çeşme kimin su ahıymış ,ne dersiniz?

Diye sorsanız,tabiki akar, O bir peygamberdir.

Kitaplar yazıyorsa doğrudur.

Yalnız Arapca yazılan kitaplara inanırlar.

Yobaz imam çıhmış kürsüye atıpda atıyor.

Dünya ÖKÜZÜN boynuzunda,

Öküz bir adanın üstünde,

Adaysa bir balığın üstünde,

Balıh tabiki denizde,

Deniz çoh kayalık deyince, Ordan Kürt başını kaldırıp,hoca efendi dOĞRU söylüyorsun deyilmi deyince,imalı bir şekilde,hoca bir duraklar ve tabi doğru söylüyorum AVANAK KÜRT der,bunlar yeni yazılı kıtaplardan deyil eski yazılı kitaplardan der.

Vay anassını,Kürtte bunun farkına vardıysa artıh bu kapıdan bize ekmek yok der CAMIYI TERK EDER.

Akifin Safahatından.

HOCAM sen gorma,bu millete verdiginiz AFYON OKADAR KUVVATLİKİ daha 1000 yıl islam alamı uyanamaz.

Belkime 2000 yıl

Belkimde 3000 yıl.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • İleti 129
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

forumu tarama fırsatı buldum.konuların büyük bir bölümü islam ile ilgili eleştiriler (bir kısmına eleştiri diyemeyiz.çünkü nefret ve kin kokan hakaretler) ile dolu.islam ile ilgili konuları çıkarırsak forum bomboş kalacak.daha önce de söyledim yer yüzünde sadece islam dini mi var neden hırıstiyanlık yahidilik budizm eleştirisi yok denecek kadar az.bu forum ateist formu mu anti-islam formu mu önce buna bir karar verelim

Arkadaşım senin anlama, öğrenme güçlüğün mü var? Burası müslüman bir ülke. Biz de bu ülkede doğduk büyüdük, dolayısıyla sağımız solumuz, önümüz arkamız müslüman.

Bir de ülkedeki dincileşme vs. var..

Doğal olarak en çok İslam'ı konuşacağız ve ona düşman olacağız. Bizim çocuklarımıza okulda Tevrat filan okutmuyorlar değil mi?

Konu komşumuz paskalya filan kutlamıyor. Sen iyi misin?

Ayrıca forumu dolaşırsan bütün dinlere eşit mesafede olduğumuzu ve hepsini ayrı ayrı eleştirdiğimizi görürsün. Bu forumda en nefret ettiğimiz, kesinlikle tahammül edemediğimiz tipler, bizim İslam'a saldırılarımıza ortak olan ama sonra kendi dininin propagandasını yapan diğer dinlerin inanırlarıdır.

Biz boğazımıza kadar bu sapık dine batmışız, sen kalkmış bize budizmden sözediyorsun..

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Konuyu dağıtmadan size gerçek komunizimi an latayım kestirmeceden.

Ünlü komunist Nazımdan bir satır.

KARI DIŞINDA , HERŞEYDE BARABAR.

Dinleyelim gerçek komunizmi bir Ukranyalı Almandan.

Komunızmin ilk başlangıcı.

Köyümüzde büyük bir aş evi yapıldı,mutfağı,erzak deposuyla beraber.

Evlerdeki tüm kab ve kaşıklar toplanıp bu aş evine verildi.

Evlertdeki erzaklarda öyle.

Sabah kahvaltıya aş evine,övle,akşamda aynısı.

Canın bir parça ekmek yemek istese yok.

Gece çocuk süt istese yok.

9 ay bu izdırap devam etti.

Komunist parti baktiki bu iş yürümeyecek.

Aldıkları tüm şeyleri evlere geri iade ettiler.

O gün köyümüzde sanki yeniden doğuyorduk.

İşte KIZIL komunizm.

Kızıl komunizm,İLK ETABI , 9 AYDA KAYBATMİŞTİ.

Tüm KOMUNİST SİSTEMSE ,70 yılda CARTAYI ÇEKMİŞTİ.

Komunist Nazım ne demişti?

Karı harıç,herşeyde BARABAR.

Demek Nazım denildiği övüldüğü gibi bulunmayan Bursa kumaşı deyil,

ANNE ANNEMİM SİKTİRİ BOKTAN BİR DEZGAHDA ,DOKUDUĞU KETEN KÖYNEK BÜLEM DEGÜL :-))))))))).

Degülün öteside degül :-)))))))).

Demekki,komunizm insanların neyin doğru neyin yanlış olduğunu ANLAMA GÜCÜNÜ TAMAMEN ÖLDÜRMEMİŞTİKİ, KOMUNİZMİ HERŞEYE RAĞMEN BAŞTAKİLER SURDÜRMEDİLER , BU İDAREYLE BURAYA KADAR DEYİP KOMUNİZMİN KAPISINA KİLİT VURDULAR.

Sistem 70 yılda kilitlenmişti.

Gorbaçova EFFERİM.

YEŞİL KOMUNİSTLERSE İNSANLIĞA HUZUR BARIŞ GETİRİYORUZ DEYE YOLA ÇIKTIKLARI İLK YILLARINDA ,Muhammedin enyakınları arasında kan gövdeyi götürmeye başlamıştı.

Müslüman olmayanlara hayat hakkı yoktu zatan.Tek seçenek vardı oda imamın kayığına binmek,yada müslü olmak.

İslam HUZUR GETİRECEK DERKEN,İslam KENDİNE DAHA HUZUR GETİREMEMİŞTİ.

İslam,islamı bölük pörçük edip,her parçayı bir diyerine düşman etmiştir.

Muhammet şöyle demiştir:Arapların arasına bir FİTNE girecek,bu FİTNE yüzünden müslümanlar parçalara ayrılacak,her parça digerine düşman olacaktır.

Bunu diyende O ,o düzeni kuranda O.

Başbakanımızın çocukluğundan bir kaç satır.

Beş çocuklu bir ailedendim

Kağıtlı şeker satardım.

hem okul masrafımı çıkarır hemide anama para verirdim.

Derken ilk okul bitiverdi.

İstanbul imam hatip okuluna yazıldım.

yatılı okuyor baba haftada 2,5 tl harçlık veriyordu.

Hafta sonu top sahalarında su satıyor,yol parası vermemek için Kasımpaşadan Eminönüne kadar yürüyordu.

Bazı günler akşamları kalmış simitleri 2,5 kuruşa alır,anası evde buharda yumuşatıyort ,Tayyıp götürüp dışarda 5 kuruşa satardı.Taze simitse 10 kuruştu.

Kafa Yahudilerin kafasının aynı,helal olsun ama:-))))).

Ciddi söylüyorum.

Tayyip o denemelerini parti kurmaktada kullandı.

Milli birlikte nekadar LAIKLİK ve İRTİCA faaliyetleriyle ünlenen varsa, BAYAT SİMİTLERİ BUHARDA YUMUŞATIP SATTIĞI GİBİ YENİLİKCİLER HARAKATI adıyla insanlarımıza sunuyordu bu bayları.

Okullarda şiir okuma yarışlarına

Liseler arası münazaralara

Kompozisyon yarışmalarına

Atletizim

Futbol turnuvalarına kadar,her türlü SİPORTİF , SOSYAL , kültürel etkinliklere ZEVKLE KAZANMA azmi ve GAYRETİYLE katılırdım.

Demekki başbahanımızın içinde birşeyler varmış.

Ama eyitimde yanlış yönlendirme,başbahanımızı BU TERS YOLA SÜRÜKLEMİŞTİR.

Çok yazık.

Tolonbeg

yazdığın yazının başına işte böyleeeeeeee yazınca yazın daha bir anlamlı olmuyor. gerçek komünizmden bahsetmişsin süt örneği vermişsin bende verdiğin süt örneğinden devam edeyim.

komünizmde her bireyin çocuğu evde fazladan süt yok diye sütsüzlükten ağlarken;

kapitalizmde bir miktar bireyin çocuğu hiç süt içemediği için açlıktan ağlarken, bir miktar birey da süt banyosu yapıyor.

işteeeeee böyleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

eflatun

Sitelerde Paylaş

Diyelim ki italyanlara yönelik, islamı italyanca anlatan bir internet siteniz var.

Tabii neredeyse tamamı katolik olan italyanlar arada bir gelip küfür mesajları bırakıyorlar.

Sizinle dalga geçiyorlar. Sizin yalancı peygamberi izlediğinize ve cehenneme gideceğinize dair relevations'dan incil ayeti getiriyorlar. İsa'yı tanrı ilan ediyorlar. Sizinle yanlış tanrı ediniyorsunuz diye tartışıyorlar.

Siz böyle bir sitede ne yaparsınız? Budizmi mi eleştirirsiniz? Voodoo dinini mi eleştirirsiniz?

Dinler kandırmacadır. İslamla ilgili başlıklar bölgenin etkisiyle ve hitab edilen kitleye göre yazılıyor.

İslam ayrıca ahirete inanmayana hakaret eder. Hazır siz buradayken aynen iade ediyorum.

bu forum başlığı altında anlatmak istediğimi tekrar ediyorum;nerede kin ve nefret varsa orada bilimsellik objektiflik yok demektir.Kin ve nefret duyguları besleyen insanlar karşısındakini dinlemez sadece içindeki bir kısım zehirleri boşaltır.Bu site forum sitesi yani karşılıklı tartışmaların yapıldığı bir yer.Bu doğru ise islama kin ve nefret duyanların burada işleri ne gitsinler yanlız oldukları bir yere bağıra bağıra kin ve nefretlerini kussunlar.Gerçekten bir kısım özel nefret ve dugularına hakim olabilecek insanlar var ise biz de onlar ile tartışmaya devam edelim.Çünkü bende ateistlere karşı kin ve nefret duygusu yok.

tarihinde yildizlardakayar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu forum başlığı altında anlatmak istediğimi tekrar ediyorum;nerede kin ve nefret varsa orada bilimsellik objektiflik yok demektir.Kin ve nefret duyguları besleyen insanlar karşısındakini dinlemez sadece içindeki bir kısım zehirleri boşaltır.Bu site forum sitesi yani karşılıklı tartışmaların yapıldığı bir yer.Bu doğru ise islama kin ve nefret duyanların burada işleri ne gitsinler yanlız oldukları bir yere bağıra bağıra kin ve nefretlerini kussunlar.Gerçekten bir kısım özel nefret ve dugularına hakim olabilecek insanlar var ise biz de onlar ile tartışmaya devam edelim.Çünkü bende ateistlere karşı kin ve nefret duygusu yok.

kin ve nefret duyuyorlar diye işin içinden sıyrılmaya çalışma. sana burda kimse hakaret etmiyor. küfür de etmiyor. küfür eden kim? lanet okuyan kim? hakaret eden kim? önce bi kitabını oku öyle gel bu 1

ikincisi: aldatmak, göz göre göre yalan söylemek, göz göre göre kandırmak her insanın içinde kin ve nefret duygularının oluşmasına sebep olur.

üçüncüsü: kendi adıma semavi dinlere karşı kin ve nefret doluyum fakat sana karşı kin ve nefret dolu değilim. neye inanırsan inan. saygım var. fakat bu foruma gelmen birşeyleri öğrenmek adına olmalı. birşeyler öğrenmek istiyorsan sorunu sor. sende böyle bir ışık göremedim henüz. sürekli birşeyler ispatlama çabası içerisindesin. inan ben bu foruma ilk yazımı yazmadan tam 1 yıl sadece ziyaretçi olarak yazılanları okudum. yani eğer amacın birşeyler öğrenmekse sana karşı değil kin ve nefret saygı ve hoşgörü doluyum. fakat yok "ben buraya geleyim atıp tutayım yazayım çizeyim gayrimüslimlerle aşık atayım" çabası içersine gireceksen forumda o işi layıkıyla yerine getiren müslüman şaklabanlar var. kontenjan doldu bence.

saygılar.

Sitelerde Paylaş

kin ve nefret duyuyorlar diye işin içinden sıyrılmaya çalışma. sana burda kimse hakaret etmiyor. küfür de etmiyor. küfür eden kim? lanet okuyan kim? hakaret eden kim? önce bi kitabını oku öyle gel bu 1

ikincisi: aldatmak, göz göre göre yalan söylemek, göz göre göre kandırmak her insanın içinde kin ve nefret duygularının oluşmasına sebep olur.

üçüncüsü: kendi adıma semavi dinlere karşı kin ve nefret doluyum fakat sana karşı kin ve nefret dolu değilim. neye inanırsan inan. saygım var. fakat bu foruma gelmen birşeyleri öğrenmek adına olmalı. birşeyler öğrenmek istiyorsan sorunu sor. sende böyle bir ışık göremedim henüz. sürekli birşeyler ispatlama çabası içerisindesin. inan ben bu foruma ilk yazımı yazmadan tam 1 yıl sadece ziyaretçi olarak yazılanları okudum. yani eğer amacın birşeyler öğrenmekse sana karşı değil kin ve nefret saygı ve hoşgörü doluyum. fakat yok "ben buraya geleyim atıp tutayım yazayım çizeyim gayrimüslimlerle aşık atayım" çabası içersine gireceksen forumda o işi layıkıyla yerine getiren müslüman şaklabanlar var. kontenjan doldu bence.

saygılar.

beni anlamamakta ısrar ediyorsunuz.ben bilimsel bir gerçekliği söylüyorum.burası fikir platformu ise burada objektiflik ve bilimsellik olması lazım bu iki unsurun olması için ise nefret ve kin gib subjektif unsurların olmaması lazım.

diğer yandan bu forumda nasıl davranacağım söylemek sana düşmez.forumun yazılı genel kuralları var.ayrıca ben foruma giriş nedenini ilk mesajlarımda belirttim.

tarihinde yildizlardakayar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
beni anlamamakta ısrar ediyorsunuz.ben bilimsel bir gerçekliği söylüyorum.burası fikir platformu ise burada objektiflik ve bilimsellik olması lazım bu iki unsurun olması için ise nefret ve kin gib subjektif unsurların olmaması lazım.

müslümanlık kin ve nefret üzerine kurulmuştur. müslümanların kafirlere karşı kin ve nefretlerini eksik etmemelerini fırsat bulunca onları öldürmeyi isteyen bir yığın ayet var.cennetteki tomurcuk memeli hurilerden behseden bir kitap hakkında bilimsel nasıl konuşulur sen söyle. veya bayram deyip bir yığın hayvanı öldürüp ortalığı kan gölüne çevirenler hakkında.

Sitelerde Paylaş

Sevgili arkadaşım iyi güzel de sen neden sürekli siz şöylesiniz siz böylesiniz gibi şikayetlerde bulunup duruyorsun geldiğinden beri.Sizler ateizme bayılıyor musunuz sanki,tabiki de islamdan hoşlanmıyoruz o kadar hoşlansak müslüman kalırdık değil mi ama.Objektiflik derken nasıl bir objektif bakışaçısından sözediyorsun?Sen kendinin objektif olduğunu mu sanıyorsun?İslam hakkındaki her fikre islamın "kesinlikle hak din ve gerçek" olduğu önkabulüyle bakmıyor musun sanki.Yasak değil mi buna kuşkuyla bakman bile?Bu nasıl objektiflik?

Muhammedin "Burak" adında,görünüşüyle tam ucube olan,sarraf dükkanını aratmayacak yapıda bir yaratıkla allahın yanına uçtuğu gibi bir hikayeye inanan biri için bilimsellikten bahsetmen ne kadar trajikomik..İslamın bilimle alakalı bir tek yanını göstersene bize..

İslamı eleştiriyormuşuz..Duyanda sanırki biz kuranda sevgi ve saygıyla anılıp yere göğe sığdırılamıyoruz..İslami bir foruma gittiğimizde çiçeklerle halaylarla karşılanıyoruz..

Daha ne saygısı,ne objektifliği bekliyorsun anlamıyorum ki.Geliyorsun burda rahatça ne anlatmak istiyorsan anlatıyorsun daha ne?

Sen bu forumdaki insanların çoğunluğunun nerde yaşadığını sanıyorsun?Etrafımız hep islam başka ne bekliyordun,tabi islam burdaki inançsızların özellikle eleştirdiği din olacak.

Forumu gezmiş ve islamın eleştiriliyor olmasından başka bir şey de görememişsen o senin "objektif"liğin.

Aç bir konu yaa.Sürekli "kin dolusunuz nefret dolusunuz" deyip duruyorsun..Biz nasıl bizi elinden gelse cayır cayır yakacak olan insanlara bişeyler anlatmaya çalışıyorsak sen de yap..Ama bişey koy artık ortaya..Senin asıl alıp veremediğin ne?Yani inançsızlığa karşı,burdaki islama yönelik ortaya konulan iddialara karşı söyleyecek birşeylerin yok da ondan mı sadece bizi eleştirip duruyorsun geldiğinden beri.Elle tutulur bişeyler koysana artık ortaya,şurda yanlışınız var doğrusu bu desene görelim kim objektifmiş kim değilmiş,kim bilimselmiş kim değilmiş..

tarihinde vesper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

müslümanlık kin ve nefret üzerine kurulmuştur. müslümanların kafirlere karşı kin ve nefretlerini eksik etmemelerini fırsat bulunca onları öldürmeyi isteyen bir yığın ayet var.cennetteki tomurcuk memeli hurilerden behseden bir kitap hakkında bilimsel nasıl konuşulur sen söyle. veya bayram deyip bir yığın hayvanı öldürüp ortalığı kan gölüne çevirenler hakkında.

çok farklı konularda çarpıtılmış iddialarda bulunmuşsunuz.cennetteki huriler gerçekten siz forumdaki ateistlerin bir marşı haline gelmiş.her defasında konu ile ilgili ilgisiz her yerde dile getiriliyor.yani siz Allaha inanıyorsunuz.islamın hukuk iktisat sosyal siyasi düzenine tüm Ahlak kurallarına inanıyorsunuz da sadece öbür dünyada tasviri yapılan huri imaajımı kafanızı karıştırıyor anlamadım bu samimiyetsizlikten başka bir şey değil.kurban meselesini anlamak için kurban günleri dışında avrupada amerikada tüm dünyadaki ve türkiyedeki mezbahanelere git gör.oralarda o günlerde kesilen hayvan sayısını ve kesilme nedenlerini bir sor.yani kurbana kadar kimse hiç bir hayvana dokunmuyor kurban oldu diye hayvanlar mı kesiliyor.fakirlerin rahatça et yiyebildiği bir kaç gün mü gözüne battı?

Sitelerde Paylaş

İnandığın tapındığın bu arap ilahı allah neden kendi yarattığına kinli?

İslama inanan kişinin söylediklerine bakın. Bunları bir insana söyletiren bir dini sevmemiz beklenemez değilmi?

Kin ve nefret görmek istiyorsan kuran okumalısın.

Onu döv, bunu öldür, bunu kes, şunlar hayvan gibidir, şunlar hayvandan daha aşağılıktır, gelininiz ile evlenin vs vs gibi sözler söyleyen üstelikte bunu bir tanrının söylediğine inandıran din olan islamı neden sevelim?

Sitelerde Paylaş

çok farklı konularda çarpıtılmış iddialarda bulunmuşsunuz.cennetteki huriler gerçekten siz forumdaki ateistlerin bir marşı haline gelmiş.her defasında konu ile ilgili ilgisiz her yerde dile getiriliyor.yani siz Allaha inanıyorsunuz.islamın hukuk iktisat sosyal siyasi düzenine tüm Ahlak kurallarına inanıyorsunuz da sadece öbür dünyada tasviri yapılan huri imaajımı kafanızı karıştırıyor anlamadım bu samimiyetsizlikten başka bir şey değil.

Evet herşeye gücü yeten bir allahın kulları ona inansın diye karı ayarlaması insana tuhaf geliyor.

Bu daha çok bir tanrının işi değilde sapık bir bedevinin insanlara vaadi gibi geliyor.

kurban meselesini anlamak için kurban günleri dışında avrupada amerikada tüm dünyadaki ve türkiyedeki mezbahanelere git gör.oralarda o günlerde kesilen hayvan sayısını ve kesilme nedenlerini bir sor.yani kurbana kadar kimse hiç bir hayvana dokunmuyor kurban oldu diye hayvanlar mı kesiliyor.fakirlerin rahatça et yiyebildiği bir kaç gün mü gözüne battı?

Bak ne güzel müslüman ahlakı zekası sergilemişsin.

Fakirlerin et yemesi gözümüze batmıyor milyonlarca hayvanın boğazlanarak çöle gömülmesi gözümüze batıyor.

Nedense müslüman ahlakı hemen işi böyle fakirlere doğru çekerek duygu sömürüsü yapar.

Sanki fakirleri doyurmanın tek yolu bu hayvanları boğazlamak, ve üç dört gün fakirleri doyurmak.

Sitelerde Paylaş

İnandığın tapındığın bu arap ilahı allah neden kendi yarattığına kinli?

İslama inanan kişinin söylediklerine bakın. Bunları bir insana söyletiren bir dini sevmemiz beklenemez değilmi?

Kin ve nefret görmek istiyorsan kuran okumalısın.

Onu döv, bunu öldür, bunu kes, şunlar hayvan gibidir, şunlar hayvandan daha aşağılıktır, gelininiz ile evlenin vs vs gibi sözler söyleyen üstelikte bunu bir tanrının söylediğine inandıran din olan islamı neden sevelim?

arkadaşım beni çok güldürdün ya.ne sevmesi ben islamı sevin mi diyorum. yakimse beni anlamayacak mı? bu sefer ne demek istediğimi tekrar etmiyecem önceki mesajlarımı bir daha okuyun.onu döv bunu öldür kes gibi önyargıların ile ilgili ise;bu forumda herkes bunu söylüyor.anlaşılan başta biri söylemiş diğerleri tekrar etmiş.dünyanın en barışçıl dini islamdır.hiç bir dinde savaş hukuku yokken islam bunu düzenlemiştir.düşünün savaşta bile çocukları yaşlıları din adamlarını ve dini mabedlere sığınanları öldürmeyi islam yüzyıllar önce yasaklamıştır.bunun gibi sana islamın barşın yanında olduğunu (islamın diğer manası barıştır)ıspatlayan yüzlerce örnek verebilirim.asma kesme islamın işi değil onu sen yan kasaba sor.

Sitelerde Paylaş

arkadaşım beni çok güldürdün ya.ne sevmesi ben islamı sevin mi diyorum. yakimse beni anlamayacak mı? bu sefer ne demek istediğimi tekrar etmiyecem önceki mesajlarımı bir daha okuyun.onu döv bunu öldür kes gibi önyargıların ile ilgili ise;bu forumda herkes bunu söylüyor.anlaşılan başta biri söylemiş diğerleri tekrar etmiş.dünyanın en barışçıl dini islamdır.hiç bir dinde savaş hukuku yokken islam bunu düzenlemiştir.düşünün savaşta bile çocukları yaşlıları din adamlarını ve dini mabedlere sığınanları öldürmeyi islam yüzyıllar önce yasaklamıştır.bunun gibi sana islamın barşın yanında olduğunu (islamın diğer manası barıştır)ıspatlayan yüzlerce örnek verebilirim.asma kesme islamın işi değil onu sen yan kasaba sor.

Versene..Vermiyceksen ne yazıyorsun..

Sitelerde Paylaş

arkadaşım beni çok güldürdün ya.

Ağlanacak halinize güldüğünüz için böylesiniz ya.

ne sevmesi ben islamı sevin mi diyorum.

İslamı sevmemiz gerektiğini söylediğini söyleyen kim?

Ben islamı sevemem için neden istedim senden sen neden olarak yalan verdin.

onu döv bunu öldür kes gibi önyargıların ile ilgili ise;

Ön yargımı? Sen hiç kuran okudunmu?

Nisa süresi:34. Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine ÜSTÜN KILMASI sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için ERKEKLER KADINLARIN YÖNETİCİLERİ ve koruyucusudur. ONUN İÇİN İYİ KADINLAR İTTATKARDIRLAR. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gaybı koruyucudurlar. BAŞ KALDIRMASINDAN ENDİŞE ETTİĞİNİZ KADINLARA öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve DÖVÜN... EĞER SİZE İTAAT EDERLERSE artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

Maide

(38) Yaptıklarına bir karşılık ve Allah'tan caydırıcı bir müeyyide olmak üzere hırsız erkek ile hırsız kadının ellerini kesin. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Nisa

(89) Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımc

Tevbe

(5) Haram aylar çıkınca bu Allah'a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Sevgi barış dinine bakın.

Sen benim istediğim herşeyi yaparsan savaş çıkmaz,işte islamın barış anlayışı bu.

dünyanın en barışçıl dini islamdır.

Evet yukarıdada söylediğim gibi onun her istediğini yaparsan barışçıldır.

hiç bir dinde savaş hukuku yokken islam bunu düzenlemiştir.

Evet yakaladınmı öldür demiş.

Daha önce savaşta yakalananları öldürmüyor seviyorlardı sanki.

düşünün savaşta bile çocukları yaşlıları din adamlarını ve dini mabedlere sığınanları öldürmeyi islam yüzyıllar önce yasaklamıştır.

Saab b. Cessamenin (r.a.) anlattığına göre: Hz. Peygamberimize (a.s.) Müşrikler üzerine yapılan gece baskınlarında onların aile ve çocuklarının da hedef olduğundan bahsedilerek bu konudaki hüküm sorulmuştu. Bunun üzerine Peygamberimiz: "Onlar da müşrikler camiasındandır" cevabını verdi.

bunun gibi sana islamın barşın yanında olduğunu (islamın diğer manası barıştır)ıspatlayan yüzlerce örnek verebilirim.asma kesme islamın işi değil onu sen yan kasaba sor.

Kasaba falan gütmene gerek yok al bir kuran oku.

Görüyorumki hiç kuran okumamışsın.

Sitelerde Paylaş

diğer yandan bu forumda nasıl davranacağım söylemek sana düşmez.forumun yazılı genel kuralları var.ayrıca ben foruma giriş nedenini ilk mesajlarımda belirttim.

senin foruma giriş nedenin beni ilgilendirmez. ister şaklabanlık yapmaya girersin ister birşeyler öğrenmeye girersin. yanlış yaptığın zaman yöneticiler gerekeni yapacaklardır zaten. ben sana forumdan nasıl faydalanabileceğini söyledim. ister uyarsın ister uymazsın. bak önceki verdiğim öğütler arasında islamı araştır ve kutsal kitabını oku gibi öğütler vardı. yerine getirmemişsin. küfür etmeyin kin nefret duymayın diyorsun. esas küfür eden kin nefret duyan senin allahın değilmi? eğer okusaydın tavsiyemi yerine getirseydin böyle saçmalayarak vakit kaybetmezdin. ha birşey kaybetmiş değilsin. daha vaktin bol. burdaki arkadaşların herbirinin tavsiyelerini can kulağıyla dinle bence.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

kin ve nefret cahillikten kaynaklanır insan bilmediği şeyin düşmanıdır

insan bilmediği şeye inanır.Ama bi olay hakkında o ana kadar bildiklerinin zıttında bir bilgi öğrenmişse inkar eder, dogmatik bir insan değilse de araştırır uzun uzun, bıkmaz, çünkü çıkan sonucun kendisi için gerekli olduğunu bilir ve sonunda doğrusunu bulur.Sorgulayan bir insan için düşmanlık en son aşamadır, sonuçtur.O düşmanlığını bilinmemezlik üzerine kurmaz, sebeplerinden ötürü o düşmanlığı besler.

Baştan sona kadar okudum yazdıklarınızı.Bir diyorsunuz ki islam'da iktisadi hukuki ve siyasi düzen bir diyorsunuz islam barış dinidir.Güzel laflar bunlar .. Ama bu başlık altında defalarca sorulmuş nedir bu islam'da iktisadi hukuki ve siyasi düzen diye acaba neden buna cevap veremediniz? Sizde mi bilmiyorsunuz anladım.Biliyorsanız da ayetlerle ispata geçiniz öteki türlü boş sözlerden öteye geçemiyor kelimeleriniz.

"islam barış dinidir" söyleminize karşıysa yukarda xislam nickli arkadaşımız ilgili ayetlerle cevabı vermiş.Ortaya attığınız bu söylemi neden savunmadınız acaba??? Savunmanız için böyle ayetleri kaldırmak lazım değil mi kuran'dan .. haklısınız :lol:

Sitelerde Paylaş

vesper;sen arbistan kralı olsan kırallığı bırakıp;tüm bireylerin eşit olduğu, sömürünün olmadığı bir islam düzenine evet dermiydin...

"Tüm bireylerin eşit olduğu, sömürünün olmadığı bir islam düzeni" mi? :blink:

Sen ya sopa yememişsin, ya da sayı saymayı bilmiyorsun. Bu kadar saçmalayacağına, otur da inandığını söylediğin kitabı bir kez okusana!

Okuma yok, araştırma yok, akıl yok, zeka yok, mantık yok, sorgulama yok... E-ee, beyimiz üniversite mezunuymuş da, bu kadar inanan aptal mıymış da... Mezuniyet töreninde altın kep taksaydın, acaba ne değişecekti?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...