Jump to content

Bid'at sahipleri cehennemin köpekleridir.

Recommended Posts

Yanlış falan değil..

Hadid 57:27

Sonra onların eserleri üzerine, resullerimiiz art arda gönderdik.Meryem'in oğlu İsa'yı da onların ardınca göderdik. Ona İncil'i verdik, ona uyanların gönüllerine şefkat ve merhamet koyduk. Bir bid'at olarak ortaya çıkardıkları ruhbaniyeti, onlar üzerine biz yazmamıştık. Allah'ın rızasını kazanmak için ortaya çıkardılar. Ama ona gerektiği şekilde saygılı olmadılar. Onların, iman edenlerine ödüllerini verdik. Onlardan çoğu yoldan çıkmış olanlardır.

Bu ayet oldukça açık. Bid'at olarak ortaya çıkan ruhbaniyeti Kur'an iyi niyet olarak kabul ediyor. Ama yazmadığı için onaylamıyor. Bid'atın Allah'ın rızasını kazanmak için ortaya çıktığına değiniyor. Bu da iyi niyetle olduğunu kabul ediyor demektir. Ama yine de Kur'an'a yeterince saygılı olunmadığına değiniyor.

Bu ayete göre İslam'da yenilik yapılamaz. Mümkün değildir.

İslam'ı Kur'an'ın emrettiği şekilde pratik etmek zorunluğu vardır.

Yanlııışşşşşşş...

"Yahudi ve müşrikleri mü`minlere en çok düşmanlık yapan kimseler olarak bulacaksın. ‘Biz hristiyanız’ diyenleri de mü`minlere sevgide en yakın kişiler olarak bulacaksın. Çünkü onların içinde bilgin keşişler ve ruhbanlar var ve bir de onlar büyüklenmezler." (Maide suresi 82)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sen neye yanlış dediğinin farkında mısın Cübbeli.

Burada, 57:27, açıkca bir iyi niyetin bid'at sayılmasından bahsediliyor.

Niyet iyi bile olsa Kur'an esasdır deniyor.

Sen daha neye yanlış dediğinin farkında değilsin.

Yani sana göre Kur'an'ın bu ayeti mi yanlış?

Nedir yanlış olan?

Sitelerde Paylaş

Bilinçli olarak fazla detaya girmedim. Detaylandırmaya kalksam yine ateist damgası yiyip milleti günaha sokmaktan çekindim. Derdim bazı müslüman arkadaşların kulağına su kaçırmaktı.

>>> Derdim bazı müslüman arkadaşların kulağına su kaçırmaktı.

Evet sayın kardeşim başarılı da oldun.

Aslında ben de buradaki Kafirlere biraz hoşgörülü davranıyordum.

Zamanında gelip gitmiş bir ateiste' de beni benzetiyorlardı.

Benzetmek zorundalar çünkü bunlar laf bilmez tek silahları alay ve süper zencileri.

Bundan sonra hiçbir iletime "sayın, değerli, güzel kardeşim, sevgili," gibi laflar ile başlamayacağım.

Ne kadar ekmek o kadar köfte..

( Bu karar bu gün birisinin vucut kimyasının bozulup stresini bende atmaya kalkması sonucu alınmıştır. Kimse bana fırça atamaz. Özel mazereti olsa da atamaz. Yetkisine güvenip de hiç atamaz.

Birisinin rahim duvarından yumurtalar dökülecek. Biz de o güne rast geleceğiz ve temiz bir fırça yiyeceğiz.. Yok 3 kuruşa 5 köfte. )

Sitelerde Paylaş

Bid'at (türedi uygulamalar) sahipleri genelde sen ve senin gibiler oluyor cübbeli.Yaptığınız çok ibadet bid'at,Mevlid okuyorsunuz ölülerinize dirilerinize o bile bid'at.Dolayısıyla cehenneme köpek olacak siz oluyorsunuz.

Bizi mevlüd okurken mi gördün? Görmediğin şeyin ardına düşme, göz bundan sorumludur.

Sitelerde Paylaş

İnsanların, kendilerini allah yerine koyması güzel bir duygudur. Müslümanlar bunu hep yaparlar. Herşeyi bilen, her şeye kadir müslümanlar.

Bid'at tanımlayayım derken, bid'at içinde olan müslümanlar.

Allah akıl versin!

Vermiş te yağcılıktan başka işe yaramıyor.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

İnsanların, kendilerini allah yerine koyması güzel bir duygudur. Müslümanlar bunu hep yaparlar. Herşeyi bilen, her şeye kadir müslümanlar.

Bid'at tanımlayayım derken, bid'at içinde olan müslümanlar.

Allah akıl versin!

Vermiş te yağcılıktan başka işe yaramıyor.

Sevgiler.

sen kime yağcılık yapıyorsun. kendine mi yoksa başkasına mı.ama belkide bana yağcılık yapman gerekir.

sen o kadar zeki canlı türü allahın yokluğunu bildiğin halde bide utanmadan müslümanların sizlerden daha çok bilgiye sahip olduğunu iddia ediyorsun.sen yeni canlı türü allahın dahi yokluğunu bilecek kadar zekiysen o zaman yaratıcının yerine sen mi yoksa seni oluşturanla mı dolduracaksın.

yada kendi kurallarını , kendi inançlarını , kendi hayat ve kültürünü sen mi oluşturacaksın.o zaman esas tanrı , ilah, yaratıcı rolüne soyunan sensin.bütün ipler ,bütün kozlar senin elinde.her şeyi yapmakta ve herşeyi yapabilme kudretine sahipsin demekki.bu dünyada sadece sen ve senin soyun akaraban olan diğer bütün canlılarla ortak kararlar vererekmi yoksa sadece üst tür olmuş olan evrim geçirmiş olanlarmı buna karar verecek. ya diğer canlı türleri ne olacak.bu yaptıüın bencillik , bu yaptığın sahtekarlık değilmi.

Sitelerde Paylaş

Ehli bid’atin taktiklerinden bazıları şöyledir:

1- Herhangi bid’at ehli, birini büyük bir zat olarak takdim edebilmek için, büyük zatların arasına sokup takdim ederler. Mesela şöyle derler:

(Ebu Hanife, imam ibni Teymiye ve Gazzali gibi büyük zatlara dil uzatılmaz.) [burada sapık ibni Teymiye iki büyük zat arasına konmuştur.]

Bir Maocu da aynı taktikle şöyle demişti:

(Fatih ve Mao gibi büyük zatların kıymetini bilmeli.)

2- Hurafeleri sayıp araya sünnet olanları katarlar. Mesela derler ki:

(Yatırlara çaput bağlamak, mum dikmek ve ölü için Kur’an okumak hurafedir.)

Çaput bağlamak, mum dikmek caiz değil ama, ölü için Kur’an okumak sünnettir. Mason Abduh gibi reform istiyorum diyen şair de aynı teraneyi okur:

(Bu Kur’an inmemiştir, ne fal bakmak için, ne de kabirde okumak için.)

Görüyorsunuz aynı taktik. Elbette Kur’an-ı kerim fal bakmak için inmedi, ama ölülere okunmasını Resulullah efendimiz defalarca bildirdi.

Evliyadan yardım istemeye karşı çıkarak yatırdaki evliya zata leş diyor:

(Bu hakkı ne taştan, ne de leşten istemeli.)

Burada da taşın yanı sıra asıl maksadını bildiriyor.

3- Rahmet için söylenmiş farklı hadis-i şerifleri bahane edip diyorlar ki:

(Peygamber bir öyle bir böyle söylemez, onun için hadisler bize delil olamaz. Kur’andan başkasına bağlanmamak gerekir.)

4- Mezhepler arasındaki rahmet olan farklı ictihadı bahane edip, sapıkların sözlerinin de bir ictihad olduğunu söylüyorlar:

(Şeyhülislam ibni Teymiye’nin de, imam Şevkani’nin de farklı ictihadları tenkit edilmemeli.)

5- Hakiki İslam âlimlerini gözden düşürmek için şöyle diyorlar:

(Her âlim bir şey söylüyor, hangisinin doğru olduğunu nereden bilelim. Onun için yalnız Kur’ana uymak lazım.)

6- Tesettürün aleyhine konuşurlar. Kapanmayı emreden açık bir âyet yok derler. Mevcut âyetleri de değiştirerek şöyle diyorlar:

(Allah başınızı örtün demiyor, yakanızı göğsünüzü örtün diyor.)

7- Namazdaki tesettürü inkâr edip şöyle diyorlar:

(Allah her şeyi görür. Onun için hiçbir şey perde olmaz. Karanlıkta da görür, elbiseli iken de görür. Onun için, kimse yok iken namazı çıplak kılmanın mahzuru olmaz.)

8- Dini hükümleri bozmaya çalışıp diyorlar ki:

(Kur’anda sadece inek ve koyun kurban edilir demiyor, balıktan da olur horozdan da olur, herkes gücünün yettiğini keser.)

9- Ezanı ve namazı bozmak için Türkçe yapılmasını isteyerek diyorlar ki:

(Anlamadan yapılan ibadetin faydası olmaz. Ezanda da, namazda da her millet kendi dilini esas almalıdır.)

10- Dinde reform yapmak, yani dini değiştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Diyorlar ki:

(Zaman sana uymazsa sen zaman uy demişler. Luther’i örnek alarak dinin zamana uymayan yönlerini değiştirmek gerekir.)

Bunların oyununa gelmemelidir.

Sitelerde Paylaş
  • 6 years later...

Bidatlar olmak zorunda. Mısvak yerine diş fırçası kullanmakta bidattir, kullanılmayacak mı? Mısvak kolay bulunan ve gün içinde kolay kullanılan bir aparat değil. Eminim Tayyip de mısvak kullanmıyordur ve mısvağı kullanmayıp yerine diş fırçası kullanıyorsa bidat yapıyor demektir. Tayyip'in giydiği ceket ve gömlek, kravat da bidattir. Muhammed yakasız gömlek giymiştir. Sünnet olan yakasız gömlek giymeyi terk ederek yakalı gömlek giymek bidattir. Sünnette olmayan her ne varsa hepsi bidattir aslında. Sandalyeli yemek masasında çatal - kaşık kullanarak yemek yeyiş bidattir ama yer sofrasında sulu yemekleri kafaya dikleyerek ve katı yemekleri, ekmekle tabağını sıyırarak yersen sünnet olur. Bir taraf sünnet bir taraf bidat... ikisinin ortası yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Doktora hastaneye gitmek, rontgen, MR, ultrason çektirmek de bid'attır.

okunmuş zeytin hurma, zemzem suyu... bunlar varken ne gerek varki doktora...?

Kuran meali okumak bidattır. kuran'ın arapça olarak indirildiği defalarca söylenmiştir, bu kitapta...

Hatta Türklerin kendi dilinde peygamber gelmeden müslüman olmaları da bidat kabul edilmelidir bence

Sitelerde Paylaş
On 26.10.2009 at 11:41, cubbelii said:

(Râmûz-ul Ehâdîs, Hadîs No: 1609)

“Kıyametten önce deccal vardır. Deccal'dan önce de otuz veya daha çok yalancılar vardır (zuhur edecektir). Sahabelerden biri tarafından:

- Bunların alametleri nedir? diye soruldu.

Rasûl-ü Ekrem (Sallallahu aleyhi vesellem):

- (Ey Sahabelerim!) Sizin içinde bulunmadığınız bir yol (din ve şeriat) onlar size getirecekler. Ve o bid'atlerle yolunuzu ve dininizi değiştirecekler. Onları gördüğünüz zaman onlardan uzak ve onlara düşman olunuz.”

(Râmûz-ul Ehâdîs, Hadîs No: 5569)

“Kim bid'at sahibine saygı gösterirse, İslâm'ı yıkmasına yardım etmiş olur.”

(Râmûz-ul Ehâdîs, Hadîs No: 4976)

“…Kim bid'ât sahibini korkutursa Allah onun kalbini emniyet ve iman ile doldurur. Kim bid'at sahibini men ederse, Allah onu kıyametin çirkin manzarasından emin kılar. Kim bid'at sahibini terslerse Allah onun cennette derecesini yükseltir. Kim de onunla karşılaştığı zaman güler yüz gösterip yumuşak davranırsa Muhammed (Sallallahu aleyhi vesellem)'e indirileni istihfaf etmiş (hafife almış) olur. (Bid'at sahibine Allah için buğzetmek vaciptir.)”

(Râmûz-ul Ehâdîs, Hadîs No: 6093)

“Allahu Teâlâ bid'at sahibinin ne namazını, ne orucunu, ne zekatını, ne haccını, ne umresini, ne cihadını ve ne de küçük-büyük herhangi bir amelini katiyen kabul etmez, hamurdan kıl çıkar gibi İslâm'dan çıkar.”

(Râmûz-ul Ehâdîs, Hadîs No: 6255)

“İnsanlara öyle bir zaman gelecek ki, avam halk Kur'ân okuyacak, ibadete kendini verecek (fakat) bid'at ehlinin işleri ile meşgul olacaklar; hissetmedikleri yerden şirke sapacaklar. Söz ve ilimleri vasıtasıyla rızık elde edecekler, dini alet ederek dünyalık edinecekler. İşte bir gözü kör deccalın uydukları bunlardır.”

(Râmûz-ul Ehâdîs, Hadîs No: 6294)

“Doğudan başları traşlı kavimler çıkacak; dilleri ile Kur'ân okuyacaklar (fakat) boğazlarından aşağı geçmeyecek. Onlar dinden yaydan okun çıktığı gibi çıkacaklar.”

Bu Hadisler Hicretten 200 sene sonra yaşayan İnsanların sözleri ile yazılmıştır. O yüzden hakiki Bir müslüman Türk, hadis denilen sözleri okur düşünür tartar işine gelirse kabul eder, işine gelmezse hepsini birden de inkar edebilir. Keyfi bilir :):)

Zira hicretten 200 sene Sonra yaşamış insanların sözleri şunun bunun sözleridir zerre güvenirliği yoktur. 

Mezherbimizin imamı ebu hanefide öyle demiştir. "Allah ve resülünden geleni derhal anında olduğu kabul ederim, Ashabımdan duyduğumu muhayyerim düşünür beğendiğimi kabul ederim , Bunlardan başkasından geleni ise düşünür tartar işime gelirse kabul ederim " buyurmuşlardır hahahah ne komik Ebu hanefiye bayılıyorum

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 12.10.2016 at 23:35, sağduyu said:

Senin dininin tamamı o insanların sözleri, sadece sen salak olduğun için bunu göremiyorsun.

On 13.10.2016 at 12:06, Tanah said:

Hadisleri Araplar yazdı da sanki Kuran'ı İngiliz Kraliyet ailesi yazdı mk.

Kur'an-ı Kerim'i halktan yediden yetmişse, her isteyen, hatta kekemeler bile ezberlemiş ve ezberlenerek ggünümüze gelmiş ve öylecede geleceğe doğru gidiyor. Hadislerin ise hiç bir zaman hiç bir asırda hiç bir yılda böyle bir ayrıcalığı olmamıştır. O yüzden ikisinide aynı kefeye koymayınız teşekkür ederim

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Dindarr said:

Kur'an-ı Kerim'i halktan yediden yetmişse, her isteyen, hatta kekemeler bile ezberlemiş ve ezberlenerek ggünümüze gelmiş ve öylecede geleceğe doğru gidiyor. Hadislerin ise hiç bir zaman hiç bir asırda hiç bir yılda böyle bir ayrıcalığı olmamıştır. O yüzden ikisinide aynı kefeye koymayınız teşekkür ederim

Sen istediğin kadar ayrı sanabilirsin ama bana göre hadislerle Kuran arasında hiç bir fark yok, ikisi de 7. yy araplarının masallarından, putperest geleneklerinden ve palavralarından oluşuyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...