Jump to content

Sinema ile açalım

Recommended Posts

• İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu arada Astur'un önerdiği "Hard Candy" filmini izledim.

Sandalyede otursam kesinlikle yapışırdım. Süper bir filmdi gerçekten.

Ellen Page'teki bu potansiyel değerlendirilirse eğer; yıllarca harika filmler izleyebileceğiz (:

Sitelerde Paylaş

Bu arada Astur'un önerdiği "Hard Candy" filmini izledim.

Sandalyede otursam kesinlikle yapışırdım. Süper bir filmdi gerçekten.

Ellen Page'teki bu potansiyel değerlendirilirse eğer; yıllarca harika filmler izleyebileceğiz (:

Arkadaşlar gördüğünüz gibi benim tavsiyelerimde boş yok; bana inanın, bana güvenin :D Şaka bir yana, beğendiğine sevindim lKale.

Animasyon sevenlere Pixar'ın yeni bombası Up'ı kesinlikle öneririm. Adamlar Wall-E kadar güzel bir film daha yapmayı başarmışlar.

Aksiyon sevenlere Running Scared adlı filmi öneririm.

Aklıma geldikçe film tavsiyelerime devam ederim.

Sitelerde Paylaş

Güncel filmlerden...

Cloudy with a Chance of Meatballs (Koparttı direk, çok güldüm, çok eğlendim. Animasyon sevenler kaçırmasın.)

Inglourious Basterds (Tarantino filmi sevmem ama bu güzel... Çekinerek gittim, ama sevdim.)

9 (Nine) (Animasyon yine... Konu çok iyi değil ama seyretmeye değer.)

Black Water (Avustralya filmi... Gerim gerim geren, sinir bozan psikopat timsah filmi... Çok üst düzey film değil ama bazı sahneleri çok iyi geriyor.)

Confessions of a Shopaholic (Kız arkadaşla gitmece, romantik olmaca filmi...)

Sitelerde Paylaş

Romantik film sevenlere Before Sunrise ve Before Sunset adlı filmleri öneririm.

Dram sevenlere Das Leben der Anderen.

Masal tadında iç ısıtan film isteyenlere Big Fish.

Gülmek isteyenlere de The Hangover.

Sitelerde Paylaş

Bir de uzak durulması gereken filmleri sıralayalım. Filmleri sevdiğim için, çok kötü ve sıkıcı olmadığı takdirde izlerim. Ama kimi filmler var, bayıyor... izlenmiyor ve kaybettiğin zamana yanıyorsun. Az önce öyle koskoca bir 2 saat geçirdim... Marley & Me diye bir film görürseniz, kaçın... yol değiştirin, görmemezlikten gelin, o anı unutun. Bunu, bir köpek, özellikle labrador sever ve Jenifer Aniston takıntılı biri olarak söylüyorum. Sakın afişine aldanıp, sevgili ile izlenebilecek romantik komedi yanılgısına düşmeyin! Bir film bu kadar mı gereksiz olur! Bu kadar mı zaman kaybı olur!

Filmin ilk yarısının ortasında, "bu film ne zaman konuya girecek" diye düşünmeye başladım ve filmin sonuna kadarda o düşünceden sıyırılamadım. Gerçi son 20 dakika zaten ümidi kesmiştim ama. Aniston bile filmi izlenebilir yapmamış.

Son zamanlarda izlediğim en iyi film Watchmen. Onun dışında, özellikle bilim-kurgu severlere Star Trek'i öneririm. Bilim kurgu çatlaklarına da Blade Runner'ı, özellikle director's cut versiyonunu öneririm.

Sitelerde Paylaş

Evet filmlerimize devam edelim..

Hula-LA-La 1951 yapımı kısa film. Komedi tarzında Shemp adlı arkadaşımız bir dans öğretmenidir..Dans ğretirken komik anıları vardır...16 dk boyunca kahkaha garanti..

http://www.imdb.com/title/tt0043661/

Det sjunde inseglet (1957)

İsveç'te en popüler filmler arasında kesinlikle izlenmeli.Fantastik ve Dramsal çizgide sürekleyici senorya var.

Sitelerde Paylaş

Symetria

http://www.imdb.com/title/tt0381637/

symetria.jpg

2003 yapımı olan bir leh filmi Lukasz adlı gencin haksız yere hapishaneye düşmesi ve hapishaneden aldığı etkişimlerle değişen tavırları çok iyi irdelenmiş..

Sevicenizi umduğum ve arşivinizde olması gereken bir gerilim filmi.

tarihinde Fredrik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

40721436.jpg

Lise öğrencisi Melinda Sordino'nun trajik öyküsü çevresinde gelişen filmde olaylar onun yeni bir sınıfa başlamasıyla gelişiyor. Zaman zaman olan geçmişinden kesitlerde üst sınıflardan bir öğrencinin tecavüzüne uğraması ile nasıl bir karakter değişimine uğradığı vurgulanıyor. Eskiden neşeli ve başarılı bir öğrenci olan Melinda'nın çöküşü, arkadaşları, öğretmenleri ve ailesiyle olan ilişkiler planında gözler önüne seriliyor.

Sitelerde Paylaş

mary_and_max.jpg

Akrabalarımız Tanrı'nın vergisidir çok şükür ki arkadaşlarımızı biz seçeriz.. - Ethel Watts

http://www.imdb.com/title/tt0978762/

Diyerekten başlıyoruz.. Film stopmotion türevinde,yanlızlık,mutsuzluk konuları kendine edinmiş bir filmdir..

Filmde kısa bir özetlersek..

Filmimiz özetle sekiz Yaşında Avusturalyalı bir kız ile 44 yaşında Amerikalı bir adamın mektuplaşarak arkadaşlıklarının nasıl sürdüğünü anlatıyor. Animasyonların oyuncak hamurundan olması filme farklı bir hava katmış ve bu gerçekten hoşunuza gideceğine eminim. Kaliteli esprilerin olduğu filmde iyi bir komedi var. Mary‘nin Max‘e gözyaşlarını mektupla gönderdiği sahne dram doluydu.

Ve ek birşeyler eklemek isterim.. Filmin baş karakterlerinden 44 yaşındaki Amerikalı bir ateist.. Mesajımda ilk belirttiğim alıntıda Tanrıya çemkirme gibi birşey geldi...

İyi izlemeler dilerim benim bu filme puanım 9/10

Sitelerde Paylaş

The Upside of Anger

upside_of_anger.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0365885/

Seviceğinize inandığım romantik/komedi tarzı bir film... Filmde sektereri ile kaçan baba yüzünden kendini içkiye veren bir anne(Joan Allen), durumdan faydalanmak isteyen ve sonunda da faydalanan içkici bir komşu(Kevin Costner). Aşk, sevgi, sadakat ve saygı gibi benzeri duyguların sadece satır aralarında kaldığı bir film.

Puanım

8/10

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...