Jump to content

Sinema ile açalım

Recommended Posts

Özellikle bir türk izleyicisinin kesinlikle izlenmesi gereken bir film: Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü.

Bu filmi sırf önyargılarım(kötü filmlerin çıktığı dönemdi ve beyazıt öztürk --Ayrıca Ezel Akay ve Levent Kazak'ın işlerini tanımadığım bir dönemdi) nedeniyle sinemada izleyemedim ve geç farkettim. Senaryosu, kurgusu, diyalogları, yönetimi, sanat yönetimi, müzikleri... bir filmin kalitesini belirleyecek ne varsa herşeyi ile harika bir film. Filmi her izleyişimde(çok izlerim) büyük bir buruklukla izlerim. Filmin gişede başarısız olması ve filmin arkaplanındaki trajedi...

İzlemediğim diğer türk yapımlarının hakkını yemek istemem ama, benim için türk sinemasının en iyi yapımıdır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Başlık sinemada bugün ne izlediniz ? sorusuna yanıt formatına dönüştürülse , ve aşağıdaki gibi puanlama da yapsak

ne güzel olur ;

3245341324eqwwww.jpg

7/10 alien türünü seven bunu da sevecektir.

34eqw4q4qqqq.jpg

Hayalkırıklığı 3/10

tarihinde Tanri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dün Neşeli Hayat a gittim.Gitmemin sebebi yılmaz erdoğan filmi olmasıydı hiç düşünmedim bile içeriğinde ne var ne yok.Fakat tam bir hayalkırıklığı oldu başka birşey değil .BKM mutfak oyuncularının karakterleri hiç oturmamış .Ersin biraz toplamaya çalışmış fakat başarısız olmuş .En fazla dvd den izlenilmesi gereken bir film.

Sitelerde Paylaş

Şöyle iyisinden hem diziler hemde filmler olmak üzere bilimkurgu, gizem, gerilim tavsiyesinde bulunacak arkadaslar varmı?

[/Quote]

Bu üçünü karşılayabilecek Kubrick'in 2001 Space Odyssey'i var.

tarihinde SirOrphaned tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şöyle iyisinden hem diziler hemde filmler olmak üzere bilimkurgu , gizem , gerilim tavsiyesinde bulunacak arkadaslar varmı ?

elimde çok kral bir dizi var.

Tabi anlamak biraz mesele.

Tamamen bilim kurgu macera gerilim aksiyon aşk ihanet şiddet gizem takip ve dahası...

THE FRİNGE...

Sitelerde Paylaş

İzlediğiniz en iyi intikam filmi ?

(Oldboy ve Kill Bill dışında)

Şanslı slevin en iyi intikam filmlerinden biri kurgu ve senaryo bakımındanda süper, kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden.

Afişide var aşağıda ki linkte.

http://www.filmafis.com/wp-content/uploads/2008/10/sansli-slevin2.jpg

Sitelerde Paylaş

Ada

http://film.com.tr/film.cfm?fid=1380

Lincoln Six Echo: Hey.. James, Dr. Merrick'in nesi var.

James McCord: Kendini dosya dolabı gibi görmesinimi söylüyorsun.

Lincoln Six Echo: Evet

James McCord: Haa. buna Tanrı'lık kompleksi denir. Bütün doktorlar böyledir. Herşeyi biliriz sanırlar.

Lincoln Six Echo: Tanrı nedir.

James McCord: Şey. Örneğin bişeyi çok istediğin zaman gözlerini kapar ve dileğini söylersin. Tanrı Seni Duymayan Kişidir.

tarihinde Paradigmax tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İntikam filmi olarak yine Hard Candy diyorum :)

Astur hard candy, hard candy dedin izlettin sonunda bana, zaman israfı kimse izlemesin :D. İlk 20 dakikasını ancak izleyebildim, bir film ancak bu kadar bayık olabilir. Pastanede mi artık cafede mi bir yerde buluştular, kız çikolata yiyordu falan, oğlan ne kadar bayık bir tipti anlatamam, biraz konuştular falan, sonrasına dayanamadım zaten :D.

Sitelerde Paylaş

Astur hard candy, hard candy dedin izlettin sonunda bana, zaman israfı kimse izlemesin :D. İlk 20 dakikasını ancak izleyebildim, bir film ancak bu kadar bayık olabilir. Pastanede mi artık cafede mi bir yerde buluştular, kız çikolata yiyordu falan, oğlan ne kadar bayık bir tipti anlatamam, biraz konuştular falan, sonrasına dayanamadım zaten :D.

Ne yaptın be hocam...Sonrası nasıl o filmin bir bilsen...Yazık etmişsin.

Sitelerde Paylaş

Ne yaptın be hocam...Sonrası nasıl o filmin bir bilsen...Yazık etmişsin.

Hocam falan, tam nurcu olmuşsun be sen kardeşim :D. ifeelgood diyorduda inanmıyordum hani :D :D. Asturcan valla tipler o kadar bayık olunca insanda izleme şevki kalmıyor, kızada sinir oldum oğlanada, bu tiplerle bir halt olmayacağını tespit ettim, bilirsin tespitte hata olmaz :D, ve filmi bıraktım.

Sitelerde Paylaş

VforVendettada iyi bir intikam filmidir, izlemeyenlere tavsiye ederim, özellikle anarşik hezeyanları bulunan arkadaşlar, duygularını pekala tatmin edebilirler, efektler falanda güzel, aksiyonda var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...