Jump to content

Müslüman Yalanları-Palavracılar

Recommended Posts

Eveeeet, konumuz başlıkta gördüğünüz gibi yalan.. Müslümanların yalanları.. Onların yalanlarını burada tek tek yazalım.. Suratlarına vuralım.. Zaten bana sorarsanız Allah en büyük yalanları.. 

Peki birde şu soruyu sormak lazım.. Müslüman neden yalan söyler? Onu yalan söylemeye iten sebep nedir? Batı karşısında ezilmişliği mi? Arayı kapatamamanın verdiği endişe mi? Ne diye yalanlarla batılı ünlüleri Msülüman eder dururlar?

Birde Müslüman kaşığı ile gavur boku yiyenler var ki, onlar da ayrı hikaye.. Gavur çalışmış, didinmiş yüz yılların binlerce insanın birikimini bir bakarsınız İslama mal etmişler.. Zaten Kuranda yazıyordu diye başlayan cümlelerle..

Ya kopyala yapıştırcı yalancı Müslümanlar.? Onları bu yalancılığa hırsızlığa iten sebep nedir?

Evet soracak çok soru var.. İllaki bir sebebi vardır bu yalanların.. ama başlığın asıl konusu Müslüman palavraları.. 

Benim favorim olan Müslüman palavrası şu:

Fotoğrafta Umman'ın devlet hastanesinde ölen 18 yaşlı gencin resmi var. Gencin cesedi gömüldükten sonra üç saat sonra babasının talebi üzerine kabirden geri çıkarılmıştı. Hastanede vefat eden genç aynı gün hoca tarafından yıkanmış, cenazesi kılınıp defnedilmişti. Görgü tanıklarının, akrabaların ve doktorların ifadelerine göre genç siyah saçlı, hiç bir yerinde kırık, dövülme veya işkence yeri olmadığı şekilde defnedildiğini ifade ediyorlar. Fakat gömüldükten üç saat sonra babası doktorların oğlunun ölüme sebep olan söyledikleri şey hakında şüphe etmiş ve oğlunun kabirden çıkartılıp otopsi yapılmasını talep etmişti.

Üç saat önce defnedilen genç çıkarıldıktan sonra, onu gören aile fertleri ve tüm akrabaları şok olmuşlar. Çünkü kabire koydukları genç idi, fakat üç saat sonra önlerinde yatan saçları bem-beyaz olan, sanki çok ihtiyar bir insanın cesedi idi. Saçlari beyaz, bütün bedenine inanilmaz seviyede işkence ve azab vermenin izleri bulunuyordu. Ellerin, kolların ve ayakların kemikleri kırık vaziyette. Kaburga kemikleri kırık ve bedenin içeresine inanılmaz bir şiddetle basık durumdaydılar. Bütün bedeni ve yüzü yekpare bir morluk hale gelmişti. Kurtuluşu artık ummayan ve sonsuz acıya mazhar olduğu açık gözlerinden ve kurumuş kandan gencin inanılmaz bir işkenceye tutulduğunu gösteriyor. 

Kurguya bakar mısınız? Bu arada kabir azabı çektiği iddia edilen gençin cesedi don ve atletle gömülmüş.. Ee Müslüman yalancı olduğu kadar salakta.. İçlerinden hiç birinin dikkatini don atletle gömülen gencin durumu çekmemiş.. Hepsi Allah razı olsun kardeşim çekmişler... Donla atletle gömülmüş Müslüman palavrası cidden traji komik.. Evetsizlerden bekliyorum Müslüman palavralarını.

mustafa1yesil_kabir.jpg

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

slip donla gömülen ummanlı genç. :)

müslüman aklı işte...

bu resimlere uzun zaman internette şöyle bir müslüman uydurması hikaye eşilik etmiş:

Fotoĝrafta Ommanın devlet hastanesinde

ölen 18 yaşlı gencin resmi. Gencin cesedi gömüldükten sonra üç saat

sonra babasının talebi üzerine kabirden geri çıkarılmıştı. Hastanede

vefat eden genç aynı gün hoca tarafından yıkanmış, cenaze kılınıp

defnedilmişti. Görgü tanıkların, akrabaların ve doktorların ifadelerine

göre genç siyah saçlı, hiç bir yerinde kırık, dövülme veya işkence yeri

olmadıĝı şekilde defnedilldiĝini ifade ediyorlar. Fakat gömüldükten üç

saat sonra babası doktorların oĝlunun ölüme sebep olan dianoza şüphe

eder ve oĝlunun kabirden çıkartılıp otopsi yapılmasına talep etmişti.

Üç saat önce defnedilen genç çıkarıldıktan sonra, onu gören aile

fertleri ve tüm akrabaları şok olmuşlar. Çünkü kabire koydukları genç

idi, fakat üç saat sonra önlerinde yatan saçları bem-beyaz olan, sanki

çok ihtiyar bir insanın cesedi idi. Saçları beyaz, bütün bedenine

inanılmaz seviyede işkence ve azab vermenin izleri bulunuyordu.

Ellerin, kolların ve ayakların kemikleri kırık vaziyette. Kaburga

kemikleri kırık ve bedenin içeresine inanılmaz bir şiddetle basık

durumdaydılar. Bütün bedeni ve yüzü yekpare bir morluk hale gelmişti.

Kurtuluşu artık ummayan ve sonsuz acıya mazhar olduĝu açık gözlerinden

ve kurumuş kandan gencin inanılmaz bir işkenceye tutulduĝunu gösteriyor.

Ölen gencin akrabaları İslam âlimlere yöneldiler. Onlar da durumu

öĝrendikten sonra, hepsi dilbirliĝi ile Kabir azabının ibretli bir

örneĝin olduĝunu ifade ettiler. Ki Allah (c.c) ve Peygamberimiz

Muhammed (s.a.v.) Kabir azaptan haber veriyor ve ümmeti sakındıryorlar.

Şok geçiren baba oĝlunun şımarık hayat yaşayıp, çeşitli günahlarda bulunup namazlarını kılmadıĝını itiraf etti.

(...)

18 yaşlı genç hakkındaki hadise inanan kalpler için bir ibrettir, kalbi

mühür basılmış şahıslar için de tekrar bir masal, oyun gibi gelecektir.

Çünkü onlar bakıyor fakat görmüyorlar, dinliyorlar fakat duymazlar…

Sitelerde Paylaş

Kardeşimle yürüyoruz birgün... Bir çay ocağının yanından geçerken gözüme bir fotokopi kağıt takıldı...

Üst tarafta fare gibi bir hayvanın resmi var, ama fotokopinin fotokopisi felan olduğu için belirsizleşmiş... Ama altındaki yazılar okunuyor.

Yazıda Hollanda'da yaşayan müslüman bir ailenin kızının başına gelenler anlatılıyor. Annesi Kuran okurken yüksek sesle müzik dinliyormuş, annesi sesi kısması için uyarınca Kuran'ı yırtmış ve o anda yanmaya başlamış... Annesi üzerine bir battaniye atmış, battaniyeyi kaldırınca yarı insan yarı hayvan bir canlı ile karşılaşmış...

Kardeşim 14-15 yaşındaydı... Ben hiç yorum yapmadan olayı ona yorumlattım; "Allah savaş çıkaran, insan öldüren, tecavüz eden kişilere değil de Kuran yırtan genç kızları mı cezalandırıyor?!" dedi... Ben de olayın uydurma olduğunu eve gidince Internet'ten bulabileceğimizi söyledim.

Bu söylenti ile ilk defa karşılaşıyorduk, ikimizde müslümandık ama böyle birşeye inanacak kadar aptal değildik.

Eve geldik... Hollanda, Kuran, genç kız, battaniye vs. anahtar sözcükleri ile bir arama yaptık Alta Vista'da. Google yoktu eskiden...

O zamanlar forumlar bloglar da pek yaygın değildi... Frontpage'de yapılmış kişisel web sayfaları vardı bol bol...

Neyse... Aynı iddiaları içeren onlarca site bulduk... Bu arada fotoğrafın renkli halini de görmüş olduk...

Benim ilk düşüncem bir film sahnesi olduğuydu... Yani özel efektle yapılmış bir film karakteri diye düşündüm...

Sonra bu söylentiyi çürüten siteleri bulduk... Patricia Piccinini'nin web sitesine ulaştık... Bu bir heykelmiş... Bir sanat çalışmasıymış... Bunu öğrendik.

Müslümanları çoğu bunu yapmaz... Duydukları her martavala balıklama atlarlar.

Bu konuyu arkadaşlarımla konuşurken, böyle bir yalan uydurulmuş, olmaz böyle şey derken biri "Ne yani Allah'ın gücü buna yetmez mi? Allah istese yapar, önemli olan bu" dedi... İşte bu dindar beyninin ne derece sulanabileceğine bir delildir. Allah yapabilir, o halde her türlü martavala inan!

Sitelerde Paylaş

Kardeşimle yürüyoruz birgün... Bir çay ocağının yanından geçerken gözüme bir fotokopi kağıt takıldı...

Üst tarafta fare gibi bir hayvanın resmi var, ama fotokopinin fotokopisi felan olduğu için belirsizleşmiş... Ama altındaki yazılar okunuyor.

Yazıda Hollanda'da yaşayan müslüman bir ailenin kızının başına gelenler anlatılıyor. Annesi Kuran okurken yüksek sesle müzik dinliyormuş, annesi sesi kısması için uyarınca Kuran'ı yırtmış ve o anda yanmaya başlamış... Annesi üzerine bir battaniye atmış, battaniyeyi kaldırınca yarı insan yarı hayvan bir canlı ile karşılaşmış...

Kardeşim 14-15 yaşındaydı... Ben hiç yorum yapmadan olayı ona yorumlattım; "Allah savaş çıkaran, insan öldüren, tecavüz eden kişilere değil de Kuran yırtan genç kızları mı cezalandırıyor?!" dedi... Ben de olayın uydurma olduğunu eve gidince Internet'ten bulabileceğimizi söyledim.

Bu söylenti ile ilk defa karşılaşıyorduk, ikimizde müslümandık ama böyle birşeye inanacak kadar aptal değildik.

Eve geldik... Hollanda, Kuran, genç kız, battaniye vs. anahtar sözcükleri ile bir arama yaptık Alta Vista'da. Google yoktu eskiden...

O zamanlar forumlar bloglar da pek yaygın değildi... Frontpage'de yapılmış kişisel web sayfaları vardı bol bol...

Neyse... Aynı iddiaları içeren onlarca site bulduk... Bu arada fotoğrafın renkli halini de görmüş olduk...

Benim ilk düşüncem bir film sahnesi olduğuydu... Yani özel efektle yapılmış bir film karakteri diye düşündüm...

Sonra bu söylentiyi çürüten siteleri bulduk... Patricia Piccinini'nin web sitesine ulaştık... Bu bir heykelmiş... Bir sanat çalışmasıymış... Bunu öğrendik.

Müslümanları çoğu bunu yapmaz... Duydukları her martavala balıklama atlarlar.

Bu konuyu arkadaşlarımla konuşurken, böyle bir yalan uydurulmuş, olmaz böyle şey derken biri "Ne yani Allah'ın gücü buna yetmez mi? Allah istese yapar, önemli olan bu" dedi... İşte bu dindar beyninin ne derece sulanabileceğine bir delildir. Allah yapabilir, o halde her türlü martavala inan!

Müslümanların çoğu bunu yapmaz, fakat müslümanların çoğu, hatta Yüzde Yüzü bunlara inanır. Sonadan duyduğuna inanmamış gibi yapan birkaç kişi olabilir. Sorgulayıcı zihnin ölümü budur. xislam ne kadar haklı bazen şaşırıyorum.

-------

http://yenisafak.com.tr/arsiv/2005/eylul/26/g04.html

LANETLİ KIZ balonu söndü

Sanal âlemde dinsel konulara ilişkin olarak türetilen efsanelerin ardı arkası kesilmiyor. Samimi dindarları son derece rahatsız eden bu modanın en son örneği durumundaki "çarpılmış genç kız" hikâyesinin de kuyruklu bir yalan olduğu ortaya çıktı.

...

İslâm'ın bu gibi yalanlara ihtiyacı mı var?

...

"Olay heykel"in tasarımcısı Patricia Piccinini:

'Fotoğrafı internet sitemden çalmışlar'

...

"Doğrusu, bu yalan karşısında söyleyecek söz bulamıyorum. Ben bir sanatçıyım ve dünyadaki bütün dinlere karşı sonsuz saygım var. Ancak, önceki yıl gerçekleştirdiğim bu çalışmanın fotoğraflarının kişisel internet sitemden çalınarak böylesine abuk subuk bir hikâyeye alet edilmesi karşısında tahmin edemeyeceğiniz kadar çok yıprandım. Sahtekârların kullandıkları fotoğraf, son iki yıldır dünyadaki bazı önemli sergilere katılan "Leather Landscape" (Deri Peyzajı) adlı yapıtımdan alınma bir detaydır.

--------

Diğer yalanlar:

http://www.youtube.com/watch?v=Ixfk4LsKWnw

"Muslim Scientist: Neil Armstrong Proved Mecca - World Center"

"Adding comments has been disabled for this video.": Videoya yorum yapmak engellenmiştir.

Neil Armstrong sözde uzaydayken ezan sesi duymuş ve müslüman olmuş yalanının üstüne başka başka hikayeler. Mekkenin dünyanın merkezi olduğunu da ispatlamış. Her ne saçmalıksa. Mekkeden radyasyon falan çıktığını ispatlamış. Spiker de soruyor, bu radyasyon zararlı mıdır diye :D

Sesini çıkaran müslüman var mı? Müslüman kardeşlerine mesaj atıp yalanlamıyorlar mı bunları? Hadi bizi dinlemiyorlar, biz yalancı kafirleriz, ya siz?

Sitelerde Paylaş

öcelikle bir müslüman olarak bu başlıkta değinilen konulara benim de inanmadıgımı belirtmek isterim. Açıkçası böyle hikayelerin ne nedenle çıkarıldıgını bilemiyorum ama beni çok da ilgilendirmiyor. Bir müslümanın insanları bu tür korkularla inanç sahibi yapacagına inanması, canı sıkılan bir ateistin müslümanlarla dalga geçmesi, radikal bir din hareketinin kitleleri böyle etkilemeye çalışması v.b. yüzlerce nedeni ve senaryosu olabilir.

Yalnız başlık sahibi arkadasın tahammülsüz ve düşüncesiz davrandıgı bir nokta var. En başta müslümanların en büyük yalanlarının Allah oldugunu söylemiş. Bir insan düşünelim ki, gerçekten müslüman olsun ve Allah'ın varlıgına yürekten inansın. Hayatı boyunca da çok büyük hatalar yapmadan yaşasın. Şimdi bu insana Allah'a inanıyor diye bir yalana inanarak yaşayıp öldü dememiz ne mümkün? Zira şu anda bir müslüman Allah'ı parmaklarıyla işaret edip bizzat kendisini gösteremediği gibi, bir ateist de evrim teorisini tamamen kanıtlanmış bir tez olarak öne süremez. Neticede Allah bu dünyada gözle görünse hiç ateist kalmazdı, tersine evrim teorisi bütün bilimdünyasınca kabul edilse Teist bir din adamı olmazdı. Birisinin ateist olup da buraya 'müslüman yalanları' diye başlık açma hakkı var oluyor da, neden bir müslümanın Allah vardır demesi bir yalan oluyor. Yalan ve dogru kavramı, çogunlukla kişinin kendi bakış açısına göre ortaya attıgı bir iddiadan ibarettir. Ateist arkadaslarımızın bir yanılgısı da, müslümanların çogunun kendi kendilerine bile yalan söyleyen uydurukçular oldugudur. Halbuki gerçek bir müslüman, inancı gereği bir başka din mensubunun veya ateistin kendisi gibi inanmasını yürekten diler. Dahası bu onun için bir temennidir, zira inançlı hale gelmenin söz konusu kişi için (yani henüz ateist olan kişi için) iyi bir şey olduguna inanıır. Örnegin bir hristiyanın bana hristiyanlıktan bahsedip kendi dinini övmesi aslında düz bir mantıkla benim iyiligimi istedigi anlamına gelir. KEndince bana hidayet vermek sevdasında olan bu insan pratikte (yani kendi inancıma göre) beni yanlış yola çekiyor gibi görünse de kendi açısından beni kurtarmaya çalışmaktadır. Demek istedigim şu ki, buradaki ateist arkadaslar eger müslümanları zavallı birer putperest gibi görüyorlarsa bile onları 'dogru yola' çekmeleri bu şekilde yaklaşımlarla mümkün olamaz. Ben nasıl bugüne kadar hiçbir ateist arkadasıma 'Allahsız zındık, pis KAfir' demediysem, onlar da bana 'yobaz, zavallı putperest, yalancı' gibi yakıştırmalarda bulunmadı. Bu şekilde bir yaklaşım tahammülsüzlük dısında bir kelimeyle açıklanamaz. Birgün bir ateist arkadasım bir rüya gördü ve bu rüya sonunda da müslümanlıgı seçti, şimdi ben onun için seviniyorsam demek ki onu seviyorumdur. Eğer buradaki arkadaşlar için de 'inşallah birgün müslüman olmayı seçersiniz' diyerek dua ediyor isem (bunu kendileri hiç istemeseler ve bu dileği saçma bulsalar bile) onların iyiligini istedigimdendir. Degil mi ki herkes kendini huzurlu hissettiği şekilde yaşamak ister, başka insanların da huzurlu olacakları şeyin bu olduguna inanması en basit ifade ile saf ve temiz bir dilektir. Onun için bana kilisede dua eden bir rahip, sinagogdaki bir haham, budist bir din adamı ve camide namaz kılan bir imam boş işlerle ugrasan birisi gibi gelmiyor. Bir ateistin kendi inançsızlıgını yaşamaya sonuna kadar hakkı olması gibi, bir Teis'in kendi dinini hissetmeye hakkı var. Ateist arkadaslar, kendilerini modern, diğerlerini örümcek kafalı görmekten vazgeçsinler artık...

Sitelerde Paylaş

Ben nasıl bugüne kadar hiçbir ateist arkadasıma 'Allahsız zındık, pis KAfir' demediysem, onlar da bana 'yobaz, zavallı putperest, yalancı' gibi yakıştırmalarda bulunmadı.

Senin kisisel olarak dememis olman , inandigin Allahin bunlari ve daha agir hakaretleri inanmayanlara dedigi gercegini degistirmiyor.

Kuranda Allahin agzindan inanmayanlara yapilan hakaretleri bu forumdaki ilgili basliktan aratip bulabilirsin.

Bu yazinda degindigin gibi inanmayanlara saygili olacaksan ve bu hakaretler seni rahatsiz ediyorsa , sen de Kuran ile ilgili celiskileri veya rahatsizliklari gormeye baslamissin demektir.

Bir ateistin kendi inançsızlıgını yaşamaya sonuna kadar hakkı olması gibi, bir Teis'in kendi dinini hissetmeye hakkı var. Ateist arkadaslar, kendilerini modern, diğerlerini örümcek kafalı görmekten vazgeçsinler artık...

Yazina muslumanim diye baslamissin ama gene Kuran ile ters dusen cumleler kuruyorsun. Bu yazdigin senin kisisel gorusun olabilir lakin Kuran bunu soylemiyor. Zaten burada tartisilan konular senin kisisel goruslerin degil, Kuran`in yazdiklari ve emirleri.

Sitelerde Paylaş

Bu yazdigin senin kisisel gorusun olabilir lakin Kuran bunu soylemiyor. Zaten burada tartisilan konular senin kisisel goruslerin degil, Kuran`in yazdiklari ve emirleri.

bir konuda yazı yazarken dikkatli okuyun öyle yazın.her konuda ezber tekrarı bıktım artık bu tekrar tekrar hataları söylemekten.üste bir kısım efsana yalan şeyler alınmış.altta sen "Zaten burada tartisilan konular senin kisisel goruslerin degil, Kuran`in yazdiklari ve emirleri." demişsin.şimdi bir daha oku tüm konuyu konuda bir ayet ismi geçiyor mu? anlatılan bu yalan yanlış masallar ile kuranın tüm islam aleminin ne alakası var.düşmanlık ve kin önyargılar ile birleşirse böyle oluyor demektir.

Sitelerde Paylaş

Şimdi bu insana Allah'a inanıyor diye bir yalana inanarak yaşayıp öldü dememiz ne mümkün? Zira şu anda bir müslüman Allah'ı parmaklarıyla işaret edip bizzat kendisini gösteremediği gibi, bir ateist de evrim teorisini tamamen kanıtlanmış bir tez olarak öne süremez. Neticede Allah bu dünyada gözle görünse hiç ateist kalmazdı, tersine evrim teorisi bütün bilimdünyasınca kabul edilse Teist bir din adamı olmazdı.

Evrim olgusu yerçekimi (kütleçekim) kuvveti olgusundan bile daha iyi açıklanmış bir olgudur. Bilim dünyası evrim olgusunun gözleminde ve bu olguyu açıklayan Evrim Teorisi üzerinde hemfikirdir. Bilim dünyasında evrim geçerliliği, gerçekliği konusunda tartışma yoktur. Evrime karşı çıkanlar sadece dindarlardır.

Ayrıca, Allah'ın yokluğu argümanının antitezi evrim üzerinden üretilemez. Evrim diye birşeyi farkedememiş olsak bile, mekanizmalarını açıklayan teoriler üretememiş olsak bile bu Allah'ın varlığına delil olmaz.

Farkında mısın bilmiyorum, 2009 yılı itibarıyla hala kütleçekim kuvveti için bir açıklama yapabilmiş değiliz. Kütleleri birbirine çeken mekanizma nedir, tam olarak bilmiyoruz. Ama takdir edersin ki bu "Allah vardır" demek değil.

Sitelerde Paylaş

Kabir azabı zaten en büyük müslüman yalanlarından biridir.Kuran'a göre de kabir azabı yoktur.Uydurmasyon birşeydir.

ha ha ha

buyur:

“Allah o mümini, onların kurdukları tuzakların kötülüklerinden korudu. Firavun'un adamlarını ise, o kötü azap kuşattı. Onlar, sabah akşam ateşe arz olunurlar. Kıyamet kopacağı gün de: "Firavun hanedanını azabın en şiddetlisine tıkın!" (denilecektir). (40/ 45-46)

tarihinde cubbelii tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ha ha ha

buyur:

“Allah o mümini, onların kurdukları tuzakların kötülüklerinden korudu. Firavun'un adamlarını ise, o kötü azap kuşattı. Onlar, sabah akşam ateşe arz olunurlar. Kıyamet kopacağı gün de: "Firavun hanedanını azabın en şiddetlisine tıkın!" (denilecektir). (40/ 45-46)

Evet genelde kabir azabı vardır diyenlerin ispat olarak sunduğu ayet budur.Verilen ayette kabir vs yoktur.Kabirde birşeyler olduğunun ispatı değildir.

Oysa kafirler mezarlarından kalkınca hiçbirşeyden haberleri yoktur ancak dirilince anlarlar elçilerin doğru söylediklerini.

36/52 "Vay halimize" derler, "Yattığımız yerden bizi kim kaldırdı? Bu, Rahman'ın söz verdiği şeydi. Demek elçiler doğru söylemişti."

Bir de verdiğin ayeti GELECEK zaman kipiyle çevir bakalım Cübbeli,

40:46 (öteki dünyadaki) ateş(in, ki o ateş)e sabah akşam (rastgele) sokulacaklar: Nitekim Son Saat'in gelip çattığı Gün (Allah), "Firavun ailesini en şiddetli azabın içine atın!" (buyuracaktır).

Sitelerde Paylaş

Mohammed bu adamların ne büyük yalancı ve sahtekar olduğunu öteden beri biliyoruz..

Sen de biliyorsun.. Bunları yeni öğrenmiyorsun..

İslam'la ilgili hemen her şey yalanlar üzerine inşa edilmiştir.

Bana İslam'la ilgili olup da, doğruluğu kanıtlanmış tek bir gerçek gösteremezsin.

İslam'ın peygamberinden, kitabından ve tarihinden tut, günümüze kadar gelen süre içinde İslam hep kendisine yarayacak yalanlar üretmiştir.

Bu ahlaksız din insanlık için cüzzamdan çok daha tehlikeli bir felakettir..

İnsanlık ondan ve yalanlarından belki de hiç bir zaman kurtulamayacaktır.

Çünkü putperestliğin devamı olan ve onun yozlaşmasından başka bir şey olmayan, ilkeleri son derece ilkel olduğu için kurtulunamayan bu dinden bütün insanlığın kurtulması belki de mümkün bile değildir.

O yüzden biz, bu forumların yardımı ile, mümkün olduğu kadar çok Müslüman'ı bu sefil dinden çıkarmaya çalışmalı ve hiç olmazsa onların yaşamının bir anlam kazanmasını sağlamalıyız.

Sitelerde Paylaş

40:46 (öteki dünyadaki) ateş(in, ki o ateş)e sabah akşam (rastgele) sokulacaklar: Nitekim Son Saat'in gelip çattığı Gün (Allah), "Firavun ailesini en şiddetli azabın içine atın!" (buyuracaktır).

Niye GELECEK zaman kipiyle çeviriyorsun.?

Sitelerde Paylaş

Niye GELECEK zaman kipiyle çeviriyorsun.?

Çevrilebildiği için ve çevrilmesi böyle daha doğru anlaşıldığı için.

Kuran okumuş araştıran biri isen gerçekten mezardan uyanan kişiler şaşkınlık içindeler.Kabir azabı vs görmüş değiller.Dirilince anlıyorlar.Ve hesap görülünce.Hesap günü olmadan azap mazap yok.

Kabir azabı uydurmasyondur.Hayalet benzeri ruhlar alemi gibi bir düşüncenin ürünü saçmalıktır.Kuran'da kabir azabından bahsedilmez.

Sitelerde Paylaş

sayın cübbeli, Allah'ın furavundan farkı nedir ?

Firavun zulüm yapmıştır, yakmıştır yıkmıştır. Allah, eleştirdiği firavundan daha iyi bir yöntem mi sunuyor?

Evet. Allah diyor ki: Ben dünyadayken firavunluk yapanları cehenneme atacağım. Kimsenin yaptığı kötülük yanına kalmayacak.

Ne var bunda?

Sitelerde Paylaş

sayın cübbeli, Allah'ın furavundan farkı nedir ?

Firavun zulüm yapmıştır, yakmıştır yıkmıştır. Allah, eleştirdiği firavundan daha iyi bir yöntem mi sunuyor?

Bu Allah epey bir faşo...

Hallac Allah faşoya faşo :)

Etki tepki ne ekersen onu biçersin :)

Aslında insan ettiğini bulacak diyor sadece.

Sitelerde Paylaş

Evet. Allah diyor ki: Ben dünyadayken firavunluk yapanları cehenneme atacağım. Kimsenin yaptığı kötülük yanına kalmayacak.

Ne var bunda?

Hani Allah babadır ya. Hani bizi o yaratmıştır ya. Hani kadir gecesi bin geceden hayırlıdır ya. Hani her haltı ye bir kadir gecesi ile kurtulmak işi var ya..

Firavunu eleştirip firavunlaşmak hangi kitapta yazar (Kuran da tabiki)

Hem Allah, sadece firavunları atmıyor ki... Size sorsak suçu sadece Allah'a inanmayan olan bizlerde cehennemliğiz...

Allahınız firavuna rahmet okutur...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...