Jump to content

Bloğum Kapatıldı

Recommended Posts

Pante okuduğunu anlamadığını söylemek seni salak yerine koymak olacak, çok açık olan önermeleri çarpıtarak ilgisiz yanıtlar vermen ise seni hem kötü niyetli, hemde ucuz yapıyor.

Lafın tamamı aptala anlatılırmış;

Mustafa Balbay, İlhan Selçuk terörist değillerdir ama iktidar, devlet bu insanları terör kapsamında yargılamaktadır. Senin bugün bunlara karşı olman tamamen rastlantıdır, çünkü sen bu insanları teröristlikle suçlayanlarla aynı düşünce sistematiğine sahipsin. Kısaca senin ile dinciler arasında çok fazla fark yok, sen hasbelkader Atatürkçü olursun, hasbelkader Fetullahcı olursun, rüzgara göre savrulursun, çünkü o iradeye sahip değilsin.

PKK'nın nesini anlayacağım, burada bazıları niyet okutma gayreti içinde.

Elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi mızmızlık edeceğine, ona buna kanıtsız, ispatsız suçlamalar yapacağına git bloğunda, forumunda yazılarını yaz. Çünki senin burada yaptıkların; eleştiri değil, çamur at izi kalsın.

ÖD'çüler benden çok sana kızıyorlar vgm.

Topiği aktif tutuyor, güncelleyip duruyorsun diye.

Sen olmasam benim onlara da bir çamur atacağım yoktu zaten.

İlk mesajlara bakarsan anlarsın.

Bunları da yazıyorum ki, senin bana damlık yaptığını sanmasınlar.

Belli ki bu mesajıma da yanıt vereceksin ve sayende ben de yazmaya devam edeceğim. :)

Terör konusuna gelirsek; Ben Mustafa Balbay, İlhan Selçuk örneğine göre yazmadım düşüncemi.

Senin soruna da yanıt vermedim. O yüzden lafın tamamına ihtiyacım yoktu, boşa zahmet etmişsin.

Ben günümüzdeki şer ittifakının genel durumunu koydum ortaya.

Liberal sol-Fetullahçı-Kürtçü ittifakının sergilediği tutumun, TD'daki ve senin de kafandaki yansımasını belirttim.

Bu sitenin de forum kurallarını açıp okuduğunda terör örgütü propagandasının yasağını görürsün.

5-) Türkiye Cumhuriyeti Yasaları'na aykırı (ör: Bölücü terör örgütleri, ırkçılık, savaş yanlısı propaganda ve sloganlar) resim, yazı ve link içeren ileti ve başlık gönderilemez. Bu tarz yazılar görüldüğü an derhal kaldırılır ve iletiyi yollayan kişi forumdan uzaklaştırılır. Gözden kaçması halinde Ateistforum yönetimi bu tarz mesajlardan sorumlu tutulamaz, yazılan mesajların sorumluluğu yazan şahısa aittir.

Sen kalkıp da; "Ya bu bölücü terör örgütü lafı her tarafa çekilebilir. Bunu yazmayın." dersen;

"Hastir ordan!" derler adama.

Çünkü Türkiye'de "bölücü terör örgütü" dedin mi, herkes PKK anlar.

Ama PKK'yı savunma arzusu ile yanıp tutuşanlar, böyle bir maddeyi yazmayı kabullenmez; "Biz zaten PKK propagandasına izin vermiyoruz, şimdiye kadar vermedik." derler.

Ama her PKK ile ilgili konuda, en başta vizyondakilerin bir savunma gayreti içinde oldukları görülür.

Ayrıca "Tüzüğümüzde bölücülük yok, terör yok. Sadece ırkçılık ve şiddet var. Tüzüğe göre bir PKK'lıyı cezalandıramayız." denirse; Biz de olmayan o maddeyi tabi ki mecliste öneririz. Ama senin başka tarafa çektiğin gibi, çıkıp "ben bu madde olunca Marksizmi bile konuşamam." diye kazan kaldırır. Ve ortalık karışır.

Halbuki o 141-142 ile ilgilidir ve o yasak kalkmıştır ama terör insanlık suçudur ve her ülkede yasaktır.

Benim ne olduğuma gelince, 4-5 yıldır yazılarım nette.

Bir tane çelişen, değişen yazımı getirip koysunlar ortaya.

Ama Peker'le vgm'nin ve diğer versiyonlarının nasıl değiştiği ortada.

Ne sebeple bu değişikliği yaşadığını ben bilemem.

Dedikodular muhtelif. Kimsenin günahını alamam. :lol:

Aşk-meşk bana tesir etmez. Ben onlara tesir ederim vgm.

Ben 3-3,5 yıldır aynı mücadeleyi verdim TD'da, aynı çizgide.

Kimlerin bugün Fetullahı savunmaya başladığını sen de biliyorsun.

Üstelik rüzgara göre savrulduklarından değil, yıkıcı bir aşkla savunuyorlar.

Çünkü hedefleri, düşmanları Fetullah'la aynı.

Seni bu takımın içinde görmüyorum ama yeniden Peker'leşmeni diliyorum. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 120
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çok teşekkür ediyorum BilgehanBengi.

Resim çok hoş. Benden de tüm dostlara kucak dolusu sevgiler.

Senin bloğun da çok güzel. Bağlantılarıma ekledim.

Mohammed'inkini de.

Buradan diğer blog sahibi arkadaşlar, bloglarını bildirirlerse bloglararası dayanışma oluşturabiliriz.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Dedikodu, varsayımlar bunlar üzerinden tartışma yapılmaz. Bunlarla mı tartışacaksın, çirkinlik, kirlilik.

Erotik pozlarım var istersen göndereyim onlarıda yayınla bloğunda;

Altına şöyle yaz,

Boy : 1.80

Kilo : 96, ama 85 kilo görünüyorum.

sigara, alkole hayır demez

ilişkiye açık

Sitelerde Paylaş

Yasaklar, cezalar hiç bir şeyi engellemez.

Dünya kurulduğundan beri insan asılır, hangi suçu engellemiştir.

Hele ki, forumlarda yasakları anlamıyorum, insanlar her görüşü dile getirebilmeli, tartışabilmelidir.

Herkes değişebilir, dönüşebilir, faşist, terörist, ırkçı, fanatik denilenler de bu kapsam dahilindedirler. Onların öyle olmalarının major bir nedeni de yasakçılardır.

Fakat değişmemesi gereken, mutlak değerler vardır. Etik ilkeler; dedikodu yapmamak, iftira atmamak(TD için), yalana başvurmamak...

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun sevgili Pante.

Fikir özgürlüğünü hazmedemeyenlerin gazabına uğramış blogun.

Onlara inat, yeni blogunda yazılarının ses getirmesinin ve başarılarının devamını diliyorum.

Ve bu arada, blogu kapatılan arkadaşlarım kulübüne hoş geldin.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
Geçmiş olsun sevgili Pante.

Fikir özgürlüğünü hazmedemeyenlerin gazabına uğramış blogun.

Onlara inat, yeni blogunda yazılarının ses getirmesinin ve başarılarının devamını diliyorum.

Ve bu arada, blogu kapatılan arkadaşlarım kulübüne hoş geldin.

Sevgiler

Hoşbulduk sevgili DreiMalAli, teşekkürler.

Dostların desteği ile aydınlanma yolunda daha azimle yürüyoruz.

Bir mumumuz söndürüldüğünde, yerine bir meşale yakmaya çalışıyoruz.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Geçmişler olsun sevgili Pante...

Geçmiş olsun da merak ettiğim bir şey var.

Senin açıklamaların üzerine kendilerine söz hakkı doğanlar bu haklarını neden kullanmamaktadırlar?

Çok manidar.

İddia karşısında susmak, iddiayı kabullenmektir diye öğretildi bize.

Saygılar

Sitelerde Paylaş

Senin açıklamaların üzerine kendilerine söz hakkı doğanlar bu haklarını neden kullanmamaktadırlar?

Çok manidar.

Saygılar

Öğretme akıllıların hepside buraya doldu.

Niye mi yazmıyorlar ben sana söyleyeyim, çünkü bunlar gibi bir kendine özgürlük isteyen, dedikoducu, iftiracı, şovenist, ona buna çamur atanları ve onları destekleyen güruha karşı olmak yerine, müşteri velinimetimizdir mantığıyla bir zamanlar ilkesiz ve oprtünüstçe davrandıkları, bunlara göz yummayı tercih etmiş oldujkları için yazamıyorlar. Ego var ya ego onu aşamadıkları için yazamıyorlar.

Ama bunlara yanıt yazmamak bile ilkeli olmak yolunda atılmış bir adım sayılabilir, hatta erdemdir diyebilirim.

TD yönetiminde bulunan arkadaşların başına gelen aslında sizin gibileri adam sanmış olmalarıdır. Sizin bu iftiralarınızı şahsında gerçekleyebileceğiniz TD yönetiminde bir kişi dahi yoktur.

Sitelerde Paylaş

.

TD yönetiminde bulunan arkadaşların başına gelen aslında sizin gibileri adam sanmış olmalarıdır. Sizin bu iftiralarınızı şahsında gerçekleyebileceğiniz TD yönetiminde bir kişi dahi yoktur.

Evet doğru..Seni adam sanmışlardı.Senin kimle bağlantıda olduğuna göre fikir değişikliklerine uğradığını benim kadar uyanık olamadıkları için çözemediler..Demek aklı başında davranmak yaşla alakalı değil,başka şeyle alakalıymış.Senin aklın editine kaçmış :D

Bu arada yalakalanmak istediğin kim? Benimkisi sadece merak.. :D Yoksa seni AİHM den mi gönderdiler?

Baş başşş

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öğretme akıllıların hepside buraya doldu.

Niye mi yazmıyorlar ben sana söyleyeyim, çünkü bunlar gibi bir kendine özgürlük isteyen, dedikoducu, iftiracı, şovenist, ona buna çamur atanları ve onları destekleyen güruha karşı olmak yerine, müşteri velinimetimizdir mantığıyla bir zamanlar ilkesiz ve oprtünüstçe davrandıkları, bunlara göz yummayı tercih etmiş oldujkları için yazamıyorlar. Ego var ya ego onu aşamadıkları için yazamıyorlar.

Ama bunlara yanıt yazmamak bile ilkeli olmak yolunda atılmış bir adım sayılabilir, hatta erdemdir diyebilirim.

vgm,

Sizi bu başlığa nöbetçi diye mi diktiler? Başlığa gelip her yazı asana bulaşıyor, saçma sapan şeylerle itham ediyor ve saldırıyorsunuz. Üstelik de hepsini yanlış anlıyor, saptırıyor ve insanlara iftira ediyorsunuz.

Buradan TD ile bir sorunum olduğu anlamı da çıkarmayın çünkü ben o forumu tanımam, bilmem, üye filan da olmadım. Bana soğuk gelmiştir sadece ama prensipte elbette sonuna kadar desteklerim. Bütün ateist siteleri, bloglar hazırlayan bütün arkadaşları desteklerim. Hepimiz destekliyoruz elbette.

Pante TD ile sorun yaşamış ve aynı zamana denk gelen kapatılma olayıyla o forum arasında kendine göre ilişki kurmuş. Doğrudur ya da değildir, biz bilmeyiz. E siz de geldiniz, Pante'ye söylemek istediğiniz her şeyi söylediniz zaten. Yetmedi, konuyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, iletisinde bambaşka yorumlar yapan insanlara da küfürler savurdunuz; o da yetmedi başlıkta nöbet turtmaya başladınız.

Sizin bu saçma saldırılarınız (yoksa savunma mı demeliyim?) yüzünden başlıktan durmadan ilgisiz ve çirkin ileti temizlemek zorunda kalıyorum.

Eğer saldırılarınıza devam ederseniz, bu başlığı kilitleyeceğim. Ve inanın şu başlıkta yazan hiç kimse (Pante de dahil) Turan Dursun Forum'a sizin kadar zarar vermemiştir.

Pante bu forumda yeni üye değildir. Bizim için çok değerlidir ve sizin saçma sapan bel altı iletileriniz hiçbir şeyi değiştirmeyecektir.

Bence Turan Dursun Forum'a zarar verdiğinizi farkedin artık ve bu saçma savunmayı kesin. Beceremiyorsunuz çünkü.

Sitelerde Paylaş

Gidip bakarsan placebonun kaç tane yazısı olduğuna hangi konularda olduğuna, o zaman bu başlığa neden gelip yazdığını ve ne kadar öğretme akıllı olduğunu sen bile anlayabilirsin ve şu erdemli özürlerinden bir tane daha alırım.

1. Bak şimdi kimi yazıları kaldırmak için benim yazmamı beklemen doğru değil ve ahlaksızca.

2. Eğer placebo'nun yazısı yanlışsa önce onu kaldırsaydın, demek ki doğruymuş ki bıraktın, öyle ise istikrarsız, ilkesiz moderotörüm benim yazımı kaldırırken onun yazısını neden kaldırdın.

3. TD sitesi benim sözlerimden zarar görmez anca kendine ve doğru bir çizgiye gelir çünkü benim yaptığım eleştiridir, iftira atma, kara çalma değildir. Bu eleştirileri TD'de yazarken de, yönetimdeykende yaptım. Ek olarak o insanlarla dostluğum sürmektedir siteden ayrıldım diye dostluğumun bozulması da gerekmez, onlara iftira atmam da gerekmez, haksız suçlamalara başkaları da, sen de maruz kalsa karşı çıkarım, ama sen bunu yapamazsın çünkü kinini başkaları üzerinden sürdürecek kadar bencil ve tutarsızsın.

4. Sen kanıtsız bir suçlamaya izin vererek affedilmeyecek yanlışı yaptın, bilmiyorsan söyleyeyim Türkiye'de birilerini muhbirlikle suçlamak ona ana avrat sövmekten daha kötüdür. TD yönetimindekiler için bunu bir daha

söylüyorum ölseler dahi pante'nin bloğunu kapattıracak bir girişimde bulunmazlar.

TD sitesini savunduğumu söylüyorsun ki gene anlamamışsın;

birincisi benim savunmama ihtiyaçları yok, senin gibi acemi avukat olma hevesim hiç yok, olmadı da,

ikincisi benim karşı çıktığım kanıtsız suçlamalardır, dedikodudur(varsayımın diğer adı), baştan sona bunu yazdım.

Allah'tan umut kesilmez belki bir gün şu egonu bir kenara bırakıp sözlerimi objektif değerlendirirsin.

Senin derdin bunlar değil "i feel good", ne başlığın sağlıklı olması, ne de başka bir şey. Senin derdin gereksiz sazanlığından dolayı kendini yaralanmış hissetmen. Konunun özü budur.

Sitelerde Paylaş

Yeni sitenizde başarılar pante. Yeni bloğunuzu ziyaret ettim ve uzun uzadıya okudum. Anlayamadığım ve tekrar üstüne takrar okuduğum bir bölüm var ki ok içine aşağıda aldım ( <<< )

Ayşe erkekleri kız kardeşi ve erkek kardeşinin kızlarına gönderiyor. Burada "Erkek" ibaresi çok önemli.

Yani yaşı büyümüş adamlar ya da delikanlılar, kadınlardan süt mü emiyor demek istiyorsunuz..

Lütfen merakımı ve şaşkınlığımı giderecek şekilde bir cevap yazar mısınız ?

Selamlar.

>>>>> Tecrid, hadis no:1721)İmam Malik’in Muvatta adlı kitabında öyle bir rivayet var ki, kadın erkek tüm inananların tüylerini diken diken eder. Rivayete göre; (Peygamberin ölümünden sonra) Ayşe, erkekleri kız kardeşi Ümmü Kulsum’a ve erkek kardeşinin kızlarına gönderir, onlardan süt emzirir, böylece Ümmül Müminin Ayşe, onlarla hicapsız olarak görüşmeyi kendine helal bilirdi. Çünkü Ayşe’nin içtihadına göre bu erkekler artık ona mahrem oluyorlardı!

Bu doğruysa eğer, iman sapkınlığının vardığı bu boyut karşısında şaşırmamak elde değil. Kendisi ile erkekler arasındaki hicabın kalkması için erkekleri kızkardeşleriyle, yeğenleriyle biraraya getirip sözde süt emzirmesinin bir mantığı olabilir mi? Bu kadınlar, Ayşe’nin kardeşi, yakın akrabası olsa dahi yabancı erkeklere nasıl göğüslerini açıp da emzirtir?

İnanmak mümkün değil. <<<<<

Sitelerde Paylaş

Gidip bakarsan placebonun kaç tane yazısı olduğuna hangi konularda olduğuna, o zaman bu başlığa neden gelip yazdığını ve ne kadar öğretme akıllı olduğunu sen bile anlayabilirsin ve şu erdemli özürlerinden bir tane daha alırım.

Kendini fazla önemsiyorsun:) Bu kadarını haketmiyorsun, onu hemen söyleyeyim. Kimin ne akıllı olduğuna sen karar vermezsin. Nasıl bu kadar iyi biliyorsun, onu da bilmiyorum tabii.

1. Bak şimdi kimi yazıları kaldırmak için benim yazmamı beklemen doğru değil ve ahlaksızca.

Ahlaksız olan sensin ve bu başlık altında defalarca kanıtladın bunu. Oldukça da saplantılı bir tipsin. Burada sadece son tartışmalarınızı silmedim. Daha önce de sildim ama senin haberin yok. Onlar senin yazdığın iletiler değil, sana verilen yanıtlardı.

Ama sen insanlara saldırmaya devam edersen, onlar da yanıtsız kalmayacak elbette. E hangi birini sileyim değil mi? Sen bu başlığın bekçisisin ama ben senin bekçin olamam.

2. Eğer placebo'nun yazısı yanlışsa önce onu kaldırsaydın, demek ki doğruymuş ki bıraktın, öyle ise istikrarsız, ilkesiz moderotörüm benim yazımı kaldırırken onun yazısını neden kaldırdın.

Benim uyarımın Placebo ile ilgisi yok, senin genel tavrın ve üslubunla ilgili. Kaldı ki ona verdiğin cevap da iğrençti, çok bayağıydı.

3. TD sitesi benim sözlerimden zarar görmez anca kendine ve doğru bir çizgiye gelir çünkü benim yaptığım eleştiridir, iftira atma, kara çalma değildir. Bu eleştirileri TD'de yazarken de, yönetimdeykende yaptım. Ek olarak o insanlarla dostluğum sürmektedir siteden ayrıldım diye dostluğumun bozulması da gerekmez, onlara iftira atmam da gerekmez, haksız suçlamalara başkaları da, sen de maruz kalsa karşı çıkarım, ama sen bunu yapamazsın çünkü kinini başkaları üzerinden sürdürecek kadar bencil ve tutarsızsın.

TD beni ilgilendirmiyor. Yukarıda da yazdım, ben ne o siteyi, ne de yöneticilerini tanırım. Ama onlar da hatalar yaparlar, sonra anlayıp dönerler, strateji değiştirirler vs.. Bu her forum için geçerli olabilir. Herkesi memnun etmek zordur, onların da herkese yaranmak gibi bir derdi yoktur sanırım. Elbette eleştirilecekler, biz de eleştiriliyoruz. Ama konu bu bile değil..

Benim neyi yapıp yapamayacağım hakkında senin gibi biri fikir yürütemez. Yürütür de, ben takmam.

4. Sen kanıtsız bir suçlamaya izin vererek affedilmeyecek yanlışı yaptın, bilmiyorsan söyleyeyim Türkiye'de birilerini muhbirlikle suçlamak ona ana avrat sövmekten daha kötüdür. TD yönetimindekiler için bunu bir daha

söylüyorum ölseler dahi pante'nin bloğunu kapattıracak bir girişimde bulunmazlar.

Evet, yapmamış olabilirler; hatta onları hiç tanımamama rağmen yapacaklarını ben de sanmıyorum. Hani bu kadar ahlaksız olmayı Turan Dursun'un adıyla ateist bir site kuracak kadar cesur davranan insanlara yakıştıramıyorum. Yanılıyorsam da ne yapayım...

Hem bunu bilmem kaçıncı defadır yazdın. "Yapmamışlardır, yapmazlar, bu koca bir iftira" dedin. Eee? Otuzuncu kez yazınca, bu başlığa her uğrayıp da yorum yapanı taciz edince daha mı fazla inandırıcı olacağını sanıyorsun?

İşte bu tavrınla o adamlara zarar veriyorsun çünkü "off, yeter, anladık" dedirtiyorsun ve bıktırıyorsun. Ama sende bu inceliği, bu detayı görecek zeka nerde tabii...

TD sitesini savunduğumu söylüyorsun ki gene anlamamışsın;

birincisi benim savunmama ihtiyaçları yok, senin gibi acemi avukat olma hevesim hiç yok, olmadı da,

Günlerdir o yüzden mi avukatlığa soyundun? Adamlar gelip yanıtlamadı bile, sana ne oluyor?

ikincisi benim karşı çıktığım kanıtsız suçlamalardır, dedikodudur(varsayımın diğer adı), baştan sona bunu yazdım.

Allah'tan umut kesilmez belki bir gün şu egonu bir kenara bırakıp sözlerimi objektif değerlendirirsin.

Ben seni anladım, aslında en başta takdir ettim de. Hatta öyle ateşli savundun ki, şaşırıp Hacı'yı da bulaştırdın. Aklıma geldikçe hala gülüyorum..

Ama sonra uzattın, sıktın ve Pante'ye destek olmak isteyen her bir üyeye bıdı bıdı laf yetiştireceğim diye saçmaladın, zıvanadan çıktın.

Senin derdin bunlar değil "i feel good", ne başlığın sağlıklı olması, ne de başka bir şey. Senin derdin gereksiz sazanlığından dolayı kendini yaralanmış hissetmen. Konunun özü budur.

Yok, ben kolay yaralanmam. Psikolojik analiz yapma bence, çok başarısızsın, berbatsın. Günlerdir bunu yapıyorsun.. Ben yapmaya kalkarsam sen yaralanabilirsin ama. Bunu da aklının bir yanında tut, tereciye tere satma. Yine de böyle bir şey yapmayacağımı da bil.

İnsnaları taciz etme, önüne gelene saldırıp hakaretler yağdırma lütfen.

Sitelerde Paylaş
Yeni sitenizde başarılar pante. Yeni bloğunuzu ziyaret ettim ve uzun uzadıya okudum. Anlayamadığım ve tekrar üstüne takrar okuduğum bir bölüm var ki ok içine aşağıda aldım ( <<< )

Ayşe erkekleri kız kardeşi ve erkek kardeşinin kızlarına gönderiyor. Burada "Erkek" ibaresi çok önemli.

Yani yaşı büyümüş adamlar ya da delikanlılar, kadınlardan süt mü emiyor demek istiyorsunuz..

Lütfen merakımı ve şaşkınlığımı giderecek şekilde bir cevap yazar mısınız ?

Selamlar.

Teşekkür ederim Kabeimamı.

Maalesef böyle bir yazıya rastladım. Ama yaptığın alıntıda yazdığı gibi ben de inanabilmiş değilim.

İnanmak mümkün değil.

Yalnız o hadis no.yu sen mi ilave ettin, o değil herhalde.

Kaynak İslam Kütüphanesinden:

http://www.islamkutuphanesi.com/turkcekitap/online/ehlisunnetin_onculeri/GercekEhliSunnetSiadir.htm

9. maddenin 326. bendi.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Vgm reklamlarını izledim ve seni anlıyorum.. Ama andropozuna(edit)(ben editledim siz zahmet etmeyin B) ) bizi bulaştırma.Sanırım bu dertten muzdariplik aklen biraz gerilik te yapıyor..Ben bu sorununu çözemem gerçekten,git kendi kendine çöz. :D .

Kafana da placebo kadar taş düşsün.Bir baş edemedin el kadar benle de,bel altı vuruyorsun..Ataerkil kabile şefi kılıklı mgnd(yine edit)..

Ne mübarek modmuşsun meğer sen I feel good .. :D

Şimdi forumdan çıkıyorum.Arkamdan kötü şeyler yazarsa durum size emanet modlar.Hemen silin sapıtık iletilerini...

:p

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok manidar.

Saygılar

Sevgili İmhotep;

Susmalarının nedeni, bloğumun kapatılması ile ilgili değildir.

Zaten benim böyle bir iddiam da yok.

Ben sadece içimi döktüm. Kafamdaki şüpheyi ortaya koydum. Ama ihtimal olarak.

Yanılıyorumdur belki de. Blogcu'dan bir açıklama da gelmediği için bunu netleştiremiyoruz.

Ayrıca kimse çıkıp "biz yapmadık" diyemez. Çünkü bu oturup konuşup, karar alınarak yapılacak birşey değil ki.

Bir kişinin blogcu'daki şikayete yazması yeterli. Kimse, bir başkasının yapıp yapmadığını bilemez. Sadece yapmayacağına inanır. Ama yeterli değil bu. Hele yaşadıklarımızdan sonra.

Susmalarının nedeni, konunun sitede yaşananlara gelmesi ve uygulamalarının tartışılmasıdır.

Kendi sitelerinde bunu tartışmaya cesaret edemeyenlerin burada karşıma çıkmaları mümkün değil tabi.

Orada yazıları silme, başlıkları kaldırma, banlama, hakaret etme olanakları vardı. Burada o da olmayınca elbette susacaklar. Geçmişte burada TD tartışıldığında hemen damlarlardı, çünkü kendilerini haklı görebiliyor, savunma yapabileceklerini düşünüyorlardı. Ama bu konu onlara benzemiyor ve karşılarında pante var. :lol:

Sadeceateist'e, Placebo ve IFeelGood'a teşekkür ediyorum.

Vgm'nin huyu bu, densizlik. Boşverin, gaklayıp dursun. Onun hakkından ben gelirim. :D

Ona "Sen git, yalakalık yaptıkların gelsin" diye bir şans verdim ama inatla sürdürdü sırnaşıklığını.

Muhatap alınacak seviyede değil ama kendisini tanımayanlar densizliğini bilmedikleri için yanıt vermek zorunda kalıyoruz. Tabi yazdıkça batıyor ve herkes daha iyi tanıyor.

Sanki kendisi çok güzel yazıyormuş gibi Placebo'nun yazılarını gösteriyor.

Şimdiye dek hangi olumlu başlığı açtın da, bir yararın dokundu, bir katkı verebildin?

Burada bir tane bile yok, işin gücün başkalarının topiclerine bulaşıp sataşmak. Diğer sitelerde de.

Yıllardır nettesin, didişmekten başka yaptığın birşey var mı?

En haklı yazılarda bile, en eleştirilmeyecek %100 doğrularda bile aykırı tutum takınıp çamur atmaya kalkışan çirkef bir yapıdasın.

Yalakalık yaptığın yere bile yaranamıyor, atılıyorsun.

Sen ki en ilkeli tavrımda bile, onur üyeliği ünvanımı söküp attığımda bile, herkes takdir ederken, sen utanmadan-sıkılmadan sataşıp eleştirmiş adamsın.

Lafın gelişi adamsın dedim, adam olsan şu tavırlarından yüzün kızarır, yazmaya bile utanırsın.

Ama sende o yüz var mı?

Bu başlığa sarkmakla büyük hata yaptın vgm.

Bak, akıllı davrananlar yanaşmıyorlar.

Sense illa "bakın sizi savunuyorum" mesajı vermeye çalışıyorsun.

Yarın da kalkıp "Siz pante'nin karşısına çıkıp tek laf edemediniz. Bir tek ben savundum TD'u" diyebilmenin yatırımı içindesin.

Yeni bir mekanda huzur içinde yazmak varken, kendine hakim olamıyor, haketmeyenlerin taşeronluğa soyunuyorsun.

Artık istesen de kaçamayacaksın, elimdesin. Çünkü yanıt vermeden duramayacaksın.

Asıl yanıtından sonra yazacağım yazacaklarımı.

Hadi bakalım. Halep ordaysa arşın burda.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Pante, geçmiş olsun.. Sebebi gerekçesi ne olursa olsun, yazıları kaldırmak, siteleri kapatmak, konuşanı susturmak aşağılık bir davranıştır; ifade özgürlüğünü hazmedememektir. Bunu kim yaptıysa, yaptırdıysa düşüncelere tahammül edemediğini göstermiştir.

TD forumdaki arkadaşların böyle bir şeyde payı olduğuna inanmıyorum, inanmak istemiyorum. Konunun bu kısmını uzatmayı ve spekülasyon yapmayı doğru bulmuyorum. Bize yakışmaz.

Merak etme sevgili Pante.. Sen kaldırılan yazıların daha etkilisini yazabilecek bir kapasiteye sahip birisin. Yazılarını kaldırmış olabilirler ama bilgine ve birikimine dokunamayacaklar.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...