Jump to content

Recommended Posts

Biraz önce öğle yemeğinde dahiliye hocasından dinlediğim anekdotu anlatayım:

Hasta hocaya gelir, "Bende solucan var" der. Bildiğimiz barsak solucanı. Hoca gaita testi ister. Test sonucuna göre solucan yumurtası görülmemiştir. Hastada solucan filan yoktur. Hasta kendisinde solucan olduğu konusunda ısrar eder.

Hoca "Peki o zaman, sana solucan ilacı yazalım" der. Kalemi alır tam reçeteyi yazarken hasta bir poşet çıkarır, içinde daha önce pek çok doktor tarafından yazılmış ve kullanılmış muhtelif solucan ilaçları vardır.

"Hocam ilaç yazıyorsunuz ama ben bu ilaçları kullandım, hala solucan var!" Hoca hastaya bakar, ilaçlara bakar.

"Pekiii! Şu ilacı nasıl kullandın?"

"Günde 1 tane"

"Olmadııı, günde 2 tane alman gerekiyordu, 1 sabah, 1 akşam!"

(Based on a true story)

tarihinde deregezen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Peki ,düşen bir uçakta "Harddiskim" mi dersin yoksa "tanrım" mı ?

Cevabın hiçbiri olacak ama yinede sormak istedim.

Çok uçağa bindim ama düşecek gibi olmadı...

İki yıl kadar önce motorsiklet ile kaza yapıyordum... Santimetreler ile otobüsün altına girmekten kurtuldum.

O anı saniye saniye hatırlıyorum... Ölüm burnumun dibindeydi...

Düşündüklerim nelerdi anlatayım;

Motoru uygun bir açı ile yatırıp virajı en az açılarak almaya çalışmak...

Arkamdaki vatandaşın durumu... (Gerçi sırtıma yaslanıp kaskımın gözümü kapatmasına neden olan oydu ama onun da canı bana emanetti o an... )

Annem... Annem çok üzülecekti... Babam hasta olacaktı... Kardeşlerim... Kuzenim... Ailem... Arkadaşlarım.

Türkiye'den çok çok uzakta bir adadaydım, cenazemi Türkiye'ye götürmeye kalksalar nasıl olurdu...

Bunları düşündüm işte... Soğukkanlılığı elden bırakmadığım için motoru çok güzel yatırdım, viraja çok iyi girdim ve otobüsü yalayıp geçtik...

Korktum ama bir an bile aklıma tanrı, ölüm sonrası hayat ot bok gelmedi...

---

Ayrıca iki hafta kadar önce deprem oldu... Oturduğum bina çatırdadı... Zangır zangır sallanıyorduk...

Sakince evden çıktım... Emergency exite çıktım, 5 yaşlarında bir kız çocuğunu farkettim... Merdivenler dikti ve inmekte güçlük çekiyordu... Kucağıma aldım ve birlikte indik... Onlarca kat boyunca şehadet getiren insanlar arasında, kucağımda hiç tanımadığım ama o an benim çocuğum olan bir yavru ile allah kitap tanrı felan demeden, ve aklıma bile gelmeden aşağıya indim...

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=27021

Ateistlerin ölüm anında tanrıya sarılacağı sizin salak inancınızdır.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca diyelim ki düşen uçakta "tanrım" dedik.. Bu Tanrı'nın varlığını mı kanıtlar, yoksa daha ziyade Tanrı düşüncesinin insanın acizliğinden kendi yarattığı bir şey olduğuna mı destek oluşturur.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca iki hafta kadar önce deprem oldu... Oturduğum bina çatırdadı... Zangır zangır sallanıyorduk...

Sakince evden çıktım... Emergency exite çıktım, 5 yaşlarında bir kız çocuğunu farkettim... Merdivenler dikti ve inmekte güçlük çekiyordu... Kucağıma aldım ve birlikte indik... Onlarca kat boyunca şehadet getiren insanlar arasında, kucağımda hiç tanımadığım ama o an benim çocuğum olan bir yavru ile allah kitap tanrı felan demeden, ve aklıma bile gelmeden aşağıya indim...

Buna benzer bir olay da benim başıma geldi. Oturduğumuz binada yangın çıkmıştı, derhal itfaiyeyi arayıp haber verdim. Ben 1. katta oturuyordum. Hanımıma çocuğu alıp binayı terketmesini söyledim çünkü 8. katta yatalak bir teyze vardı. Gündüzleri bakıcısı gelir akşam vakti bakıcı giderdi. Ben o teyzenin yattığı yerin baş ucuna bir düğme koymuş, herhangi bir ihtiyacında bu düğmeye bas ben gelir işini hallederim derdim. Yagın 4. katta başlamış yaşlı teyze de muhtemelen uykudaydı. Apar topar merdivenlerden çünkü asansör tehlikeli olablirdi kelime-i şahadet getire getire ve her bir üst kata vardığımda zillere basa basa yukarı çıktım. 8. kata vardığımda teyzenin ev anahtarını almadığımı farkettim. Derhal omuz vurup kapıyı kırdım ve korkma Allah bizimledir deyip teyzeyi sırtladım. Çok şükür yangında ölen olmadı.

Sitelerde Paylaş

Tanrının, düşen uçakta "tanrııııımmm" diye yardım isteyen insanlara yanıtı ne olmuştur...

Hep düşen uçaktaki adamın ne dediğini sorguluyorsunuz. Biraz da bu seslere kulağını tıkayan tanrınızı sorgulasınız

Sitelerde Paylaş

Akılları sıra allah, ateistleri havada sıkıştırıp korkutuyor.

Buradan allahın havacı olduğunu anlıyoruz. Allah sıkıysa karada karşıma çıksın.

Çocukken ben de süpermene aynını derdim. Sıkıyorsa yerde kapışalım. Çocuk aklı işte.

Sitelerde Paylaş

Tanrının, düşen uçakta "tanrııııımmm" diye yardım isteyen insanlara yanıtı ne olmuştur...

Hep düşen uçaktaki adamın ne dediğini sorguluyorsunuz. Biraz da bu seslere kulağını tıkayan tanrınızı sorgulasınız

Tanrıyının bize anlatmak istediğini sordulayasaydık zaten uçak denen şey olmazdı :D

Ne işin var senin bilmem kaç kilometre yukarıdan gidersin.Yavaş yavaş emin adımlarla yürü demiş te olabilir.Ama belki biz duymamış olabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca diyelim ki düşen uçakta "tanrım" dedik.. Bu Tanrı'nın varlığını mı kanıtlar, yoksa daha ziyade Tanrı düşüncesinin insanın acizliğinden kendi yarattığı bir şey olduğuna mı destek oluşturur.

Tanrının varlığını kanıtlar manasında demedim.

Ölümle burun buruna gelen birisin ağzından tanrı sözü çıkması olasıdır.

Yani gidipte kurabiye canavarı yada uçan makarna canavarı çıkmayacak.

Büyük bir güce sığınmak isteyecek.

Sonuçta herkesin özünde tanrı, tanrıdır.

Bu örnekle anlatmak istediğim farklı birşeydi ama anlayan olmadı sanırım.

Ateistlerin ölüm anında tanrıya sarılacağı sizin salak inancınızdır.

Senden ne ilim adamı nede başka bir halt olur.

Bu sebeple yazdıklarını sadece yandaşların ciddiye alıp okuyacak.

Sitelerde Paylaş

Varmış, Christopher Reeve.

Evet süpermen varmış, ancak filimlerdeki gibi uçamıyormuş, kimseyi kurtaramıyormuş.

Sonra o adam ölmüş. Yaşanılan şey bir filimmiş, kahraman sadece hayal kahramanıymış.

Sitelerde Paylaş

Ne işin var senin bilmem kaç kilometre yukarıdan gidersin.Yavaş yavaş emin adımlarla yürü demiş te olabilir.Ama belki biz duymamış olabiliriz.

Diyemez ki. Kuranın kaleme alındığı dönemde havada sadece kuşlar vardı.

Ama yanıtınız ilginç.. Belki bazı müslümanlar olayı böyle algıladığı için, başkaları uçarken, aya ulaşırken bizim müslümanlar hala yaya... :)

Sitelerde Paylaş

Evet süpermen varmış, ancak filimlerdeki gibi uçamıyormuş, kimseyi kurtaramıyormuş.

Sonra o adam ölmüş. Yaşanılan şey bir filimmiş, kahraman sadece hayal kahramanıymış.

Yani ne kadar yıl geçse de insan asla evrim geçirip kanatlanamaz ve uçamaz, bunu mu demek istiyorsun? (hadi bakiim cevapla, çabuk dolmuşa binme))

Sitelerde Paylaş

Ama yanıtınız ilginç.. Belki bazı müslümanlar olayı böyle algıladığı için, başkaları uçarken, aya ulaşırken bizim müslümanlar hala yaya... :)

Herşeyi kuranda ararsan zaten bulamazsın ki.

Yalnız cevap vermeyen tanrı kuranın tanrısı değildi ..Senin kastettiğin tanrı evenin tanrısıydı.

Tanrının kelimeleri meşe yaprağı gibi sararıp düşmez.Onlar çam yaprakları gibi ilelebet yeşil kalır demiş kızılderili abilerimiz.:)

Okumasını bilmek lazım .

Sitelerde Paylaş

Yani ne kadar yıl geçse de insan asla evrim geçirip kanatlanamaz ve uçamaz, bunu mu demek istiyorsun? (hadi bakiim cevapla, çabuk dolmuşa binme))

Ama farklışekillerde gökyüzünde dolaşabilecek bir bilgi birikimine sahiptir... Tabi, Allah, uçak olgusunu hesaplayamadığı için, savaş sanatına kuşları koymuştur... TAbi, Ebabil'in gizli bir anlamı olabilir. Ebabil diyerek uçaklara bir gönderme yapmış olabilir belki de..

Savaş sanatına bakarsak

insanoğlu 1 - Allah 0

(Savaş sanatı dediğime bakıpta savaşları övdüğümü düşünmeyin)

Sitelerde Paylaş

86 yıldır bu ülke laik demokratik bir cumhuriyetle yönetiliyor. Cumhuriyet bizi yaya mı bıraktı demeye getiriyorsun lafı?

Sitelerde Paylaş

Herşeyi kuranda ararsan zaten bulamazsın ki.

Tanrının kelimeleri meşe yaprağı gibi sararıp düşmez.Onlar çam yaprakları gibi ilelebet yeşil kalır demiş kızılderili abilerimiz.:)

Okumasını bilmek lazım .

Levh-i Mahfuz'u önümüzde koydu da okumuyor muyuz dedik?

Kızılderili abilerimiz çam ağaçlarının da yapraklarının da bir ömrü olduğunu biliyorlardı. Siz bilmiyor musunuz yoksa :)

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

86 yıldır bu ülke laik demokratik bir cumhuriyetle yönetiliyor. Cumhuriyet bizi yaya mı bıraktı demeye getiriyorsun lafı?

Bırakın 86 yılı.. Müslümanlar 1400 yıldır yaya... Konu dağılmasın ama ben asla laik ve demokratik bir cumhuriyet olduğumuzu da söylemedim...
Sitelerde Paylaş

Bırakın 86 yılı.. Müslümanlar 1400 yıldır yaya... Konu dağılmasın ama ben asla laik ve demokratik bir cumhuriyet olduğumuzu da söylemedim...

İstanbul'u fethedip, Viyana kapılarına kadar dayanan Osmanlı İmparatorluğu yaya mıydı?

Ayrıca bu ülkenin yönetim şekli anayasamızda yazılıdır ve uygulanmaktadır. Beğenmiyorsan terket.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...